2025. december 19., péntek

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#466332
Tényleg, mikor volt utoljára ennyire szutyok tél? (mondjuk a fűtésszámla miatt örülök, de egyébként meg nem...), 2014, vagy valamikor 2006,2007 körül?
#466331
Csak nehogy valami szakbarbár nehezteljen rá! ;-)
#466330
Hihetetlen, hogy tombol a zivatarszezon az ország déli felében, lassan egy hónapja. vidám Jelentős csapadék hullott végre, pontos adatom nincs.
#466329
Mert valóban bedörrent vidám.
#466328
Elég "laza" az OMSZ hivatalos: "Hétfőn délelőtt a déli tájakon esetleg néhol egy-egy zápor bedörrenhet" vidám
Link
#466327
Délkeleten a román határ mentén villognak Link
#466326
Korrekt csapadék volt éjszaka. Most szépen tisztul az ég. Néhol még vannak csapisávok, de lassan lehet metszeni. vidám 
Jó érzés volt a Hellmanból kiönteni 9,2mm-t. Még négy-öt ilyen a hónapban és a március kap egy csillagos ötöst. vidám 

Hát a tél? Tél osztályozása? Milyen tél? vidám Merre? vidám 
#466325
Az itt kötött ki Görgetegen, szép volt. vidám
#466324
Újabb jégdara zápor van!
#466323
25 mm. Na nem az éjszakai, hanem a teljes éves csapadék eddig.
#466322
Kézi mérőben 13 mm, a két automata pedig egyaránt 13.2 mm-t mutatott reggel 7:30-kor, ekkora összhangot még nem tapasztaltam vidám
#466321
Bazsázik a szél, jó 50-es lökések kerekedtek.
#466320
Kemény esőzés volt hajnalban. Néha ömlött keményen. 25 mm körül lehet a vége, de el kellett 6 kor indulnom és akkor meg eléggé esett. Nagy vizatfolyasok voltak az úton, sár, kő mosodott le sok helyen.
#466319
13.5 mm esett az éjjel,szép kis mennyiség!
#466318
Apró szemű jég esik a záporba keveredve, bocs kicsit gyenge, de látszik a jég vidám 

beillesztett kép

#466317
12,9 mm.
#466316
Éjszaka 9,4 mm esett.
Takt: 10,3 C
Ami ront a hőérzeten az a szél, újfent. 
Közeledő záporokból pár mm kinéz újfent.
Éves csapadék eddig: 80,6 mm
#466315
14 mm esett ma reggelig itt. Jön a következő adag záporok formájában. 

beillesztett kép

#466314
1-2 helyen majdnem megvan a havi átlag.

beillesztett kép

#466313
18,3 mm volt a mérőben. Kicsit meglepett, bár lehet volt a modellekben ennyi. 
#466312
Tőlem keletre lyuk van a felhőn, mi a lyuk szélén táncolunk, az intenzív rész mértani pontossággal megy körbe rajtunk.
#466311
13 mm lett ez a front, ezzel itt a hétre le is zajlott a java, kár érte, mert még bőven elfért volna. Megint a finisben buktunk, na majd legközelebb.
#466310
Jóval több csapadék hullott az éjjel, mint vártam, egy tizes volt a mérőben.
#466309
Laza 22 mm pottyant le tegnap dél óta.
#466308
A kígyó farka:

beillesztett kép




beillesztett kép

#466307
12mm,Kellemes eső illatú tavaszi reggelre ébredtünk.vidám
Asszem változott GFS álláspontja a hétvégét illetően! Link
#466306

beillesztett kép

Most, Dunaharaszti :

beillesztett kép



beillesztett kép

#466305
Decemberben is volt 2 ilyen medi egymás után, amikor rengeteg eső esett, szóval tudott ilyen télen is jönni  laza 
De értem mire gondolsz, egyre inkább úgy érzem, hogy ez a következő szezon kötelessége lesz. 
#466304
8 mm lett a vége. Szerintem márciusban indul a fűnyírás.
#466303
De szép kígyó, mindjárt bedörren a Balcsinál. nevet 
#466302
A december 2-i hó mellett a hidegpárnás sztorit is élveztem, ettől függetlenül életem egyik legrosszabb és hó szempontjából legkilátástalanabb tele volt.
Na de ilyen ez a popszakma, november végétől megpróbáljuk újra. nevet 
#466301
Ha ez mind... Ja, már volt.  laza
#466300
Rajtunk a ciklon szeme! nevet
#466299
11 mm lett a vége. Erősen indít március.
#466298
Istenem miért nem tudott ez Télen jönni? vidám Jó nem a mostani szezonra gondolok,hanem amikor tél is volt vidám
#466297
Hú, ha ez hóban jön laza
Köszi Zivinyelvnyujtas
#466296
Az volt már, ha "ha ez hóban jön..."? laza
#466295
Sűrű, áztató esőzés zajlik jó ideje már.. enyhe az idő továbbra is. nevet
#466294
Gyünnek a tavasz hírnökei, csak nehogy...kacsint
Elmentünk az alcsúti arborétumba fotózni, objektívek, gép benn a táskában, mehetünkvidám
Mikor odaértünk, kiveszem a gépet a táskából, az akksi fedele lelaffant, hát mondom kiesett az aksi..., igen, otthon a töltőn vesztegelt míg haza nem értünk...
A gutaütés kerüélgetett, mert jó idő is volt, a nap is sütött, sokan sem voltak (annyira), erre elmegyek fax nélkül...szegyenlos
Ezek telefonos képek, azon jól mutat, de...

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#466293
Azért  így elég beteg lenne 

beillesztett kép

#466292

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#57841)
#466291
Lement:

beillesztett kép

#466290
Sejtelmesen sötét az ég, bár nincs csapadék jelenleg, a java valószínűleg este jön.. még mindig közel 12 fok van. nevet
#466289
A 80.percben még nem értékelek. Majd, ha a bíró lefújta a meccset megteszem. Addig simán kaphatunk még két gólt, oszt nézek mint rozi a moziban. nevet
Jelenleg gyenge 3-as, ami még lehet kettes is, és 4-es is. Volt itt kérem, hó, volt viszonylag hosszan hideg (az, hogy az miként alakult ki az nálam tök mindegy) volt dörgés-villámlás zivatar, szél, nap. Egyedűl hófúvás nem volt még. Hangsúlyozom még. vidám
#466288
Kikeleti bangita és téli jázmin a 2 cserje. Az előbbi van, hogy már novembertől virágzik nálunk is, óceáni klímán egész télen virítanak.
#466287

beillesztett kép

#466286
12 fok van az éppen erősödő esőben is.. nevet A tavasz máris 5ös. vidám
#466285
A tél nálam 5-ös.
Volt csapadék, nem volt hideg. 
#466284
Az azóta eltelt 2 hét semmit nem változtatott ezen véleményemen.vidám
Februárban nem volt téli nap ...vidám 

beillesztett kép

#466283
Na akkor én is értékelek! kacsint
Nálunk a tél egy gyenge kettest érdemel maximum. 
Ezt köszönheti a december elejei télies periódusnak, amikor is volt 7db hótakarós és 3db téli napunk.
A január számomra értékelhetetlen volt, mert bár volt 10db téli napunk, de az a szürke, unalmas hidegpárnából jött össze.
Aminek akkor lett volna "értelme", ha van mit megóvni, konzerválni. De hát nem volt!! (a zúzmara pedig szimplán nem érdekel, bár felénk az sem volt túl sok és látványos pedig végképp nem)
A február? Az pedig már a tavaszhoz tartozott. laza
Ennyi.
November elejétől pedig ismét indulhat nagy össznépi játékunk, a reménykedés

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-19 15:09:52

Szeged - Szõreg

11.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.