2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#499075
laza 
Sajnos simán benne van a pofára esés. Majd ha egy High-over-Low-helyzetet mutat a NAO, akkor elkezdhetünk örömködni. nyelvnyujtas
#499074
Ezzel így nem is sugallsz, mivel Donnie ENS-t linkelt, nem OP-ot a 25-i genovaira... laza
#499073
Én kíváncsi vagyok, hogy tényleg lehet-e komolyabb hatása az aktuális időjárásra, ha felrobbantanak egy 10-20 megatonna hatóerejű atomfegyvert... Lehetett ilyen oka a 80as években egy-egy komolyabb hidegebb epizódnak? Vannak itt meteorológusok, nekik mi a véleményük?
#499072
Lassan már p tagonként fel tudnám rajzolni! laza Az lesz a szép ha lófüttyöt se produkál a térségben.... beteg
#499071
Semmit nem szeretnék ezzel sugallni csupán egy érdekesség és biztos van ezer ellen példa is...
Ezen a fáklyán bő tíz nappal előre bedobta az OP az előoldalt mikulásra.

beillesztett kép

#499070
Igen az a tél nagyon hideg volt.Sok hó nem volt de nagyon hideg. Az apu meg azt mondta,megint küldik a muszkák a hideget.Már délután vastagon volt sokhelyen a jégvirág az ablakokon pocsolyák pillanatok alatt befagytak mikor betördeltük .
#499069
Geri, te vagy a harmadik minimum, aki beteszi, ráadásul alattad az 5. bejegyzésben van a legutóbbi. hideg
Lehet, hogy csak az én perverzióm, de mikor belépek az oldalra elolvasom mások kommentjeit...szegyenlos
Na akkor legyen még egyszer: Link Link
#499068
Készült.

beillesztett kép

#499067
Kommentár nélkül...

beillesztett kép



beillesztett kép

#499066
Szép képek. Remélem épp bőrrel megúsztad. Én Pesti paraszt vagyok. Nincs meg a lehetőség hogy fölmenjek oda.  lazakacsint
#499065
Ne is mondd, nem élet ez a berántogatható, full mechanikus kar nélkül szomoru Én még anno Trabiban tanultam a havas úton piruett mesterségét vidám
#499064
A végin még a nap is ki-kisütött 

beillesztett kép



beillesztett kép

#499063
Aztán meg huzogatod vagy pöckölgeted az elektromos kézifék mini karját / gombját? Áhh, az már nem az az élmény kacsint
#499062
Kiváncsi leszek mi lesz belőle, az indexek továbbra is jók, valamint ma frissül a zonális előre: Link Link
#499061
De, de hát milyen férfi, aki azt nem kapcsolja ki ezeket, ha hóban megy? vidám

@Ste & Magyartölgy: hát bizony jó lenne, ha nem egyszeri megtévelyedés lenne. Ami ilyen távról akár csak finom utalásképpen is megjelenik, érdemes némi figyelemre! Követni fogjuk nevet
#499060
Mondom hasonszőrű (kerék, nyomaték), de inkább a linken (Ens, genovai 1015-ös, karácsony) volt a hangsúly. lazahavazas
#499059
Mert hogy menetstabi, kipörgésgátló nem jutott bele ? 
Azért az nem kicsit lenne meglepő... nevet
Mindenesetre aki követné ma Nanovichot, jól felkészített autóval tegye! 
#499058
megtörténhet az is, ezt a bitang stabil előoldalt is észrevette idejében
#499057
Dávid Mihály-i magasságok...fake news oldal.
#499056
A 4 motion nagy előny, sőt ilyen terepen inkább alapkövetlmény. Az enyém sima elsőkerekes, szóval félúton a reménytelen (hátsó) és a tiéd között.... Azt meg már a 122 lóerős kocsimmal is megtanultam anno, hogy széles kerék és nagyobb nyomaték hóban nem előny, hanem hátrány... Erre most van 245-ös gumikhoz 400 Nm szegyenlos Szép egyhelyben bőgetés/keresztbefordulás meg piruettezés lehetne ebből. De egye fene, ha tényleg leesik 20-30 cm, invesztálok hóláncba, ha kell! vidám
#499055
!444!
Link
#499054
Donnie, ha ez Link bejön,  odaadom a saját autómat hóban autókázásra. Azt hiszem a Tiédhez hasonszőrű, hosszabb hajtáslánccal (4motion)
#499053
Igen, ez csak a véletlen műve volt! nevet vidám
#499052
De jól néz ki, csak véletlenül a leghidegebb tagot linkelted? vidám

beillesztett kép

#499051
Tendencia a siránkozás is, november elejétől március végéig, viszont az mindig be is jön, a tagok átlaga mindig közel az egekben és tök mindegy miért. kacsint
#499050
Szerintem most az a szitu van, amikor nem teljesen megalapozott sirankozni. Szkeptikusságot taapsztott rám is az elmúlt 4 év. De most azért lehet ebből akármi is dec végére. nevet Én azt látom továbbra is hogy már tendencia szerűen húszadika környékén valami történni fog a makroképpel. 
#499049
LOL az milyen vicces lenne, ha a karácsonyi havazást okozó genovai medit a GFS Ensemble látná meg először, 372 (!!!) órára vidám

(Vicc, senki ne vegye komolyan!) De ez is jól néz ki.

beillesztett kép

#499048

beillesztett kép

Bitchin' Tubes nevet 
#499047
Valóban vannak ilyen is, és amolyan tagok is, de azért több a hideg "verzió".
Egy lehetőség a sok közül, pusztán a látvány miatt kacsint

beillesztett kép

#499046
20-23 között jelentősen csökken a t850 ENS felettünk, itt lehet pörgetni: Link
És van megint pár erős tag, meg pár jó enyhe is.
Nagy szórás, makrováltás utáni helyzet 18-19 után, ahogy eddig is.
#499045
"Amikor apádék lakodalma volt, abban az évben Antal napon." Apámék 85 szeptemberében esküdtek.
Tehát 1985 január, és Antal napot ünnepeltek (nagyapám is Antal volt, meg nagybátyám is). Antal nap január 17-én van. Feltéve persze, ha a napján tartották.
#499044
...és mennyi verzió lesz még karácsonyig, te jó ég! Ez nagyon jó lett, e mellett a NAO-AO kézenfogva elkezdtek a pincében ásni Link  Link . Még 5-7 nap, és okosabbak leszünk a karácsonnyal kapcsolatban.
#499043
Dehogynem volt. A tavalyi téli szezonban itt délkeleten 0 db hótakarós nap volt. 
#499042
Készül majd hóember? kacsint
#499041
Ne sírjál már raktárra folyamatosan... még nem frissült le végig! 
Fél óra múlva nézd meg.
Az OP nem lett rossz pl, a többire még várunk.

beillesztett kép

beillesztett kép

#499040
Még nem frissült az "érdemi?" rész. Lehet jobb, hogy nem látjuk... vidám
#499039
Ugy letszik en vagyok az egyetlen bolond aki eddig feljott ide laza Kb 30 centi ho, kozepes havazas, élénk szél viszi a havat. Kurvajo a hőérzetszerethofuvas

beillesztett kép



#499038
Ez egyre siralmasabb. vidám Jöhet a tavasz lassan!
Link
#499037
Lassan december közepe és a Pilis csúcsain sem volt meg lepelnél több hó, az is csak egyszer. Gyakran október végén de legkésőbb novemberben megjött a magasabb helyekre a hó. Nézem a tavalyi és a régebbi fotókat ilyen rossz télkezdet itt nem volt az elmúlt 10 évben az biztos. 11 mm esőnk volt amivel 710 mm re nőtt az éves csapadék
#499036
Valóban, 84/85 telét az archívumban végigpörgettem, rendhagyóan hideg tél volt... Érdemes megnézni..
Nekem mindig azt mondta édesapám, hogy azért van hideg mert északról a hideget lenyomta a ruszkik kísérleti atomrobbantása... ("Megint hideg lesz, a ruszkik biztos robbantottak...")
#499035
Amúgy az a térség hogy áll farkas meg medveügyileg?  laza
#499034
Minden Karácsony nem volt fehér. De olyan se volt , hogy egész télen a hótakarós napok száma a 0-hoz konvergáljon... 
#499033
Az éjszaka folyamán itt viszonylag elég korán halmazállapotot váltott a csapadék, majd mikor már meg is maradhatott volna, meg is szűnt  csapadéktevékenység, ettől függetlenül igazi télies nap van, a hegyen kevés hóval én inkább megvárom a szokásos márciust akkor jönnek a "nagy vadak"vidám
#499032
Az lehetett ,84-85 tele nagyon hideg volt!
#499031
Azt már meg nem mondom, de majd kiffagatom nagyanyámat. nevet
Habár az évekkel már ő sincs tisztában. 85 talán.
#499030
Tudod, régen minden karácsony fehér volt. Most meg... kacsint
#499029
Ez melyik évben/hónapban volt?
#499028
Mit meg nem adnék egy olyan feeling-ért nyelvnyujtasfazik
#499027
Erről nagyanyámnak van egy sztorija, amit gyakran elmond újra és újra, "bezzeg akkor milyen tél volt" címszóval. nevet
Szóval kint főzött névnapra birkapörköltöt egy nagy üstben, és a lényeg, hogy alulról hiába rotyogott, a tetején összepillézet-fagyott a zsír annyira hideg volt. nevet Szóval főtt az a pörkölt, de nem kellett fújni a tetejét, ha kóstolni akarta közben. vidám
#499026
Az igen, durva nyelvnyujtas
Amúgy meg FFV hideg

Utolsó észlelés

2026-06-26 01:46:10

Ercsi

21.3 °C

31500

RH: 60 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.