2024. május 01., szerda

Rövidtávú esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#51
Semmi extrát nem látok, jó néhány fokos lehûlés, ami nem is annyira a maximumokban, inkább a minimumokban lesz markáns, péntek-szombat hajnalban több helyen fordulhat elõ gyenge fagy. Csapadék is lesz, országszerte számítok, 1- 15 mm között, többre a középsõ és az északkeleti országrészben. Konvektív szempontból is érdekes lehet, fõleg a Tiszántúlon beágyazott záporok, esetleg zivatarok, de még elég messze van ahhoz, hogy konkrétumokról beszéljünk nevet
Más?
#50
Egy szóval frappánsan: harmatgyenge.

Kicsit több szót fecsérelve rá:
Ugyan kevésbé néz ki mutatósnak, mint a tegnapi hidegfront volt 80 órás távlatban, de lefogadom, hogy több zivatart fog okozni, mint az elõzõ...
Csak harmatgyengébb kivitelben...
#49
Szerdáról valaki?
#48
Az ECM a Bakonyerdõ térségére is bepakolta a konvektív csapadékot, Link Na persze délelõttre is jelezte Link aztán nem sok minden esett. Az UM is ezt a konvergencia, DNy, ÉNy triót támogatja. A friss MM5 csak észak-BAZ térségére és ÉNy-ra rakott be egy-két gyenge záport.
#47
A mai nap folyamán ismételten esély kínálkozik zivatarok kialakulására. Elsõsorban a keleten kialakuló mély konvergencia mentén lehet akció. Link Link Link Nem túl pozitív, hogy eleinte a labilitás nem esik egybe az összeáramlással. Link Késõbb pedig gyengül a konvergencia. Link Link Link Link Nagy területen felhõtlen az ég, így aztán az orográfia is kitermelhet egy-két komolyabb feláramlást. A VT elég nagy, 29-30 fok. Link Ráadásul a szélnyírás kicsi, így a gyengébb feláramlások is hosszabb ideig életben maradhatnak.

Szerintem legnagyobb eséllyel a Mátra és a Bükk környékén alakulhat ma ki zivatar, máshol inkább csak záporokra számítok, beleértve ebbe DNy-t is. Bár oda talán besodródhat zivatar a szomszédból. Remélem tévedek és "sûrûbb" lesz a mûsor. nevet
#46
Hook echo-ra hasonlít az a nyúlvány, vagy csak a vágyaimat vetítem a radarképre??? laza zivatar
#45
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#150098 - 2010-03-27 10:11:44)

Az utolsó képkocka aztán már mindennek a teteje. hideg
Link
#44
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#150096 - 2010-03-27 10:05:30)

Kiemelném még a nagy vertikális hõmérsékleti gradienst is. Link 28-31 fok, az elég korrekt.


Közben Szlovéniában már felmerül a gyanú, hogy az egy SC. Link
#43
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#150095 - 2010-03-27 10:04:12)

Közben egy lassan SC gyanús cella ólálkodik Szlovéniában. Link
Link
nevet
#42
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#150094 - 2010-03-27 09:54:30)

Na nézzük.
Nyugaton, északnyugaton órák óta zavartalanul süt a Nap.
A GFS ma nagy meglepetésemre elég szép labilitást pakolt a Dunántúlra. Link
Szerintem lehet ez még nagyobb is, ugye az eddig szinte zavartalan napsütés miatt.
A szél gyenge marad, esetleg a Dunántúl északi peremén lehet kicsit erõsebb, de ez nem akadályoz semmit szerintem.
Elég jó kis összeáramlás néz ki a délutáni órákra a Dunántúl északi és középsõ részére. Link
925 hPa-n is: Link
850-en pedig inkább délnyugatnak kedvezne: Link
A szélnyírás nyugat felõl gyorsan csökken a délutáni órákban. Link
Link
Így ha esetleg mégsem realizálódna a becsült labilitás, egy és/vagy multicellás zivatarok még kialakulhatnak a Dunántúl nyugati felén.
Csapadék térképek délutánra
GFS 15-18Z: Link Link
WRF 15-18Z: Link Link
És végezetül az MM5:
Délután 3-ra: Link
És 6-ra: Link

Tehát összességében jó esély van zivatarok, délnyugaton akár egy-egy komolyabb zivatar kialakulására is.Délnyugaton kevesebb, de erõsebb cella lehet, nyugaton pedig inkább több, egycellás zivatar lehet, amennyiben a szélnyírás úgy alakul, ahogy a GFS várja.
Itt egyébként már beindult a konvekció, szép, sötét alapú gomolyok nõnek.
#41
Estofex riasztás holnap reggelig: Link
#40
Ma délután én is várok záporokat fõleg az Alföld északi részén.
Semlegeshez közeli rétegzõdés:
Link
Lesz egy kis konvergencia, és a nedvesség is megfelelõnek tûnik. Talán bedörrenni még nem fog.

A szombati nap még nem tiszta teljesen számomra nevet
#39
No itt is vagyok.

Kiindulási idõpont: Link Elsõ ránézésre egyértelmûnek tûnik a front helye.

Ám a konvergencia térképet "ráhúzva" a csapadéktérképre, máris kiderül, hogy az a csapadékzóna nem a front mentén alakul ki. Még bõven DNy-i áramlás mellett, egy örvényességi mezõ mentén képzõdik a csapadék. Link

És akkor az ábrák, piros vonallal jelölve a talajfront helyzete (frontális konvergencia): Link Link Link Link Link Link Link Link

A vége felé már eléggé bizonytalan voltam, nem nagyon láttam a szétáramlásoktól az "erdõt", de szerintem a lényeg így is látszik.

Az eleinte száguldó front délutánra belassul, behullámzik.

Az örvényességi mezõ által okozott csapadékzóna elvonultával újra labilizálódhat a légkör, ezt követõen érkezik a front és már készen is vannak a cellák.

A feláramlási sebesség térképei is kiválóan szemléltetik a dolgot. Délelõtt 9-kor sehol semmi Link aztán hirtelen Link Link Link Link Link

Hajrá zivatarok! nyelvnyujtas
#38
Érdekes a friss WRF. Én még mindig bízom benne, hogy lesz valami látványosság ebbõl a szombati dologból. Ha jól látom, akkor fog csattanni a dolog, amikor már kevesen számítanak rá.

Megpróbálom mindjárt ábrákkal szemléltetni a dolgot.
#37
Ma estétõl, dél felõl érkezik egy nedvesebb paca(kb. 700 hpa alatt), ami a labilitásban is megjelenik. Ebbõl nem talajról induló konvekció várható, ami esetleg kis eséllyel talán be is dörrenhet, mondjuk a figyelõrében sem említettem, de teljesen kizárni azért nem lehet (kb. 20%).

A talajról induló záporok(tudom kicsit képzavar nevet ) a kora délutáni óráktól indulhatnak.

Link Bp-en 300 m fölött egész jó a T grad. A gomolykiváltó T nagyon rossznak tûnik 21.7 nevet de elvileg napközben jócskán benedvesednek az alsó szintek, így nem ez fog realizálódni. Az ecm pl. a 2 fokos Td-t kora délutánra 8 körülire viszi fel.
#36
Én szándékosan nem szóltam hozzá eddig a hétvégéhez, mert erõsen szkeptikus vagyok napok óta. De jobban csak holnap vagy holnap után fogok modelleket bújni. Hátha lesz valami...
Nyáron szerintem ez jó lehetne, most lehet nem lesz elég kraft. + lehet szerencsétlen idõzítés is, de messze van még!
#35
A friss ECMWF elég gyér lett még a GFS-nél is gyérebb.
Szombaton a legtöbb csapadék hajnalban hullana, ami nem sok jót jelent.
Délutánra ez az össz:Link
A labilitás meg csak a szerbeknél az igazi:
Link
A vasárnap sem túl rózsás:
Link
Tehát se a friss GFS, se az ECMWF nem lett túl rózsás.
Én azért reménykedem egy-egy zivatarban, meglátjuk...
#34
No, akkor szombatra virradóra nem sokat alszok, szupercellalesen leszek Link vagy inkább SkájLájn lesen, akarom mondani SL-lesen, vagyis Esellesen laza
#33
Már nagyon sokadszorra "fenyeget" a GFS egy erõs, konvektív tömbbel az ország Ény-i, Ny-i majd É-i részére szombat reggel és délelõtt. Link Link
Labilitás ügyileg elég gyér a dolog, szombaton délnyugatra ad említésre méltó CAPE-et, vasárnap szintén.
A szélnyírás maradt a brutális szinten.
Link
A szombat reggeli tömb átvonulásakor 30-35 m/s-os nyírást vár a modell, ami ilyen korai idõpontban lehet, hogy inkább hátrány lesz majd.
Vasárnapra szelídülni látszik, akkor(amennyiben labilis lesz a légkör), inkább egycellás, lassú mozgású zivatarok alakulhatnak ki.
Meglátjuk! nevet
#32
Hihi, ezt nem is néztem, ott a pont! Köszi! szegyenlos
#31
A 12 UTC-s GFS operatív egy másik választ adott a "front vagy hidegcsepp lesz-e vasárnap" kérdésre.
Vagyis délnyugatról ránk húzódó anticiklonális görbülettel, szeles hátoldali helyzettel, szórványos záporokkal, esetleg zivatarral számol most.nevet

Amúgy szerintem kicsit túl is lett bonyolítva a dolog. Ha jobban megnézzük, akkor egy igen szép teknõ helyezõdik fölénk a hétvégén, amely a magasban hideg levegõt, illetve erõs ciklonális örvényességet szállít térségünkbe. Ez pedig mint tudjuk, kedvezhet a peremciklonok/peremháborgások kialakulásának.
Így tehát a hidegcsepp és a peremciklon is jó volt, szerintem.nevet

#30
Nekem csak a 2008.04.19-i SC-s/SL-os(?)nap van meg,de az meg nem március vége.
Deettõl függetlenül hajrá! kacsint
#29
Nem akartam már beírni,hogy a GFS-re gondoltam,de akkor köszi,hogy megtetted. laza
Elég "sok helyen" szentírásként kezelik,és most merész adatokat látni.
Ezért is gondolok egy szerényen alakuló konvektív hétvégére,ha meg mégis nagyobbat szól,mint várom,az meg csak jobb,de szvsz nem fog kirobbanó sikert aratni a szezon nyitó,még így 5 nap távlatából sem,elõre haladva sem hiszem hogy a durvulás felé fog billenni a mérleg.
Egyedül ami biztat,és ellentmond annak amit leírtam,azok a dec. 25-i események.

#28
Azért ne feledd 2008. márciusát meg áprilisát (jégverés)vagy akár 2006. áprilisát(80mm) is mondhatnám. Tavasz elején vannak a(z egyik) legpusztítobb zivatarok legalábbis Debrecen környékén!
#27
A szlovák SHMÚ is említi szombatra a nyugati és déli zivatarokat. zivatar
#26
Az egy peremciklon, nem hidegcsepp:
Link

Bracknell 120h körül azért nem olyan pontos.
A szélelõrejelzés viszont árulkodó szerintem...
#25
Hát böhöm nagy SC-ket szerintem senki sem vár, de ha az idõjárási helyzet megfelelõ lesz, akkor bizony kialakulhatnak hevesebb gócok is. A GFS által mutatott labilitással még nem kell foglalkozni, egyrészt nem biztos a front érkezési idõpontja sem, másrészt mostanában tényleg jellemzõ egy alábecslõ tendencia a GFS-nél.
Csak a példa kedvéért, 1-jén a déli futás, amiben elvileg már benne vannak az aktuális 12 UTC-kor mért T-k, Td-k, stb. is, ilyen labilitást adott: Link és ez lett belõle (emelt konvekció mellett): Link Link
Persze ez nem azt jelenti, hogy most is alábecsli a labilitást a GFS, és az sem biztos, hogy lesz zivatar (bár eléggé valószínû), ezzel inkább arra céloztam, hogy pusztán az évszak miatt nem kell leírni bizonyos helyzeteket, de a nyári zivatarokkal sem célszerû hasonlítgatni ilyenkor.
Egyébként vasárnapra az osztrákok is megemlítik a zivatar lehetõségét, ez így 5 nap távlatában a tapasztalataim szerint már jelzésértékû.
#24
Nézd végig a 15. hsz-ben lévõ linkeket, onnantól kezdve, hogy La Manche csatorna.


A Bracknell szerint nem lesz semmi front vasárnap felettünk.
#23
Nem tudom ki a PEN nickû elõrejelzõ,de valahogy nagyon bejön az elõréje,nekem nagyon reális hangvételû,visszafogott,bár jobban örülnék egy hétvégére kiadott narancs-riogatásnak zivatar ügyében.
Szerintem is elég -megemlíteni- a lehetséges eseményt,mert sajnos így korai idõszakban ne várjunk még böhöm SC-ket,mint amiket Floo szedett össze tavaj júliusban,ahhoz még túl közel járunk a télhez,nincs még kraft a légkörben,emelt konvekcióból meg nem igazán várok olyat,ami egy életen át emlékezetes lehet.
Mindössze néhány szép felhõfotóval számolok,ha lesz is esemény,remélhetõleg nem beágyazott formában érkezik majd.
#22
Amúgy erre gondolhattál:
Link
De másutt nyomát nem látom:
Link
Link

Szerintem itt nagyobb szerepe van a talajfrontoknak.
#21
Õ én nem látok hidegcseppet akárhogyan is keresem. nevet

Szombat hajnalban elér minket a peremciklon hidegfrontja ami jó pár fokkal hidegebb levegõt szállít a medencébe, aztán az esti órától átmeneti gyenge melegadvekció kezdõdik a fõleg déli országrészben.
Vasárnap hajnalban pedig megérkezik a fõciklon hidegfrontja, ami az ország felett lelassul stacionárius lesz átmenetileg, ez 925-ön látszik látványosan:
Reggel:Link
Este:Link
Emiatt erõsen labilizálódik a légkör hiszen egy frontális helyzet lehet tartósan.
#20
Úgy látom megint bejön a szokásos április 6-9 közötti fagy.
#19
Hasonlít egy picit a szitu, de tankönyvbe azért nem tenném be egymás mellé. hideg


Megpróbálom összefoglalni akkor, hogy én mit látok a hétvégére.

Szombaton egy markáns hidegfront halad keresztül hazánk fölött. A hidegfront elõtt már várható csapadékképzõdés a gyenge MNSZ és egy örvényességi mezõ hatására. A front mentén többfelé kell számítani záporokra, zivatarokra. A front érkeztével mély konvergenciazóna keletkezik, ami a markáns pozitív örvényesség advekcióval és a kismértékû labilitással karöltve néhol heves zivatarok, szupercellák képzõdéséhez vezet. Elszórtan esetleg tartósabb esõ is elõfordulhat. Vasárnap nyugat-északnyugat felõl egy elöregedõ magassági hideg légörvény (hidegcsepp) közelíti meg térségünket. A képzõdmény jóvoltából nagy vertikális hõmérsékleti gradiens alakul ki fölöttünk, ami a besugárzás által generált labilitással együtt kedvezõ feltételeket nyújt a zivatarképzõdéshez. A kis szélnyírás miatt elsõsorban egy- és multicellás zivatarokra van kilátás, az országban több helyen. nevet
#18
Látom neked is gondot okoz, a "mi is fog történni pontosan a hétvégén, ha meteorológia nyelvére kell lefordítani" kérdés, hát még akkor nekem, he-he. Maradok a hétvégi hidegfront megnevezésnél, ami talán nem egészen pontos, de legalább tudjuk, mirõl is akarunk beszélni. laza Egyébként lehet rossz a párhuzam, ám a január 30-as nagy havazásnál emlékszem hasonló szitura:
- január 30 Link
- most Link

Most is megvan gyengébb formában egy Itália környékén elhelyezkedõ alacsony-nyomás, illetve az Ény felõl Eu partjait elérõ ciklonok. Mindkét esetben egy atlanti AC egyfajta csúszdát képez, amelyen szépen becsúsznak Ény felõl a kontinens belsejébe a ciklonok, amíg a mediterrán alacsony- nyomás viszonylag stagnál. Mondjuk esetünkben most kis sem mélyül igazán, de figyelem egy ideje és folyton ott ólálkodik már jópár futás óta. Ja és viszonylagos AC blokk keleten is. A gfs akkor is (meg a valóság is), és most is Északerdõt favorizálta csapadékkal e helyzetben: Link Eme igencsak amatõr latolgatásból én most arra jutok, hogy igencsak jó esélye van annak, hogy a hétvégére jelentõs labilitás alakuljon ki felettünk.

Egyébként bocs a téli hasonlatért...tudjátok nehéz a búcsú laza
#17
Az lenne még szép, ha vasárnap hajnalban a Magas-Börzsönyben havazna Link Link havazas hideg Délután meg már zivatar zivatar zivatar nyelvnyujtas
#16
Én sem írhattam volna szebben laza kacsint


Nagyon jó kis elemzés lett kacsint

Kiváncsi vagyok a hétvégére, végre egy kis izgalom néz ki az egyhangú tavaszban. vidám
#15
Szombaton egy markáns hidegfront érkezik. 850 hPa-on egy fél nap alatt 9-10 fokos lehûlést okozhat. Egyre inkább úgy tûnik, hogy a front átvonulása az ország jelentõs részén nappal történne, persze ebben még lehetnek csúszások. Legnagyobb eséllyel nyilván a Nyugat-Dunántúl vagy a Tiszántúl "szívhat" e tekintetben. Ha korábban jön a front, akkor nyugatra már hajnalban ott lesz, ha késik, akkor meg keleten már éjszakába torkollik az átvonulás. A tapasztalatok azt mutatják, hogy inkább az utóbbi fog bejönni.

Mostanában a GFS MINDIG alábecsli a CAPE értékét konvektív napokon, meg amúgy is, talán ez az érték amit legkevésbé képes elõrejelezni, hiszen nagyon összetett. Fél fokkal magasabb a Td, oszt máris jóval nagyobb a CAPE. Szóval valamennyi biztos lesz, hiszen folyamatosan adja, a jobb helyekre átlag 200-300 J/kg értéket.

Egy gyenge MNSZ lesz felettünk a front elõtt és a JET is fölénk húzódik, középszinten igen böszme szélsebességekkel. Utóbbi hatására igen komoly szélnyírás alakul ki, talán már sok is egy kicsit. A front vonalában egy mély konvergencia alakul ki, ezzel egy idõben markáns örvényesség advekció is jelen lehet, ráadásul mindezek térben és idõben egybeesnek a labilitással, igaz csak egy szûk területen. Katyvasz biztosan lesz az MNSZ miatt, remélem nem túl sok. Bár most éppen nem kevés csapadékot is berakott délelõttre a GFS. zavarban Azt mondjuk nem vágom, hogy mi!? Valaki megszakérthetné, hogy is van ez. Jómagam ezt az elõcsapadékot egy örvényességi mezõhöz tudom kapcsolni.

A konvergenciavonal elõtt igen durván kiszárad a légkör, a fronttal viszont jön a nedvesség is. Szóval e tekintetben is elég jelentõs kontraszt alakul ki az itt lévõ és az érkezõ légtömegek között. Ráadásul a VT sem tûnik rossznak.

Összességében véve, ebbõl egy igen komoly konvektív helyzet is kialakulhat szerintem. Bármennyi is lesz a labilitás, szerintem a bedörrenés nem kérdés, izgulni inkább a zivatarok erõsségén-tartósságán kell majd. Meg amúgy is: én azért szeretem az erõs HF-et, mert ha nincs is zivatar, a felhõkép még lehet igen látványos. Tény, hogy az izolált SC sokkal szebb, mint a frontális-beágyazott, de az mindig lutri, a front kevésbé. nevet

A vasárnap egész más lesz. Rendkívüli labilitás! No nem a 600-700 J/kg-os CAPE-tõl vagyok elájulva, sokkal inkább a jelen állás szerint fél országot érintõ 30+-os VT miatt. Nyugaton még a 32-33 fokos T850-T500 grad is benéz, az azért nem túl gyakori. Lentebb néhányan "második HF-et" emlegetnek. Õszintén szólva fogalmam sincs mi a neve , de ami biztos: a szombati HF után átmenetileg ismét DNy-ira vált az áramlás, amire aztán ÉNy felõl befut még egy adag hideg levegõ, még a konvergencia is kialakul. Én valami oszladozóban lévõ magassági HCS-re gondolok , attól lesz olyan nagy a VT. Szombaton még a La Manche csatorna környékén Link aztán közeledik, de szét is esik kissé Link Itt még egész örvényszerû Link délutánra már teljesen szét van esve Link Ezt is megszakérthetné valaki.

No szóval labilitás bõséges, délután kis konvergencia is kialakul, helyenként kisebb örvényesség is lehet. A nedvességgel lehetnek gondok itt-ott. Ami a lényeg: szélnyírás gyenge lesz, szerintem ez a tipikus "körbevesznek a Cb-k" stílusú nap lehet. Fotózásra mindenképp érdemes. Csak nehogy túl sok zivatar legyen, aztán kinyírják egymást.

Ám kissé elõreszaladtunk, van ahol már kevesebbet kell várni a konvekcióra. nevet Link Link Link
#14
Vasárnap futásról-futára javul a GFS-nél.
Már az ország egészére jelez labilitást, legnagyobbat dny-ra, itt eszerint 600-700 J/KG is lehetne...
Igazán nagy területet érintõ, komoly összeáramlást nem látok, szélnyírás sem lesz túl acélos.
Nedvességgel nem lesz gond.

Ami biztos az az, hogy még messze van, de valószínûleg az országban bárhol lehetnek egy/multicellás zivatarok vasárnap (ha jól alakulnak a dolgok, szombaton is lesznek).
Nekem kb. 15:30-ig meccs lesz, remélem utána lesz akció. nevet

#13
GFS alapján nem lesz nagy durranás a szombat-vasárnap, Talán a Zala - Baranya (-Tolna(?)-) Bács-Kiskun - Csongrád - Békés megyék tengelyén következhet be zivatar, de azért egy ütõsebb záporban egy-egy kósza kisülés máshol is elõfordulhat.
A még távolabbi jövõ alapján meg a hónap utolsó napja lehet még elég izgalmas laza
#12
Viszont ez nagyon ronthatja a pénteki idõt felétek:
Link
Melegnek meleg lesz, de nagyon szeles...
#11
Az osztrákok is igen enyhe idõt várnak, az ORF 19-23 fokot ír Burgenlandra péntekre. A ZAMG-nak erre a napra még nincs helyi elõrejelzése, de Ausztriára õk is 15-22 fokot várnak, akárcsak az OMSZ hosszútávúja.
Emellé viszont erõs déli szél várható majd, így nem lesz olyan kellemes a meleg, mint vasárnap, amikor a gyenge szellõ mellett volt 20 fok (legalábbis nálunk).
Egyébként errefelé már ma is melegebb lett egy-két fokkal a vártnál, így nem tartom kizártnak, hogy holnap meglegyen a 19-20 fok a Nyugat-Dunántúlon.
#10
Hát igen, nagyon kellemes 3 napnak nézünk elébe, remélem DNy-on sem lesz annyi zavaró felhõ holnap.

Péntek lehet a csúcspont, de 25 fokra kicsi az esély, 23 benne van.

Szombaton-vasárnap pedig egy több középpontú ciklonális mezõ hatására izgalmassá válhat idõjárásunk. nevet
#9
Köszönöm a választ!
#8
Link

Eszerint a szaggatottak a megszûnõben lévõ frontokat jelölik. A felsõ okklúziót jelölik az üres félkör-háromszög párok.
#7
A felsõ szintû okklúziót szaggatott vonal mentén rajzolt üres félkörrel és háromszögekkel jelölik?
Az ugyancsak szaggatott vonal mentén rajzolt tömör félkör és háromszög pedig minek a jele?
#6
Hoppá,akkor nyári napom lesz ! nevet
Most éppen 18,2 fok van és holnap ehhez képest javul és csütörtökön lesz igazán meleg.Akkor elmondhatom,hogy 3 hét alatt zord és nyári napom is lesz ! laza
#5
Mostanra meg már felsõ okklúziós front lett belõle:
Link

A Bracknell erre a mostani helyzetre már az összes létezõ formációt elhasználta. vidám
Na ezek után mondja valaki, hogy könnyû dolog a frontanalízis! nevet
#4
Érdekes ez a szombati hidegfront, még a végén egy hullámzó vagy veszteglõ front lesz belõle. Érik az a konvektív szezonyitó... zivatar
#3
Nem, hogy helyenként, de végül legtöbb helyen 5mm alatt maradt a lehulló csapadék.

Holnap még kevesebb csapadék várható, de a felhõk továbbra is maradnak, Északon számíthatunk több napsütésre.

Szerdától elkezd javulni az idõ, bár DNy-on még ekkor is több lehet a felhõ. Igazán meleg országosan csütörtöktõl lesz, ekkor az AC keletebbre mozdul így fokozatosan ránk tud helyezõdni a JET ami meleg levegõt szállít a Kárpát-medence fölé, a lassan mozgó Atlanti ciklon elõoldalán.
#2
És egy igazán érdekes helyzethez fog mindez kapcsolódni: egészen magas légnyomás mellett egy sekély mediterrán ciklonhoz (vagy inkább ciklonális görbülethez) tartozó, hosszan elnyúló képzõdmény lóg majd be ide Közép-Európába.

Link

Az angol frontanalízisen ezt elõbb egy okklúziós frontnak jelölik:
Link
majd egy stacionárius frontnak:
Link
végül pedig már csak egy egyszerû konvergenciának:
Link

Nem szokványos felállás.nevet

Utolsó észlelés

2024-05-01 00:29:06

Ercsi

15.8 °C

00000

RH: 60 | P: 1019.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

120448

Hírek, események

Gyors váltás: visszatér a nyárias idő

Időjárás-változás | 2024-04-24 16:54

pic
Már látszik a vége! Péntektől melegedés kezdődik, vasárnaptól visszatér a kora nyáriasan meleg idő.