Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
GFS beállt az ecm mellé, ezzel késhet a hidegfront Karácsonykor.
Utána majd meglátjuk.
Utána majd meglátjuk.
Szépek az év végi futások, de én még azért bízom a 25/26-ban is mind T mind hó szempontjából hiszen még addig is van 144+ óra.
Nem fogy ki a popcorn készlet, közepes termés volt, a mozikban pedig nem fogy...
Én mindig imádtam,amikor a szilveszteri kocsmázásra havazásban mehetek,ha lehet,még hangulatosabb,mint a fehér karácsony. Márpedig az idén nagyobb az esélye a szilveszteri havazásnak ,mint annak,hogy kocsmába megyek
Tudtam, hogy ezt fogod írni. 
Én egyikről sem beszéltem, csak és kizárólag a korábbi hszemben bemutatott ac sorvadásról.
Az az ac híd olyan erős, hogy ha a briteknél pukizik valaki, vége is.
Amúgy igen, az utolsó képen levő helyzetet elfogadnám.
Ecm tagokat végigpörgetve, sokszor színesedik a hótérkép.
Mennyivel jobb ezeket nézegetni mint nem is olyan régen a végeláthatatlan nihilt.
Én egyikről sem beszéltem, csak és kizárólag a korábbi hszemben bemutatott ac sorvadásról.
Az az ac híd olyan erős, hogy ha a briteknél pukizik valaki, vége is.
Amúgy igen, az utolsó képen levő helyzetet elfogadnám.
Ecm tagokat végigpörgetve, sokszor színesedik a hótérkép.
Mennyivel jobb ezeket nézegetni mint nem is olyan régen a végeláthatatlan nihilt.
Első ránézésre talán nem olyan biztató a második kép sem, de ha jobban megnézed, 1020 hPa-s gerinccel kapcsolódik a keleti AC-hoz mèg ez is.
Nem mellesleg éppen jelentős havazás lenne ezen a képen itt nálunk
Amúgy meg űr idő, de ilyen gerinccel az ECM is kacérkodik.
Nem mellesleg éppen jelentős havazás lenne ezen a képen itt nálunk
Amúgy meg űr idő, de ilyen gerinccel az ECM is kacérkodik.
Nagyon durva! Én ma reggelre arról álmodtam, hogy kisütött a Nap, és szikrázóan kék az ég! Olyan jó volt, erre felkeltem, és tényleg lett változás az időben! A szürkeséghez most már köd is társul!
Ha már mindenképp tapétázni szeretnétek, kérlek benneteket, hogy a kakchhchlemann-univerzumban használjátok a
A nyers képernyőfotók mostantól ismét törölve lesznek. Köszönöm a megértést!

A nyers képernyőfotók mostantól ismét törölve lesznek. Köszönöm a megértést!
Tegnap óta azért elég komolyat változott pár dolog, karácsonykor most már komolyabb hideg érkezése néz ki és főként délen eshet valamennyi hó is.
Kulcs az, hogy ebben a futásban hozzáférne a ciklon, az északkeleti hideg bankhoz.
Kulcs az, hogy ebben a futásban hozzáférne a ciklon, az északkeleti hideg bankhoz.

Mint ha rajta múlna...
Engem egy dolog frusztrál csupán ez a szürke fos, ami hetek óta itt dunsztol minket. Egy nap volt talán mikor az égboltot is láttam tisztán. No meg az, hogy a magyar kereskedelmi láncok popcorn készlete kifogy lassan.
Nekem úgy tűnik, továbbra is mindig 2 hét múlva jön a havas idő, legalább is erre mifelénk.
Az szép lesz, ha a december kimegy akár csak havas eső nélkül nálam.Van rá esély.
Az szép lesz, ha a december kimegy akár csak havas eső nélkül nálam.Van rá esély.
Jól van Geri. Buzgó gyerek vagy te.
De mostmár szeretnék végre eredményt is látni.
De mostmár szeretnék végre eredményt is látni.
26-án este jól néz ki, láttam én azt már mielőtt a távolabbiakkal foglalkoztam
Igen előtte már lenne ízelítő és szerencsével még az is alakulhat jobban. Szorítok. 
Brekk: Itt sokan szeretnénk már valami szépet látni. A remény most él.
Brekk: Itt sokan szeretnénk már valami szépet látni. A remény most él.
Hát....ha a Luca napi időjóslást veszem figyelembe, akkor ritka xar, borús első féléve lesz a 2021-es évnek...
Akkor meg mi értelme beszólni? Láthattad hogy az ENS átlag alapján latolgatok és semmi olyat nem írtam ahol bármit is tényként közlök. Végre 300 óra alatt a havas nagytérségi esélyek! Ennek örüljünk...Lehet minek szurkolni nem úgy mint tavaly.
Megint nem értetted a lényeget, de sokszor van ez így.
Akik egy kicsit is figyelnek és mondjuk nem csak télen szeretik az időjárást ugye.. azok tudják, hogy soha nem vártam télen a 15 fokos izotermát. Sokadjára akad be nálad ez a szimpla hülyeség. Én pontosan annyira szeretem a havat, mint a nyarat!
Homogén szürkeség. Akt T +3
Ma sem megyek futni.
Akik egy kicsit is figyelnek és mondjuk nem csak télen szeretik az időjárást ugye.. azok tudják, hogy soha nem vártam télen a 15 fokos izotermát. Sokadjára akad be nálad ez a szimpla hülyeség. Én pontosan annyira szeretem a havat, mint a nyarat!
Homogén szürkeség. Akt T +3
Ma sem megyek futni.
Hagyd, nem érdemes. Engedd el.
Én ezt kérem, ha már minden szentnek magafelé nyúlik.
Én ezt kérem, ha már minden szentnek magafelé nyúlik.

Ha nem vetted volna észre nem csak én beszélek arról a teknősödésről na de téged ez ha zavar akkor olvass a nyári hőhullámokról valami petőfi népébe! Neked mindig be kell szóljá...Ha 240-nél egy 15 fokos T850 melegadvekció lenne már gyanítom írtál volna róla. Bocs hogy 2 éve nem láttam normális havazást hazámba, így igen is LATOLGATOK!
Ja, hogy mostmár december 29.-nél járunk. Értem.
Fantasztikus jós tehetséggel bírsz.
Fantasztikus jós tehetséggel bírsz.
Erre gondoltam:
Atlanti blokk:
Szánalomhuszár azori-ibéria valami:
Atlanti blokk:

Szánalomhuszár azori-ibéria valami:

Fú de nagy a csend.. Mindenki az Ecm várja. Gfs sem rossz olyan átlagos téli időszak veheti kezdetét. De legalább ez a szürkeség eltűnik végre.

A komment volt dupla. Az Azori az nagyon nem az, amit most a GFS-en látsz. Ez rendes atlanti blocking egészen a végéig. Sőt, 300 felett majdnem összeáll a keleti AC-val, az ECM-hez hasonlóan.
360 h-nál ott az új évi havunk. 
Am még mindig áll, hogy 2020-ban Budapest területén nem lesz hótakarós nap!!!
Am még mindig áll, hogy 2020-ban Budapest területén nem lesz hótakarós nap!!!
Mi dupla?
171 órától, ha elkezdem pörgetni az opot, egyre gyengül, torzul, a végén meg lemegy azoriba elbújni. Csóri. Persze csak érdekesség. Az ens még csak 180nál jár, igaz azon jobb poziban van mint az opon.
171 órától, ha elkezdem pörgetni az opot, egyre gyengül, torzul, a végén meg lemegy azoriba elbújni. Csóri. Persze csak érdekesség. Az ens még csak 180nál jár, igaz azon jobb poziban van mint az opon.
Ott fent a Kárpátok vonulatain gyönyörű lehet a panoráma,de itt a medencében ettől a ködfelhős,szitálós trutymótól kritikán aluli,minősíthetetlen a látvány már hetek óta. Jó lenne már végre telet,havat észlelni .
Félmillió! 
A 18z-n a gigaciklon felzabálja az óceáni ac-t karácsony után.
24-ig érdemes tényleg komolyabban venni az op-ot, mert ami utána van...
A 18z-n a gigaciklon felzabálja az óceáni ac-t karácsony után.
24-ig érdemes tényleg komolyabban venni az op-ot, mert ami utána van...
Ez így tök rendben van
Az OP betolja a gigaciklont, meg az előoldalt vele, de elég gyorsan izgalmassá teszi még így is: Link
Persze ez végtelenül messze van még úgyis.
Ami nagyon jó hír, hogy végre tartós atlanti blocking várható!
SSW pedig bizony MW, és nem is lassú... már pluszban:

Az OP betolja a gigaciklont, meg az előoldalt vele, de elég gyorsan izgalmassá teszi még így is: Link
Persze ez végtelenül messze van még úgyis.
Ami nagyon jó hír, hogy végre tartós atlanti blocking várható!
SSW pedig bizony MW, és nem is lassú... már pluszban:

Nincs lényegi változás. Eddig nagyjából megy az összetartás: Link
Utána szétszaladnak a lovak teljesen. Kíváncsi leszek, lesz-e giga ciklon, és ha igen, hol.
Illetve talán annyi, hogy az ENS-en gyengébb az Izland feletti ciklon, mint mondjuk az OP-on (és némileg nyugatabbra is van). Ez a 12z-ben még nem így volt. Jó lenne, ilyen formában a fenének nem kell gigaciklon
Végigszaladtam a tagokon 144 óránál, hát ott minden van, amit el lehet képzelni. Az ENS kábé úgy jön ki, hogy ha 2 kapura lövésből az egyik balra, a másik jobbra megy mellé, akkor az gól.
Utána szétszaladnak a lovak teljesen. Kíváncsi leszek, lesz-e giga ciklon, és ha igen, hol.
Illetve talán annyi, hogy az ENS-en gyengébb az Izland feletti ciklon, mint mondjuk az OP-on (és némileg nyugatabbra is van). Ez a 12z-ben még nem így volt. Jó lenne, ilyen formában a fenének nem kell gigaciklon
Végigszaladtam a tagokon 144 óránál, hát ott minden van, amit el lehet képzelni. Az ENS kábé úgy jön ki, hogy ha 2 kapura lövésből az egyik balra, a másik jobbra megy mellé, akkor az gól.
Ebben a szériában még nem láttam olyan filmet, amiért kiadtam volna pénzt popcornra, pedig nem vagyok sóher. Nem tudtam átfutni a napot. Remélem lett linkelve Navgem is. Mindig melengeti a szívem a télen életre keltett, épp, h papíron létező modellek.
Na a friss GFS szerint szentestétől eljöhet a mi Balázsunk ideje is.
Azért pár gyors mozgású hózáport elviselnék mellé. Majd szólok az amcsiknak, hogy a reggeli futáson legyen rajta.
Jó éjt.
Azért pár gyors mozgású hózáport elviselnék mellé. Majd szólok az amcsiknak, hogy a reggeli futáson legyen rajta.
Jó éjt.
Na Geri helyzet?
Jön a tél a GFS-en?
Eddig elég semmitmondó egy futás, a hideg levegő meg megint a lehető legtávolabb van! Nem lesz egy popcornos futás! Marad a reménykedés reggelig.
Úgy vélem igen 
Januárban van az eljegyzési évfordulónk.
Az elsőre a képen latható szivet kaptam 2017-ben. 2018-ban sajnos nem voltak adottak a feltételek. 2019-ben csak egy picire futotta. 2020 ismét semmi. Januára jó lenne már egy igazi nagy hó
Januárban van az eljegyzési évfordulónk.
Az elsőre a képen latható szivet kaptam 2017-ben. 2018-ban sajnos nem voltak adottak a feltételek. 2019-ben csak egy picire futotta. 2020 ismét semmi. Januára jó lenne már egy igazi nagy hó




