Itt egyelőre próbál zöldülni minden, a talaj felső rétege még nedves, köszönhetően a tegnapelőtti 25 mm-nek, de látva a tartós 35-40 fokokat csapadék nélkül itt is nehéz lesz előbb-utóbb. Ha így lesz, akkor szerintem is dőljön meg inkább a rekord és talán ez is felnyitja majd (részben) azok szemét akik még mindig a a telek/terület "kitakarításában" (cserjétlenítésében/fátlanításában) túltérkövezésben, sötét cserépben meg a 2 centisre nyírt gyepben gondolkodnak.

A Budai-hg, Pilis térségét különösen sajnálom, mert ott még az itteni csapadéknak is csak a töredéke esett, ráadásul pont egy olyan területen ami értékes erdőkből, élőhelyekből áll, remélem megússza az a rész (de a többi erdő is) tragédia (elsősorban tűz) nélkül a következő időszakot.