Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Olvasva az esti észlelésedet, azt gondoltam minimum egy 20as lepottyant.
Boldog Húsvétot kívánok a kertem virágzó gyümölcsfáinak makrófotóival!
(cseresznye, meggy, körte, szilva, alma)
(cseresznye, meggy, körte, szilva, alma)








Ha valaki egyszer kitalálja hogy lehet a szelet csapadékvízzé alakítani, az Jézusnál is ismertebbé válhatna.
A szél természetesen ismét toporzékol, de ennek egyedül az az oka, hogy az év ezen időszakában köd csak nehezen alakulna ki tartósan. Ha lehetne, akkor szerintem inkább köd lenne. Ez is legalább annyira népszerű időjárási esemény, mint a szél
Virágzik a kökény, hogy vágná ki valaki az összeset. ! Ez felénk a mondás, mert kökényvirágzáskor jön a hideg. Na de éjjel be szokott borulni, feltámad a szél és csöpörög is mellé, fagy nuku. Ja...nem, ez télen szokott lenni.
Fél 9 körül itt is volt pár csepp eső, de most már süt a nap, gyűlik a CAPE! Délutánra már akár 106 J/kg is összejöhet! 

Csupán 1,9 mm lett, nagyon rövid idő alatt, de ez is valami
"Anyag" sajnos nincs, a reklámtábla végülis nagyobbat ütött, mint gondoltam, így csak fekve gyönyörködtem a villámokban
"Anyag" sajnos nincs, a reklámtábla végülis nagyobbat ütött, mint gondoltam, így csak fekve gyönyörködtem a villámokban
Nálam 2percig intenziven tolta aztán egyre gyengébb lett s mostmár totál abbahagyta. Mostmár a nap is kisütött tehát ez az aszfaltnedvesítő el is párolog a napsütésben.
Nagyjából fél percig intenzív volt most még szemerkél, arra jó, hogy emlékeztessen létezik még olyan hogy eső.
Mindig elkiabálja az ember aztán mikor nem számít rá akkor szakad le az ég
Itt is volt egy kis zápor szerű valami, de hát sok csapit nem hozott. Egyenlőre egy nagy zéró mm. Az aszfalt legalább átnedvesedett
Méhkerék és Ujszalonta közt vagyok, dolgozok. Mindkét faluban esik nálam semmi. 
Szerk. : mire ezt leirtam rám szakadt az ég.
Szerk. : mire ezt leirtam rám szakadt az ég.
Van egy kisebb csapi a radaron. Ezt látom én NY-tól ÉK-ig. Sok zavaró elem van tudom, de hirtelen most csak ennyire futotta. Viszont jelenleg Takt 12.7°C

Igen, már hozza a hűvösebb levegőt a szél, ami szerencsére most egy hétig megint mindennap süvít majd, de azért pár éjjel majd csak megáll legalább annyira, hogy minden lefagyjon.
Komolyan már csak "nevetni" lehet ezen, hogy mindig minden a legkártékonyabb, legszárazabb, legunalmasabb úton zajlik le..
Oszt az esti zivatar mennyit hozott? Valami anyag van-e róla?
Oszt az esti zivatar mennyit hozott? Valami anyag van-e róla?
Egy órája még itt is 16 fok volt, de azóta is folyamatosan csökken.
16 fokos reggel, valahogy jobban tetszik, mint a várható sorozatos 0 fokok..
Éjjel csapinyomra futotta, na majd talán április 29-én még nekifutunk mégegyszer.
Éjjel csapinyomra futotta, na majd talán április 29-én még nekifutunk mégegyszer.
A hideg már garantált,és a reggeli fagyok is itt a völgyekben,hisz -5-6 fokos T850 lesz felettünk, Link és a hét második felében a szél is leállhat éjjelre.Tehát érik a következő cumi,kajszi már 5 éve nem volt erre,de most már a többi gyümölcs is veszélyben lesz,szinte minden erősen bimbős állapotban van,ha kapunk egyszer is -5-öt akkor reszeltek.Jöhet a baracksirató főcím szerintem.
Jah és persze ez most úgy néz ki csont száraz is lesz, hogy .........
Jah és persze ez most úgy néz ki csont száraz is lesz, hogy .........
Nálam is meg lett ma az idei első 20+ fokos Tmax, ráadásul nem is kevéssel, hisz a Tmax 21,8 fok lett.
A szeles idő nem tágított, napközben többször eléggé feltámadt a szél, ezúttal már azonban nem északi, ény, hanem nyugati, dny irányból.
A szeles idő nem tágított, napközben többször eléggé feltámadt a szél, ezúttal már azonban nem északi, ény, hanem nyugati, dny irányból.
Ja, én eleve arról beszéltem, ami Bécs és Pozsony között van, nem arról a caffadékról, mai Győrtől északra.
Most olyan downburst volt, hogy a fal adja a másikat 
Továbbra is villámlik, dörög és újra zuhog
Továbbra is villámlik, dörög és újra zuhog
Most inkább az érdekel ami mögé képződik. A 2. kör ide jó lehet
Kellemes meleg esténk van, villog a bécsi szeretet, már nagyon hiányzott ez a hangulat.
A Rapid-ICON szépen fogta, úgyhogy Flurries készülhet a 3km-re elkerülőre.
Ma kora este zenélésből hazafelé sétáltam, megtetszett a panoráma, a megvilágítás, lenyugvó Nap, tiszta égbolt, növekvő fátyolfelhőzet, így kattintottam néhány képet Pilisvörösvár északi határában az uszoda környékén :




Egy kis Börzsöny ma, csodálatos időben, még a szél is lenyugodott végre 
Madárcsicsergés és éledező természet, jó volt töltődni egy kicsit
Madárcsicsergés és éledező természet, jó volt töltődni egy kicsit





23,1 °C lett a Tmax, azért ez most jól esett az elmúlt szeles, hűvösebb napok után, 1,5-2 órát elnapozgattam kint az udvaron.
Itt is megvolt az idei első 20°C feletti maximum, Tmax. 22,9°C. 2017 óta, amióta naponta rögzítem az adatokat idén értük el legkésőbb a 20 fokot, megelőzve a 2018-as évet, amikor április 3-án haladta meg a hőmérséklet ezt az értéket.
A Nyugat-Bakonyban szépen látszik az elmúlt időszak csapadéka:
(Bioszférába majd megy több fotó)
(Bioszférába majd megy több fotó)

Itt is nőtt egy torony... 593 évvel ezelőtt, a Stephansdomé 
Amúgy elég gyenge a prefrontális szüttyögés, de persze dönget a szél...
Amúgy elég gyenge a prefrontális szüttyögés, de persze dönget a szél...

..persze ha éjfél előtt esetleg beérne valami, azt szívesen megvárnám. Észak-Ausztria már pöfékel ugyan, de egyelőre nem komoly.
Pompázatos idő volt/van. És a levegő is tiszta errefelé, így aztán Miskolc határából ismét ragyogóan lehetett látni a hófehér Magas-Tátrát.
Azért ilyenkor, áprilisban már a hidegfrontok érkezése előtt tapintható a feszültség a légkörben, magasba törnek a gomolyfelhők.


Ma már az ég színe is olyan, mint az utóbbi években szokott lenni nyáron markáns hidegfrontok előtt. 
Régebben a markáns hidegfront nyáron egyenlő volt a heves záporokkal, zivatarokkal, majd néhány órás csendes esővel.
Most ugye mindenki tudja a menüt?
Régebben a markáns hidegfront nyáron egyenlő volt a heves záporokkal, zivatarokkal, majd néhány órás csendes esővel.
Most ugye mindenki tudja a menüt?
25,6 fok van, az első nyári nap behúzva
23%-os rH azért azért...
...hosszú lesz a következő 5 hónap
...hosszú lesz a következő 5 hónap
Személyes okok miatt az idei szezonban nem valósulhatott meg a szokásos téli felfedezőtúra. Ezúttal nagyon más az utazásom helyszíne is, egyenesen Európa délnyugati csücskébe érkeztem.
Délelőtt még nagyon kellemes melegben sétáltam át a buszállomásról a szállásnak otthont adó történelmi belvárosba. Mostanra a hőmérséklet azért már a személyes komfortom felső határán mozog, így most elvonultam sziesztázni.



Délelőtt még nagyon kellemes melegben sétáltam át a buszállomásról a szállásnak otthont adó történelmi belvárosba. Mostanra a hőmérséklet azért már a személyes komfortom felső határán mozog, így most elvonultam sziesztázni.
És ha felmegyek a fiamhoz a várba távcsővel (de szabad szemmel is) látom a csókakői várat, viszont Ti meg szépen láthatjátok a cseszneki várat. Persze nem párás időben. Mindegyik felett egy nagy hegy magasodik, a cseszneki felett az 500 m magas Zörög-tető, a csókakői felett a 480 m-es Csóka-hegy vonulata. Napos időben szépen fehérednek a mészkőfalak a zöld háttér előtt. Valaki olyat írt hogy a 25 km-re levő Szt-Márton-hegy és a 40 km-re levő Csókakő és Csesznek védői jelekkel üzentek egymásnak (füst ? fény ?
).
Ma , elég későn megszületett itt is az első 20+-os maximum, holott tegnap reggelre még 0,8 fokig lement. Meg is van az eredmény a korai fák (Mandula,magnolia,kajszi,egyes szilvafélék) után itt is megkezdődött a csonthéjasok tömeges virágzása(Cseresznye, meggy, őszibarack,ringló). Jobb későn, mint soha, hisz lényeg, hogy az utolsó kemény fagyok előtt jöjjön a virágzás, ha már eddig nem bírt kinyílni !
Ma , elég későn megszületett itt is az első 20+-os maximum, holott tegnap reggelre még 0,8 fokig lement. Meg is van az eredmény a korai fák (Mandula,magnolia,kajszi,egyes szilvafélék) után itt is megkezdődött a csonthéjasok tömeges virágzása(Cseresznye, meggy, őszibarack,ringló). Jobb későn, mint soha, hisz lényeg, hogy az utolsó kemény fagyok előtt jöjjön a virágzás, ha már eddig nem bírt kinyílni !
Na meg az időpont is tökéletes.
..hát nem valószínű, hogy ezért fent fogok virrasztani.
De a mai időjárás az év eddigi legnagyobb élménye a márciusi 300+ Ka villámok óta..hajrá meleg, másra már úgyse érdemes várni.
De a mai időjárás az év eddigi legnagyobb élménye a márciusi 300+ Ka villámok óta..hajrá meleg, másra már úgyse érdemes várni.




