Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ha jól tudom, 37.2 lett ma a max.,külterületen , tehát ezen hõhullám legmagasabb hõmérséklete csupán szerény 37.5 fok lett Szegeden ! Gyengusz...
Hiába no,a 21 fok körüli T850 kevés volt a 40 fok körüli értékek eléréséhez,legalább 23 fok kellett volna hozzá.
----------------
bluli : 38 fokos szoba? Az meg hogy lehet? Tábortüzet raktál bent?
Hiába no,a 21 fok körüli T850 kevés volt a 40 fok körüli értékek eléréséhez,legalább 23 fok kellett volna hozzá.
----------------
bluli : 38 fokos szoba? Az meg hogy lehet? Tábortüzet raktál bent?
Ha van ventilátorod, rakd ki a párkányra, nekem bejött. Sokat hûlt a 36 - 38 °C-os szobám.
Bár ameddig ez volt a helyzet, a földszinten aludtam.
______
Titkon én is reménykedek csapadékban, bár elég lassú a rendszer.
______
Titkon én is reménykedek csapadékban, bár elég lassú a rendszer.
Hát mert itt közben kitört a pokol, kis túlzással; elképesztö villámorgia van, CG, CC, szinte minden égtáj felé. Érdemes egy pillantást vetni a müholdképre - ezt a rendszert körberepülni sem lehet
Az UAE 125 Airbus is tett egy kört Csorna fölött úgy látom Bécs helyet Münchenben landol.
Ény felé folyamatos villogás, lecsapót nem látni, lehet ez a rendszer Ény-ra elmegy, nekem a most Dny-on lévõ lehet majd jó, bár ki tudja, elég kaotikus az áramlás....
Na hol van a legmelegebb az országban? Hát itt: 31 °C-ot mér jelenleg az OMSZ dunaújvárosi állomása. Várom a frontot...
Izgis!!!
A Budapest-Köln (UPS) járat is száll le Bécsben. Kíváncsi lennék, mi az oka...
A Budapest-Köln (UPS) járat is száll le Bécsben. Kíváncsi lennék, mi az oka...
Már fúj az északnyugati szél itt, fõvárosiaknak kitartás már hamarosan megy a friss levegõ:-)
Most kiderül mit is tud a rendszer vagy mi lesz elõtte, lehet itt a száraz front az esélyes, de nem teljesen rossz azért a helyzet.
Most kiderül mit is tud a rendszer vagy mi lesz elõtte, lehet itt a száraz front az esélyes, de nem teljesen rossz azért a helyzet.
Mennyi jöhetett már le a Magyar-Szlovén-Horvát hármashatáron. Nem kis cella van felette és nem mozdul régóta.
Kozben Outbreak van a Kisalfoldon - délre innen már megint robbannak a cellák, és persze villognak vadul!
Már nyugat felé is gyakori villogások, kelet felõl távoli dörgések is hallatszanak.
Nem hiszem, már rég kifutott, emelt konvekció van most már.
Az utolsó radarképen azért szakadozik az egész, az Ény-i szél is egyre erõsebb, már 50 feletti lökések is vannak, lehet szétdarabolja az egészet...kár lenne érte...
Az utolsó radarképen azért szakadozik az egész, az Ény-i szél is egyre erõsebb, már 50 feletti lökések is vannak, lehet szétdarabolja az egészet...kár lenne érte...
Érdemes megnézni, igen sok gépet várakoztatnak odafent az osztrákok, mivel Schwechatot két irányból is cellák támadják; az imént láttam egy gépet lavírozni a cikázó villámok között, gondolom le KELLETT szállnia. Link
Nyisd ki az ablakot ,33-34 fokos kinti levegõnél tud hûlni a lakás.
Mivel én nem otthon vagyok extázisban, hanem Hvar szigeten, ezért van idõm a modellekre is ránézni. A GFS operatív (aminek sajnos sokszor igaza lett ezen a nyáron) ugyan brutálisan elszállt, de újabb ütõs hõhullámot vízionál
Két tûz közé kerültünk. Ny-felé is alakult egy friss cella az érkezõ rendszer elõtt. Sorra pattannak ki az újabb és újabb cellák a környéken!
Látható, ahogy gyorsan közelít nyugatról is a rendszer, rég volt ilyen radarképünk. Remélem a jég elkerül mindenkit. Bár ahogy látom Sopront nem kíméli.... Esõ legyen végre, öntözõ áldott esõ!!! [esõ]
A kilences radaron a nyugati zóna elõterében kipattant kisebb gócokat a kifutó levegõ generálta?
Nagyon lassan araszolgat K felé a rendszer, de talán elõtte is megindul majd a keletkezés, felhõvillámok alakulgatnak felettem is...
Pont elmegy Gyõr mellett, inkább Nagyszentjános, Gönyû kapja a magját. Sajnos jéggyanús.
A teória továbbra is él, miszerint mi lehet kimaradunk, nagyon bosszantóan idegesítõ lenne.
A teória továbbra is él, miszerint mi lehet kimaradunk, nagyon bosszantóan idegesítõ lenne.
A radar alapján úgy néz ki, hogy pont felettünk találkozik a keletrõl és a nyugatról érkezõ konvektív rendszer.
Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebbõl?!
Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebbõl?!
Intenzív villámlás a Kis-Kárpátok felett,mogott és Ausztria felé. DNY (Sopron) felé még csak halványan és ritkán.
Ja! Meg DK felé is villámlik, valahol Komárom fele.
Ja! Meg DK felé is villámlik, valahol Komárom fele.
Hú látom alakul a helyzet nyugaton. Most jöttem be a medencébõl, kint 28,0, bent 28,2, izzadós idõ van.
Trentó-Bélának: A reggeli szkepticizmusom a méréseim alapján beigazolódott, tegnap 37,0°C-ot mértem, ma "csak" 36,8°C-at. Sajna nem mûködik az egyetemi honlap, így lövésem sincs mit mért ma az OMSZ Szegeden.
Trentó-Bélának: A reggeli szkepticizmusom a méréseim alapján beigazolódott, tegnap 37,0°C-ot mértem, ma "csak" 36,8°C-at. Sajna nem mûködik az egyetemi honlap, így lövésem sincs mit mért ma az OMSZ Szegeden.
Magyar-szlovén határnál nagyon durva mennyiség eshetett és egy helyben áll és erõsödik...Floo tuti terepen van.
Kelet felõl gyakori villogás és távoli dörgések. Közben nyugat felõl közelít a rendszer.
nem unatkozunk errefelé ma este az biztos!
Ismét zivatar közelít. Kelet felõl!!!
Szinte folyamatosan villámlik abban az irányban és halkan már dörög is.
Szinte folyamatosan villámlik abban az irányban és halkan már dörög is.
Közben nézem az Arome hõmérséklet elõrejelzését, és érdekes, mert sok várost (és vizeket) "lát" a modell, így például Pestet, Szegedet, Debrecent, vagy itt a megyében Kiskõröst, Kiskunhalast, de például Kecskemétet, Baját, Pécset meg nem.
Köszönöm, ezt nem láttam és sehol, és nem informálódtam még, de így is jó:-)
Komoly, nagyon jó látni a rendszer:-)
Még kérhetnék egy napi maxit, és fõvárosit? Köszi szépen.
Még kérhetnék egy napi maxit, és fõvárosit? Köszi szépen.
Az durva, köszönjük az adatot!
Jól le is hûlt ott, a legutóbbi MET-ÉSZ-ben 18,2 fok volt.
***
A nyugati szép nagy zivatarlánc sajnos sötétben ér ide. :/ (Ha ideér.)
Jól le is hûlt ott, a legutóbbi MET-ÉSZ-ben 18,2 fok volt.
***
A nyugati szép nagy zivatarlánc sajnos sötétben ér ide. :/ (Ha ideér.)
A várostól délebbre esõ terület kapta a nagyobb mennyiséget, az 10 perc alatt jött le.
30 perc alatt...?
Akkor elõre az 50 mm felé
Szépen néz ki a radaron a nyugati rendszer, hát még élõben milyen lehet..
Akkor elõre az 50 mm felé
Szépen néz ki a radaron a nyugati rendszer, hát még élõben milyen lehet..
Nagyon lassan közelít, távoli tompa dübörgés hallatszik. Érdekes a Fertõ-tó mellõl indult rendszer - ugyanis ÉNy felé megy, ÉK helyett
Ez az áramlás úgy mégis mikor fog váltani? Mert így soha nem érik el a Balatont se, nem hogy a Dunát.
Szentgotthárd kemény..
Szentgotthárd kemény..
