Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nincs mérőm, a környező automaták alapján 6mm körül lehet - többnek éreztem.
Délután szemet szúrt nekem is, hogy olyan furcsa a település felett a radarkép, mintha kilyukadt volna a cella, vagy kiakadt a közepén a reflektivitás, ezek szerint az utóbbi, szerencsétlen gólyák.
Áthelyezve innen: Metnet információk, fejlesztések (#18725 - 2021-07-09 21:12:15)
Készültek a képfájlok szerinti időpontban, Bp. XIV, Zugló-Alsórákos felett
Készültek a képfájlok szerinti időpontban, Bp. XIV, Zugló-Alsórákos felett
Hol vagytok Tiszántúliak? Ez a szép nagy paca már nem fog nagyot szólni? Mondjuk nem is nagyon szeretnék olyan jegeket, mint a képeken de a frissebb, hüvösebb levegővel már megelégednék!
Pár kép , az akkor még szupercellás jegyeket hordozó szoló celláról, amelyből kialakult a későbbi mkr.
Link
Link
Link
Szó mi szó tényleg SC volt képek alapján más szerint is? Köszönöm.
Érdekesség: a távolból folyamatos morajlás hallatszik, gondolom a Duna-Tisza közi zivatarok hangja. Amelyek már egész jól visszakeletkeztek a Duna vonaláig. Hopp.
Link
Link
Link
Szó mi szó tényleg SC volt képek alapján más szerint is? Köszönöm.
Érdekesség: a távolból folyamatos morajlás hallatszik, gondolom a Duna-Tisza közi zivatarok hangja. Amelyek már egész jól visszakeletkeztek a Duna vonaláig. Hopp.
Ide hallani a dörgésekett. Kíváncsi vagyok hogy lesz-e repeta ?
De ezt a vihart egy jó ideig fogjuk emlegetni úgy érzem.
De ezt a vihart egy jó ideig fogjuk emlegetni úgy érzem.
Végre megérkezett a zivatarszezon ide is. Na jó volt már idén itt is, de csak a legyintős kategória részemről. Ma azért volt egy kis jég, (egy-két meggy nagyságú is), felhőszakadás peremfelhő, mammatus, brutál alásütős naplemente.
Pár képem, az lp: Link Link a hp gyengült már, de adott még a szánknak: Link távozóban a naplementében: Link és a hab vagy mamma a tortán: Link


Mert még a leges leges leges leges legutolsó cella is itt vonul az ablak alatt DK felé, hogy azért páholyból láthassuk…. Rohadékok.
Csepel felé megint bedurrant egy kis góc, csak úgy ontja magából a villámokat, nagyon hangulatos.
Gratulálok a szerencsés helyeknek, gyönyörű képeket hoztatok! 
A Dunántúl nagy részén talán majd vasárnap, ha nem szublimál el az is.
A Dunántúl nagy részén talán majd vasárnap, ha nem szublimál el az is.
Kispest-Wekerle térsége megkapta a javát, hosszú percekig volt jégeső is, cseresznye-dió nagyságú jéggel. Sajnos a kocsim kaszniján látszik is, ha nem is drámaian, de egyértelműen a nagyobb jégdarabok becsapódási helye. Az utcán most is áll a víz.
Narancs figy. előre...
Mást nem is kell mondanom...

Se látvány, se dörgés, se eső...
Szerencsére gyönyörű képeket hoztatok (én csak dögüllőt láttam). Grat. mindenkinek!
Mást nem is kell mondanom...
Se látvány, se dörgés, se eső...
Szerencsére gyönyörű képeket hoztatok (én csak dögüllőt láttam). Grat. mindenkinek!
Variációk egy témára.
Hát nem egyszerű forgalmat irányítgatni úgy, hogy közben ilyesmi van a háttérben.






Hát nem egyszerű forgalmat irányítgatni úgy, hogy közben ilyesmi van a háttérben.
No, ez mintaszerű...
Gyönyörű újrakeletkezés Dny-ra, könnyű záporeső kezdődött újfent...
Gyönyörű újrakeletkezés Dny-ra, könnyű záporeső kezdődött újfent...
Király!
Végre nem kisgyerek kezéből fotózott jég. Nincs kérdés, hogy vajon mekkora lehetett.
Végre nem kisgyerek kezéből fotózott jég. Nincs kérdés, hogy vajon mekkora lehetett.
Innen csak a fortyogása látszik az észak-pesti cellának, de az is elég infot ad a milyenségéről. Hatalmas, masszív gombocók nőnek bele nagyon gyorsan, az előbb is egy friss toronynak kb 10 percig tartott szétlőni az üllőt.
A szomszéd, a kamera és a radar szerint is volt pár szép zuhi otthon ( Gödöllő ) reggel óta több körben. Kiváncsi vagyok mennyi lesz a zöldikében hétfőn.
Egy 30 mm -es nyári nap fináléja..
Nagyon szeretem a természet szépségeit!
Mammatusokkal zár a mai nap...
Nagyon szeretem a természet szépségeit!
Mammatusokkal zár a mai nap...
Hát ez életem vihara volt. Ilyen jégesőt és felhőszakadást soha nem láttam itt.
.
Égkép jelenleg:
Égkép jelenleg:

7 óra után pár perccel csináltam ezt a képet és összeraktam panoráma képnek. Vasadról nyugat felé.
A csapadék eddig itt nudli: mindössze 0.2 mm, de ennek fele délután esett.
A csapadék eddig itt nudli: mindössze 0.2 mm, de ennek fele délután esett.

Ott van még a vasárnap... 
Csak nem tűnik el arról a napról a csapadék, legalábbis az ECM-et nézve biztató az a nap.
Csak nem tűnik el arról a napról a csapadék, legalábbis az ECM-et nézve biztató az a nap.
































