2025. december 26., péntek

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#29150
Micsoda brutális hangulatkeltés! nevet
Az is lehet, hogy ki lesz moderálva, de ha nem is, akkor páran tuti ki fognak ezen akadni! nevet
#29149
Szép idõ van odakinn, gyönyörûen süt a Nap, hó nincs, de talán már nem is baj, mert már én a tavaszt várom. Elegem van a hidegbõl, ha eddig nem volt hó akkor már ne rontsa el a márciust, mert az már nem a hó évszaka. Ha december, január, február nem volt elég idõ a télnek hogy essen egy nagy rendes hó, ( itt nálunk ) akkor már tavasszal ne is legyen. Szóval jöjjön a tavasz!!!! nevet nevet vidám laza kacsint nyelvnyujtas ( Még adok neki három napot hogy lehet hó még februárban ( bár nem hiszem ) )
#29148
"Szerda magasságában egy magassági hidegcsepp indul délnek, várhatóan felettünk is áthalad, hózáporokat, kisebb havazást is okozhat."
nyelvnyujtas nyelvnyujtas
#29147
Reggel halgattam Pitomot az M1-en jelentõs havazást nem hallotam hogy ki ejtette volna a száján!Halgasd vissza kérlek...
Link
Annyi van említve h szerda könyékén dél dny felõl egy újabb csapadék zóna ér el!
No most akkor hogy van hol van itt a jelentõs? vidám
#29146
Ahogy a dolgok jelenleg kinéznek, azt mondom, március 10-15 között meglehet az elsõ tavasziasabb idõszak. nevet
#29145
Link

A legkisebbeket persze itt sem lehet megnézni.
#29143
"Szerdén érkezik D-dNY felõl egy újabb csapadékzóna." Ennyit említ Tamás.
Ami biztos: Kedden március!!! vidám
#29142
Kitesz magáért a február is, 21 fagyos mellett 8 téli és 1 zord napra is futotta, utóbbi hó nélkül jött össze.
Éves szinten (01.01.-02.25.): csapadék 30,7 mm; Tközép -1,1 °C; 40/21/6 fagyos/téli/zord nap; 24/30 hótakarós/ködös nap. Illetve mindössze egy nap hullott 5 mm feletti csapadék.
#29140
Siasztok!
Melyik holnapon lehet megnézni a kisebb hazai met.állomások adatait? Valami német honlap, ennyit tudok csak. szegyenlos
#29139
Esett lepelnyi hó az éjszaka, de egyszerûen elszublimált! A metnet elõre kellemes koratavaszias idõt vetít délnyugatra!
nevet
#29138
Jövõ szerda,csütörtök Dny felõl jelentõs havazás az OMSZ szerint.Ez érdekes.Sehol máshol nem említik,csak az M1 idõjárás jelentésekben.
#29137
A szék nem a kert közepén van, balról nem látszik de ott egy szerszámos bódé. Az elsõ képemen látszik a kert közepe. nevet
Sihi, hiába tûz a nap, a kertben az érintetlen hótakarónak nem kásás hanem "fagyottas" laza a teteje. Talán a "párolgás" hõelvonással jár, és a száraz levegõben nem tud annyira olvadni. Meg aztán ennek van ám albedója! hideg
#29136
Ez pontosan így van.Én magam is számtalanszor írtam már hogy nem kívánságmûsor.Mind a 4 évszaknak(már amikor van ilyen) megvannak a maga szépségei.De az tény hogy eseményekben a tél és a nyár szokott bõvelkedni.A met társalgó is ezen idõintervallumokban pörög fel igazán. Télen a nagy havazások miatt,nyáron pedig a heves zivatarok miatt.Persze a tavaszban és õszben is lehet azért változatosság és elõ-elõfordulnak érdekesebb,említést érdemlõ események,de nincs is ezzel semmi baj.Az idõjárást olyannak szeretjük,amilyen és ez így van rendjén. nevet
#29135
Nagyon kéne, hogy befelhõsödjünk. A napsütés miatt nagyon rossz kinézni az ablakon. Kiégeti az ember szemét a látvány.nevet
#29134
Az igazi idõjárást kedvelõk a változatos idõjárásnak örülnek, nem pedig "télfanok", csak hát télen a téli idõjárás változatos és érdekes nevet
A kitavaszodást azért szeretik kevesen, mert sokkal kevésbé izgalmas, nem okoz látványos ég- és tájképeket, nincs nagyon mit latolgatni. Cserébe ezt az unalmas idõszakot túlélve beindul a természet, ami önmagában minden tavasszal egy csoda, majd beröffen a párolgás és ezzel a zivatarszezon - ismét látványos, érdekes jelenségek a légkörben.
Bocsássuk meg tehát az idõjárás-fanoknak, hogy most még szívesen látnának havazást, hózáporokat, hózivatart, hófúvást, meg ilyeneket (fõleg, hogy még egyébként is tél van nevet ). Ha lesz más érdekesség, biztos vagyok benne, hogy a "hóvárók" figyelme is arrafelé fordul majd.
Persze-persze, áprilisban már elfagy minden, belvíz, megélhetés - de ez az idõjárás, nem a kívánságmûsor, ahogy Bakonyvár is írta nevet
#29133
Ejj,de szép látvány lehet élõben,de mit keres a szék a kert közepén!? Én legalább nem szenvedek hóvakságot a sok fehértõl! vidám kacsint
#29132
2 cm hó esett ami borultság ellenére is olvad.
#29131
Itt is ragyog a nap: Link nevet
Tegnap délutáni kerti csendélet: Link (talicska hordó szecskavágó stb) havazas
Tartja magát a fagy, -1,5 fok.
#29130
A 3cm-es havunk kopásnak indult, a webkamera is kiolvadt, a tetõk azért még havasak. Estére talán már csak a képek és az emlékek õrzik majd a tegnapi "hóömlést" laza Link
#29129
Itt gyönyörû verõfényes napsütés van,egész kellemes az idõ kint!Nem cserélném el semmiért sem!Sajnos kibújtak a tulipánhagymák,remélem nem fagynak el,bár lehet nem árt nekik.Nem vagyok botanikus .)!

Szerk.:Most nézem a hõtérképet,vannak helyek az Alföldön ahol már most röpködnek a plusszok pedig még csak 11 óra lesz.Szép kis hõingás lesz ha ott éjjelre teljesen kiderül!
#29128
Hmm itt 37.9 az átlag! Nem volna Szabad ekkora külömbségnek lenni!
#29127
Itt a fele, azaz 1 cm esett, idén ekkora hó itt még nem volt!
#29126
Tegnap délutáni ill. a késõ esti havazásból lepelnyi hullott. nevet Igen hideg nyugati szél fúj, ami tovább rontja a hõérzetet! Néha a nap is elõbújik már. A téli idõjárás továbbra is kitart!
#29125
Itt 7 cm hó esett, azt hiszem itt északabbra az egyik legnagyobb hó esett. Már olvad is, pedig borult sz ég.
#29124
Debrecenben vagyok éjjel óta, itt is kiderült hajnalban, igazi téli idõ van, átlagban 12 cm hóval, 25 cm-es hónyelvekkel. Lõttem pár képet, majd feldobom.
#29123
Nálam az átlag 30 nap, a mai a 42. Tapad már a hó az idõszakos napsütésben, ha ez éjjel megfagy a mínusz tizenfokban akkor ellenálló lesz. hideg
#29122
Jön a tavasz, a fõ lavinaszezon. A székbõl nézve ez is gyönyörû jelenség...de ott helyben átélni? Köszönöm, nem!

Videók: Link Link Link Link Link Link
#29121
Esélytelen h ez a vastag hó elolvadjon 1 hétig!Persze nappalonként enni fogja a talaj, de hirtelen olvadás nehezen lesz!Azt hiszem el fogjuk érni az átlagot hó takarós napok terén!
#29120
Itt reggel szállingózott, néha most is lepottyan egy-egy pehely. De az útról sajnos már kezd gyengén olvadozni.
Legalább annyi elõnye van, hogy itt csak 2cm esett, hogy hamar eltûnik, nem lesz sokáig locs-pocs.
#29119
Nagyon várom már!Elegem lett a télbõl pedig gyerekkorom óta mindig is télimádó voltam.Úgy látszik mire felnõ az ember és elmúlik 30 kicsit más kép kezd kirajzolódni a télrõl!Igen,ott vannak a szépségei is ez tény.De magában hordozza a sok negatívumot is.Sokszorosára emelkedõ rezsiköltséget a fûtés miatt,a szürke, depresszióba taszító idõt.Én már inkább ezt nézem,mert ugye egyre nehezebb megélni.Ettõl eltekintve azért nincs szebb egy behavazott téli tájnál,de vigyázni kell ezzel a hóimádattal,nehogy az elvakultság szintjéig jusson.Bizonyára megint lesznek olyanok(tavaly is voltak)akik még áprilisban is a havat lesik!Ki tudja,talán nem is alaptalanul.De a tél egyszer úgyis eltakarodik és akkor végre eljön a naptárnak is megfelelõ idõ.Az idõjárást nem érdekli a naptár sajnos.A friss futásokat elnézve még jó ideig téli helyzet lesz kilátásban.A tagok negatívban szambáznak,még némi csapadék is járul majd hozzá.Én nagyon bízom benne hogy mihamarabb visszahúzódik az ÉK-i hidegmag oda ahová való.Napsütésre,tavaszra fel!
#29118
Körösszakál a keleti határ mellett a 7 órás térképen -9-10 fok között volt, gondolom kiderült egy pillanatra. Hm-hm!
#29117
Itt is havazgat gyengén. Eddig 5cm esett, ez több mint kéthavi rekord! nevet
#29116
Viszont az idõ a kikeletnek dolgozik és ez megmásíthatatlan!
Másrészt pedig annyira azért nem lesz nagy hideg a következõ napokban.Napközben egész kellemes magasságokba emelkedhet a hõmérséklet a napos helyeken! Becsüljük meg ezt a kicsit is. Végülis még csak március elsõ napjai következnek. nevet
A tegnapi hajszálvékony lepel, amit a gyenge havazás eredményezett , mostanra eltünt.
#29115
Itt meg se ált rendesen a hó éjel, egész éjel szálingózott, gyengén esett vidám Most is esik!
#29114
Ma reggelre elszublimált a 0,5-1 cm-s havunk fele. nyelvnyujtas
#29113
A szárazság itt is megvan, 22,1 mm a két hónap alatt eddig. Tavaly a két hónap alatt 112,5mm hullott. Talán most ez minta picit kevesebb lenne, de nem biztos:-)
#29112
A legfrissebb hírek szerint az idõjárás még nem írta ki a pályázatot "átalakítás kívánságmûsorrá" jeligével. nyelvnyujtas
Mindenesetre lehetnek ettõl még kívánságaink.Pl. az enyém: télen legyen tél, tavasszal legyen tavasz...ne legyen özönvíz...ne legyen aszály...stb.stb.
Mindenesetre ha tavasszal tavasz jön, õsszel meg õsz ezen is sokan meglepõdnek: miért nincs szeptemberben nyár, miért nincs márciusban még tél? Néha persze bejön nekik... szomoru
Itt annyi a felhõ,amennyi napok óta nem fordult elõ. Valójában most kéne jönni a nagy napsütinek, erre borulgat... zavarban
Lehet, hogy ma mégis látunk hópihéket kizárásos alapon (itt akkor esik, ha ki van zárva...?).Mindenesetre soha nem látott szárazság lett errefelé a télbõl: az utóbbi közel 70 napban nem esett még 20 mm sem.Cseszneken az idei 15 mm rekordszáraz évet sejtet a tavalyi rekordözönvíz után... beteg Vagy kapunk márciusban egy 100-ast ? kacsint (persze hóban) havazas
#29111
Ebbõl még bármi lehet ,akár a tegnap-tegnapelõttihez hasonló helyzet is(UKMO) : Link
Link
#29110
Ja, oké, már frissült is. nevet
De máshol is vannak ilyen lyukak. Ahonnan nem érkezik adat, azt 0-nak veszi? Vagy gondolom az elõzõ napok 0-jának, amíg nem érkeznek aktuális adatok.
#29109
Azért egyre több tag mászik a fáklyán 0 fok fölé március 8-a után. Ez némi bizalomra azért okot adhat, bár nem sokra. vidám Sajnos az igazi kellemes tavaszi idõre még legalább 2-3 hetet várni kell szerintem is.

Hó itt is kb. 2 mm esett még tegnap este, amibõl reggelre már csak nyomnyi maradt.
#29108
Nem baj itt süt a Nap, ha a nap nagy részében kitart és maximálisan elégedett leszek. Így is sokként ért, hogy ekkora hó essen sokfelé, így március elõtt néhány nappal.
Ráadásul a jövõ hét második felében ismét lehet egy hasonló szituáció, újabb havazással, ami már MÁRCIUS kérem szépen!:-) Az idõjárás felelõsnek ezért ezt már illene számításba venni, de nem nagyon akarja, hogy a ragya.....!:-))
#29107
A hétvége idõjárása is rossz irányba tendál, egyre több a felhõ az elõrejelzésekben...
#29106
Bízni lehet, de sajnos most én is a vesztesek nyugalmával küzdök, de eljön még a mi idõnk is, remélem minél hamarabb:-) Bár a hétvégén nem lesz olyan rossz idõ, fõként ahol nincs hó, így itt nem tartom kizártnak az 5-6 fokot sem. Meglátjuk, tegnap lepelnyi hó hullott, de nagy része már az enyészetté, elszublimált.
#29105
Beírtam a 18 cm-t, gondolom frissül hamarosan.
Itt a jövõ hét végig hótakarós lehet, a nappali olvadás után éjjel átfagy és majd jól ellenáll! kacsint
Gábrusz, áprilisban bízhatsz! Vannak érdekes számítások: Link vidám
#29104
Bízhatom-e abban, hogy valami csak elhozza hamarosan a tavaszt? (Mondjuk esetleg a karibi-Bermuda térség gyors felmelegedése?)
#29103
Érdekes a metnet hótérkép: Szeged 21cm, Deszk 0cm. A kettõ között nincs 10km. zavarban
#29102
Tegnap délután este összesen 2 cm hó esett, (mérés szerint, nem csak rámondva). Sokkal többet nem is vártam. Szép fehér minden. Ilyen látvány utoljára talán decemberen volt erre felé. Az év legnagyobb hava, a szezon 3. legnagyobb hótakarója ez itt. De ma valószínûleg el is fog tûnni az egész, szokás szerint.
Érdekesség, hogy itt nem olyan laza szerkezetû hó esett, mint az elmúlt napokban D-en és K-en, hanem tömör, mivel az egész porcukorból esett.
#29101
Nagyon örülök, hogy Dk végre rendes havat kapott, már megérdemelte! A közlekedõk talán másképp látják, persze.

Nálunk este fél 9 felé esegetett kicsit, de hamar elállt, látható nyoma nem maradt.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-26 12:19:43

Vép

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.