Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Közepes, kis pelyhes havazás, negatív T. Minden pehely megmarad, vékony lepel pipa.
Tényleg szállingózik!!!!
Most nem tudom aludjak e vagy mi legyen!? Szentendrén már tök jól esik, de közben a modellek szerint lehet itt sose fog.
Havazik, az út már fehér 
A kocsi is teljesen, és a terasz is kezd. Nagyon apró, de meglepően sűrű. Simán közepes intenzitás, hasonló mint Szentendrén.
Porhó
A kocsi is teljesen, és a terasz is kezd. Nagyon apró, de meglepően sűrű. Simán közepes intenzitás, hasonló mint Szentendrén.
Porhó
Sokkal jobban indul ez etap a tegnap ilyenkorinál. Most a járdán is megmarad. Fent leszek még egy-két órát, hozok majd képet.
Hát legalább mediciklon próbál elemezni forrással stb. Nem úgy mint azok akiknek ma repült a fórum joguk, mert szerintük az évszakból már semmi nem lesz.
Javaslom neked is, hogy két vigyorgó jel között neked sincs megtiltva a belátható időtávon belüli elemzés, ha a másik fikázása (mert próbálkozik) megy.
Javaslom neked is, hogy két vigyorgó jel között neked sincs megtiltva a belátható időtávon belüli elemzés, ha a másik fikázása (mert próbálkozik) megy.
A Bükk sajnos az ilyen helyzetben zabálja rendesen a csapadékot..
Sokmindenre erre nem nagyon lehet számítani, majd útánunk bezzeg jó lesz..
Sokmindenre erre nem nagyon lehet számítani, majd útánunk bezzeg jó lesz..
NY-on azért szépen csordogál be a meleg. Pozsonytól NY-ra és É-ra már esőt jelentenek. Kérdés, hogy meddig jut el.
Ez a "havazás" olyan hitvány ,mint amilyennek látszott is ide.Jó volt az előrejelzés ,ezért én nem pillázok fent.
Elolvastam a " télmániás " cikkét
Mintha csak mediciklont olvastam volna
Szép körítés arról, hogy semmi sem biztos
Jobb reményekkel kezdtem az olvasását
Kiváncsi leszek hogy ebből mi lessz mert most kezdett szálingózni. Már én 1-2 cm ha leesik annak is örülnék
Mellesleg felénk akkoriban szinte rendszersen volt volt ónos eső, nem is akár milyen.
Én is néztem hogy teljesen másak. Reméljük a havazásnál is ilyen formában fogják tolni.
Igen, konkrétan tojt a +1 fokos t850 - re, fejből nem tudom már, de - 5 alatt volt a tmax is. Valaki linkelte a napokban, erősebb áramlás nélkül érkezett az átmeneti enyhülés. Ilyen malacok voltak 98 decemberében is, de kismillió példa van rá. Ez kéne a normális télhez. Hideg levegő nyugalomba jutása, és hogy ne legyen állandó erős ciklon előoldali helyzet. Lehet hogy hülyén hangzik, de bizony a kilencvenes évek, de még a kétezres években is részben egészen más világ volt ilyen tekintetben. Jóval több volt a megülepedett hidegre rákúszó enyhe szitu. Gondolom a gyengébb óceáni aktivitásnak köszönhetően.
Itt is elkezdett szállingózni, és azonnal látszik, hogy ez nem a tegnap ilyenkori medis verzió lesz, mert jóval vaskosabbak ezek a pelyhek.
Bárcsak ennek a kis tél mániásnak jönne be amit ír. Sokan örülnénk neki.

A szerző nyilván télmániás
sokmindennek össze kell jönnie, hogy úgy alakuljon, ahogy várja, nem véletlen az elején gyakran használt feltételes mód.
De akár lehet így is
emellett persze emlékezzünk a 30+ fokos szórásra is
De akár lehet így is
Nézem nézem ezt a radart, de én nem látok erősödést, max szétterülést.
A T850 bűvöletében élőknek csak annyit üzennék, hogy még a lábas hideg beragadása sem teljesen esélytelen jövő hét elejére, közepére főleg északon, ék-en, keleten.
Sosem felejtem el a 2017. jan. 20. körüli példát.
Jó, az egy igen szélsőséges eset volt, tehát hasonlóra nincs esély egy darabig még, de emlékszem, hogy akkor Borsodban helyenként +1 fokos T850 mellett fordultak elő -20 fokos T2m értékek éjszaka.
Persze vastag hófelszín felett, mert hogy kellett hozzá az is, és akkor adott is volt.
Sosem felejtem el a 2017. jan. 20. körüli példát.
Jó, az egy igen szélsőséges eset volt, tehát hasonlóra nincs esély egy darabig még, de emlékszem, hogy akkor Borsodban helyenként +1 fokos T850 mellett fordultak elő -20 fokos T2m értékek éjszaka.
Persze vastag hófelszín felett, mert hogy kellett hozzá az is, és akkor adott is volt.
Ők elég jó téli esélyeket írnak január hátralevő részére, amiben havas periódusok lehetnek Európa nagy részén.
Számodra? Még nem tudjuk 
Bocs....
Szerk: még nem esett semmi.
Bocs....
Szerk: még nem esett semmi.
A radart nézem sutyiban simán, csak az ablakon nem tudok
de szerintem 2 perc és alszik.
Szerk: na közben kinéztem de párás az ablak és messze van minden lámpa. Ez az én átkom... akárhol lakok, sehol nincs normális éjjeli észlelési pontom....
Szerk: na közben kinéztem de párás az ablak és messze van minden lámpa. Ez az én átkom... akárhol lakok, sehol nincs normális éjjeli észlelési pontom....
Komáromban gyengén havazik,meg is marad minden pihe,igaz nem sokkal vagyunk fagypont alatt. -0,4 fok van. Egy vékony lepel már képződött a betonon,ezt is meg kell becsülni egy ilyen gyatra télen.
Na ezt a szitut most elképzeltem, ahogy kínkeserves altatások közepette próbálod a radart nézni.
Szépen durran be a radaron a cucc, egészen megerősödött a sáv ami ideért. Sajnos nem tudtam/tudok kinézni most mert éppen altatok 
Gondolom ahogy fut rá a nedvesebb enyhe levegő a jól áthűlt, alacsony harmatpontúra, úgy röffennek be a sávok.
Gondolom ahogy fut rá a nedvesebb enyhe levegő a jól áthűlt, alacsony harmatpontúra, úgy röffennek be a sávok.
Prédikálószéki webkamerán szépen látszik, hogy most ereszkedik le a hó, kb 3-400 m-ig már egybefüggő “hófüggöny” van
Én még 22ig dolgozok. Itt is volt valami szötymöty mert kinéztem az ablakon s a közeli kocsi szélvédő hópihés.
Valószínűleg (radart elnézve) ez még csak nagyon is az eleje, az érdemi csapadék nálunk hajnal 3 és hajnal 6 között lesz.
Érdemes végig pörgetni az UMot. Azért más részek is behavazódhatnak nem csak Ék.
Link
Valószínűleg (radart elnézve) ez még csak nagyon is az eleje, az érdemi csapadék nálunk hajnal 3 és hajnal 6 között lesz.
Érdemes végig pörgetni az UMot. Azért más részek is behavazódhatnak nem csak Ék.
Link
Link Nos itt a leg frissebb. Amatőrként azt veszem ki az elemzésből hogy a tél kedvelők számára a folytatás ígéretes lesz.De megkérném aki jobban ért hozzá elemezze egy kicsit az itt leírtakat.
Ide 34 fok a szórás, és már 6 nap múlva is 12 fok, ez úgy hasraütés-kategória
A GEM diagramm csak egy gyors, akut tüneti kezelés - jeges borogatás - hogy fel ne robbanj itt nekünk hirtelen.
A terápiás kezelés pedig a GFS fáklya. Akkor leszel gyógyult, ha végre sikerül értelmezned, és magadtól rájössz, hogy semmi sincs még eldöntve középtávon sem.
A terápiás kezelés pedig a GFS fáklya. Akkor leszel gyógyult, ha végre sikerül értelmezned, és magadtól rájössz, hogy semmi sincs még eldöntve középtávon sem.





