Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Dobogókőn már kezd veszélyessé válni a helyzet. Egymás után törtek le az ágak a zúzmara súlya miatt.



Ugyan még messze van, de milyen beteg lenne így újév első napjára.
Csak azért linkelem a másik végletet is, hogy nehogy valaki beleélje magát a fagyos térképekbe és utána perelje a társalgót ha nem jön be.
Csak azért linkelem a másik végletet is, hogy nehogy valaki beleélje magát a fagyos térképekbe és utána perelje a társalgót ha nem jön be.

GFS nyomja tovább a saját verzióját, ami azért vicces, mert a GFS új verziója teljesen mást vár 

Kékestetőn jártam ma. 5 cm a hóréteg vastagsága a hegytetőn nagyrészt zúzmarahullás miatt. Érdekes módon például a Szanatóriumnál csak foltokban van hó. A fákon eszméletlen vastag, durva zúzmara van. 5 évig fenn laktam, de ilyen embertömeget 5 év alatt nem láttam mint ma délután. Egy jó fél órát egészen biztosan benn ültünk az araszoló kocsisorban a parkolóig. Egy autót le, majd felengedtek, mert tele volt minden parkoló hely. Pár rögtönzött kép:





Nálunk is olyan szép és zöld a fű, mintha meg sem történt volna az évszakváltás (18.ker). Egy fűnyírás abszolút indokolt lenne. Decemberben!
Természetesen hópelyhet még nem láttam hullani a szezonban. És komoly sansz van rá, h ez idén már így is marad.
Már csak látnám a 10-15 fokot. Egy ideje megint szitálás van, kegyetlen undorító, ocsmány idő van, a sötétségről meg jobb nem is beszélni.
Ez megér egy képet
- és ez még az előző nap!

A mai nap nyertesei az ICON és a Gem ...eddig. 
A GFS hozzáférést letiltanám december 26-ig a jó kedv megőrzése céljából.
A GFS hozzáférést letiltanám december 26-ig a jó kedv megőrzése céljából.
Jól van. Akkor nem csak én hülyültem meg.. kénytelen voltam át szaladni rajta,mert már csúnyán nagy volt
Köszönöm. Tehát az OMSZ amikor 1,5 (1981-2010) fokos átlagot ír decemberre akkor nem Lőrincet és nem is Ferihegyet veszi alapul budapesti átlag gyanánt.
Itt eléggé szeles lett az idő és a köd is eltűnt délután. A T 2,4 fokig kilőtt.
Itt eléggé szeles lett az idő és a köd is eltűnt délután. A T 2,4 fokig kilőtt.
A szomszéd füvet nyír. Ez azért kínos Tél Tábornokra nézve. Amúgy nálam is aktuális lenne, de gondoltam azért mégsem állok neki, csak hülyének néznének. Ezek után megfontolom, lehet holnap és is megejtem
Ebben a szezonban eddig 7-szer fordult elő fagy, az is csak igen gyenge volt, szóval nem csoda, hogy nő a fű.
Csóringer... 
Se nap, se szél... Terápiaként mi mást is javasolhatnék, mint a "nap széna, és pár pofon" című filmet. :
Link
Se nap, se szél... Terápiaként mi mást is javasolhatnék, mint a "nap széna, és pár pofon" című filmet. :
Link
Ünnepélyesen bejelentem, hogy itthon Pilisvörösváron kereken 2 hete nem volt semmi napsütés.
Legutóbb 2 hete hétvégén, dec. 5-6-án volt változóan napos-felhős időjárás, aztán 6-án Miklós napján, azon a vasárnap délutánon nagyjából ilyenkor bújt el a Nap a felhők mögé naplementéhez közeledve, és azóta nem is látták a napot a településen.
Én azért kétszer láttam az elmúlt 2 hétben : először dec. 9-én múlt hét szerdán, mikor reggel Piliscsévre érve a munkahelyemen napsütés fogadott a változóan napos - felhős idő közepette.
Másodszor pedig dec. 13-án múlt vasárnap reggel láttam napsütést Budapesten.
Ezen két alkalom fordulhatott elő az elmúlt 2 hétben, mikor megfigyelhető lett volna a Nap Pilisvörösváron, de a település felett egyik alkalommal sem sikerült a rétegfelhőzetnek felszakadoznia.
Mint fentebb írtam, Piliscséven és Budapesten sikerült!
Szeretem a napsütést, de nem hiányzik amúgy. Teljesen megszoktam a borús időjárást. Minden megszokás kérdése amúgy szerintem. Egészségileg, hangulatilag sem érzek magamon változást.
Legutóbb 2 hete hétvégén, dec. 5-6-án volt változóan napos-felhős időjárás, aztán 6-án Miklós napján, azon a vasárnap délutánon nagyjából ilyenkor bújt el a Nap a felhők mögé naplementéhez közeledve, és azóta nem is látták a napot a településen.
Én azért kétszer láttam az elmúlt 2 hétben : először dec. 9-én múlt hét szerdán, mikor reggel Piliscsévre érve a munkahelyemen napsütés fogadott a változóan napos - felhős idő közepette.
Másodszor pedig dec. 13-án múlt vasárnap reggel láttam napsütést Budapesten.
Ezen két alkalom fordulhatott elő az elmúlt 2 hétben, mikor megfigyelhető lett volna a Nap Pilisvörösváron, de a település felett egyik alkalommal sem sikerült a rétegfelhőzetnek felszakadoznia.
Mint fentebb írtam, Piliscséven és Budapesten sikerült!
Szeretem a napsütést, de nem hiányzik amúgy. Teljesen megszoktam a borús időjárást. Minden megszokás kérdése amúgy szerintem. Egészségileg, hangulatilag sem érzek magamon változást.
Azt hittem, a rétegfelhő miatt jeleznek csapadékot a modellek, de nem, tényleg eseget az eső. És, hogy miből? Hát egy gyengécske hidegcseppből:

Közben revideálnom kell a tegnap a decemberi közepek kapcsán írottakat, sajnos nagy sietségemben elcsúsztam egy-egy sorral.
Tehát egészen pontosan:
Az 1780-2000 közötti homogenizált átlag Ferihegyre valóban -0,6 °C, ezt helyesen írtam. Az 1981-2010-es normál +0,1 °C volt, és még az 1991-2020-as is csak minimálisan fog emelkedni ehhez képest (+0,3 °C körül zár majd). Ugyanakkor a legutolsó évtized, 2011-20 lesz az, ami kb. +1,5 °C-os értékkel fog végezni, ezt kavartam össze. Ezzel a legmelegebb ilyen 10 éves periódus lesz egyébként a mérések kezdete óta (1911-20 és 1951-60 vezetett eddig +1,3 °C-kal).
Ha már szóba hoztad, megnéztem Pestszentlőrincre is:
1981-2010: +0,5 °C
1991-2020: kb. +0,8 °C
2011-2020: kb. +2,0 °C.
Hogy aztán melyik honlap honnan veszi az adatokat, és hogyan számít különböző statisztikákat, meg hogy milyen egyéb mérőhelyeket kever bele (belváros stb.), azt nem tudom.
Mindenesetre a fentiekben megbízhatsz, ezek biztos forrásból származnak.
Tehát egészen pontosan:
Az 1780-2000 közötti homogenizált átlag Ferihegyre valóban -0,6 °C, ezt helyesen írtam. Az 1981-2010-es normál +0,1 °C volt, és még az 1991-2020-as is csak minimálisan fog emelkedni ehhez képest (+0,3 °C körül zár majd). Ugyanakkor a legutolsó évtized, 2011-20 lesz az, ami kb. +1,5 °C-os értékkel fog végezni, ezt kavartam össze. Ezzel a legmelegebb ilyen 10 éves periódus lesz egyébként a mérések kezdete óta (1911-20 és 1951-60 vezetett eddig +1,3 °C-kal).
Ha már szóba hoztad, megnéztem Pestszentlőrincre is:
1981-2010: +0,5 °C
1991-2020: kb. +0,8 °C
2011-2020: kb. +2,0 °C.
Hogy aztán melyik honlap honnan veszi az adatokat, és hogyan számít különböző statisztikákat, meg hogy milyen egyéb mérőhelyeket kever bele (belváros stb.), azt nem tudom.
Mindenesetre a fentiekben megbízhatsz, ezek biztos forrásból származnak.
A szlovák ECM futásai támogatnak egy kisebb lehűlést Karácsony után, amivel visszatérnénk kb. az évszakos átlaghoz Link Ami külön tetszik benne, hogy pár napra az ég is kiderülhetne és lehetnének végre reggeli fagyok. 29-e felé még havat is berakott de a szlovákoknál ez csak díszítés (a 10 napos előre nagyon gyakran soha ide nem érő havazással végződik)...
Hát ez van...
De legalább ő őszintén SZERET!
A többiek csak "érdeklhálykokat" szoktak kapni!!!

Mesebeli volt, nálunk nem volt eső, vegyes. Újabb havazásokat prognosztizáltak, aztán újévre kevés esős enyhülés lett belőle, majd betonra fagyott 10 + e os firn. (Remélem nem tévesztem össze másik évvel, ugyanis a nagyvadakban gyenge 88 - 95 közötti évek nem ilyen hulladék teleket jelentettek, a karácsony - vízkereszt közti időszak több alkalommal is havas volt. A hó és fagy nem volt kuriózum mint ebben az utálatos telű években. A honvédségnél szenvedtem 92 /93 telén, hát az elég sámli volt. Egy normális havas időszak volt Budaörsön, míg Borsodban akkor is több volt. Az Érdi harcállásponton volt egy értelmes hófúvásos időszak márciusban.)
Jaja erre én is emlékszem. December 18 ai hóesés hatalmas meglepi volt. OMSZ jelentős enyhülést ónos esőt majd esőt várt az napra és 2-7 fokos maxit. Este Wissy Karcsi bácsi számolt be h ez egy rossz prognozis volt.
Joejack összee lájkja eddig Bazsalazsától gyütt. Nem értem miről beszélsz.
Azért még a karácsonyi látványhavam sincs lefutva 
Link
Egyébként csak GFS erőlteti ez után a hülye délnyugatra szakadó teknőt... Remélem nem lesz igaza.
Link
Egyébként csak GFS erőlteti ez után a hülye délnyugatra szakadó teknőt... Remélem nem lesz igaza.
Szerintem az a legfőbb baj, hogy néhányan azt hiszik, ez a meteorológiai társalgó arra való, hogy szakmai alapon a legvalószínűbb forgatókönyveket elemezzük csak, 100%-ban érzelemmentesen. Ez szerintem tévedés. El kell fogadni, hogy ide azért járnak az emberek, mert szeretik a szélsőséges időjárást, és ennek megfelelően elfogultak. Így hát ha valaki a havas telet szereti, nyilván ezeknek az esélyét fogja keresni a modelleken, és ezt meg is osztja. Ne sértődjenek vérig a telet utálók vagy a száraz realisták, de ez a fórum erre való. Kicsit úgy kell elképzelni, mint egy focicsapat drukkeroldalát: itt szinte mindenki elfogult kedvenc csapata/tábornoka iránt, és nem szárazon-reálisan a meccsek várható eredményét fogja tárgyilagosan beírni, pár odds-al.
Mindennek megvan a határa persze: kiragadott szélsőséges futások mindenféle komment nélkül általában törlésre kerülnek, mert laikusok számára valóban félreérthető információkat hordoznak. Ugyanígy a "jön a durvulat 3 hét múlva" és a "nem lesz semmi idén" is törlésre kerül. Ha a sok rinyáló látná a törölt hozzászólásokat, az is leesne neki, hogy itt ezen a téren nincs semmilyen elfogultság télies vagy nyárias latolgatások irányába. Szakmai minimum van, az azt meg nem ütő hozzászólások kerülnek törlésre, és ez a minimum igen alacsonyan van, hisz ez egy amatőr, lelkes társaság fórumja. Így hát egy link egy 300 órás full havas medis képre azzal a szöveggel, hogy "Ezt most aláírám! De kár, hogy ilyen messze van..." benn fog maradni, mert bízunk abban, hogy az embereknek van elég esze, és nem keretezik be a makroképet és rakják az éjjeliszekrényükre, eldobva minden azelőtti és azutáni futást és más modellt. Itt persze bejön azért Floo igaza is: nem ritka, hogy 4 futásból 3 sz@r, 1 jó; erre a mettársalgóban született 117 hozzászólásból 93 azt a jó futást elemzi, a másik 3-ról jó ha születik 10, így egyszeri olvasónk hiheti azt, hogy itt sokkal jobban pörögnek a tél-esélyek, mint az valójában. Ezt viszont (ld. fentebb, ez egy "rajongói fórum") a moderátoroknak nem dolguk kiegyensúlyozni, és 89 hozzászólást törölni azért, hogy aki csak a mettársalgóból tájékozódik, az elfogulatlan, hiteles, minden esélyt felvillantó információt lásson.
Akiket ez egyébként zavar, húzzanak át a Meteorológiai Esélylatolgatások fórumba, és elemezzék ki a várható helyzeteket több szemszögből, klaszterekkel, esélyekkel, több futás és modell alapján, persze ne csak egy modell egy futását (és ha az rossz, előkapjanak egy JMA-t vagy GEM-et), ahogy igénylik. Valahogy mégsem tobzódnak ott az önjelölt tárgyilagos elemzők, inkább ide jönnek személyeskedni azokkal szemben, akik igenis elfogultak a télies futások irányába. Velük szemben ezután sem lesz elvárás, hogy minden hozzászólásukban feltüntessék, hogy mi a legesélyesebb kimenetel és az általuk linkelt kimenetelnek mennyivel kevesebb az esélye.
Lazán kapcsolódik: mindig elfelejtjük, hogy elemezni milyen távolságból mit kell, ez főként a havas esélyeket hiányolóknak szól 180 óra felett:
1, makrováltást 240 órán túl
2, makroképet 180 órán túl
3, havas esélyeket 120 órán túl,
4, havazást, régiókat 60-90 órán túl
5, centizni 48 órán túl
6, halmazállapot-váltásokat "holnapra"
És ebből is annyi kivétel van.... Mediterrán ciklon csapadékát kizárólag utólag
, kétesélyes előoldal-hátoldal, vagy front-hullámvetés, vagy ciklon ide-oda tolódás (mint most 24-ére) ezt mind-mind felboríthatja... Én egyelőre úgy látom, kb. a makroképet és lassan a karácsonyi hidegbetörés kísérte hóesélyeket lehetne komolyan venni, nem pedig komolyan venni egy 240 órás havat, vagy azt, hogy nincs most 240 órára hó!
Anarki: a lájkok számára ne alapozz semmit, maximum szép képeknél. Egyébként eddig hideg/meleg elemzések szintén sok lájkot kaptak.
Mindennek megvan a határa persze: kiragadott szélsőséges futások mindenféle komment nélkül általában törlésre kerülnek, mert laikusok számára valóban félreérthető információkat hordoznak. Ugyanígy a "jön a durvulat 3 hét múlva" és a "nem lesz semmi idén" is törlésre kerül. Ha a sok rinyáló látná a törölt hozzászólásokat, az is leesne neki, hogy itt ezen a téren nincs semmilyen elfogultság télies vagy nyárias latolgatások irányába. Szakmai minimum van, az azt meg nem ütő hozzászólások kerülnek törlésre, és ez a minimum igen alacsonyan van, hisz ez egy amatőr, lelkes társaság fórumja. Így hát egy link egy 300 órás full havas medis képre azzal a szöveggel, hogy "Ezt most aláírám! De kár, hogy ilyen messze van..." benn fog maradni, mert bízunk abban, hogy az embereknek van elég esze, és nem keretezik be a makroképet és rakják az éjjeliszekrényükre, eldobva minden azelőtti és azutáni futást és más modellt. Itt persze bejön azért Floo igaza is: nem ritka, hogy 4 futásból 3 sz@r, 1 jó; erre a mettársalgóban született 117 hozzászólásból 93 azt a jó futást elemzi, a másik 3-ról jó ha születik 10, így egyszeri olvasónk hiheti azt, hogy itt sokkal jobban pörögnek a tél-esélyek, mint az valójában. Ezt viszont (ld. fentebb, ez egy "rajongói fórum") a moderátoroknak nem dolguk kiegyensúlyozni, és 89 hozzászólást törölni azért, hogy aki csak a mettársalgóból tájékozódik, az elfogulatlan, hiteles, minden esélyt felvillantó információt lásson.
Akiket ez egyébként zavar, húzzanak át a Meteorológiai Esélylatolgatások fórumba, és elemezzék ki a várható helyzeteket több szemszögből, klaszterekkel, esélyekkel, több futás és modell alapján, persze ne csak egy modell egy futását (és ha az rossz, előkapjanak egy JMA-t vagy GEM-et), ahogy igénylik. Valahogy mégsem tobzódnak ott az önjelölt tárgyilagos elemzők, inkább ide jönnek személyeskedni azokkal szemben, akik igenis elfogultak a télies futások irányába. Velük szemben ezután sem lesz elvárás, hogy minden hozzászólásukban feltüntessék, hogy mi a legesélyesebb kimenetel és az általuk linkelt kimenetelnek mennyivel kevesebb az esélye.
Lazán kapcsolódik: mindig elfelejtjük, hogy elemezni milyen távolságból mit kell, ez főként a havas esélyeket hiányolóknak szól 180 óra felett:
1, makrováltást 240 órán túl
2, makroképet 180 órán túl
3, havas esélyeket 120 órán túl,
4, havazást, régiókat 60-90 órán túl
5, centizni 48 órán túl
6, halmazállapot-váltásokat "holnapra"
És ebből is annyi kivétel van.... Mediterrán ciklon csapadékát kizárólag utólag
Anarki: a lájkok számára ne alapozz semmit, maximum szép képeknél. Egyébként eddig hideg/meleg elemzések szintén sok lájkot kaptak.
Mitől függ az, hogy milyen magasan van a hidegpárna teteje? A mostaniból nem lógnak ki úgy a hegyeink csúcsai, mint "szoktak". Máskor olyan jó volt felmenni ilyenkor a Mecsekbe, élvezni a langyos szellőt és a szikrázó napsütést, de most ködben van az egész.
Egy szép, 29 éves emlék 1991. december 20-áról.
Országszerte csapadékos idő volt, Ny-on és D-én eső, É-on és K-en hó, az ország középső területein pedig vegyes halmazállapotú csapadék hullott.
Jászberényben december 18-án 6 cm-es hó hullott, amely 20-án délre 2-3 cm-esre zsugorodott. 12h 30 körül eztán nagy fordulatot vett az időjárás jellege: az addigi szállingózó hó, majd szemergő ónoseső, eső után óriáspelyhes havazás kezdődött.
20h-ra már 14 cm-es vizes, tapadós, tömör hóréteg képződött. Közben este 5-10 percre eső váltotta fel a havazást, de szerencsére visszaváltott a halmazállapot. Igazi pengeél szituáció volt. Emlékszem, hogy este a kollégiumunkban tartózkodó tatabányai gyerekcsoportból valaki a folyosón lévő vonalas telefon segítségével hazatelefonált és elképedve hallották, hogy míg itt szakad a hó, amott eső esik. Még egy emlék: aznap este, 14 évesen kerékpárral közlekedtem hazafelé. A szakadó, nehéz, vizes hópelyhek miatt lehajtott fejjel tekertem, szinte vakon. A Rákóczi úton amikor legközelebb felnéztem, már elkerülhetetlen volt az ütközés az előttem álló autóval...
Ezt követően 22-én újabb havazás következett (18 cm), amely hóréteg 24-én ugyan jelentősen olvadt (11 cm), de akkoriban még szinte garantált volt az esti fagy, így fehér lett a Karácsony. A téli szünet során december 27-én a hóréteg ismét 18 cm-esre, majd 28-án 22 cm-esre hízott. Ebben az évben a Szilveszter is havas volt, az összefüggő hóréteg 1992. január 12-ig húzta.
Na, ilyen volt anno egy igazi havas téli szünet!
Országszerte csapadékos idő volt, Ny-on és D-én eső, É-on és K-en hó, az ország középső területein pedig vegyes halmazállapotú csapadék hullott.
Jászberényben december 18-án 6 cm-es hó hullott, amely 20-án délre 2-3 cm-esre zsugorodott. 12h 30 körül eztán nagy fordulatot vett az időjárás jellege: az addigi szállingózó hó, majd szemergő ónoseső, eső után óriáspelyhes havazás kezdődött.
Ezt követően 22-én újabb havazás következett (18 cm), amely hóréteg 24-én ugyan jelentősen olvadt (11 cm), de akkoriban még szinte garantált volt az esti fagy, így fehér lett a Karácsony. A téli szünet során december 27-én a hóréteg ismét 18 cm-esre, majd 28-án 22 cm-esre hízott. Ebben az évben a Szilveszter is havas volt, az összefüggő hóréteg 1992. január 12-ig húzta.
Na, ilyen volt anno egy igazi havas téli szünet!
Felejthetetlen időszak.
Emlékszem, hogy jópáran hólánccal jártak a városban az utakon, pedig szintkülönbségekről nem beszélhetünk. Azóta is várjuk a hasonló nagyvad medit errefelé. Amit átéltem: ‘87, ‘99, 2003, 20..? Talán ebben a téli szezonban?
Emlékszem, hogy jópáran hólánccal jártak a városban az utakon, pedig szintkülönbségekről nem beszélhetünk. Azóta is várjuk a hasonló nagyvad medit errefelé. Amit átéltem: ‘87, ‘99, 2003, 20..? Talán ebben a téli szezonban?
Ez korrekt, persze. Nyilván nem mindegy az sem, kitől jön a szakmai tartalom. Azzal nem értek egyet teljesen, hogy a fórumot ne érdekelnek kellőképpen az igazán jó szakmai elemzések, pl. érdemes megnézni Joejack mennyi like-ot kap. Szerintem azért nem rossz az arány.
Alapvetően a szakmai tartalomtól tökéletesen mentes, szélsőséges kommenteknek nincs semmi értelme, hát még ha amugy is hülyeség van bennük, pláne. Nyilván nem gondoltam komolyan, hogy ezt mindet törölni kellene, de a felesleges, mesterséges feszültség keltés alapjaként sem kellene ezeket felhasználni, ahogy ezt sajnos látjuk, minden szezonban kb. ugyanazok megteszik.
Azért van, aki ebből ki tudott lépni, de olyan is, aki régen nem ilyen volt, csak most kezdett ide járni puffogni
Na térjünk vissza a modellek csodálatos világához most már szerintem.
Alapvetően a szakmai tartalomtól tökéletesen mentes, szélsőséges kommenteknek nincs semmi értelme, hát még ha amugy is hülyeség van bennük, pláne. Nyilván nem gondoltam komolyan, hogy ezt mindet törölni kellene, de a felesleges, mesterséges feszültség keltés alapjaként sem kellene ezeket felhasználni, ahogy ezt sajnos látjuk, minden szezonban kb. ugyanazok megteszik.
Azért van, aki ebből ki tudott lépni, de olyan is, aki régen nem ilyen volt, csak most kezdett ide járni puffogni
Na térjünk vissza a modellek csodálatos világához most már szerintem.
Ezt én is támogatnám, de nem várhatjuk el a moderátoroktól, hogy ennyi energiát fektessenek bele. Ezen hozzászólások törlése sok energiát emésztene fel. Egy hozzászólás egyébként sem attól lesz szakmai, hogy szerepel benne egy (vagy több) link, ami valamilyen meteorológiai jellegű dologra mutat, hanem attól, hogy milyen következtetéseket von le belőlük az illető. Sajnos valamennyiünknek sokat kellene változnunk, hogy visszatérjen a 10-15 évvel ezelőtti fórumhoz hasonló szakmai színvonal.
Azt gondolom, hogy sokan nagyon frusztráltak attól, hogy mennyire nehezen jön össze még egy közepesen gyenge téli helyzet is. 10-15 évvel ezelőtt még minden szezonban bőven volt 100 óra alatt mit elemezni, mostanában ezek száma - szerintem nem csak érzésre - csökken. Mi a véleményed arról, hogy az utóbbi 10 évben tucatnyi tekintélyes szakmai tudással, objektív látásmóddal rendelkező fórumozó társunkat vesztettük el, akiktől napi szinten terjedelmes, minőségi elemzéseket olvashattunk itt? Mi lehet a hasznos fórumtársak számának csökkenésének az oka?
Ha a hozzászólásokra érkező lájkok számát nézem, akkor a "szinte alaptalan optimizmust" egy linkes, két szavas magyarázatokkal is olyan népszerűséggel mérik, mint azokat a szakmai elemzéseket, amikbe a szerzője rengeteg időt öl bele, hogy korrekt, érhető és objektív mondandója legyen. Ez azért több, mint hervasztó szerintem. Az sem mindegy, hogy mit elemzel ugyanazzal a színvonalú szakmai minőséggel, ha én nekiállnék szakmailag alátámasztani, hogy miért gondolom, hogy nem lesz 1986-os télhez hasonló telünk, akkor kapnék rá vagy 2 lájkot, bezzeg ha komment nélkül berakok egy 300 órás térképet, amin ránkszakad az északi sark, akkor rögtön jönne rá vagy 27 lájk.
Vannak olyan fórumozók, akiktől kifejezettem szeretem, ha csak egy képet raknak ide komment nélkül, mert ha még írnának hozzá 5 bekezdést is tömény hülyeségekkel, akkor végleg lepakolnám az életem. Abban biztosak lehettek, hogy én továbbra sem a népszerűség hajhászása miatt fogok ide járni. Ez utóbbi kommentem lehet magas labda, meg megadom a lehetőséget labdázásra.
Azt gondolom, hogy sokan nagyon frusztráltak attól, hogy mennyire nehezen jön össze még egy közepesen gyenge téli helyzet is. 10-15 évvel ezelőtt még minden szezonban bőven volt 100 óra alatt mit elemezni, mostanában ezek száma - szerintem nem csak érzésre - csökken. Mi a véleményed arról, hogy az utóbbi 10 évben tucatnyi tekintélyes szakmai tudással, objektív látásmóddal rendelkező fórumozó társunkat vesztettük el, akiktől napi szinten terjedelmes, minőségi elemzéseket olvashattunk itt? Mi lehet a hasznos fórumtársak számának csökkenésének az oka?
Ha a hozzászólásokra érkező lájkok számát nézem, akkor a "szinte alaptalan optimizmust" egy linkes, két szavas magyarázatokkal is olyan népszerűséggel mérik, mint azokat a szakmai elemzéseket, amikbe a szerzője rengeteg időt öl bele, hogy korrekt, érhető és objektív mondandója legyen. Ez azért több, mint hervasztó szerintem. Az sem mindegy, hogy mit elemzel ugyanazzal a színvonalú szakmai minőséggel, ha én nekiállnék szakmailag alátámasztani, hogy miért gondolom, hogy nem lesz 1986-os télhez hasonló telünk, akkor kapnék rá vagy 2 lájkot, bezzeg ha komment nélkül berakok egy 300 órás térképet, amin ránkszakad az északi sark, akkor rögtön jönne rá vagy 27 lájk.
Vannak olyan fórumozók, akiktől kifejezettem szeretem, ha csak egy képet raknak ide komment nélkül, mert ha még írnának hozzá 5 bekezdést is tömény hülyeségekkel, akkor végleg lepakolnám az életem. Abban biztosak lehettek, hogy én továbbra sem a népszerűség hajhászása miatt fogok ide járni. Ez utóbbi kommentem lehet magas labda, meg megadom a lehetőséget labdázásra.
Definiálom: több, mint a kerek nulla,
a mit pl. ti ketten is nyújtotok. Mindenki számára lehetőség van a modellek elemzésére.
Salek legalább abban korrekt volt, hogy mindig megtalálta a legenyhébb kimenetel valamelyik modellen, és azt belinkelte. Ma már erre sincs energia :
Amúgy ti tényleg elhiszitek ezt a BS-t, hogy valaki depressziós lesz mert 1-1 384 órás havazós link végül mégsem jött be? Nem mintha lett volna ilyen a fórumon, csak annyira régi ez a vesszőparipa, hogy próbálom elképzelni
a mit pl. ti ketten is nyújtotok. Mindenki számára lehetőség van a modellek elemzésére.
Salek legalább abban korrekt volt, hogy mindig megtalálta a legenyhébb kimenetel valamelyik modellen, és azt belinkelte. Ma már erre sincs energia :
Amúgy ti tényleg elhiszitek ezt a BS-t, hogy valaki depressziós lesz mert 1-1 384 órás havazós link végül mégsem jött be? Nem mintha lett volna ilyen a fórumon, csak annyira régi ez a vesszőparipa, hogy próbálom elképzelni
Kérlek definiáld a "meteorológiai alapja/tartalma" kifejezést!
Mert minden egyes futást kielemezni 348 óránál néhány Hpa-os eltérésekre hivatkozva, ismerve a modellek megbízhatóságát abban az intervallumban, a vágyainkat beleírni a hozzászólásba, hogy milyen jó lenne ha ott lenne az anticiklon meg amott lenne, meg majd biztosan ott lesz, ha erősen akarjuk.....ez nem meteorológiai tartalom!
A vágyainkat beleszőni 3 hétre előre a modellek térképibe nem szakmai rész!
Pont hogy szakmaiatlan!
Ráadásul felhergeli a társaságot, aztán ha nem úgy lesz, akkor jön a feszkó, a panaszkodás meg a csalódottság meg a tél siratása december közepén ! ! !
Írtam nagyon sok elemző hozzászólást a múltban!
Mert minden egyes futást kielemezni 348 óránál néhány Hpa-os eltérésekre hivatkozva, ismerve a modellek megbízhatóságát abban az intervallumban, a vágyainkat beleírni a hozzászólásba, hogy milyen jó lenne ha ott lenne az anticiklon meg amott lenne, meg majd biztosan ott lesz, ha erősen akarjuk.....ez nem meteorológiai tartalom!
A vágyainkat beleszőni 3 hétre előre a modellek térképibe nem szakmai rész!
Pont hogy szakmaiatlan!
Ráadásul felhergeli a társaságot, aztán ha nem úgy lesz, akkor jön a feszkó, a panaszkodás meg a csalódottság meg a tél siratása december közepén ! ! !
Írtam nagyon sok elemző hozzászólást a múltban!
Na mindjárt itt is van egy valóságtól nem elrugaszkodó,realista meglátás.
Akkor nem jött sajnos át, amit írtam.
Viszont akkor ne is csesszük le a siratókórust.
Viszont akkor ne is csesszük le a siratókórust.
Ezzel abszolút nem értek egyet:
” És ebben a felelőssége ott van azoknak, akik kiragadott, szélsőségesen hideg tagokat és egyszer volt verziókat állítanak folyton reflektorfénybe”
Nehogy már felelős legyen itt bárki mert leírja amit a modelleken látni vélt és az nem realizálódik!
” És ebben a felelőssége ott van azoknak, akik kiragadott, szélsőségesen hideg tagokat és egyszer volt verziókat állítanak folyton reflektorfénybe”
Nehogy már felelős legyen itt bárki mert leírja amit a modelleken látni vélt és az nem realizálódik!




