Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Csak 2 villámból löttem be!Amúgy nagy katyvasz az egész.Már felettem van 45 perce a zöld rész de alig verte el a port a csepergés.
A hajnali 1 órán át tartó zivatartevékenység mindössze csapadéknyomot adott, tehát gyakorlatilag száraz zivatar volt, jelenleg derült napos az idõ, már 27 fok fölött a hõmérséklet.
Furcsa látvány a kiszáradt 'mindenre' megjött jelentõs csapadék utáni látvány, nem a szokványos felfrissülés a növényeken.. elég késõn jött. A természetbe csak a madarak fürge táncán látszik 'valami történt'. Újra esik.
Hol van, mert én nem látom. Most szépen ott ahol van megrekedne a front és picit nyugat felé viszzahullámozna akkor jó lehetne.
Nálam már talán van 0,5 mm is, de ez is igen szép volt, és eseget most is:-)
Én is pont ezt nézem. Eddig kb 5 hete nem volt semmi esõ, erre pont a zala menti napokra érkezik meg
Remélem holnap estére azért nem lesz ennyi felhõ 
Délnyugat felõl érkezik a felhõ. Most aztán nem panaszkodhatom
Délnyugat felõl érkezik a felhõ. Most aztán nem panaszkodhatom
Valami a radarokon át lett állítva ?
Hát hogyne.Jelenidõ térkép mond vmi?Azt is elrontották, mint az elõrejelzéseket.
Hát hogyne.Jelenidõ térkép mond vmi?Azt is elrontották, mint az elõrejelzéseket.
Szerintem jó a radar,csak valakit telibever 4 cella valakit meg 6 csak érint pár millivel.Éljen a konvektív szezon.
Sebaj, majd talán az õszi esõk meghozzák a csapadékot,nálam már úgy se sok minden maradt a kertben.Bár lassan már a szõlõnek is hiánya lesz,vagy már van.
Errefelé egy jó kis éjjeli porviharral érkezett meg a front, mintha köd lenne. Volt némi villogás nyugaton oszt jónapot. Az elõbb volt egy járdát épphogy megnedvesítõ záporunk, a levegõ lehûlt. Nagyjából ennyi. A továbbiakban vége a játéknak: a front innét elvonul, a nap kisüt lassan. Csapadék errefelé már csak elenyészõ mennyiségben lehet.
Hónapos szünet után valami szöszmötölés volt... elmondhatjuk.
Hónapos szünet után valami szöszmötölés volt... elmondhatjuk.
A radarok terjedelmes dunántúli csapadékmezõket mutogatnak, de beszámolók az esõzésekrõl nincsenek, a környéken egész éjjel mutatott ezernyi csapadékgócból 1-2 mm esett. Valami a radarokon át lett állítva ?
Folyamatos gyenge esõ, Takt.20 fok eddig 2mm körüli a termés, felfrissülés a javából
Nincs idõm most nézegetni a modelleket, valaki mondjon már valamit, mert sürgõsen indulnánk horgászni, hogy itt Kecskeméten várható-e zivatar a következõ órákban?
Friss ÉNY-i szél fúj, kellemesebb az idõ már!
Friss ÉNY-i szél fúj, kellemesebb az idõ már!
Összefoglaló és néhány fotó a tegnap estérõl: Link
Sokat kellett rá várnom, de végül sikerült elkapni néhány villámot.
Sokat kellett rá várnom, de végül sikerült elkapni néhány villámot.
Sikerült "megúszni" ismét esõ nélkül a frontot...
De, cserébe tovább szárít mindent a szél..
Nem tudom, hogy sima temetése legyen a csapadékmérõimnek, vagy hamvasztásos..?
De, cserébe tovább szárít mindent a szél..
Nem tudom, hogy sima temetése legyen a csapadékmérõimnek, vagy hamvasztásos..?
Üdv mindenkinek! Debrecen bízhat egy kis felfrissülésben a mai napon vagy holnap? Egy gyenge kis záporral is megelégednék, csak essen most már valami!
Igazából csak ma estére vártam a zivatar érkezését, de azért nem sértõdtünk meg a hajnali közel egy órás kár nélküli akció miatt, ami 8,1 mm esõt hozott, aztán lehet, hogy az esti meg minket kerül el.
Köszönöm. 40mm mér a mérõm, kevés volt. Nagyon kellett ez már, ami kevés még zöld maradt annak talán segít valamit.
Elkérhetném az adat forrását amennyiben nyilvános, nem sikerült megtalálnom.
Elkérhetném az adat forrását amennyiben nyilvános, nem sikerült megtalálnom.
Iklód? 
Dörög folyamatosan délkelet-kelet felé.
Sajnos eddig csak 2 mm volt, jobbra-balra-elõre-hátra-fel-le mindenhol 5-10-20-30 mm-ek voltak, ide is elkelt volna.
Dörög folyamatosan délkelet-kelet felé.
Sajnos eddig csak 2 mm volt, jobbra-balra-elõre-hátra-fel-le mindenhol 5-10-20-30 mm-ek voltak, ide is elkelt volna.
Valahol 50mm fölötti kaptunk csapadékot, tudok valahol hiteles adatot nézni térségünkbõl?
Horitazi: Újragondoltam, még mindig nem látok semmi érdekeset, a kerti locsoló jobban locsol mint az a záporka ami volt. Már vagy két órája nyugat felé van a cucc és bizony semmit se jön közelebb mert kelet felé nem mozog csak észak.
David93: Na na! Azért Pécset szinte minden évben eltalálja egy szupercella, de jó kis zivatarok mindig vannak.
David93: Na na! Azért Pécset szinte minden évben eltalálja egy szupercella, de jó kis zivatarok mindig vannak.
Semmi ami meglepetes lett volna...szel megjott a tobbi nem ahogy varhato volt.
Meglatjuk delutant
Meglatjuk delutant
3 helyrõl dörög.
Eddig minden a vártnak megfelelõen alakult, itt még nem esett egy csepp esõ sem.
Kis jóindulattal 1 mm-t szenvedett össze a hajnali csepergés, ez a front is mehet a ....., várjuk a keddit....
Az este a horvát-magyar-szlovén hármashatárnál, kicsit alatta volt egy cella, ami a magyar radaron fekete volt Link , sajnos az a radarkép épp nem mentõdött el, amin egy hatalmas fekete pacni díszeleg ott.
A horváton lila volt Link Link , bár itt is az egyel késõbbi radarkép lenne a jó.
Na szóval ott 50 mm zúdult le Link
Lentiben is majdnem 30 mm volt Link
Gondolom rendes kis jéggel!
A horváton lila volt Link Link , bár itt is az egyel késõbbi radarkép lenne a jó.
Na szóval ott 50 mm zúdult le Link
Lentiben is majdnem 30 mm volt Link
Gondolom rendes kis jéggel!
Itt nem látszik, hogy esett volna valami. Éjszaka viszonylag felfrissült a levegõ. 
Egy újabb hõhullámnak egész jó esélye van és ez addig így is lesz, amíg nem csökken a izlandi minimum aktivitása.
Egy újabb hõhullámnak egész jó esélye van és ez addig így is lesz, amíg nem csökken a izlandi minimum aktivitása.
Végre borult égre ébredtem, halk dörgés hallatszik, gyenge zivatar közeledik dél felõl.
Én nem panaszkodhatom, hiszen megjött a zivatar, eleinte esõ nélkül, aztán megjött 1-1 cella, nagy dörrenésekkel, közeli lecsapókkal, és megindult az esõ is. Aztán mire úgy gondoltam hogy vége, fordult a széljárás, és kaptunk a tõlünk délre lévõ cellából is. Távolról is nagyon durván nézett ki, de így közelben...