Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Kirándultam egyet a hegyekben, bár a múlt pénteki hóból azt hittem, hogy már nem maradt és a köd is csak ma éjjel vonult be a hegyek közé (innen: Link ide: Link változott). -1 fok, ónos szitálás és fentebb egy kis zúzmarára, majd napsütésre számítottam. A hegyek azonban halmokban vártak meglepetésekkel
Néhány kép:
Varázslatos volt! A végén ez a kép a patakról egészen érdekes: sehol nem volt friss hó, de a patak mentén foltokban nagyon pici területen szép friss hó volt. Mindössze pár négyzetméteren, de akár 10-15cm friss hó is volt a "semmiből" (gondolom vízpára plusz lehulló zúzmara).
A hidegpárna is szép volt, szinte végig felette lehettem, ahol kifejezetten meleg volt - még egy 20 perces napozás is belefért pár hegycsúcs között
Jövő hét végére viszont ismét érkezhet friss hó, remélem összejön, és kerülhetek benne egyet











Varázslatos volt! A végén ez a kép a patakról egészen érdekes: sehol nem volt friss hó, de a patak mentén foltokban nagyon pici területen szép friss hó volt. Mindössze pár négyzetméteren, de akár 10-15cm friss hó is volt a "semmiből" (gondolom vízpára plusz lehulló zúzmara).
A hidegpárna is szép volt, szinte végig felette lehettem, ahol kifejezetten meleg volt - még egy 20 perces napozás is belefért pár hegycsúcs között
Jövő hét végére viszont ismét érkezhet friss hó, remélem összejön, és kerülhetek benne egyet
Igen, gyenge (de látványos
) havazás van, a tereptárgyakon full megmarad, de kezd a talajon is. 0,5 fok, a Td bőven negatív.
Most küldték Rőcéről(tőlem É-ra 30 km légvonalban) ezt a 2 képet...20 centi pár óra alatt, forgalom beállt, hólánc fel. Végig sárga a radar arrafelé:


Márpedig erre bizony jó esély van, ha 850 ha-on beenyhül, mivel az ilyen keleties, torlasztó áramlás, ami akkorra kinéz, a melegágya az alul beragadó hidegnek.
De az biztos, hogy ha lesz is hó, már nem az első lesz, mivel most szállingózik, így megvan az első havas napunk. Az első hótakarós napra viszont lehet esély csütörtökön-pénteken. Azért kár, hogy akkor már nem leszek itthon, akár mi is lesz a vége.
De az biztos, hogy ha lesz is hó, már nem az első lesz, mivel most szállingózik, így megvan az első havas napunk. Az első hótakarós napra viszont lehet esély csütörtökön-pénteken. Azért kár, hogy akkor már nem leszek itthon, akár mi is lesz a vége.
Vasárnap-csütörtök-mediciklon
Nálam jelenleg csak ez a három szó a fontos. Közhellyel élve még bármi lehet
Bár tagadhatatlan tény, hogy voltak az utóbbiaknál sokkal jobb futások is, szinte mindegyik modellen.
Nálam jelenleg csak ez a három szó a fontos. Közhellyel élve még bármi lehet
Bár tagadhatatlan tény, hogy voltak az utóbbiaknál sokkal jobb futások is, szinte mindegyik modellen.
Az idei télkezdetről nekem leginkább egy volt MOL-os kollégám, eredetileg projekmenedzsment kapcsán elhangzó aranyköpése ugrik be:
"Úgy akartuk, hogy jól sikerüljön, de végül úgy sikerült, ahogy szokott."
"Úgy akartuk, hogy jól sikerüljön, de végül úgy sikerült, ahogy szokott."
Én semmire nem számítottam és nem is lett semmi.
A várható jövőkép is az ingerküszöböm alatt maradt. Fórumhelyszín 18. kerület.
A várható jövőkép is az ingerküszöböm alatt maradt. Fórumhelyszín 18. kerület.
Az nem igaz, hogy a GFS semmit nem lát belőle, ugyanis csütörtökre katasztrofális ónos, jobb esetben csak kiadós fagyott esőt vár az Alpokaljára.
925 még este is fagyos.

925 még este is fagyos.

Donnie elköltözött Miskolcról és megtört a hó átok. 
Nálam a zéró radar jel ellenére is szállingózott, el tudom képzelni a sárga jel alatt milyen jól tolhatja.
Örömteli, hogy síkvidéken is lesz pár napig mérhető hóréteg.
Nálam a zéró radar jel ellenére is szállingózott, el tudom képzelni a sárga jel alatt milyen jól tolhatja.
Örömteli, hogy síkvidéken is lesz pár napig mérhető hóréteg.
Valaki nagyot fog bukni,.GFS semmit nem lát a mediből,fel sem hozza idáig,GEM ragaszkodik hozzá,és emelt csapadék mennyiségen is.ICON is látja,bár kevesebb csapival,és OMSZ is ragaszkodik hozzá.A hétvégi beenyhülést viszont minden modell támogatja.
Nem kell ide hó, menjen is a francba! Csak szívatja a metnet népét. Nélküle is lehet brutálisan szép téli táj. A fotóid jó példák erre!
Ezüsterdő...
Amíg nem erdőben laktam, azt hittem, hogy népmesei túlzás. De ugye, hogy nem?!
Eger szállingózik valami +0,5 °C, az élmény megfizethetetlen...
, essünk túl rajta jöhet a tavasz 90 nap múlva... (hólapát még pihen valahol 2. éve)
Azt hiszem, itt kimaxoltuk a mai esti lehetőséget - a kezdeti gyenge havasesőből így a végére (legalábbis a radar szerint) tiszta hó lett, gyenge havazás határát talán súrolja néha, de stabil hószállingózás, és az autó tetején már szépen láthatóan tartósan megmarad.
Ahhoz képest hogy semmire nem számítottam, ez most elég is
Remélhetőleg még nem unjátok
Mai túránk a Kopár csárdától a Pilis hegy tetejére vezetett (és vissza)






Wrf és az Ecm is nagyon jó lett estére hozzánk. Bízakodó vagyok jó szokott lenni nekünk az összeáramlás.
Valóban sikerült néhány felhőnek átverekednie magát idáig és egész pofás kis hóesés kerekedett ami az intenzitás csökkenésével havas esőbe váltott. Takt 1.2 fok
Ezzel a szezonban már a fagyott eső, havas eső és a havazás kipipálva pedig még csak november van.
Megörökítettem hátha ezzel el is lövi a tél a puskaporát, bocsánat a minőségért.
Ezzel a szezonban már a fagyott eső, havas eső és a havazás kipipálva pedig még csak november van.
Megörökítettem hátha ezzel el is lövi a tél a puskaporát, bocsánat a minőségért.

Itt ez olyan "havaseső-szállingózásnak" tűnik reflektorfényben. Nagyon nyögvenyelősen vergődött el idáig, nem is talált telibe - de legalább télies csapadékfajta. 
Az a baj hogy a szél nem tudja elég gyorsan koptatni a Tátra csúcsait ráadásul még emelkedik is.
Nocsak mi jelent meg a radaron Nógrád felett. 
Bár ezt a Naszály úgyis lehúzza.
Bár ezt a Naszály úgyis lehúzza.
Reggel remélem mindketten elégedetten nézünk ki az ablakon 
Nekem egy fehérséget varázsló kevéske hó is elég lesz ehhez.
Nekem egy fehérséget varázsló kevéske hó is elég lesz ehhez.


















