Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Akkor én is reménykedhetek?
Itt biza nem akar tejútiasodni, és a T is 7,5...
szerk.
Francokat, az csak egy hasadás, nem lesz derültebb egyik helyen sem.
szerk2.
de lehet, hogy mégis! Már látszik határon túl is, hogy oszladozik.
Itt biza nem akar tejútiasodni, és a T is 7,5...
szerk.
Francokat, az csak egy hasadás, nem lesz derültebb egyik helyen sem.
szerk2.
de lehet, hogy mégis! Már látszik határon túl is, hogy oszladozik.
Mekkora az esélye, hogy itt már holnap reggelre is fagy legyen? Lehet, hogy le kellett volna szednem a maradék pirosodó paradicsomot? Bent még szépen beérne. Most jöttem be, már most nagyon hideg van és derült az ég.
Mûhold alapján elkezd lassan felõlünk is eltakarodni a katyvalék, jelenleg 7.1 fok van
Ma délután megvettem az idei (light) téli kabátomat. Belül a tisztítási útmutatók mellé azt az információt is megtaláltam, hogy minimum 2 fokos pozitív anomália esetén folyamatosan használható.
Gondoltam ez jó lesz egész áprilisig!
Akt T kereken 10
Gondoltam ez jó lesz egész áprilisig!
Akt T kereken 10
Eltûntek felülünk a felhõk,szépen látszódik a tejút is, a T is csökkent 30perc alatt 1,5fokot,már 6,2fok van jelenleg!
Ha ma nem is, de péntek, és szombat reggelre igen csak mínuszok lesznek.
Hali!
Ez a sok felhõ el fog takarodni felõlünk reggelre?
Csak azért kérdezem, mert hétfõn elintéztem, hogy bekapcsolják a fûtést és nem akarnak jönni a mínuszok.
És nem csak Barcikán, hanem elintéztem Kecskeméten meg Szegeden is...
Tudtok valami bíztató okossággal szolgálni?
Ez a sok felhõ el fog takarodni felõlünk reggelre?
Csak azért kérdezem, mert hétfõn elintéztem, hogy bekapcsolják a fûtést és nem akarnak jönni a mínuszok.
És nem csak Barcikán, hanem elintéztem Kecskeméten meg Szegeden is...
Tudtok valami bíztató okossággal szolgálni?
Méréseink szerint órák óta nagyon stabilan, mintegy 2500 és 4000 méter között helyezkedik el ez a középszintû réteg. Alatta-fölötte csontszáraz már a levegõ, lassacskán majd ez is elkezd elkotródni, de a lassúságát látva nem lenne meglepõ, ha a mai éjszakát egy-két helyen megmentené a komolyabb lehûléstõl.
Számomra az a meglepõ kicsit, hogy a világ legjobb modellje, az ECM egyáltalán nem számolt ezzel. Az említett magasságban jelenleg nagyjából 10-20%-os(!!!) nedvességnek kellene lennie szerinte. Nem gyakori az ilyen tévedés nála - na de a mostani idõjárási helyzet sem az így október táján.
(Helyszín Kecskemét.)
Számomra az a meglepõ kicsit, hogy a világ legjobb modellje, az ECM egyáltalán nem számolt ezzel. Az említett magasságban jelenleg nagyjából 10-20%-os(!!!) nedvességnek kellene lennie szerinte. Nem gyakori az ilyen tévedés nála - na de a mostani idõjárási helyzet sem az így október táján.
(Helyszín Kecskemét.)
Sehogy, de Pataki Zita már azt mondta, hogy ÉK felõl csökken a felhõzet... Nem nagyon néz a mûholdképre!
XD
Az szép...
De az átkozott katyvasz csak nem akar eltisztulni innen -feltételem, nálad is ez a helyzet.
Sajnos, ez a felhõzet tipus rettenetesen makacs tud lenni, rendszerint éjszakára sem oszlik fel.
Ha pedig így lesz, hajnalban is 8-9 fokot mérek majd, süthetem a fagyot.
De az átkozott katyvasz csak nem akar eltisztulni innen -feltételem, nálad is ez a helyzet.
Sajnos, ez a felhõzet tipus rettenetesen makacs tud lenni, rendszerint éjszakára sem oszlik fel.
Ha pedig így lesz, hajnalban is 8-9 fokot mérek majd, süthetem a fagyot.
Hozzám is elért a száraz levegõ. Nemrég kezdett kiszáradni erõteljesebben és már negatív harmatpontot mérek. Link
Az idõkép oldalán jelen pillanatban -9.7 fok van Balatonfüreden . Mindezt nagy betükkel hirdetik, hogy új negatív csúcs. Klassz.
Sem Cifrandi, sem én nem az elõrejelzõket kóstolgattuk, de hát ez nem ment át neked, reggel is volt egy hasonló történet, szerencsére ott Örvájn képben volt, nem is szívta mellre.
Ma reggel elõjött a rég látott Egyházasrádóc-faktor, amikor itt nálunk a domb alján leáll a szél reggelre, és ezzel (a száraz levegõnek is köszönhetõen) több fokkal hidegebb lesz, mint a szombathelyi környéki merõhelyeken.
6:25 és 7:25 között (részben már napkelte után) 1,4 fokot csökkent a hõmérséklet, ami azért szép teljesítmény. A Tmin 3,5 fok lett, amivel még Romhányt is sikerült lekörözni.
6:25 és 7:25 között (részben már napkelte után) 1,4 fokot csökkent a hõmérséklet, ami azért szép teljesítmény. A Tmin 3,5 fok lett, amivel még Romhányt is sikerült lekörözni.
Körülbelül másfél órája süt a Nap itt. A te elõrejelzésedet nem olvastam, de szeretnék nyíltan bocsánatot kérni, amiért 14-nek tettem meg a tetejét. Írtam még néhány sort, de kitöröltem, falra hányt borsó, a vér nem válik vízzé, kutyából nem lesz szalonna és jó pap is holtig él.
Ez túl korai még.Semmit se lehet kint csinálni napok óta.
Mindent a maga idejében... Persze nyarat jobban szeretem.
Hát majd meglátjuk
. Itt a déli országrészben meg még +7 felett. Köszi a válaszokat.
Már a ma éjszaka/hajnal sem úgy alakult már ahogy annak lennie kellett volna, egyelõre tényleg van egy kis fail a dologban
Link
"Észak, északkelet felõl egyre nagyobb területen csökken a felhõzet, mind több helyen kiderül az ég."
"Délutántól kezdõdõen azonban fokozatosan szakadozni kezd a felhõzet, és 1-2 órás napsütés is elõfordulhat"
A 15 fokos maxit sem sikerült elérni, szerintem kerekített 13 fokok ha voltak, ez mind a több felhõnek köszönhetõ.
Link
"Észak, északkelet felõl egyre nagyobb területen csökken a felhõzet, mind több helyen kiderül az ég."
"Délutántól kezdõdõen azonban fokozatosan szakadozni kezd a felhõzet, és 1-2 órás napsütés is elõfordulhat"
A 15 fokos maxit sem sikerült elérni, szerintem kerekített 13 fokok ha voltak, ez mind a több felhõnek köszönhetõ.
Talán valaki írta már, hogy a Kárpátokon átbukó amúgy is száraz levegõ tovább fog száradni, ez hozhatja meg már ma éjszakára is a derült eget sokfelé.
Hogyan lesz ebbõl szikrázó napsütés és derült idõ holnapra? Amíg ellátni ÉK-re Pétervárig felhõk vannak...
Igen, Nagykanizsa, Iklód' -4 környékére szerintem is lemehet, de annyira nem ismerem ezeket az állomásokat.
Te most komolyan az elmult 110 ev masodik legmelegebb nyarahoz hasonlitod az ideit?! Tehat a te felfogasod szerint ha mar ez alatti, akkor az nem is meleg?? Lol
Azert nem vagyok akkora luke hogy ne tudjam mivel hasonlitja ossze, de ertsd mar meg hogy hulyeseg beszelni hu de jo nyarol meg ha atlag felett is vegzett az elmult 50 ev nyaraihoz kepest, amikor itt van csak csak a 2012 ev amely tobb 30C feletti maxikat produkalt es mondom nem csak a 2012 nyar. En nem azt allitom hogy az idei nyar nem zart atlag felett, mert az teny hogy igen,hanem azt mondom ha csak a 30C feletti maxikat nezzuk akkor erdekes dolgokat lathatunk.Es meg mielott belekotnel tudom hogy nem a 30C feletti vagy alatti maxik dontik el hogy milyen atlagu lesz egy nyari honap...de en azert hozom fel ezt a peldat,mert ez jo pelda ra hogy erzi meg sajat boren az ember...ennyi
Most komolyan: mirõl beszélsz, a tényekkel vitatkozol?
Ne légy lusta és nyisd már meg szibéria, lász linkjét (gondolom az OMSZ-nál is mindenki rosszul használja az archívumot....), olvasd el a hozzászólásokat. Ha ez megtörtént, akkor értelmezd, gondold át és ha van még kérdése, akkor tedd fel.
Mielõtt félreértenél mindenkit: senki se a tavalyi nyárral hasonlítja össze az ideit, hanem az utóbbi 50-100 év átlagával és nyaraival.
Ne légy lusta és nyisd már meg szibéria, lász linkjét (gondolom az OMSZ-nál is mindenki rosszul használja az archívumot....), olvasd el a hozzászólásokat. Ha ez megtörtént, akkor értelmezd, gondold át és ha van még kérdése, akkor tedd fel.
Mielõtt félreértenél mindenkit: senki se a tavalyi nyárral hasonlítja össze az ideit, hanem az utóbbi 50-100 év átlagával és nyaraival.
Na akkor nezzuk ezt a forro nyarat:
Junius 2013
22 nap 30C alatt, 8 nap 30C felett
Link
Haoslnitas kep mondjuk ugy blindre 2012 junius, 17 nap 30C felett, 13 nap 30C alatt
Link
Van valami kulombseg?
Gyerunk tovabb
Julius 2013, 20 nap 30C felett 11 nap 30C alatt
Link
Julius 2012 22 nap 30C felett, 9nap 30C alatt
Link
Van kulombseg ami a 30C feletti napokat illeti a ket ev juliusa kozott?
Maradt a buvos agusztus, nos akkor nezzuk a ket ev agusztus kozti kulombseget
Agusztus 2013 15 nap 30C felett, 16 nap 30 C alatt
Link
Agusztus 2012 24 nap 30C felett, 7 nap 30C alatt, soot egy nap 40.4C maxival ami iden nem ertunk el.
Link
Na most akkor, lehet hulyeseg hogy en a 2012-hez hasonlitam az idei nyarat, lehet ez miatt maradt bennem hogy nem volt tul meleg az idei nyar, de lathatod itt van magad is ha csak az elozo evet huzom elo mar vannak kulombsegek, de hidd el az elmult 10 evben egy jo par evet elohuzhatok neked amely sokkal tobb 30C feletti maxikat produkalt a nyari honapokban mint a 2013-as. Ugy hogy atlag ide, atlag oda, en allitom hogy eltem meg melegebb nyarakat ay ideitol...
Junius 2013
22 nap 30C alatt, 8 nap 30C felett
Link
Haoslnitas kep mondjuk ugy blindre 2012 junius, 17 nap 30C felett, 13 nap 30C alatt
Link
Van valami kulombseg?
Gyerunk tovabb
Julius 2013, 20 nap 30C felett 11 nap 30C alatt
Link
Julius 2012 22 nap 30C felett, 9nap 30C alatt
Link
Van kulombseg ami a 30C feletti napokat illeti a ket ev juliusa kozott?
Maradt a buvos agusztus, nos akkor nezzuk a ket ev agusztus kozti kulombseget
Agusztus 2013 15 nap 30C felett, 16 nap 30 C alatt
Link
Agusztus 2012 24 nap 30C felett, 7 nap 30C alatt, soot egy nap 40.4C maxival ami iden nem ertunk el.
Link
Na most akkor, lehet hulyeseg hogy en a 2012-hez hasonlitam az idei nyarat, lehet ez miatt maradt bennem hogy nem volt tul meleg az idei nyar, de lathatod itt van magad is ha csak az elozo evet huzom elo mar vannak kulombsegek, de hidd el az elmult 10 evben egy jo par evet elohuzhatok neked amely sokkal tobb 30C feletti maxikat produkalt a nyari honapokban mint a 2013-as. Ugy hogy atlag ide, atlag oda, en allitom hogy eltem meg melegebb nyarakat ay ideitol...
Sóhaj!
Várhatott volna még az elsõ fagy egy kicsit.
Mennyit tippelnél mondjuk egy kanizsai állomási fekvésbe?
-3-5 fok?
Nálam 2-3 fokkal szokott jobb lenni, mint az állomáson, tehát egy -5 ott itt -2 fokot jelent...úgyhogy ma kivi és káki szüret lesz!
Várhatott volna még az elsõ fagy egy kicsit.
Mennyit tippelnél mondjuk egy kanizsai állomási fekvésbe?
-3-5 fok?
Nálam 2-3 fokkal szokott jobb lenni, mint az állomáson, tehát egy -5 ott itt -2 fokot jelent...úgyhogy ma kivi és káki szüret lesz!
A mester gondolatai az idei õszrõl:
"Jövõre még szeptemberre is lehet szép városlátogatásokat tervezni, ugyanis a jóslat szerint csapadékmentes és kellemes meleg várható az õsz elsõ hónapjában.
A 2013-as õsz és tél sok csapadékot hoz majd, s jövõre el is felejthetjük az idei kellemes októberi, novemberi napokat – véli a nyíregyházi Dávid."
"Jövõre még szeptemberre is lehet szép városlátogatásokat tervezni, ugyanis a jóslat szerint csapadékmentes és kellemes meleg várható az õsz elsõ hónapjában.
A 2013-as õsz és tél sok csapadékot hoz majd, s jövõre el is felejthetjük az idei kellemes októberi, novemberi napokat – véli a nyíregyházi Dávid."
Az alábbi zagyvasággal csak azt akartam kommunikálni, hogy itt található a magyarázata a rekord hideg téli elvárásoknak.
69318. 2013-09-29 09:48:11 Jelentem! - Válasz - Új hozzászólás | privát üzenet
avatar
pali
(Barcs)
örli szpekjulésönz mizkommjunikétid:Link
avatar
pali
(Barcs)
örli szpekjulésönz mizkommjunikétid:Link
Sokáig télies tavasz és az elõzõ évekhez képest már szeptemberben uralkodó igazi kemény vonalas õsz,könnyen becsapja az ember szubjektivitását.
Zsoltnak igaza van azért ez nem hûvös, itt az elemzés, friss, ropogós:-)
Link
Itt természetesen kitettség változik, csapadékban nálam pl június átlag felett volt, de ez mind konvektív jelleg miatt, viszont július nagyon száraz. Diósdon június átlag alatt alakult, de a másik két hónap átlag felett volt.
De, hogy mennyire számít a város vagy a külterület arra jó példa a több helyen elhelyezett loggerek. Pl Zalában Szentpéterfölde két értékbõl 19,9 fokon zárta az augusztus ez bizony átlag alatti és egyben talán az ország legalacsonyabb értéke a magasabb helyeket kivéve, itt pl Kékesre gondolok. Azonban pl a szomszédos Csertalakos már 21,5 fokot, Csokma 22,5 fokot hozott mely már átlag felettinek bizonyult. Igaz ezt még korrekciózom majd, kb 19,6, 21,2 és 21,8 fok lesz a vége.
Itt természetesen a nyár csapadéka is több mint az átlag, legalábbis az adatok lapján.
Szóval soha rosszabb nyarat:-)
Link
Itt természetesen kitettség változik, csapadékban nálam pl június átlag felett volt, de ez mind konvektív jelleg miatt, viszont július nagyon száraz. Diósdon június átlag alatt alakult, de a másik két hónap átlag felett volt.
De, hogy mennyire számít a város vagy a külterület arra jó példa a több helyen elhelyezett loggerek. Pl Zalában Szentpéterfölde két értékbõl 19,9 fokon zárta az augusztus ez bizony átlag alatti és egyben talán az ország legalacsonyabb értéke a magasabb helyeket kivéve, itt pl Kékesre gondolok. Azonban pl a szomszédos Csertalakos már 21,5 fokot, Csokma 22,5 fokot hozott mely már átlag felettinek bizonyult. Igaz ezt még korrekciózom majd, kb 19,6, 21,2 és 21,8 fok lesz a vége.
Itt természetesen a nyár csapadéka is több mint az átlag, legalábbis az adatok lapján.
Szóval soha rosszabb nyarat:-)