2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#527870
Nincs mérőm, a környező automaták alapján 6mm körül lehet - többnek éreztem.
#527869
Talán még egy mobilos elfér, érdekes fények-színek voltak
Fh.: Őcsény, Tolna megye

beillesztett kép

#527868
Délután szemet szúrt nekem is, hogy olyan furcsa a település felett a radarkép, mintha kilyukadt volna a cella, vagy kiakadt a közepén a reflektivitás, ezek szerint az utóbbi, szerencsétlen gólyák.
#527867
Áthelyezve innen: Metnet információk, fejlesztések (#18725 - 2021-07-09 21:12:15)

Készültek a képfájlok szerinti időpontban, Bp. XIV, Zugló-Alsórákos felett
#527866
Áthelyezve innen: Metnet információk, fejlesztések (#18724 - 2021-07-09 21:10:41)

beillesztett kép

beillesztett kép

#527865
Hol vagytok Tiszántúliak? Ez a szép nagy paca már nem fog nagyot szólni? Mondjuk nem is nagyon szeretnék olyan jegeket, mint a képeken de a frissebb, hüvösebb levegővel már megelégednék!
#527864
Villog már nyugat, délnyugat felé, de keservesen lassan akar ideérni...
#527863
Pár kép , az akkor még szupercellás jegyeket hordozó szoló celláról, amelyből kialakult a későbbi mkr.
Link
Link
Link

Szó mi szó tényleg SC volt képek alapján más szerint is? Köszönöm.

Érdekesség: a távolból folyamatos morajlás hallatszik, gondolom a Duna-Tisza közi zivatarok hangja.  Amelyek már egész jól visszakeletkeztek a Duna vonaláig. Hopp.
#527862
Ide hallani a dörgésekett. Kíváncsi vagyok hogy lesz-e repeta ?
De ezt a vihart egy jó ideig fogjuk emlegetni úgy érzem. 
#527861
Végre megérkezett a zivatarszezon ide is. Na jó volt már idén itt is, de csak a legyintős kategória részemről. Ma azért volt egy kis jég, (egy-két meggy nagyságú is), felhőszakadás peremfelhő, mammatus, brutál alásütős naplemente.  laza Pár képem, az lp:  Link Link a hp gyengült már, de adott még a szánknak: Link távozóban a naplementében: Link és a hab vagy mamma a tortán: Link 

beillesztett kép

beillesztett kép

#527860
Mert még a leges leges leges leges legutolsó cella is itt vonul az ablak alatt DK felé, hogy azért páholyból láthassuk…. Rohadékok.
#527859
Csepel felé megint bedurrant egy kis góc, csak úgy ontja magából a villámokat, nagyon hangulatos. nevet
#527858
Gratulálok a szerencsés helyeknek, gyönyörű képeket hoztatok! nevet
A Dunántúl nagy részén talán majd vasárnap, ha nem szublimál el az is.
#527857
Itt a front mögött csak egy szélesvásznú naplementére futja:

beillesztett kép

#527856
Kispest-Wekerle térsége megkapta a javát, hosszú percekig volt jégeső is, cseresznye-dió nagyságú jéggel. Sajnos a kocsim kaszniján látszik is, ha nem is drámaian, de egyértelműen a nagyobb jégdarabok becsapódási helye. Az utcán most is áll a víz.
#527855
Meg egy kis szélre...ja nem, az tombol most is  laza
#527854
Narancs figy. előre...
Mást nem is kell mondanom...
szomoru
Se látvány, se dörgés, se eső...
Szerencsére gyönyörű képeket hoztatok (én csak dögüllőt láttam). Grat. mindenkinek!
#527853
Variációk egy témára.

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép



Hát nem egyszerű forgalmat irányítgatni úgy, hogy közben ilyesmi van a háttérben.nevet
#527852
Fantasztikusan nézett ki, de bármikor lecseréltem volna 6 mm esőre szomoru
#527851
XVI.ker, csap. szumma 22 mm

beillesztett kép



beillesztett kép

#527850
Nagyon durva színek vidám

beillesztett kép

#527849


beillesztett kép

#527848
Holly molly....

beillesztett kép

#527847
Mértél esetleg napi csapadékot ?
#527846
Ez már évekkel ezelőtt fordult.
#527845

beillesztett kép



beillesztett kép

Huh.

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#527844
Bámulatos égképek voltak/vannak!!! vidám

beillesztett kép

#527843
No, ez mintaszerű...

Gyönyörű újrakeletkezés Dny-ra, könnyű záporeső kezdődött újfent...
nevet
#527842
Innen se csúnya

beillesztett kép


#527841

beillesztett kép

#527840
Nyugatra:

beillesztett kép



beillesztett kép



Keletre:

beillesztett kép


#527839

beillesztett kép

beillesztett kép

#527838
Király!

Végre nem kisgyerek kezéből fotózott jég. Nincs kérdés, hogy vajon mekkora lehetett. nevet
#527837
Ami tőlem D-DK

beillesztett kép

#527836
Törölt tartalom
#527835
Innen csak a fortyogása látszik az észak-pesti cellának, de az is elég infot ad a milyenségéről. Hatalmas, masszív gombocók nőnek bele nagyon gyorsan, az előbb is egy friss toronynak kb 10 percig tartott szétlőni az üllőt.
#527834
Tőlem K-ÉKre... 

beillesztett kép

#527833
A szomszéd, a kamera és a radar szerint is volt pár szép  zuhi otthon ( Gödöllő ) reggel óta több körben. Kiváncsi vagyok mennyi lesz a zöldikében  hétfőn.
#527832
Ráckevei naplemente:

beillesztett kép

#527831
6 mm volt eddig, láttam már jobbat is.
#527830
Egy 30 mm -es nyári nap fináléja..

Nagyon szeretem a természet szépségeit! nevet 

Mammatusokkal zár a mai nap...
#527829
Na ez odab@sz!

beillesztett kép



beillesztett kép

#527828

beillesztett kép



beillesztett kép

#527827
Hát ez életem vihara volt. Ilyen jégesőt és felhőszakadást soha nem láttam itt. zivatar .
Égkép jelenleg:

beillesztett kép

#527826

beillesztett kép

beillesztett kép

#527825
Fh: Bp Kelenföld

beillesztett kép

#527824
7 óra után pár perccel csináltam ezt a képet és összeraktam panoráma képnek. Vasadról nyugat felé.

A csapadék eddig itt nudli: mindössze 0.2 mm, de ennek fele délután esett.

beillesztett kép

#527823
A sok felhőkép mellé akkor egy "csendesebb...

beillesztett kép

#527822
Ott van még a vasárnap... nevet
Csak nem tűnik el arról a napról a csapadék, legalábbis az ECM-et nézve biztató az a nap.
#527821
Ez már igen! 16 mm esett az imént, rengeteg lecsapó is volt. Korábban 5 mm jött le, így már 21 mm-nél jár a mai nap. (BP XVI. ker, Fehérváron kevesebb volt.)

Utolsó észlelés

2026-06-27 06:43:44

Csesznek

19.0 °C

RH: 86

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.