Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Itt is van valami egészen halovány, lepelnek sem nevezhető hónyom. Mivel kellően hideg volt, pont a betonon lehet látni a leplet, a füvön simán dérnek lehet nézni.
2014. januárja jut eszembe, amikor az egész országban csak a Duna vonalának szűk környezetében nem volt hó, beleértve természetesen a Főváros környékét is. Lehet, hogy ilyesmi érik most is, csak a szűk sáv iránya lesz más északnyugat, délkeleti irányú...
Akkor a II. kerületben laktunk, 250 m magasságban. Az volt akkor mindennek a teteje, amikor egy visszpörgésből egészen Gödöllőig elmászott a hó Keletről, így a Keletre néző ablakból jól lehetett látni a behavazott gödöllői dombokat, míg nálunk semmi. Hosszú hetekig tartott ez a vesszőfutás, míg megjött a "megváltó" enyhülés, ami mindenhonnan elvitte a havat.
2014. januárja jut eszembe, amikor az egész országban csak a Duna vonalának szűk környezetében nem volt hó, beleértve természetesen a Főváros környékét is. Lehet, hogy ilyesmi érik most is, csak a szűk sáv iránya lesz más északnyugat, délkeleti irányú...
Akkor a II. kerületben laktunk, 250 m magasságban. Az volt akkor mindennek a teteje, amikor egy visszpörgésből egészen Gödöllőig elmászott a hó Keletről, így a Keletre néző ablakból jól lehetett látni a behavazott gödöllői dombokat, míg nálunk semmi. Hosszú hetekig tartott ez a vesszőfutás, míg megjött a "megváltó" enyhülés, ami mindenhonnan elvitte a havat.
Itt este sorban eső, fagyott eső, majd éjszaka némi hó hullott. Így kialakult a szokásos (ahogy mondani szoktam, a szegény ember hava), azaz lepel foltokban. Cserébe legalább kristálytiszta légtömeg érkezett, ilyenkor a kékestetői tv-torony szabad szemmel is látszik a teraszról.
Folyamatos, de gyenge hóesés.Vékony hólepel van csak.A betonon imitt-amott marad meg a talajszinten lévő fagy ellenére is.Azért tegnap 11 fok volt.
Csak nem ment ki hóesés nélkül a december.
Csak nem ment ki hóesés nélkül a december.
Fél órája még zörgős-fagyott valami esett mostanra hirtelen váltott át hóba csodálatos. Ha egy lepelnyi lesz már akkor is elégedett leszek így karácsony 2. napján. Fh Gyomaendrőd
BKrisz! Miért van még kint a leander ilyenkor???
Hihetetlennek tűnik ahogy a következő 10 napban nem tudunk profitálni az EK- re lévő hidegből a stabil DNY - i irányítás miatt. Gondolom ha lesz blokk valamikor addigra a hideg már az Uralon is túl lesz.
Hát besz@rás ,szép fehér minden,és jelenleg is gyengén havazik 0 fokban.Betonon ,úton nem marad meg egyenlőre.
Pár nappal ezelőtt még 10-12 fokok néztek ki mára,temette mindenki a fehér karácsonyt.Na erről beszéltem múltkor,rettenetesen gagyi a hosszútávú előrejelzése a modelleknek,röhej az egész,3-4 napnál távolabb nézni tök felesleges.Jah hogy Szilveszter megint lángszóró,lehet,de senki ne tegye érte a kezét a tűzbe.
Na mindegy ez kellemes meglepetés
Remélem lesz még pár ilyenben részünk a télen.
Pár nappal ezelőtt még 10-12 fokok néztek ki mára,temette mindenki a fehér karácsonyt.Na erről beszéltem múltkor,rettenetesen gagyi a hosszútávú előrejelzése a modelleknek,röhej az egész,3-4 napnál távolabb nézni tök felesleges.Jah hogy Szilveszter megint lángszóró,lehet,de senki ne tegye érte a kezét a tűzbe.
Na mindegy ez kellemes meglepetés

Ide is az jött ki. A kezdeti 5-6 centi havat, 1-2 centire redukálta
. Esett 15 mm, az pont hiányzott
.
Itt reggelre ugyanez lett - és ez az utóbbi évek leghavasabb karácsonya, így még elégedett is vagyok
Osztrákok mára két ellentétes előrét adtak ki 
ZAMG szerint (tegnap este 8 órai előre) felhős, de száraz idő lesz, ORF szerint (ma reggel 6) borult ég havazással.
Ezt most nem fogom, és nem tudom, melyiknek drukkoljak
Ja, de
Amiben egyetértenek: csütörtökön viharos NyDNy-i szél és 16 fok
Lesz ám fejgörcs
ZAMG szerint (tegnap este 8 órai előre) felhős, de száraz idő lesz, ORF szerint (ma reggel 6) borult ég havazással.
Ezt most nem fogom, és nem tudom, melyiknek drukkoljak
Ja, de
Amiben egyetértenek: csütörtökön viharos NyDNy-i szél és 16 fok
Lesz ám fejgörcs
Megkaptuk riasztásra is a pirosat a kistérségre, de nem is olyan vérmes a helyzet, a járdára nem érzem, hogy rá lenne fagyva, csak simán nedves, ellenben minden más tiszta jeges. Hajnalban fagyott eső esett, kopogott rendesen, most már csak szimplán szemerkél az eső, de fagy rá továbbra is. A radarjel szerint most lesz egy szünet.
Hintésnyi, foltos lepelre futotta még itt is. Így végülis lett valami fehér is a karácsonyban.
Szuper hogy ilyen sok helyen havazik az országban.
Bennünket mesterien elkerül ismét. Tegnap túl délre most túl északra vagyunk.
Remélem a szerdai esőnket azért megkapjuk.
Bennünket mesterien elkerül ismét. Tegnap túl délre most túl északra vagyunk.
Remélem a szerdai esőnket azért megkapjuk.
A friss ECM egy nagy vicc, szépen viszi a hétfői csapadékot Tolna megyétől délre, ki gondolta volna,hogy ez lesz?...
Itt is havazik,szép fehér végre minden!!Így a végére fehér lett a karácsony!Bravó lábas hideg!!!Ezt a tegnap délutáni 11-12 fok után nem gondoltam volna,dehát a lábas csodákra képes!!
Undorító az egész. 
Fórumhelyszín Békés.
Ahogy látom a Pesti éjszakai "nagy" havazáshoz sem kellett reggelre seprű sem.
Nyilván most, hogy ott hőmérsékletileg rendben lennénk a magasban is, a csapadék a kertek alatt megy el.
Fórumhelyszín Békés.
Ahogy látom a Pesti éjszakai "nagy" havazáshoz sem kellett reggelre seprű sem.
Nyilván most, hogy ott hőmérsékletileg rendben lennénk a magasban is, a csapadék a kertek alatt megy el.
Dél-Alföldön narancssárga radarjel mellett ömlik -2 fokban az ónos... brutális világ lehet arra.
Ugyanez Tiszakécske, át váltott hóba, ha mázlink van össze jöhet egy lepel
Gyönyörű fehér minden és továbbra is havazik.
Természetesen pár óra és itt is hagyom az egészet, irány Szolnok city. Holnap ott újra próbázunk.
Most indulok Keletiből Pécsre, itt éjjel volt pár pihe, de ahogy nézem útközben jó kis havazásba futok majd bele! Pécsen viszont vár majd a szürkeség!
Blizzard feeling van -2 fokban, a szemem vájta ki a szélben arcomba csapódó hópihék garmadája.
Fehér karács ON.
Fehér karács ON.
Hát az összes modell folyamatosan veszi ki a hétfői csapadékot, jóformán már csak a déli határra mutatnak valamit, így úgy tűnik, hogy a hétfői esetleges hóesélyünk is elmaradni látszik...
Hagyjuk már a csigákat...1060-as sarki AC végül is nem kapaszkodó hát jól van
Talaj: -1.8°C
500 méter: -4.8°C
925hpa: -3.2°C
1000 méter: 0.0°C
1150 méter: +0.5°C
1300 méter: 0.0°C
850hpa: -0.5°C
Néha gyengén szitál..
500 méter: -4.8°C
925hpa: -3.2°C
1000 méter: 0.0°C
1150 méter: +0.5°C
1300 méter: 0.0°C
850hpa: -0.5°C
Néha gyengén szitál..
Átnézve a friss GFS-t, sokat javult a helyzetünk! Holnap reggeltől minden szinten jók leszünk, ha lesz csapadék, az valószínűleg hó lesz! Legyen így!





