Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Jó reggelt! Itt a településemen továbbra sincs eső, ma pont 2 hete hogy érdemi mennyiségű csapadék esett. Akkor 2 mm esett, azóta pedig szinte semmi. Ma van a hónapban az utolsó lehetőség hogy legyen csapadék, ha ez nem történik meg akkor minden idők egyik leggyengébb Júniusát fogom zárni csapadék ügyileg.
Summázom az eseményeket!
Nem volt semmiféle esemény! Se csapadék, se szél, se látvány, se semmi.
A kukoricákra, naprákra, pedig keresztet lehet vetni.
Nem volt semmiféle esemény! Se csapadék, se szél, se látvány, se semmi.
A kukoricákra, naprákra, pedig keresztet lehet vetni.
Szép estét!
Dolgoztam, nem tudtam elszabadulni.
Van 1-2 kép meg videó, majd feltöltöm.
Amúgy rajtam kívül lazán van még 15+ pécsi metnet user, ők is tolhatnának fel cuccokat.
Más: Este 21:00kor indultam el Pécsről az M6son, Pusztaszabolcsig villámparádé, aztán se villám se eső paff. 23:10kor értem Pázmándra, itt csontszáraz minden egy csepp sem esett, de legalább hűvös van, nincs már az a mocsadék meleg.
Dolgoztam, nem tudtam elszabadulni.
Van 1-2 kép meg videó, majd feltöltöm.
Amúgy rajtam kívül lazán van még 15+ pécsi metnet user, ők is tolhatnának fel cuccokat.
Más: Este 21:00kor indultam el Pécsről az M6son, Pusztaszabolcsig villámparádé, aztán se villám se eső paff. 23:10kor értem Pázmándra, itt csontszáraz minden egy csepp sem esett, de legalább hűvös van, nincs már az a mocsadék meleg.
Az esti bíztató radarkép ellenére,sikerült a totál semmit behúzni.Egy csepp eső nélkül megúsztuk.De még csak villám sem volt,dörgés meg végképp nem.
Pöcs egy június ez?
Pöcs egy június ez?
Micsoda konvekció lett mellettem hirtelen.
Link
Kora este volt egy szupercellám is, amiröl sajnos lemaradtam munka miatt, ugyan készült pár kép, de a szomszéd épület miatt nem sok látszódik. EZ zentán volt, de otthon is kaptunk belőle kevés csapit. Brutális volt ahogy érkezett. Nagyon rég volt már részen ilyen zivatarban.
Kora este volt egy szupercellám is, amiröl sajnos lemaradtam munka miatt, ugyan készült pár kép, de a szomszéd épület miatt nem sok látszódik. EZ zentán volt, de otthon is kaptunk belőle kevés csapit. Brutális volt ahogy érkezett. Nagyon rég volt már részen ilyen zivatarban.
Érdekes amúgy, hogy a zivataros napok számát nézve nem állunk rosszul (legalább is itt Dél-Pesten), a mai júniusban már a 6. vagy a 7. volt ha jól emlékszem (ami országosan kiemelkedő a hónapban), míg éves szinten 15 körül vagyunk, ami ilyentájt nagyjából átlagosnak számít. Más részről viszont a zivatarok "minősége" valóban csapnivaló. A zivataros napok jó része (kb. fele) eleve úgy jött csak össze, hogy innen-onnan lehetett néhány távoli dörgést hallani, és amikor volt is csapadék, általában az sem számottevő. Igazából csak két érdemi helyzet volt eddig, az egyik május 23-a, amikor a hidegfront mentén Dél-Pestet érintette egy szupercella jelentősebb csapadékkal - Gyálon ha jól emlékszem jégeső is volt -, a másik pedig június 10-e, amikor 3 hullámban voltak zivatarok, az utolsóban jó kis lecsapóparádéval.
A mai nap mérlege a Zselici Csillagparkban, ahol némi záporon és pici jégen kívül azért nyugi volt. Gyors skiccben feldolgoztam három képet.
Nem úgy, mint otthon. :/
Igen, az utolsó képen az ott NLC... WHAIT!! THAT'S ILLEGAL XD



Igen, az utolsó képen az ott NLC... WHAIT!! THAT'S ILLEGAL XD
Nekem is valami hasonló jutott eszembe, jót röhögtem.
Láttam pár szép villámot, de fotón csak egy sikredett, az is nyeszlett távoli, feltölteni sem érdemes. De ott van még a július...
Láttam pár szép villámot, de fotón csak egy sikredett, az is nyeszlett távoli, feltölteni sem érdemes. De ott van még a július...
Kár, hogy nincs szakadva nevetős-együttérzős reakció gomb itt a fórumon, most szanaszét nyomnám vele ezt a posztod
K.va jó
Hát ne is mond, a 6. szupercella után már annyira elfáradtunk, hogy inkább haza jöttünk.
Kezd kicsit sok lenni a jóból délen.
Esetleg képződhetne még további 10-12 ilyen 65-70 dBZ-s cella ott délen, hogy nyugodtan tudjak aludni

Tavaly legalább júniusban volt egy jó hosszan tartó zivatarunk. Most még annyi sincsen.
Sziasztok!
Nagyon szkeptikus voltam a mai zivatarozással kapcsolattal ide Tolna megye déli részére. 6 óra körül aztán a baranyai cellák megindultak északnak,addig azt gondoltuk,hogy keletnek mennek. A szomszédos Závodon voltam barátokkal grillezni,pillanatok alatt besötétedett a dögüllőnek hitt felhőzetből pedig kb,mint a Világor harca c. filmben gyakori lecsapózás kezdődött,így be kényszerültünk a házban, az első felvonásból gyenge 4 mm esett jéggel,borsó-cseresznye mérettel,de volt 1-1 nagyobb szem. A 2. felvonásból 16 mm eső, kevés jég, északabbra pedig dió-tojás nagyságú jég. Tevelen nálunk 20 mm az alsó falu, felső falu 25 mm, fent volt jég,lent semmi. Závod és Tevel között található Mucsiban tojás nagyságú jég esett. Igazából ez a nap úgy belém égett, teljesen úgy éreztem magam,mintha Amerikában lettünk volna. A felhőzet, a heves csapadék,jég, a folyamatos villámlás. Tényleg azt gondoltam,hogy itt semmi nem lesz,hát rácáfoltam. Ez a 3 . év zsinorban,hogy nagy jeget kapunk Tevel és környéke, jó,most épp Tevel annyira nagyot nem kapott jégből,csapiból annál többet.,
Nagyon szkeptikus voltam a mai zivatarozással kapcsolattal ide Tolna megye déli részére. 6 óra körül aztán a baranyai cellák megindultak északnak,addig azt gondoltuk,hogy keletnek mennek. A szomszédos Závodon voltam barátokkal grillezni,pillanatok alatt besötétedett a dögüllőnek hitt felhőzetből pedig kb,mint a Világor harca c. filmben gyakori lecsapózás kezdődött,így be kényszerültünk a házban, az első felvonásból gyenge 4 mm esett jéggel,borsó-cseresznye mérettel,de volt 1-1 nagyobb szem. A 2. felvonásból 16 mm eső, kevés jég, északabbra pedig dió-tojás nagyságú jég. Tevelen nálunk 20 mm az alsó falu, felső falu 25 mm, fent volt jég,lent semmi. Závod és Tevel között található Mucsiban tojás nagyságú jég esett. Igazából ez a nap úgy belém égett, teljesen úgy éreztem magam,mintha Amerikában lettünk volna. A felhőzet, a heves csapadék,jég, a folyamatos villámlás. Tényleg azt gondoltam,hogy itt semmi nem lesz,hát rácáfoltam. Ez a 3 . év zsinorban,hogy nagy jeget kapunk Tevel és környéke, jó,most épp Tevel annyira nagyot nem kapott jégből,csapiból annál többet.,
Még néhány kép máról, szuper vadászat volt.
Voltak necces időszakok, ennyi jég még soha nem verte a kocsinkat viharvadászat közben.
Brutális energiák voltak a légkörben.
Voltak necces időszakok, ennyi jég még soha nem verte a kocsinkat viharvadászat közben.
Brutális energiák voltak a légkörben.




Életem eddigi legimpotensebb zivatar szezonja és ebben sajna semmi túlzás nincs.
Következő lehetőség a holnap délután, aztán a jövőhét közepe. Lássuk...
Következő lehetőség a holnap délután, aztán a jövőhét közepe. Lássuk...
Nem került. Nem volt semmi komoly. Többnyire felhővillámok, 1 közelebbi lecsapó, esőillat, jó idő. Most kelet felé villog, még hallatszanak a dörgések is. Igazi nyári este, szeretem
0,01.
És láttam egy rendkívül távoli lecsapót. Talán majd a július..
Nem kell fosni. Nem eszik olyan forrón a szikrát
Nem sokkal nagyobb az esélyed egy villámcsapásra, mint odalent.
Pont mint az elmúlt 4 év. Semmi. Idén 2 db zivatar. És az idő fele már eltelt… borzalmas vízhiány van. És jövő hét …..
elkeserítő.
Északról már órákkal ezelőtt le lehetett volna venni a 20-30 mm-re szóló figy. előrét. Nem lesz itt már semmi se...
Hát sajnos még villámfényből sem sok jutott csapadékból meg kerek nulla mm.
Ez csak arra volt jó hogy trópusi éjszaka legyen. Csapadék helyett meg kaptunk narancs meg a citrom figyelmeztetést, bravó.
Végül csak fel nyúlt ide egy tenyérnyi része a tömbnek.
Becsület záporeső hullik a zöld radarjel alatt.
Egész pofásan tolja!
Becsület záporeső hullik a zöld radarjel alatt.
Hidd el jobb ez így, ami elment mellettünk az darált. Lad környéke járt jól talán egyedül.
Nálam 0,7mm... Bízok benne az éjszaka lesz még számottevő eső.
Ekkora kapufát még én se pipáltam. Alig pár kilométert kellet volna feljebb jönnie. Így nálunk maradt a csepergés 2 milliméter ha lejönn. Nevetséges.
Ez tényleg nem eresztette el magát, pár csepp záporeső, közben egy-két halk, távoli dörgés... Még szerencse, hogy 10-én este kiélhettem a villámfotózási vágyam. 
Itt szerencsére esett/esik az eső egy kis villámlással megspékelve.
Nálam is kapufa eddig és arról is sajna kippatant, mivel csak dörgésig jutottunk, de egy csepp eső se esett..
Na jó, ez olyan szánalmas, h nézni is rossz, vele együtt a radart úgyszintén. 7-8 kilométerrel kellett volna csak feljebb rúgdosni ezt a tömböt és akkor már talán mérhető csapadék hullik. Így marad pötyögés. A szél alig mozdul mostanra.
Viszonylag ritka villogás nyugat felé kb 20sec volt az átlag időköz de mintha most sűrűbben tolná. Várom szeretettel, aztán lehet rábszk
Egyértelműen erősödött cdak el ne kerüljön, képes rá
