Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Emlékszem én meg úgy irigyeltem azokat a magas hõmérsékleteket, de azért itt is 10 fölé mentünk több napon át. Nem volt annyira szokatlan a nagy enyheség, hiszen a mérések kezdete óta a legmelegebb õszön voltunk túl. A tél hirtelen betörése lett volna furcsa mint november elején, de hó és hideg nélkül is vártuk a karácsonyt, elfogadtuk hogy az a idõszak nem a télrõl szólt. A levelek így is, úgy is lehullottak a fákról. Aztán jött egy egyhetes hidegpárna, de abban nem volt semmi szép, még zúzmara sem, pedig éjjel-nappal gyengén fagyott.