2026. április 10., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#313599
Csak nehogy egybõl átcsapjunk a 30 fokos kánikulába.
Mint a spanyolok pont egy hét múlva Link
#313598
Talán nem lesz veszélyes, de még korai ezt talán így kimondani: Link
#313597
Ezért Kairóban nem fognak fázni a hétvégén:
Link
#313596
?
Link
Link
Link
#313595
Ha annyi nem is várható most (és nem is a teljes vízgyûjtõn), azért ez is rizikós lehet: Link

Pár rácspont onnan: Link Link Link
#313594
2013 júniusában volt, a Duna vízgyûjtõjén nagy területen estek 100-120 mm-ek pár nap alatt.
#313593
Ha jól emlékszek, az a bizonyos árvíz még 2014-ben volt, pontosan nem tudom mennyi esõ eshetett akkor, de szerintem több volt mint ami most kinéz.
Hozzáteszem azért ez se kis mennyiség: Link
#313592
Szerencsére a GFS-en már nem jön be az országba a 0-ás izoterma, de még tolhatná kintebb is, hogy egészen megnyugodjunk.
Az áfonyáim között már van majdnem borsó méretû is, féltem õket nevet
Amúgy jó kis növény, még virágzik is közben más ágakon... úgyhogy akár heteken át lehet mindig érés nevet
#313591
Dunántúlon már megritkult!

Ferri: Szerencsére a futásokon egyelõre a határt nem lépi át a 0 fokos izoterma, bár a fáklya még kicsit szór ez ügyben. Jövõ héten végre eléri egy komoly hõhullám a Pireneusi-félszigetet, mûködésbe lép az Azori-AC, ez nekünk jó jel a folytatásra. kacsint
#313590
Az Alföldön kicsit megritkulhat a felhõzet, ez a zivatarok szempontjából mindenképpen jót tenne.
#313589
Nemcsak a rengeteg csapadék, de a fáklya eleje is egy igen rossz vicc, három napon keresztül rajtunk a 0 fokos izoterma 850 hPA szinten, ez legalább csütörtökig elég komoly (minimum talajmenti) fagyveszélyt jelent beteg
Viszont a ma reggeli futásokban végre határozott gerincesedés mutatkozik a modellek nagy részénél, így az eddig csak pislákoló fény az alagút végén ismét nagyobb lángra lobbant. Nem kell a csudának sem ilyenkor még a kánikula, de tényleg sokat akar az ember fia, ha május vége felé 25-27 fokra és melengetõ napsütésre vágyik? nevet kacsint
#313588
Zivatarok biztos lesznek, akár többfelé, csak valószínûleg nem sok látvány akad majd, ha így jön be. Az, hogy homogén szürke felhõzet mellett locsog az esõ és dörög mellé, nem bír olyan nagy élvezettel, mint ha egy szép peremfelhõvel jön a cucc. laza
#313587
360 fokos tornádó viszonylag közelrõl: Link (Reed Timer)

Chrome kell szerintem a lejátszáshoz, de megéri. Nagyon állat nevet
#313586
Remélem, ez komoly, mert viccnek durva lenne: Link

A Dunán pedig simán sanszos megint a komoly árvízhelyzet, mikor is volt amikor Passau víz alá került pár éve? Elég hasonló felállás néz ki most is sajnos... Link
#313585
Én kérek elnézést! laza
Jelentõs csapadék(5mm-t meghaladó) utoljára március 15-én volt!!!(5,2 mm)
Szénanáthásan ez kimondottan jó tavasz...
#313584
Olyan sok? vidám

Nálam:
Május: 0.0 mm
Utolsó 30 nap: 6.0 mm
Utolsó 60 nap: 15.6 mm

Jelentõs csapadék(5mm-t meghaladó) utoljára március 7-én volt!!!
#313583
Szerintem nem romlottak az esélyek, délen-délnyugaton már valószínûleg gyûlik is az energia, ahogy az várható volt, elvileg folyamatosan halad majd a labilis terület egy erõs összeáramlással karöltve észak felé, ami mentén azért lesznek zivatarok szépen.
Persze a nyírás hiánya és a komoly nedvesség miatt nyilván hamar egy nagy rendszerré áll majd össze a dolog, ahogy írod is, de egy ilyen helyzetben azért már erõs kényszerhatások játszanak, én bizakodó vagyok.

Jelenleg eléggé szakad, olykor jó nagy cseppekben.
#313582
Õrületes különbségek vannak csapadék terén.
Nálam a május 1,2 mm, az utolsó 30 nap 7,8 mm, az utolsó 50 nap pedig 14,8 mm zavarban
#313581
Egész éjszaka esett az esõ, idõnként erõsebb záporokkal tarkítva.
Reggel alacsony felhõalapra ébredtünk, 300 méter felett ködbe burkolózott a táj.
Reggel nyolcig 16 mm esõ esett. A csapadéktevékenység továbbra is folyamatos.
A növényzet dús, zöld, igazi májusi vegetáció, talán az év egyik legszebb szakasza ez.
(A ZAMG a szomszédos burgenlandi területekre 30-50 mm esõt vár holnap reggelig.)
#313580
Bizony, a radarkép is tipikus csendes esõs, beágyazott záporos. [esõ]
A makroszinoptikai felállás sem az, amirõl az embernek mindjárt a heves zivatartevékenység jut az eszébe így május közepe táján...
Persze, délután nem lehet kizárni, hogy több helyen is bedörren, csak nem hiszem, hogy ez ény-on fog megtörténni.
#313579
Ismét szakad, folyamatos a keletkezés, nem kell ide vonalas rendszer, már most is úszik minden...
#313578
Valahogy én sem vagyok mar bizakodo. Az ejszakai gocokat is azt gondoltam zivatarnak varjak a modellek de csak csendes eso lett belole.Eszakkeleten viszont szeoen sut a Nap, ott jo lehet az este.
#313577
Most hajtottam kereszul Szolknokon. Valoban. vidám
Forumhelyszin: 4-es ut, kelet fele, 111-es km.
#313576
Már lassan az idejét sem tudom, hogy mikor volt egy reggeltõl estig kitartó szép napos idõ. szomoru A kertben úgy nõ a fû mintha zsinóron húznák, itt több mint egy hete szinte minden nap esett(idõnként zuhogott)az esõ. A napfény és a kellemes hõmérséklet viszont hiánycikk.
#313575
Most már nem vagyok olyan bizakodó a mai nappal kapcsolatban. A korábbi határozott, vonalas rendszer helyett egyre inkább egy szervezetlen, beágyazott gócokat tartalmazó valamit mutatnak a modellek, ami kevésbé lehet látványos, illetve a labilitás, így pedig a zivataresély is futásról futásra csökken. Persze még mindig vannak nagy eltérések, magában az idõpontban is. Van olyan modell, ami szerint már délután ideér a rendszer, van, ami szerint csak este.
#313574
Komolyan? Fényképet! vidám
Itt egyelõre inkább oszladozik, mint sem vastagszik a felhõzet. Nincs ezzel baj. Legalább reggel, kora délelõtt nem kell szétázni. Aztán úgyis megállíthatatlanul betalálnak ide is az elsõ pacák.
#313573
Szolnokon meg már tevék legelésznek...
#313572
5 mm-t meghaladó csapadék hullott az éjjel. Áll a víz mindenhol. Párás idõnk van ma reggel is. Délutántól kell a csónak. [esõ] zivatar
#313571
Már az elsõ hullámból is közel 10 mm esett, a déli óráktól meg vehetjük elõ a csónakokat zivatar
#313570
Arome, WRF is úgy számol, hogy minket csak érintene, vagy átugrana holnap a komoly csapadék. Tartok tõle, hogy újabb koppanás érik nekünk. És a kisebb felbontású modellek sem DK-et favorizálják.
Látom, ahol közel 50 mm esett májusban, ott is száraz a talaj. Nos, itt az elmúlt közel 3 hónapban összesen nem esett annyi. Ebbõl az utolsó két hónap 20 mm körül zárt, vagy még ott sem. Az elmúlt egy hónap 2 mm talán. Májusban meg totál nulla. Lehet viszonyítani... zavarban
#313569
Ma 12Z-tõl egyébként hivatalosan is a GFS para lett az új operatív GFS. Lehet nézegetni, hogyan teljesít majd. kacsint
#313568
Szép csendben alakulnak az elsõ záporok a Dél-Dunántúlon, fél órát, órát még fent leszek, hátha kifut 1-1 zivatar ezekbõl. laza
#313567
Töbör: -1,6 fok
Ma reggel -4,3 fok
#313566
És ez így volt tegnap is Link
Meg tegnapelõtt is Link
Ez a tegnapelõtti ez durva!
És ebben a meridionális klímában ez a fejreállás nagyon gyakori!
Azannya, vasárnap melegebb volt az Északi-Tenger partján, mint Madridban Link
#313565
Hát ezaz!
Én is sakkozgatok már napok óta, füvet kellene nyírnom a fügeültetvényben, és azt lesem mikor lesz egy-egy fél nap csapadékszünet.
Persze az éjszaka kivételével, mondjuk fejlámpában lehetne laza
És nem könnyû megmondani még a modellek alapján sem, és a modelleknek sem könnyû, nem is hibáztatom érte õket!
Ennek a Spanyolország középpontú ciklonnak a karjai hogyan hol milyen erõvel nyomakodnak fel, kiszámíthatatlan.
Valaki tüsszent egyet a mediterrán térségben aztán átnyomja rajtunk, ha meg Ukrajnában, akkor fel sem ér ide.
Mondjuk az szép, hogy Spanyolországban 14-16 fokos T maxok voltak ma, közben a brit-szigeteken, Norvégiában, Svédországban, Dániában, Oroszországban, a balti államokban meg 18-26 fokok.
Pontosabban fogalmazva Európa (persze a fenti teljesen északi területeket leszámítva) leghidegebb része enyhe túlzással Spanyolországban volt ma Link
#313564
Holnap elázik majd a cipom: a Liszt Ferenc tér a Nagyállomás elott megintcsak folyóvá változik valószínuleg. laza Egyébként ha nincs is zivatar, engem egy-egy beágyazott zápor is lázba tud hozni, meg a szokásos Pozsony kornyéki eros esozés is. nevet
#313563
Egy kis lokális statisztika...
Május: 52,2 mm... eddig...

Éves, eddig: 280,4mm ..

Ez van ...nevet
#313562
Ma remek idõ volt, bar eleg fülledt. Igazi szép májusi idõ, néha 10-20 perces napsütés aztán felhõk. Én pólóban kerteszkedtem egesz nap. Anarki ezt februári idõnek nevezni nagy butaság. Remrlem holnap ott fog esni ahol eddig nem volt. Itt most bõven elég volt.
#313561
Azért ez az egész helyzet a következõ napokban nem mindennapi lesz. Holnap éjjel bejön a gyenge hidegfront nyugatról: Link Majd szombatra visszapörög a meleg északnyugatról: Link Aztán erre jön majd rá a másik ciklon erõs hidegfrontja: Link

A modellek ezzel még fognak kínlódni egy darabig, de az biztos, hogy országosan fennáll majd a jelentõs csapadék lehetõsége. Egyébként otthon is elfér még az esõ, hiába esett 49,5 mm május elsõ 4 napjában, a hét végén már száraz volt a talaj felszíne. Szóval el lehet képzelni, mi van ott, ahol jó ideje nem hullott már kiadós csapadék.
#313560
Gyenge zápor kezdõdött, amolyan nyitánya a következõ napok özönvízének, remélhetõleg minél kevesebb valósul meg belõle itt, szívesen átadom a száraz régióknak...
#313559
Nem kedvelem az ilyen vicces hozzászólásokat!
Tessék ránézni ezekre! Link
Link

Nagyon könnyû kiemelni a 1-2 embert a társaságból és rászállni az ország másik végébõl.
#313558
Azt a mindenit: a friss Aladin Pozsony Belvárosi meteogramja szerint holnap lesz itt elöntött pince bõven, a közlekedési dugókról nem is beszélve Link
#313557
Kerek 10 mm lett a vége, fura volt ez az esõillat, már rég éreztem. nevet
A zivatar idején 23,3 fokról 14,3 fokra esett vissza a hõmérséklet.
#313556
kacsint
Kíváncsi vagyok a holnapi napra, remélem lesz 1-2 komolyabb akció, fõként valahol a környéken. nevet
Itt egyébként fél 5 körül cseperegni kezdett az esõ, de végül nem lett belõle semmi komoly.
#313555
A május ITT eddig közel áll a tökéleteshez.

A középhõmérséklet gyakorlatilag átlagos (pár tizeddel az alatti), a tegnapi napot kivéve a nappali maximumok is a sokéves érték körül mozognak +/- pár fokon belül.

Csapadék is volt bõven, ráadásul látványos konvektív eseményekkel fûszerezve.

Tán még a szél sem olyan durva, mint a tavasz elsõ felében.

Kár ezért a komolyabb hullámvasútért, ami elõttünk áll.
#313554
Én úgy látom, nagyjából minden megvalósult belõle. nevet
#313553
Kb. 1 órája volt két halk dörgés, majd utána rövid idõvel elkezdett csendesen esni az esõ, olyan 1mm/óra intenzitással. Szerintem mondhatjuk, hogy zivataros nap a mai. Elégedett vagyok.
#313552
Irtó fülledt idõ van.komor fellegek az égen.
1 óra múlva megyek haza szõlõbõl,lehet elázás lesz.
#313551
laza laza

Kifejezetten kellemes, bár már fülledt idõ van/volt ma, nekem nagyon tetszik ez a tavasz, pláne, hogy VAN is tavasz idén nevet
#313550
Valenciában kb. ezek az elfogadható értékek az általad említett idõszakban. Jó utat! kacsint

Utolsó észlelés

2026-04-10 05:16:38

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

0.3 °C

RH: 80 | P: 1018.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157515

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.