2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#197430
Ha jól tudom, 37.2 lett ma a max.,külterületen , tehát ezen hõhullám legmagasabb hõmérséklete csupán szerény 37.5 fok lett Szegeden ! Gyengusz...
Hiába no,a 21 fok körüli T850 kevés volt a 40 fok körüli értékek eléréséhez,legalább 23 fok kellett volna hozzá.

----------------

bluli : 38 fokos szoba? Az meg hogy lehet? Tábortüzet raktál bent?
#197429
Ha van ventilátorod, rakd ki a párkányra, nekem bejött. Sokat hûlt a 36 - 38 °C-os szobám. laza Bár ameddig ez volt a helyzet, a földszinten aludtam.
______

Titkon én is reménykedek csapadékban, bár elég lassú a rendszer.
#197428
szerinted nincs nyitva?
#197427
Hát mert itt közben kitört a pokol, kis túlzással; elképesztö villámorgia van, CG, CC, szinte minden égtáj felé. Érdemes egy pillantást vetni a müholdképre - ezt a rendszert körberepülni sem lehet zivatar
#197426
Egyszer biztos lesz esõ ott is...
#197425
Az UAE 125 Airbus is tett egy kört Csorna fölött úgy látom Bécs helyet Münchenben landol.
#197424
Ény felé folyamatos villogás, lecsapót nem látni, lehet ez a rendszer Ény-ra elmegy, nekem a most Dny-on lévõ lehet majd jó, bár ki tudja, elég kaotikus az áramlás....
#197423
Na hol van a legmelegebb az országban? Hát itt: 31 °C-ot mér jelenleg az OMSZ dunaújvárosi állomása. Várom a frontot...
#197422
Izgis!!! laza kacsint
A Budapest-Köln (UPS) járat is száll le Bécsben. Kíváncsi lennék, mi az oka...
#197421
Szentgotthárd 51..Sopron 11mm.
#197420
Már fúj az északnyugati szél itt, fõvárosiaknak kitartás már hamarosan megy a friss levegõ:-)

Most kiderül mit is tud a rendszer vagy mi lesz elõtte, lehet itt a száraz front az esélyes, de nem teljesen rossz azért a helyzet.
#197419
A növényen nem is látszik, hogy aszály van.
#197418
Sziasztok!
Rövid idõ alatt Cb alakult ki tõlem ÉNY-ra. zivatar Nem ártana már ide is egy kis locsolás...
#197417
Mennyi jöhetett már le a Magyar-Szlovén-Horvát hármashatáron. Nem kis cella van felette és nem mozdul régóta.
#197416
Tõlem 10-15km re északnyugatra zivatar kébzõdik!Esztergomot telibe kaphatja!
#197415
Kozben Outbreak van a Kisalfoldon - délre innen már megint robbannak a cellák, és persze villognak vadul! nevet
#197414
Már nyugat felé is gyakori villogások, kelet felõl távoli dörgések is hallatszanak.
#197413
Nem hiszem, már rég kifutott, emelt konvekció van most már.
Az utolsó radarképen azért szakadozik az egész, az Ény-i szél is egyre erõsebb, már 50 feletti lökések is vannak, lehet szétdarabolja az egészet...kár lenne érte...
#197412
Érdemes megnézni, igen sok gépet várakoztatnak odafent az osztrákok, mivel Schwechatot két irányból is cellák támadják; az imént láttam egy gépet lavírozni a cikázó villámok között, gondolom le KELLETT szállnia. Link
#197411
Nyisd ki az ablakot ,33-34 fokos kinti levegõnél tud hûlni a lakás.
#197410
Mivel én nem otthon vagyok extázisban, hanem Hvar szigeten, ezért van idõm a modellekre is ránézni. A GFS operatív (aminek sajnos sokszor igaza lett ezen a nyáron) ugyan brutálisan elszállt, de újabb ütõs hõhullámot vízionál szomoru
#197409
Két tûz közé kerültünk. Ny-felé is alakult egy friss cella az érkezõ rendszer elõtt. Sorra pattannak ki az újabb és újabb cellák a környéken! nevet
#197408
Látható, ahogy gyorsan közelít nyugatról is a rendszer, rég volt ilyen radarképünk. Remélem a jég elkerül mindenkit. Bár ahogy látom Sopront nem kíméli.... Esõ legyen végre, öntözõ áldott esõ!!! [esõ] vidám nyelvnyujtas
#197407
A kilences radaron a nyugati zóna elõterében kipattant kisebb gócokat a kifutó levegõ generálta?
#197406
Link

beillesztett kép



kommentár nélkül..... lakáshõmérséklet :-((
#197405
A remény, laza laza és az anyós hal meg utoljára...

nevet
#197404
Nagyon lassan araszolgat K felé a rendszer, de talán elõtte is megindul majd a keletkezés, felhõvillámok alakulgatnak felettem is...
#197403
Pont elmegy Gyõr mellett, inkább Nagyszentjános, Gönyû kapja a magját. Sajnos jéggyanús.

A teória továbbra is él, miszerint mi lehet kimaradunk, nagyon bosszantóan idegesítõ lenne. szegyenlos
#197402
Gyõr felé milyen SC tért már ki.. zivatar zivatar zivatar
#197401
A radar alapján úgy néz ki, hogy pont felettünk találkozik a keletrõl és a nyugatról érkezõ konvektív rendszer.
Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebbõl?!
zivatar zivatar
#197400
Intenzív villámlás a Kis-Kárpátok felett,mogott és Ausztria felé. DNY (Sopron) felé még csak halványan és ritkán.
Ja! Meg DK felé is villámlik, valahol Komárom fele. zivatar
#197399
Hú látom alakul a helyzet nyugaton. Most jöttem be a medencébõl, kint 28,0, bent 28,2, izzadós idõ van.
Trentó-Bélának: A reggeli szkepticizmusom a méréseim alapján beigazolódott, tegnap 37,0°C-ot mértem, ma "csak" 36,8°C-at. Sajna nem mûködik az egyetemi honlap, így lövésem sincs mit mért ma az OMSZ Szegeden.
#197398
Magyar-szlovén határnál nagyon durva mennyiség eshetett és egy helyben áll és erõsödik...Floo tuti terepen van. laza
#197397
Kelet felõl gyakori villogás és távoli dörgések. Közben nyugat felõl közelít a rendszer. nevet nem unatkozunk errefelé ma este az biztos! laza
#197396
Ismét zivatar közelít. Kelet felõl!!!
Szinte folyamatosan villámlik abban az irányban és halkan már dörög is.
#197395
Közben nézem az Arome hõmérséklet elõrejelzését, és érdekes, mert sok várost (és vizeket) "lát" a modell, így például Pestet, Szegedet, Debrecent, vagy itt a megyében Kiskõröst, Kiskunhalast, de például Kecskemétet, Baját, Pécset meg nem. vidám
#197394
Helyesek az adatok.
#197393
Köszönöm, ezt nem láttam és sehol, és nem informálódtam még, de így is jó:-)
#197392
Jégesõ van sajnos.... zavarban zivatar
#197391
Itt volt egy ilyen írva nevet. Link
#197390
Komoly, nagyon jó látni a rendszer:-)

Még kérhetnék egy napi maxit, és fõvárosit? Köszi szépen.
#197389
Az durva, köszönjük az adatot! zivatar
Jól le is hûlt ott, a legutóbbi MET-ÉSZ-ben 18,2 fok volt.
***
A nyugati szép nagy zivatarlánc sajnos sötétben ér ide. :/ (Ha ideér.)
#197388
Törölt tartalom
#197387
A várostól délebbre esõ terület kapta a nagyobb mennyiséget, az 10 perc alatt jött le.
#197386
30 perc alatt...?
Akkor elõre az 50 mm felé nevet

Szépen néz ki a radaron a nyugati rendszer, hát még élõben milyen lehet.. nevet
#197385
Kb fél óra..de még nincs végenevet
#197384
Nagyon lassan közelít, távoli tompa dübörgés hallatszik. Érdekes a Fertõ-tó mellõl indult rendszer - ugyanis ÉNy felé megy, ÉK helyett zivatar
#197383
Azanyja! Mennyi idõ alatt jött le?

szerk.: köszi! Kemény!
#197382
Ez az áramlás úgy mégis mikor fog váltani? Mert így soha nem érik el a Balatont se, nem hogy a Dunát. vidám
Szentgotthárd kemény..
#197381
OMG!
Köszönjük szépen az érdekes adatokat! nevet
Ha Te nem lennél...

Utolsó észlelés

2026-06-22 01:17:45

Hajdúnánás

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.