Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem sietted el, de nekem a legjobb helyen vagy.
Arra szoktam gombászni.
18mm. Fantasztikus! Remélem, a keleti országrész is sok helyen kapott/ kap sok mm-t.
Vigyázz, mert egy nyáron sokat nőhetnek. Én is 141-2 centivel ballagtam általánosból.
Pedig hajnali 3- fél 4 tájékán több villám-dörgés is látható-hallható volt a szakadó esőben. Legalábbis nálam...
Károkozás szerencsére nem volt.
Köszönettel, 20,4 fokkal megvolt az első trópusi éjszaka
kipipálva ez is, jöhet a tél
Az elmúlt két hétben 47 mm csapadék hullott, ebben benne van a mostani 12 is, a locsolótömlő kapott egy kis pihenőt.
Lassan eláll, már csak szitál. Első mérésem Kóspallagon, tegnap kitettem végre mérőt...


Én is olyan helyre tettem ,ahol a gyerekek nem érik el..(még
)
6 mm lett végül ,nézve a környék adatait sokkal jobb is lehetett volna, na de legalább valami...
Kinézek, és azt látom hogy tegnap a teraszon pakolás közben asszony meg anyós kivették a helyéről a csapadék mérőt és ott fekszik az asztalon… 


Pedig most marhára érdekelt volna, hogy itt mennyi lett. Perico 18 felett, Tárnok 22 szóval 20 körül valszeg, most tényleg ideges lettem hogy én meg nem tudom, persze ezek meg nem értik….
Viszont mindenképpen öröm bódottá!
Pedig most marhára érdekelt volna, hogy itt mennyi lett. Perico 18 felett, Tárnok 22 szóval 20 körül valszeg, most tényleg ideges lettem hogy én meg nem tudom, persze ezek meg nem értik….
Viszont mindenképpen öröm bódottá!
Azt nézem én is,pattanak ki újabb cellák a nyugati felén, azok akár Szekszárdot is elcsíphetik.
Az éjszakai eső arra volt elég, hogy elázzak,másra nem.
Az éjszakai eső arra volt elég, hogy elázzak,másra nem.
Éjjel esett valami hangyafasznyi eső. Most Pakson vagyok a déli zivatarok talán még pont betalálnak, ha mákom van.
Bp.Zoo-ról vannak fotóim,a lányom ott dolgozik és megkértem. Sokan lehet, hogy nem értik a dolgot, feltegyem ?
Csendes áztató eső, első körben 1 mm jött le. Azért reménykedtem volna némi morgolódásban legalább, de ez sem rossz.
15,2 mm , ez több mint a semmi, de kevesebb mint az átlag (amik estek a környéken..). 
Kellett már!
Kellett már!
18,8 mm
Az elején még zivatartevékenység is kísérte, aztán átment intenzív záporba.
Nagyon kellett már végre egy kiadós csapadék!
A csütörtöki 3 mm után már 21,8 mm-en áll a június, ami több, mint amennyi egész májusban esett.
Nagyon kellett már végre egy kiadós csapadék!
Na úgy tűnik vége..17 mm lett. Hát nagyon ránk fért..Az egész májusi mennyiséget könnyedén túl szárnyalta ez a reggel. Na jöhet a jó idő.
Ziv.tev. ma sem keltett, viszont hangos locsogás kétszer is, 22 mm került a zöldikébe egy jó óra alatt. Ez végre jól adta ki..
23mm lett a vége.Végre .A föld itta gond nélkül,se kár okozó szél,se jég,teljesen tökéletes éjszaka.
Jó reggelt. Na az első valamirevaló mennyiség. Szépen esik, néha rendesen belehúz. Már 14mm felett vagyunk..az hogy dörög nem dörög.. hát istenem.
ECM rendesen benézte a mai helyzetet. UM megint jól fogta a dolgokat, csak nem akartam neki hinni, mert nekem amit felvázolt nem volt jó
Itt Edit óriási csalodas
3 mm bírt esni összesen. És most is a leggyengébb ág tart felénk.
Itt van végre az eső 
Nagyon szakad remélem minél tovább, és nagyobb lefedettségel fog esni.
Északkelet is megkapja, csendes áztató esőből ez legjobban hasznosítható.
Nagyon szakad remélem minél tovább, és nagyobb lefedettségel fog esni.
Északkelet is megkapja, csendes áztató esőből ez legjobban hasznosítható.
Brutálisan esik,csatorna nem bírja.Pillanatok alatt kétszámjegyű lett a csapadékmérőben,és radarkép alapján még messze a vége.Amúgy szolid,néha egy-két halk moraj.
Istenem mióta vártam már erre!
Istenem mióta vártam már erre!
Ránk tekeredik szépen a Kisalföldi cucc,közben a Bakony felett folyamat erősödik.Most ér ide,már záporszerűen tolja neki.Zivatar tevékenység egyenlőre nincs.Eddig 3mm esett az éjjeli gyenge záporokból.
Dny-nak erről biztos más a véleménye. A térségednek meg nem volt mostanában szerencséje, de lesz majd máshogy is.


