Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Mi is távfűtéses lakásba költöztünk a felújítás idejéig. Hát az van, hogy kellett a marketplace-n egy olajradiátort vegyek, hogy ne fagyjunk szénné. Állítólag nagyon fogynak az elektromos radiátorok, a boltok meg erre nincsenek felkészülve.
Épp azt nézegetem én is h akár erre felénk is lehet valami az éjszaka folyamán. A friss ARPEGE és ICON is mutatja hozzám éjszakára.
Nekem itt ne bohóckodjon, ne nyírjon meg forogjon hanem adja szépen a vizet.
Félő, hogy végül kihasználatlanul marad, de bízzunk a modellek szerencsétlenkedésében…
Az ország közepén komoly labilitásos góc lesz éjjel, nyírás nedvesség összeáramlás, aki bír éjjel fent lenni, érdemes lesz figyelni.


Ilyen idő mellett is lesz. Egy hét és érik az egyik fajtánk. Csupán a seregély rajok veszélyeztetik évről-évre.
Ha kicseréled a decembert májusra, még aktuális is lesz a vicc.
Szuper kapás!
Régóta vadászok ilyenre, de már későn kapcsoltam, mikor megláttam a konkurens oldalon a fotókat.
Műholdképen látom dél felől derülnie kellene, "megszokásból" kerestem a szép kék eget, de csak tejfehér katyvaszt látok arra.
Jah ezért: Link
Szerencsére holnapra elünik a -rég nem látott- homok.
Jah ezért: Link
Szerencsére holnapra elünik a -rég nem látott- homok.
Pár éve nem sok híja volt, amikor a hegyen már pirosodott a cseresznye, és április utolsó napjaiban átment az eső havazásba a hegyen, de nem maradt meg sajnos.
Nem sokon múlt akkor, készültem is a havas érett cseresznyét fotóra, de nem jött össze sajnos.
Elég extrém időjárási dolgokra készülgetünk mostanában.
Nem sokon múlt akkor, készültem is a havas érett cseresznyét fotóra, de nem jött össze sajnos.
Elég extrém időjárási dolgokra készülgetünk mostanában.
Van az a vicc, hogyaszondja, Anyúú, kimehetek cseresznyét szedni? De kisfiam, december van! Túúdom, sapka, sál...!
Sajnos távhős a lakásom , ami ilyenkor már nem fűt. 10 éve élek itt ,de ilyen hőmérsékletet nem tapasztaltam bent. Alváshoz még csak-csak elmegy, de itthonról dolgozni ebben a hőmérsékletben ... Érdekes.

Extrém egyidejű tevékenységek. 
Még annyi kellett volna, hogy cseresznye szedés előtt ellapátolod a havat a fa alatt
Még annyi kellett volna, hogy cseresznye szedés előtt ellapátolod a havat a fa alatt
Pofás zápor kerekedett épp amikor végeztem a kerti munkával. Ahogy beborult és jött a szél pulcsis idő lett, de nem látom ezt annyira rendkívülinek mint a rövid gatyás decembert.
És talán júniusra beérik a májusi cseresznye is, legalábbis itt ék-en
Megérkezett a mai adag víz is. Úgy hiányzott, mint egy.. ja, nem is hiányzott. Persze zivatarként még mindig örömmel fogadnám, de az nem téved e kietlen tájra.
Hát nem tudom, én azért ennék cseresznyét idén lassan.
Érdekes, hogy az éjszakára érkező labilis légtömegben továbbra sem várnak szinte semmit a modellek.. de az OMSZ azért tesz róla említést, tehát ők is bizonytalannak látják a dolgot.


Ezek a belinkelt diagramok 4 óra alatt megbuktak. Azt néztem, hogy a mai és holnapi napra 0-3 mm közötti értékeket mutattak pl. Nagykanizsára. Már ma délig Somogyban és Zalában esett több automata szerint 0,5-1 mm és a radarok és észlelések szerint a fél Dunántúlon esik.
Tegnap este nézegettem ezt a felhőzónát, amiről ( két metnetest kivéve) nagyon senki nem vett tudomást, gondoltam azért , mert magasszintű. Valóban anticiklon lett a tegnapi front után felettünk és semmi komoly ciklon nem látszott a Mediterráneumban. Most már van egy szardíniai pici alacsony nyomás 1012 hepával és pumpálja rendesen a vizet ránk is, nem csak a magashegységekbe.
Link
Tegnap este nézegettem ezt a felhőzónát, amiről ( két metnetest kivéve) nagyon senki nem vett tudomást, gondoltam azért , mert magasszintű. Valóban anticiklon lett a tegnapi front után felettünk és semmi komoly ciklon nem látszott a Mediterráneumban. Most már van egy szardíniai pici alacsony nyomás 1012 hepával és pumpálja rendesen a vizet ránk is, nem csak a magashegységekbe.
Link
Ezt már ismerjük
Aztán egyszercsak, sajnos hazánkat egy összetett frontrendszer közelíti meg
nemigen látok ott nyarat amúgy. Huurááá! lesz legalább 25 fok. Na nem a tűző napon, ami ugye sütni fog a paprikáimnak.
Ma délelőtt bringázáskor Kisújszállás és Túrkeve között a tegnapi zivatar nyomai még mindig jól látszódott:

Nálam merő sár minden és tegnap órákon át állt a víz a kertben. Ide nagyon határozottan nem kell jó ideig egy csepp sem.
Nem gondolom, hogy mindent 2 hét alatt kellene bepótolni. Mostmár valóban a melegebb és naposabb időjárásra lenne szükség. Erre van szüksége a határnak, a kertnek, a gyümölcsösöknek. Az, hogy nekem is, már szinte mellékes.
Látom a metnet előre is kellően visszafogott a hétvégére várható T maxokat illetően.
Nem gondolom, hogy mindent 2 hét alatt kellene bepótolni. Mostmár valóban a melegebb és naposabb időjárásra lenne szükség. Erre van szüksége a határnak, a kertnek, a gyümölcsösöknek. Az, hogy nekem is, már szinte mellékes.
Látom a metnet előre is kellően visszafogott a hétvégére várható T maxokat illetően.
Ez már mindennek a teteje, ami itt megy tavasz címszó alatt az idén. Megint esik ez a rohadék, a reggeli 6 fokról inkább már nem is szólok semmit. Úgy látom az értékelhetetlen április után jó eséllyel a május is pályázik erre....
"Beledögleni, pusztulat, pokoli"
Lazíts már egy kicsit, csak a nyár jön nem a harmadik világháború...
Remélem megdöntjük a 42 fokos Tmax-ot idén, persze szigorúan csak a statisztika kedvéért.
Lazíts már egy kicsit, csak a nyár jön nem a harmadik világháború...
Remélem megdöntjük a 42 fokos Tmax-ot idén, persze szigorúan csak a statisztika kedvéért.
Ahogy a tegnapi, úgy a mai nap is máshogy fest mint amit a modellek ílmodtak, meg az esti jelentésben talán Tóth Tamás vázolt. Mert ezek szerint kora délutánig még csak fátyolfelhős, szürt napsütésnek kellet volna lennie. Még csak dél van és lassan a fél országban már vastag felhözet a jellemző és sok helyen már esett is. Az meg már hagyjuk , hogy pár napja még a hétfő napos melegnek nézett ki. Dél van és 17 fok
.
Ez talán az első év mikor Pünkösdre virágzik a pünkösdi rózsa.
Ez talán az első év mikor Pünkösdre virágzik a pünkösdi rózsa.




