Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Gratulálok a nyertesnek 
A következö fordulóra javaslom Bécs Hohe Warte-t a hónap utolsó napjára, június 30-ra. A "kedvenc" 7 órára rádobnék még egy 10-est, így most legyen a szimpatikusabb 17 óra
A következö fordulóra javaslom Bécs Hohe Warte-t a hónap utolsó napjára, június 30-ra. A "kedvenc" 7 órára rádobnék még egy 10-est, így most legyen a szimpatikusabb 17 óra
Tullner_Job magabiztosan nyerte a móvári fordulót, gratulálok! 
Forduló: Link
Összetett: Link
Met4ever lesz a következő kiíró, így szeretnénk kérni egy helyszínt és egy időpontot.
Választható helyszínek:
Bécs (Wien-Hohe Warte) [11035]
Békéscsaba [12992]
Budapest-Ferihegy [lhbp]
Csíkszereda (Miercurea Ciuc) [15170]
Debrecen [12882]
Felcsút [metnet-es észlelő]
Lomnici-csúcs (Lomnicky Stít) [11930]
Miskolc-Diósgyőr [12772]
Paks [12950]
Pécs-Egyetem [38528]
Siófok [metnet-es észlelő]
Szombathely [12812]
Zágráb-Maksimir [14240]
Állomások beosztása: Link
Forduló: Link
Összetett: Link
Met4ever lesz a következő kiíró, így szeretnénk kérni egy helyszínt és egy időpontot.
Választható helyszínek:
Bécs (Wien-Hohe Warte) [11035]
Békéscsaba [12992]
Budapest-Ferihegy [lhbp]
Csíkszereda (Miercurea Ciuc) [15170]
Debrecen [12882]
Felcsút [metnet-es észlelő]
Lomnici-csúcs (Lomnicky Stít) [11930]
Miskolc-Diósgyőr [12772]
Paks [12950]
Pécs-Egyetem [38528]
Siófok [metnet-es észlelő]
Szombathely [12812]
Zágráb-Maksimir [14240]
Állomások beosztása: Link
Ki tudja? ⛈️
De addig is megadhatod a következő 7 órás kört, valami simát
De addig is megadhatod a következő 7 órás kört, valami simát
Így van, és végül ezért nem is tippeltem, tudtam, hogy felesleges. 
Na jó, nem, csak szimplán elfelejtettem.
Na jó, nem, csak szimplán elfelejtettem.
Én biztosan nem, amikor bőnyállal adtam a csapadékot erre sivatagi forróság van felhő nélkül. Legalább a maxot sokan eltalálják, kivéve én, aki csapadékot vártam one forrósággal.
Versenyszabályzatból:
HungaroMet-állomások: MET-ÉSZ rendszeren közölt adatok (aktuális felhőzet, jelenidő), melyek a verseny időpontját megelőző óra 50. percétől, a verseny időpontját követő óra 10. percéig kerülnek megjelenítésre a MET-ÉSZ felületen. Abban az esetben, ha ebben az intervallumban több észlelés is történik, úgy az intervallum első észlelése számít a versenyben. A szél paraméter az oldalon található "automata állomások" listában kijelölt állomás adott óra 50. percében mért átlagszél és átlagirány szerint kerül megállapításra. Az aktuális hőmérséklet is minden esetben az adott óra 50. percének hőmérséklete.
HungaroMet-állomások: MET-ÉSZ rendszeren közölt adatok (aktuális felhőzet, jelenidő), melyek a verseny időpontját megelőző óra 50. percétől, a verseny időpontját követő óra 10. percéig kerülnek megjelenítésre a MET-ÉSZ felületen. Abban az esetben, ha ebben az intervallumban több észlelés is történik, úgy az intervallum első észlelése számít a versenyben. A szél paraméter az oldalon található "automata állomások" listában kijelölt állomás adott óra 50. percében mért átlagszél és átlagirány szerint kerül megállapításra. Az aktuális hőmérséklet is minden esetben az adott óra 50. percének hőmérséklete.
Gratulálok én is a Győzőknek,?= Viktor a magyar jelentése? Kár.
Betettem a 10% reményt, hogy feljebb jön a zivi-zóna, de nem sikerült. AZÉRT 2-5 pont nem semmi lett vóna.
Na majd a mosoni Duna mit rejteget? ( nagy kipárolgás, akár 7 órai reccsentést, na nem a wc-ben.)

Betettem a 10% reményt, hogy feljebb jön a zivi-zóna, de nem sikerült. AZÉRT 2-5 pont nem semmi lett vóna.
Na majd a mosoni Duna mit rejteget? ( nagy kipárolgás, akár 7 órai reccsentést, na nem a wc-ben.)
En is gratulálok a gyöztes duónak.
Egy fél hajszálnyira voltam attól, hogy nyugati szelet adjak az északnyugati helyett, s akkor most gyöztes trióról beszélnénk
Egy fél hajszálnyira voltam attól, hogy nyugati szelet adjak az északnyugati helyett, s akkor most gyöztes trióról beszélnénk
Én is gratulálok és köszi mindenkinek, már nem hiába játszom ezt a nyári kört sem
Gyerünk tovább!
Gyerünk tovább!
Gratulálok coontac-nak a nyeréshez! Köszönöm a gratulációkat. Pihentető forduló lett, így jöhet újra az ominózus reggel 7
Legyen a következő forduló Mosonmagyaróváron, június 21-én, reggel 7 órakor. Köszönöm!
Nem hajnali-reggeli időpont, és újra jócskán 20 feletti maximum pontok. Van még kérdés? 
Gratulálok én is Kornélnak és hófúvásnak!
Magam részéről azért jobban örültem volna, ha Kornél telitalálatos tippsort ér el.
Gratulálok én is Kornélnak és hófúvásnak!
Kornél és hófúvás nyerte az egri fordulót, gratulálok! 
Forduló: Link
Összetett: Link
szabóka lesz a következő kiíró, így szeretnénk kérni egy helyszínt és egy időpontot.
Választható helyszínek:
Bécs (Wien-Hohe Warte) [11035]
Békéscsaba [12992]
Budapest-Ferihegy [lhbp]
Csíkszereda (Miercurea Ciuc) [15170]
Debrecen [12882]
Felcsút [metnet-es észlelő]
Lomnici-csúcs (Lomnicky Stít) [11930]
Miskolc-Diósgyőr [12772]
Mosonmagyaróvár [12815]
Paks [12950]
Pécs-Egyetem [38528]
Siófok [metnet-es észlelő]
Szombathely [12812]
Zágráb-Maksimir [14240]
Állomások beosztása: Link
Forduló: Link
Összetett: Link
szabóka lesz a következő kiíró, így szeretnénk kérni egy helyszínt és egy időpontot.
Választható helyszínek:
Bécs (Wien-Hohe Warte) [11035]
Békéscsaba [12992]
Budapest-Ferihegy [lhbp]
Csíkszereda (Miercurea Ciuc) [15170]
Debrecen [12882]
Felcsút [metnet-es észlelő]
Lomnici-csúcs (Lomnicky Stít) [11930]
Miskolc-Diósgyőr [12772]
Mosonmagyaróvár [12815]
Paks [12950]
Pécs-Egyetem [38528]
Siófok [metnet-es észlelő]
Szombathely [12812]
Zágráb-Maksimir [14240]
Állomások beosztása: Link
Ilyen sem volt még, hogy aT-k eltalálva.
De hogy ilyen esős napon egy tized sem fog összejönni...
Kétségtelen nagyon rizikós, mert amit leadtam reggel, azt most este megduplikázva 1,1-gyel is leadta. Úgyhogy a biztonság kedvéért szombat délutáig inkább az oldal közelébe sem jövök.
Sorry, Jövő vasárnap (jún.14.) UTC 12. Eger fordulót javaslom.
Akkor a kékesi sikeren felbuzdulva ne menjünk messzire, csak a szomszéd Egerbe. Jövő vasárnap (jún.13.) UTC 12. fordulót javaslom.
mzs nyerte ezt az ismét furfangos fordulót. Gratulálok!
Forduló: Link
Összetett: Link
Ki is lehet írnod, akkor a következő forduló helyszínét és időpontját.
Választható helyszínek:
Bécs (Wien-Hohe Warte) [11035]
Békéscsaba [12992]
Budapest-Ferihegy [lhbp]
Csíkszereda (Miercurea Ciuc) [15170]
Debrecen [12882]
Eger [12870]
Felcsút [metnet-es észlelő]
Lomnici-csúcs (Lomnicky Stít) [11930]
Miskolc-Diósgyőr [12772]
Mosonmagyaróvár [12815]
Paks [12950]
Pécs-Egyetem [38528]
Siófok [metnet-es észlelő]
Szombathely [12812]
Zágráb-Maksimir [14240]
Állomások beosztása: Link
Forduló: Link
Összetett: Link
Ki is lehet írnod, akkor a következő forduló helyszínét és időpontját.
Választható helyszínek:
Bécs (Wien-Hohe Warte) [11035]
Békéscsaba [12992]
Budapest-Ferihegy [lhbp]
Csíkszereda (Miercurea Ciuc) [15170]
Debrecen [12882]
Eger [12870]
Felcsút [metnet-es észlelő]
Lomnici-csúcs (Lomnicky Stít) [11930]
Miskolc-Diósgyőr [12772]
Mosonmagyaróvár [12815]
Paks [12950]
Pécs-Egyetem [38528]
Siófok [metnet-es észlelő]
Szombathely [12812]
Zágráb-Maksimir [14240]
Állomások beosztása: Link
Valahogy kár, hogy nem maradtam le a fordulóról.
Miután egy nyugat felől keletre tartó és megsemmisülő, csapadékot itt-ott talán adó harmatos kis hf-ról volt szó (azért délen 5-30 mm közt is összepotyorászott) nem gondoltam, hogy nem lesz nyugatias szél meg ilyen jéghideg idő meg köd. Viszont éjfél után mindenféle szélirány előfordult sőt szélcsend is lehetett volna mert ugye az 1 m/s inkább határeset. Csak nyugatit nem látok(egyedűl én adtam nyugatit, holott egy front után nyilvánvaló, hogy keleti fúj
), így javaslom a kenó szabályt: ha valaki az összes nap során előfordult szélirányból csak azt az egyet jelöli meg ami nem fúj ott, visszakaphatja a szelvény árát (legyen itt 1 pont).A maxról annyit, hogy még most is 12 fok körül van, megint jön a tömeges telitalálat mint az előző fordulókban ?
Na, hát az észlelés elmaradt, pedig a hivatalos elrendelésben benne volt tegnap délután, hogy kérik az állomást észlelni reggel 7-kor. A kameraképek alapján, amit linkelek is szinte teljes bizonyossággal eldönthető a zárt köd jelenléte az állomáson. Az első képen látszik, hogy a hegytetőben totálisan benn van a rétegfelhőzet, a többi kettő pedig magáért beszél.
Összfelhőzet: 9 okta
Jelenidő: Köd
T min: 11,0°C.
T akt: 11,1°C
Szélirány: 80° (keleti)
Szélerősség: 1 m/s (gyenge)
Összfelhőzet: 9 okta
Jelenidő: Köd
T min: 11,0°C.
T akt: 11,1°C
Szélirány: 80° (keleti)
Szélerősség: 1 m/s (gyenge)



Remélem a felhők kitartanak, mert a 12 fokom egy nagy bukóvári lesz minimumnak.
Minden van max-nak, mint a búcsúban 15-26 közt. Nem is csoda, hisz a humeten a települési diagramokon folyamatos 26 fokokat láttam én is, de ma csak 16-17 fokokat mértek du. Fog ez holnap 20 fok fölé felfortyanni ? De a legszebb egy kiadós zápor lenne 8 óra után vagy éppen 7-kor aztán 0 lenne a csapadék jelenidővel, de a déli esőfelhőzet talán nem ér fel a messzi északra. Mert ha...

