Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Én szerdától Londonban vagyok, így már 8-án legkésõbb le kell adnom az elõrémet, kíváncsi leszek mennyire lesz életképes...
Én is írtam egyet, gondolván arra hogy akkorra várhatóan ismét történik valami, a hétvégi nagy meleg után(front,zivatarok, szél,stb)
. Ennek tükrében adtam le az elõrét.
Gyerünk ne várjatok
Gyerünk ne várjatok
Így van, a hiba még ma javítva lesz.
A lényeg, hogy 14-én hétfõn versenyzünk, vasárnap van a beküldési határidõ, és jövõ hét pénteken az 1,2-es szorzó határideje.
A lényeg, hogy 14-én hétfõn versenyzünk, vasárnap van a beküldési határidõ, és jövõ hét pénteken az 1,2-es szorzó határideje.
Mindenféle modell nélkül leadtam egy elõrét, ne legyen üres a tárhely, de ha ezt nem változtatom meg, akkor 1,6-os szorzóval kérem beszámítani
Tisztelt szervezõk.
"A 7. forduló állomása Sármellék, az elõrejelzendõ idõpont július 14. hétfõ, 20h (18UTC). Az 1,2-es szorzó július 11-én, kedd 18h-ig él.
A verseny idõpontja: 2008. július 14., hétfõ 20:00.
A beküldési határidõ: 2008. július 13., vasárnap 20:00."
A július 11 KEDD legyen kijavítva, mert a következõ 10 beírás erre a napra fog rákérdezni.
"A 7. forduló állomása Sármellék, az elõrejelzendõ idõpont július 14. hétfõ, 20h (18UTC). Az 1,2-es szorzó július 11-én, kedd 18h-ig él.
A verseny idõpontja: 2008. július 14., hétfõ 20:00.
A beküldési határidõ: 2008. július 13., vasárnap 20:00."
A július 11 KEDD legyen kijavítva, mert a következõ 10 beírás erre a napra fog rákérdezni.
Biztos nem lesz a héten izgalmas idõjárás
Talán tudsz valamit a jövõ hét utáni hétfõrõl
A pihenés meg ránkfér, köszönjük.
Talán tudsz valamit a jövõ hét utáni hétfõrõl
A pihenés meg ránkfér, köszönjük.
Az új forduló jövõ utáni hét hétfõre esik.
Addig lehet pihenni is, tervezni is.
Az 1,2-es szorzó határideje 18UTC, he-he!
A vereny 14-én hétfõn 20h-kor lesz, azaz szusszanásnyi szünetet kaptok, he-he!
Addig lehet pihenni is, tervezni is.
Az 1,2-es szorzó határideje 18UTC, he-he!
A vereny 14-én hétfõn 20h-kor lesz, azaz szusszanásnyi szünetet kaptok, he-he!
Már le is maradtunk a "történés" napjáról.He he..Egyhét szünet, nem árt.
Sziasztok! Idén eddig a legjobb fordulóm volt minden szempontból. 15pont, 40. hely.
Gratulálok mindenkinek!
Gratulálok mindenkinek!
Elõbb ki kell választan a hét legrizikósabb napját, hogy sokan kaparják a falat. Ez ilyen idõtávlatból nem is olyan egyszerû, mert ha nem jó napot választanak ki, akkor a szervezõk kaparják azt a bizonyos falat.
Sebaj Krisztián, hajszállal egymás mellett haladva szépen-lassan elõbb-utóbb lekörözzük a mezõnyt, he-he!
A viccet félretéve az elsõ tízbe bennmaradni nagyon nehéz, ezt teljesíteni szép teljesítmény, ez lehet a célunk.
A viccet félretéve az elsõ tízbe bennmaradni nagyon nehéz, ezt teljesíteni szép teljesítmény, ez lehet a célunk.
Igen-igen Jóska, mióta azt mondtad, nem voltam képes 15 fölött teljesíteni.
Na nem baj, majd legközelebb
Na nem baj, majd legközelebb
Én is gratulálok a gyõzteseknek.
Azért itt a fél társaságnak nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy 2-3 ponttal többje legyen: persze, persze, a szélre gondolok.
7,5 m/s és 293 fok.....azaz 0,1 m/s a mérsékelttõl és (a kerekítési szabályokat figyelembe véve) 2 fok az ény-tõl. De hát ezért szép játék ez
(De azért "jogos" ez az élénk, hiszen ahogy nézegettem, elõtte-utána általában 9 m/s körüli volt a 10 perces átlag.)
Azért itt a fél társaságnak nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy 2-3 ponttal többje legyen: persze, persze, a szélre gondolok.
7,5 m/s és 293 fok.....azaz 0,1 m/s a mérsékelttõl és (a kerekítési szabályokat figyelembe véve) 2 fok az ény-tõl. De hát ezért szép játék ez
Gratula Derick! Közel voltunk;19-24-24,az enyém:17-24-24.
Nagyon sokat tud számítani az a 1-2 fok.Szerintem nehéz forduló volt,és igaza volt valakinek, hogy a szél elviszi az esõt
pont akkor,és nem lett szigni.
Ejh!Megint csak nem lett jelenidõ.
Pedig az a két pont nagyon jól jött volna.Mindig ezt rontom el.
Gratula a dobogósoknak és akik javítottak.
Én ahogyan mondtam, iszonyat fordulóval zártam...inkább hagyjuk [esõ] ez tuti törölve lesz... de jobb is.
Jajj csak jönne a köv. forduló, hogy feledném eme rettenetet.
Én újra túl a 100-on... korai volt múltkor az öröm...
Coontac +1 ismerõs, rájöttem, hogy Te vagy!
Én ahogyan mondtam, iszonyat fordulóval zártam...inkább hagyjuk [esõ] ez tuti törölve lesz... de jobb is.
Jajj csak jönne a köv. forduló, hogy feledném eme rettenetet.
Én újra túl a 100-on... korai volt múltkor az öröm...
Coontac +1 ismerõs, rájöttem, hogy Te vagy!
Az összes T-t buktam, remélem ez lesz az egyike azon 4 fordulónak, ami majdan kizúg... [esõ]
24 helyet jöttem fel, 82. helyen vagyok Gömbvillám és Kaszabubu között!
Gratulálok a gyõztes Derick-nek!
Mégegyszer köszönöm a gratulációkat, én is gratulálok mindenkinek aki javítani tudott!
Érdekes, h most a nüanszok pont nekem kedveztek, na, de túl szép ez az összetett 9. (vagy 10. hely), leszek én még 50. is
Irány a "ködjeirõl hírõs" Sármellék!
Irány a "ködjeirõl hírõs" Sármellék!
Én naív már belevettem azon személyeket is, akik már legalább 4-szer hiányoztak... Gondoltam, ha rögtön az elején ilyen notórius hiányzók...
Na mindegy én 87.-nek veszem már magam... ettõl picit megnyugszik a lelkem
nem offolok tovább...
Na mindegy én 87.-nek veszem már magam... ettõl picit megnyugszik a lelkem
nem offolok tovább...
Errõl a fordulóról és az elért eredményemrõl nem kívánok nyilatkozni!
Gratulálok mindenkinek,
a dobogósoknak duplán.
A LISTÁN mellettem (alattam-felettem) 
A szerencse és a nüanszok nekem is hozhattak volna még 3.6 pontot, de ne legyünk telhetetlenek. A sors most elvette, majd másik fordulóban visszaadja...
A szerencse és a nüanszok nekem is hozhattak volna még 3.6 pontot, de ne legyünk telhetetlenek. A sors most elvette, majd másik fordulóban visszaadja...
Pontosítok, 97. helyen állsz, he-he!
Lényeg, hogy az elsõ 100-ba bekerültél.
Lényeg, hogy az elsõ 100-ba bekerültél.
Khm...Khm... kérlek ne teregesd ki a magánéletünket


Ha egy kis szerencsém lett volna, elõrébb lennék, de túl sok a ha...
Na irány a következõ forduló, kérjük szépen a kiírást.
Ha egy kis szerencsém lett volna, elõrébb lennék, de túl sok a ha...
Na irány a következõ forduló, kérjük szépen a kiírást.
Így az én 103. helyem
is 87.-et jelent 
Egyébként én is jöttem elõre pár helyet, pedig az átlagom alá mentem most 0.04-dal
Nem volt könnyû forduló az biztos... Hatalmas gratuláció az élen végzetteknek!
Egyébként én is jöttem elõre pár helyet, pedig az átlagom alá mentem most 0.04-dal
Nem volt könnyû forduló az biztos... Hatalmas gratuláció az élen végzetteknek!
Na szépen vagyunk, kezdõdnek a huncutságok: elférsz mellettem, alattam-felettem
Állok elébe! Lesz itt még sok helycsere, de szeretnék az 50-ben (kis optimizmussal a 30-ban) végezni majd a játék végén, ott még Te is elférsz mellettem (alattam-felettem).
Gratulálok a gyõztesnek és tul.képp mindenkinek, mert ez a hidegfront azért megtréfált szerintem sok embert, engem biztosan, de nem panaszkodok
Várj, 9. vagy, csak nem sorolódott még hátra a már kritériumot nem teljesítõ KempeterDUF.
Eme metódus alapján mindenki elõbb van valójában, hisz több ilyen versenyzõ van lejjebb is, aki már kiesett, mihelyst mûködni fog eme script (azaz a 4-nél többet hiányzók automatikusan hátrasorolódnak), a valós helyezéseket láthatjuk majd.
Juj, el ne szóld magad, mert hasonlót mondtam az elsõ 4 forduló után Antibulvárnak és azóta szerényebben teljesít, azaz ne legyen ez rossz ómen, mert Gambuc rosszul fog járni, he-he!
Eme metódus alapján mindenki elõbb van valójában, hisz több ilyen versenyzõ van lejjebb is, aki már kiesett, mihelyst mûködni fog eme script (azaz a 4-nél többet hiányzók automatikusan hátrasorolódnak), a valós helyezéseket láthatjuk majd.
Juj, el ne szóld magad, mert hasonlót mondtam az elsõ 4 forduló után Antibulvárnak és azóta szerényebben teljesít, azaz ne legyen ez rossz ómen, mert Gambuc rosszul fog járni, he-he!
Annak ellenére hogy csökkent az átlagom, 8 helyet léptem elõre, ez nagy meglepetés, 31. vagyok összetettben, Bellone jövõ héten úgy is visszaelõzlek
Dericknek meg maximális grat, nagyon megérdemelte már
Dericknek meg maximális grat, nagyon megérdemelte már
Nagyon örülök, köszi!
Igen, Gambuc nagyon megy, nem nagyon tud hibázni!
Ezzel az összesített elsõ 10-el a végén is kiegyeznék, még úgy is, h 4-en vagyunk 10-ikek.
Igen, Gambuc nagyon megy, nem nagyon tud hibázni!
Ezzel az összesített elsõ 10-el a végén is kiegyeznék, még úgy is, h 4-en vagyunk 10-ikek.