2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#197473
GFS barátunk ilyenkorra szinte semmi nedvességet nem várt a Dunántúl Keleti felére, Pesten és Fehérváron mégis kialakult 1-1 cella.
#197472
Porvihar van.
#197471

beillesztett kép

#197470
Jó nagy szélvihar van, ennyire erõs széllökésekre errefelé nem számítottam. Nyitott ablakok mellett vitt minden kissebb tárgyat a huzat a házban. nevet A levegõ szépen hül, a lakás itt "csak" 27 fokig melegedett (15 cm hungarocell szigetelés és 3 rétegû ablakok mellett), de ez is elég volt... Remélem éjjel, vagy reggel esõ is lesz...

Kutyusmaci: ez jó kérdés, tegnap én is ezen gondolkoztam. Talán a légkörzés és a napszakok befolyásolják a frontok mozgását, vagy a Floo-féle periodicitás miatt lehet? nevet laza Mindenesetre én is kiváncsi vagyok az okokra.
#197469
Dny felé folyamatos a lecsapózás, de egy helyben toporog az egész, sõt Ény felé indult meg ez is, hát már tele van az összes.....ilyen hülye egy frontot.....
#197468
Aláírom,tényleg berobbant,frissen nevet
#197467
Itt is fúj már, kicsit kakaóra kapcsoltam a ventilátort. laza

Miki: Majd a kerti locsoló alá állok, az biztosabb vízügyileg mint az éjszaka, de legyen igazad és essen. nevet
#197466
Ide az északnyugati szél meleget hozott,27 fokról újra 29 van!Kapom a városi klímát.
#197465
Arra kíváncsi lennék ,hogy a hidegfrontok 90% miért éjjel-hajnal érkezik...?Tudja valaki erre a választ?
#197464
Csapadék 11,6 mm!!! Végre!! T akt 18 Végre!! nevet) Egy kis villámshow is volt Link
#197463
Megjött a szél és ennyi, végre vége a melegnek! nevet
#197462
K kivételével minden irányban villámlik és végre - igaz egyelõre csak gyengén - megeredt az esõ is.
#197461
Azért holnap reggel ne hagyd otthon az esõköpenyt. nevet
#197460
Nem nézted 1 kicsit be hol van Sz.fehérvár ? nevet kacsint
#197459
Látni is a lecsapóit innen..pikk-pakk..
#197458
Fú Fehérvárnál mi alakult ki LOL.
#197457
A Balatonnál már volt 100 feletti lökés. Én itt nem számítok trópusi ékszakára, 2-3 óra múlva ha befúj az ÉNy-i szél, akkor onnantól sima ügy a kellemes reggel. A Tiszántúl már más tészta.
#197456
Régen volt éjfél elõtt 20 fok alatt a hõmérséklet, végre lehet majd aludni.
A zivatarrendszer nem volt túl látványos, felhõvillámok hada, nagy összevisszaságban nõttek a cellák, majd estek össze.
Tormaföldén 15 perc alatt 9,3 mm zuttyant le, lehet jég is volt benne, itt nálunk csak 1,5 mm volt.
Utálom, amikor a zivatar elõtt tombol a szél, próbáltam villámot fotózni, de majdnem elrepítette a szél az állványt.
#197455
Ettõl tartottam hogy nem lesz látvány, sötétben ér ide a nagy semmi. No de sebaj, ahol télen is nagy havak estek oda jutott esõ, vagy legalább hûsítõ szél.
#197454
Már csak Dk-D felé nem villámlik, másutt folyamatosan, szép fehér szerteágazó lecsapók is vannak, Dny felõl közeledik valami minirendszer, Pápától Ék-re is nõtt egy szörny.....
#197453
Extrém meleg éjszaka lehet a Dunától K-re,sokfelé. Itt a belvárosban még közel 30 fok van.
#197452
Mázlista vidám
#197451
Esik az esõ!!! vidám

Ez persze csak egy kis helyiérdekû záporcella, még nem dörrent be, de a fíling akkor is csodás! vidám
#197450
Én is ettõl tartok..
#197449
Ne viccelj, jelen állás szerint jó ha holnapra ideér egy kis szél. A legrosszabbkor jön a front, ma nyugat kap holnap pedig kelet, az ország középsõ része jó eséllyel szárazon megússza, ezt is!
#197448
Helyzetjelentés:Veszprémben D-Dny irányból folyamatos villogás látszik erõs szél mellett.
#197447
Elég komoly zivatar vonult el itt,felhõszakadással és sistergõs lecsapókkal!Az utcai világítás is elment egy idõre zivatar
#197446
Egyelõre semmi,bár a hõmérséklet ütemesen csökken,már 26 fok alatt vagyunk. Remélhetõleg reggelig lesz pár mm csapadék.
#197445
A térképes ECM elõrét pörgesd végig reggelig,kb most egy kis visszahúzódást jelez, ide majd éjjel ill.reggelig jön meg.Meg a riasztás is bizakodásra ad okot.Nyúl még mindig 0 mm. duhos
#197443
Szél itt is van 2 hónapja nem esett ideje lenne már. zavarban
#197442
Hatalmas ágyúdörrenés beleremegett a ház is zivatar
#197441
fuj a szel, lecsapòk közel es tavol, del felol kozelit valami nagy morgos tomb· mobilrol irtam
zivatar
#197440
21 órától zivatar van, semmi különös, villámlik, dörög, záporozik, eddig 5 mm csapadék esett(WS)és 18 fok.. zivatar
#197439
Szerintem is kb.szeptember végén.
#197438
A szél bezzeg itt van. Az a miénk...
Meghülyülök ha ebbõl a szituból is ez jött csak ki nevet
#197437
Ezt nem hiszem el zavarban duhos
#197436
Én már azon se lepõdnék meg, ha az egész rendszer Svájcig táncolna vissza... Hozzánk majd úgy szeptember végén érkezik meg.
#197435
Közel lesz, de a radarok alapján mi sem kapunk semmi esõt, el fog menni mellettünk.
#197434
Folyamatos villogás É-Ény, most már Dny-Ny felé is.
Na persze a met.hu és a radar megint ilyenkor mondják be az unalmast...
#197433
Egész eddig közelített Nyugatról a rendszer, és mielõtt ideérne elindul Ény felé!!! Ez most mi ez? Link nyelvnyujtas zavarban
#197432
Úgy nézem ebbõl a frontból nem igen lesz itt izgalom felém, de még esõ sem megint, ezért elteszem magam aludni ebben a "kellemes" majd' 30fokos lakásban, aztán hátha valami csoda folytán esõre ébredek...
#197431
Már halkan dörög is, Ény felé lecsapók is vannak, de k... lassú az egész, ráadásul az eddigi kelet felé tolódás is mintha megtorpanni látszana, É felé indultak meg a cellák, Sárvárt jól telibe is kapta...
Mindeközben tombol a szél...
#197430
Ha jól tudom, 37.2 lett ma a max.,külterületen , tehát ezen hõhullám legmagasabb hõmérséklete csupán szerény 37.5 fok lett Szegeden ! Gyengusz...
Hiába no,a 21 fok körüli T850 kevés volt a 40 fok körüli értékek eléréséhez,legalább 23 fok kellett volna hozzá.

----------------

bluli : 38 fokos szoba? Az meg hogy lehet? Tábortüzet raktál bent?
#197429
Ha van ventilátorod, rakd ki a párkányra, nekem bejött. Sokat hûlt a 36 - 38 °C-os szobám. laza Bár ameddig ez volt a helyzet, a földszinten aludtam.
______

Titkon én is reménykedek csapadékban, bár elég lassú a rendszer.
#197428
szerinted nincs nyitva?
#197427
Hát mert itt közben kitört a pokol, kis túlzással; elképesztö villámorgia van, CG, CC, szinte minden égtáj felé. Érdemes egy pillantást vetni a müholdképre - ezt a rendszert körberepülni sem lehet zivatar
#197426
Egyszer biztos lesz esõ ott is...
#197425
Az UAE 125 Airbus is tett egy kört Csorna fölött úgy látom Bécs helyet Münchenben landol.
#197424
Ény felé folyamatos villogás, lecsapót nem látni, lehet ez a rendszer Ény-ra elmegy, nekem a most Dny-on lévõ lehet majd jó, bár ki tudja, elég kaotikus az áramlás....

Utolsó észlelés

2026-06-22 13:27:09

Ózd - Nagy Imre út

31.9 °C

RH: 40

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.