2026. június 24., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
28.9 °C
#704116
Majd' egy hónap után új hőmérsékleti szezonrekord dőlt Nyíregyházán tegnap. A május 27-i 32,1 fokot adta át a múltnak a tegnapi 33,2 fok.
#704115
Az lenne a kérdésen, hogy ezt  a zivataros időt szombat óta mi okozta? Egy lelassult hidegfront, ami az AC peremén végig araszolt? Mert ha a műholdra nézek, azt gondolná az ember, hogy több napig is folytatódik ez a zivataros idő Európa középső és keleti térségében....
#704114
Na szomszéd leolvasta nálunk a mérőt, 11 mm zúdult le tegnap Velencén.
#704113
Tegnapi napon 37,2°C-ig emelkedett a hőmérséklet, majd az esti órákban szép zivatarunk lett. 29,4mm csapadékot hagyott maga után. 98,2mm-nél tart a június. nyelvnyujtas
#704112
Szintén. Az északkeleti áramlás hozzánk általában gatya, viszont vannak olyan zivataros helyzetek, amikor abból az irányból, nagyjából Gyomaendrőd felől város úsztató cellák érkeznek, illetve alakulnak ki. Ez a mai is egy olyasmi lehet, persze benne van a nullázás is, mint minden ilyen esetben.
Mindenesetre az égbolt színe tetszik és már képződnek a gőzgomolyok, egyelőre tetszik amit látok!
30.7 °C
#704111
A tegnap esti kisalföldi intyempüttyök és a török (alias félholdas) zivatar délnyugat felé.

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép

#704110
Itt felénk ék-i az áramlás, és a térségünkben bizony arrl komoly zivatarok szoktak érkezni!
#704109
Nem lesz sok helyen, de néhol szerintem lehetnek 50+os felhőszakik ma.
Zivatarok viszont többféle lesznek majd, szerintem ez a mai nap a legígéretesebb eddig. Lehet a szezon csúcspontja előtt vagyunk...
#704108
8,5 mm a tegnapi zápor zivatar. A bükki 68 mm - es adat az szép. (Lehetett ott jóval több is helyenként a radarszkaja pravda alapján! laza). Tipikus bükki hőzivatarozás, toporgó, folyamatosan keletkező, fejlődő cellákkal. Kár hogy nem a delnyugat Bükk kapta...

beillesztett kép

#704107
Cassano, olyan lassú lesz ma a cellaáthelyeződés?  Ehhez képest a Hungaromet csak néhol ír felhőszakadást.......!
#704106
Itt sem rossz délután 3 órára a Europe Swiss modell szerint. 

beillesztett kép

#704105
Nálunk is, egész nap itt rohadunk a redvás Ény-i bazsában, már most élénk, ahol tudja hordja a port ishány
Remélem ti azért még ma bemákoltok valamitnevet
#704104
Szerintem a Tiszántúlon ma nagyon komoly felhőszakadások lesznek, akár a narancs is indokolt lehet mondjuk Békés, Hajdú - Bihar, JNSZ és SZSZB megyékre, esetleg az Északi - khg. térségére. Izgalmas napunk lesz keleten!
#704103
Kálozi mérőhelyemen a hétvégét sikerült nullával lehozni. A június 31 mm-en áll, az év pedig 156 mm-en, ami nem túl acélos teljesítmény. Kemény lesz így nekivágni a végeláthatatlan kánikulának és szárazságnak. 
#704102
Fuuu de kemény!
Várható volt, hogy egy ilyen tartós, forró Omega nyugati élén kemény dolgok lehetnek, de ez tényleg durva, amit a Brit-szigetek térségére mutatnak a modellek.
27.6 °C
#704101
0,2 mm a tegnapi... Na majd ma!  laza
#704100
Kis off. Egyik ismerősöm Eszak-Irországba lakik és mutatta hogy oda mekkora vihart várnak csütörtökre. Ő nem ért hozzá így ránéztem énis kíváncsiságból a gfs-re és leesett az állam. Olyan paraméterek lehetnek hogy én még ilyet Magyarországon nem nagyon láttam, nemhogy ők. Irországba 20 fokos T850, 4000+ J/kg Cape, 44-48 Thompson, jó kis nyírás, nedvesség is lesz bőven és tornádóveszély. Összeszorult a gyomrom kicsit. Ha itt már olyan unalmas lesz holnaptól a meleg követem azt. vidám 
#704099
A tavaly július 7-8-i burst/bow echo dupla "termékminta" nagyobbat szólt, mai napig láthatóak a nyomaik a városban, és a Nagyerdőn, de a tegnapi is nagyon megtépázta a várost. 
#704098
Láttam videókat a debreceni burstról, hát rengeteg fát kidöntött, eszméletlen volt, olyasminak tűnt, mint a 2009-es [?] mezőhegyesi rettenet, persze komolyabb jég nélkül.
#704097
Na túléltük nevet
Viszont hogy a sátor tetején a két réteg közé hogy került 2 marok fenyőtű, úgy, hogy ráadásul lejt minden irányban, az jó kérdés, de ezek szerint volt itt minden.nevet
#704096
Nálunk nem (19,2 °C), a megye északi és középső részén viszont sok helyen megvolt a trópusi éjszaka, a szombathelyi 23 °C-os minimum pedig országosan is előkelő lett.

Szerk.: Illetve benéztem, a HMet mai minimumok térképén szereplő 23 °C a 0 UTC utáni időszakra vonatkozik csak, de előtte volt (legalább) 21,4 °C is.
#704095
Láttam, de innen törölték, talán a GEM-et leszámítva. 
Lesz ez még persze máshogy is... lehet, hogy 32 fokra sem hűl vissza  lazaBohóc
#704094
Így van, tessünk örülni a 32 fokra történő lehűlésnek Bohóc
#704093
Hétvégén még jobban rákapcsol a hőség és 36-39 fokok várhatóak. 
Ezek az értékek napokon keresztül már nagyon megterhelőek.
Reméljük, hogy pár nap múlva visszahűl 30-32 fokra a hőmérséklet.Bohóc
De jó lenne ilyenkor nyáron egy vidéki ház egy jó fagyzugban. nevet
#704092
Természetesen itt a nyugat keleten pár robbanó gomolynál többre nem futotta,Június 34mm,év 196mm,ami a héten így is marad már zavarban
Az ami igazán aggasztó a folytatás Link Kisül a békák szeme,mondták volna régen,de hol vannak a békák,szerintem már rég kisült.Régen ilyenkor egész békakoncertek voltak este,most csak madárcsicsergés fogad esténként,pedig egy lápos, (valamikor) erdős  folyópart közelében van házunk.Mindenesetre még csak nyár eleje van,ha ez így folytatódik,akkor óriási gondok lesznek. duhos
#704091
Első trópusi éjszaka behúzva: Tmin.: 21,5 C.
#704090
GFS és társai is pedzegettek már egy-egy futásban július elejére esetlegesen valami változást. De egyelőre még nem valami meggyőző a dolog. nyelvnyujtas
#704089
indul a nyár+
szombaton kisütte már délelőtt a fejemet meggyszedés közben, utána több órás magozás közepette a rádióban a hölgy örült "avégreittaragyogójóidő"-nek és a kánikulának, nahát minden minden volt nálam csak úrikisasszony nem...hétvégétől pár napra a Tátrába utazunk,még ott sem látszódik, hogy fáznunk kellene....
#704088
Egyelőre a száraz évszakban vagyunk.beteg Elnezve a 33 - 38 fokok beláthatatlan időtávját, kábé olyan mintha egy sivatsgnak kellene gyalog nekivágni. Estétől már sajnos stabilizálódik az északkeleti térségben a légkör. szomoru
#704087
Közben visszanéztem az elmúlt 9 évet... így csal az emlékezet. Azt hittem, hogy ez a júniusi hőhullám egyedülálló, de nem, az elmúlt 9 évben mindig volt ilyen, bőven 30 fok feletti maximumokkal. A különbség talán annyi, hogy most összességében akár 3 hétig is tarthat jelentősebb lehűlés nélkül, ami azért azért...Bohóc
#704086
23,9 fok lett a minimum Bohóc
Ma még talán lehet némi zivataresély errefelé, bár ugye... aztán pedig nihil...
A GEM lát esetleg némi lehűlést július elején, a többi bebetonozza a hőséget Bohóc
#704085
Ma és talán még holnap is lehet egy last dance az időjárás részéről itt az Alföld déli részén, aztán kiveszi a szabit, ki tudja, mikor tér vissza...
Ma minden gomoly látványát ki fogom élvezni.szeret
#704084
Tegnap este láttam Facebookon az egyik orosházi gazda bejegyzését, amiben az őt ért viharkárokról beszélt. A város északnyugati részén lévő Szentetornya városrészben vannak földjei. Szombaton 27 mm, tegnap 40 mm csapadékot mért, víz alatt van nála minden.
Nem gyenge egy ilyen aszályos évben. És a radar alapján biztos vagyok benne, hogy annál a résznél voltak helyek a térségben, ahol akár jóval több is eshetett...
#704083
csatlakozom! Dévaványa 1mm a termés egész hétévégn. Vagy nyugatről vagy keletről mentek végig a zivatarok
#704082
Igen, illetve a konvektív csapadék révén mint mindenhol, itt is vannak szerencsésebb egy pechesebb területek, mi most épp utóbbiak közé tartozunk. Tőlünk északra, ahol a múlt keddi zivatarok betaláltak, már 50 mm felett jár a hónap, Zalában pedig vannak olyan helyek, ahol a 80-100 mm is megvan.

Egyébként valóban, az ország nagy részén súlyosan aszályos 2022-es év itt nem volt olyan rossz, még ha nyáron csak egy-egy jelentős - részben konvektív - esemény húzta fel a havi összegeket (június 4-5. 68 mm, július 7. 53 mm, augusztus 21-22. 48,5 mm). 2023 nyara, de főleg a július és az augusztus pedig kifejezetten csapadékos volt, az augusztus 182,5 mm-rel zárt, a július végi, augusztus eleji zivataros időszak után pedig ilyen belvizek voltak (a tegnap említett árokban akkor pár napig rendesen csobogott a víz, pedig csak lassan szokott csörgedezni normál állapotában is): Link 2024-ben a május és a június még szintén jó volt (100 mm felett), utána kezdődött a szárazabb idő, de akkor még inkább az itteni mércével mérve szokatlanul meleg (és napos) nyár volt az, ami jobban megviselte a növények egy részét. Link
#704081
egy indiai monszun is jöhet vidámeso
#704080
Az Uru meccs alatt egy döglőfélben lévő cella záporos tartós esőjét nyugtázni, miközben Eger környékén újabb irányba lévő cellák pattannak ki.... Hát király... Az eddig nem egy elefántcsontparti konvektív időszak kezd pofásodni. 
#704079
Már nem is a felhőszaki miatt izgulok, hanem a fák kitartásán…
Na reméljük, jó éjt! nevetzavarban
#704078
Itt vagyunk a cella alatt (Rovinj), igaz, egyelőre a két durvulat között, de oltári a szél. Alig lehetett beverni pár cöveket a sátrakhoz, de érdekes mód most pánik helyzetben, mint kés a vajba… laza
#704077
Az azért baráti, hogy a Tisza túloldaláról elhallatszik idáig a morajlás.
#704076
Nah, eddig bírtam, jóéjt!

beillesztett kép

#704075

beillesztett kép

#704074
A tetőteraszról páholyból nézem már 9 ótaszeret Ennyi villámot is rég láttam egy este alatt. 
#704073
Ez nem gyenge! Észak felől jön le Isztriára a cella. Ebből még a végén zúzás lesz itt..
#704072
Itt mindig történik valamiszeret

beillesztett kép

#704071
Nem voltam a fővárosban a délutáni események alatt, de a csapadékmérő tanulsága szerint itt sok mindenről nem maradtál le.
0,5 mm-nyi özönvíz zúdult le hozzám. 
#704070
Valóban az egész ország csapadékdeficitben van a saját sokévi átlagához képest. A szubjektív megfigyeléseim szerint a délkeleti országrészben 2021. március óta tart a halmozódása (és csak 2023 tudott átmeneti stagnálást felmutatni), míg feléd ezek szerint 2024 lehetett az első igazán száraz év. Amikor nagyban Vaszalázunk a fórumon, azért azt is figyelembe kell venni, hogy arrafelé a mostaninál is nagyobb összegek a megszokottak, az alpokaljai ökoszisztéma pedig a sok csapadékhoz van szokva...
#704069
Jól indult a nap, de a végeredmény 0 mm. Holnap ismételjük.
#704068
Jócskán behúztuk a forró napot, 35,5 fok lett a Tmax. A déli fekvésű erkély járólapja még mindig meleg, ahol még most is 29 fok van, amúgy pedig 24,5 fokig hűltünk. 
#704067
Reggel óta ott pulzál, Szentes már romokban hever.  laza

Utolsó észlelés

2026-06-24 01:19:01

Ercsi

23.8 °C

09000

RH: 60 | P: 1016.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.