Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Úgy ahogy van....... a GFS már délre 6-7 mm-t vár délkeletre. Komolyan mondom, elkeserítő. Nagyon optimista vagy.
Itt a dunántúli nagyobb tömb alatt is hasonló a szitu. A kellős közepén vagyok, de még nincs mérhető mennyiség.
Nyugat felé kinyílt egy kis konvektív ablak, a műholdon és saját szememmel is látom, már nőnek is a tornyok. A Kiskunság hamarosan robban!
Na de majd délutánra olyan lesz a légkör, mint egy vízzel telt szivacs és a Makkosházi körút víz alá kerül egy felhőszaki után, mint a régi szép időkben! 
Hungaromet wrf szép kis mérges cellákat mutat délutánra, estére Mezőtúron előkerülnek a szivattyúk!
Hungaromet wrf szép kis mérges cellákat mutat délutánra, estére Mezőtúron előkerülnek a szivattyúk!
Nálam is órák óta száraz csepergés van. 
A katlan alulról zabálja a csapadékot. Nem esőfelhőknek való vidék ez!
A katlan alulról zabálja a csapadékot. Nem esőfelhőknek való vidék ez!
2 órányi radarjel után lassan már vizesedik az aszfalt...
Most kezd normálisabban esni, szerencsére mindjárt le is mászik rólunk ez az aszálytmérséklő csapadékrendszer.
Most kezd normálisabban esni, szerencsére mindjárt le is mászik rólunk ez az aszálytmérséklő csapadékrendszer.
Utoljára április 1.-n esett 0.5 mm eső.
Azóta semmi. Bízom benne, hogy hamarosan megnyílnak az ég csatornái. T akt.: 16.3 C fok.
Azóta semmi. Bízom benne, hogy hamarosan megnyílnak az ég csatornái. T akt.: 16.3 C fok.
1,5 mm eddig. A radar délen egész jó. Áztat, és még még hol a vége!!

Óriási kincs ez most.
Óriási kincs ez most.
Végül igazam lett.
Tegnap akivel beszéltem és kérdezték, hogy jön-e eső, én erre aztmondtam, hogy mivel letakarítottam az afrikai homoktól roggyadozó tetőtéri ablakot, ezért biztos, hogy jön némi csepergés, hogy megint ugyan úgy nézzen ki az ablak.
Így is lett...
Zselicben 0,8mm lett a tegnap. Nálunk odahaza csapadéknyom.
A mostani etap valószínűleg az Alföldnek lesz jó. Gondolom ott azért sokkal rosszabb a helyzet mint itt. Talán mi is kapunk egy-egy kisebb záport, de lehet a madárpiszkot nem veri le.
Így is lett...
Zselicben 0,8mm lett a tegnap. Nálunk odahaza csapadéknyom.
A mostani etap valószínűleg az Alföldnek lesz jó. Gondolom ott azért sokkal rosszabb a helyzet mint itt. Talán mi is kapunk egy-egy kisebb záport, de lehet a madárpiszkot nem veri le.
Ez esti dögtömbös 0,3 mm után korahajnalban betalált a normálisabb csapadékrendszer északi része, így összesen 3,8 mm esett
Ma talán még lecsepereg valami, aztán hetfü-kedden jöhet a 38 mm
Ma talán még lecsepereg valami, aztán hetfü-kedden jöhet a 38 mm
Kíváncsi vagyok, az Alpokalja/Kisalföld ki tud e termelni értelmes zivatart ma. Nem zárnám ki, hogy valahol Szombathely-Győr vonalon lesznek a legszebb zivatarok. Még az is lehet, hogy útrakelek.
Itt akkor most ott tartunk, hogy télen a hópelyheket kell szugerálni az utcai lámpák fényénél, most meg az esőcseppeket? Eddig hiába.
Ettől nem fog kirohadni semmi.
Ettől nem fog kirohadni semmi.
Jó reggelt!
Arizonát felváltotta Cherrapunji.
Éjjel kétszer is eső suhogására keltem a nyitott ablaknál.
Micsoda érzés, olyan jó volt visszaaludni!
Most pedig szürke esőfelhők közelednek dél felől. Mennyire hiányzott már ez!
Arizonát felváltotta Cherrapunji.
Most pedig szürke esőfelhők közelednek dél felől. Mennyire hiányzott már ez!
Felhők vannak az égen, esőillat a levegőben és tíz milliméter víz a csapadékmérőben.
Takt.: 15,1
Takt.: 15,1
Mit nem lehet érteni, hónapok óta kb semmi nincs, most végre többfelé lehetnek záporok, zivatarok, jövőhéten komolyabb helyzet sem kizárt... Senki nem gondolja, hogy az aszály majd eltűnik egy hét alatt
Valóban nem néz ki reménytelennek, bár kérdés mi valósul meg. Jelen helyzetben még rajzolni sem lehet olyan fáklyát ami elég lenne.
A te pesszimizmusod túl nagy.
minden kezdet nehéz, most valami elindul.. Reményeink szerint.
Csapadék tekintetében lényegi, igazi változás továbbra sem látszik. Sem országos, csendes eső, sem pedig igazi, erős májusi KÜN nem látszik! Az, hogy pár helyen lehet majd 10-20 mm esetleg, az halottnak a csók kategória. Ezen kìvül se egy jó szlovén instab, se egy kiterjedt MKR vagy CMKR, ami nagyobb területre hozhatna kiadós csapadékot. Nem értem a komoly optimizmust néhány ember részéről.
1,2 mm esett. Sok haszna nincs, de annyi mindenképp, hogy felfrissítette a levegőt és végre kicsit elmosta a port, na meg újra volt értelme figyelni a radart.
Annyira alacsony az ingerküszöb, hogy már ennek is örülök.
Harmat gyenge záporunk volt.
Szigorúan 0,5 mm alatti mennyiség.
Halottnak a csók kategória.
Szigorúan 0,5 mm alatti mennyiség.
Halottnak a csók kategória.
0.6mm, előtte egy kis tomboló szél 
Tegnap raktam ki végre az új csapadékmérőt és nagyon bíztam benne, hogy ki is tudom ma este próbálni. Várom a folytatást.
A hőmérő is belekerült végre a Taki-féle árnyékolóba.
Tegnap raktam ki végre az új csapadékmérőt és nagyon bíztam benne, hogy ki is tudom ma este próbálni. Várom a folytatást.
A hőmérő is belekerült végre a Taki-féle árnyékolóba.
Hohó..esett az eső. Na nem egy Szaúdi mennyiség...de 1.3 mm ma már egy havi adag is lehet.
A levegő fantasztikus lett.
Késő este 10 h körül dny felől egész intenzív zápor érkezett végül jó kis szélrohamokkal.
5 hét eseménytelenség után újra van időjárás.
5 hét eseménytelenség után újra van időjárás.
Az első felvonásból már tuti kimaradunk,a holnap lett a reményhal.Jó lenne már annak a bizonyos dolognak a jó óldalára kerülni,mondjuk országosan,mert ezek még tűzoltásnak sem elegek.
A fáklya egész jó Link de csak akkor hiszem el ha sárban tocsogok május végére.
A fáklya egész jó Link de csak akkor hiszem el ha sárban tocsogok május végére.
Ma már voltak sötét felhők, meg itt-ott radarjel meg eső is Bakonyközelben. Végre 36 nap után egyes 0 mm-es helyek is kaptak pár tizedest. Itt nem fog esni, mi egyszer már kaptunk a 36 nap egyikén őrmestert is (3+mm), nem szabad túlzásba esni.
Remélem, h a dél - délnyugat felől közeledő tömb jó állapotban vonul át majd felettem. 2-3 mm csapadék is több lenne, mint a semmi.



