Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Srácok a harmatpont és a hőmérséklet közelsége miért jó, vagy miért nem? Valaki okosítson már fel egy kicsit, persze úgy, hogy a hétköznapi ember is megértse
Köszi előre is.
Köszi előre is.
Síkvidéken ebből egy bazi nagy locspocs lesz. Túl meleg a levegő, és nem lesz elég hideg később sem. Pont az Alföldön jön le a java, ahol a tsz feletti magasság max. 100 m. Ha tévednék, örülni fogok.
A te hófáklyád is elég szépen néz ki azért, az durva, hogy akár 20 cm hó is kinézhet feléd ez alapján
Link
Ma kellemes idő volt amíg tartott a napsütés. Tettem is egy kis erdei sétát.
Itt nem számítok hóesésre, főleg megmaradóra nem. Hoztam pár képet.




Nem is tudom mikor láttam ilyen hófáklyát utoljára, de az átlag 12 cm azért már elég döfi, van egy sejtésem, hogy jó darabig nem fogok ilyet látni: Link
Milyen magasan lehet a 0 fok a környéken ?
Takt már 2.5 fok, harmat pont pedig 0 fok.
Takt már 2.5 fok, harmat pont pedig 0 fok.
Hát igen, remek helyen élsz. Itt a 18. Kerületben még most is kereken +5 fok van.
Hát bizony, Somogy és Fejér határán alakul valami előzetes pöszmörgés... na hátha.
Nálam a Tmax 6.8 fok volt. Azóta szépen csökken a T.
Lassan érdemes lesz a radart nézni jó lenne egy nagyobb falatot kicsípni az intenzív részből.
Lassan érdemes lesz a radart nézni jó lenne egy nagyobb falatot kicsípni az intenzív részből.

Nem tudom ki hogy van vele, de engem ezek a “meleg” havazások nem tudnak annyira lázba hozni, mint a 0 fok alattiak. Pláne úgy, hogy holnap csak úgy repkedni fognak a 3-4 fokok. Amúgy se várok túl sok havat erre, és nem is bánom.
5 fok körül járunk, mire megjön a csapadék, még remélem 1-2 fokot süllyed, utána meg már egy intenzívebb szakasz pillanatok alatt lenyomja 0 körülre.
Itt a kérdés tényleg az, hogy mire elkezd megmaradni, mennyit pazarlunk el a havacskából.
Itt a kérdés tényleg az, hogy mire elkezd megmaradni, mennyit pazarlunk el a havacskából.
18:30 fele indulok vissza Pécsre, remélem mire odaérek már hó fog esni. Fasza medmeksz Mecseknádasdnál mindig adja
Egerben ma délután kellemes napos idő volt. A legyek is előbújtak! Most 3,3°C van. Leporoltam a hólapátot. Az előző 1-2 télen nem volt komoly bevetésen.
Az ÉK-i szél egyre erősebben fúj, a babócsai állomáson jó ötvenes löketek vannak, a T 4,8 fokon áll. Az eső nem túl intenzív, de hátha alakul
Kiugróan egyedül van ezzel, korábban felsoroltam az összes modellt. Mindegyik 3,5 és 6 mm között számol ide, egyedül az ICON egyet.
Megtehettem volna, de nem csak azt az egy modellt linkeltem, amin 6 mm volt.
Ha érted a lényeget.
Dehát a salekizmus pislogó parazsát valakinek csak fújkálnia kell
Azóta egyébként az arpege is levitte 1 mm-re.
Megtehettem volna, de nem csak azt az egy modellt linkeltem, amin 6 mm volt.
Ha érted a lényeget.
Dehát a salekizmus pislogó parazsát valakinek csak fújkálnia kell
Azóta egyébként az arpege is levitte 1 mm-re.
Nálatok szerintem is érdekes lehet a reggel.
Itt még 4,4 fok van, ez szerintem döntő különbség lesz a végeredményben is.
Itt már csak 3.6 fok van, vonul fel a felhőzet, egyelőre szélcsend, kemény lesz a hajnal szerintem a térségben
Ezek nüansznyi különbségek, ráadásul az automatizáltan rajzolt meteocenteres analízist sem kell 100 %-ra venni, láttam én már rajta érdekes dolgokat, főleg vízfelszín feletti ciklonközpontnál.
"... 3,1 fok, nálam.."
Jó az 5,5 foknak is, elnézést, véletlenül a harmatponton maradt a ki jelző. Tehát megvan az első firka....
Jó az 5,5 foknak is, elnézést, véletlenül a harmatponton maradt a ki jelző. Tehát megvan az első firka....
Ez még nagyon korai, a következő órák lesznek mérvadóak. Kicsi difi lehet benne, de markáns különbség az előrejelzetthez képest szerintem nem lesz.
3,1 fok, nálam hihető kategória a hó. Meglátjuk hogy gondolja a makrancos hölgy mentalitású mediciklon. 
Suzy! Mindig ez megy, nem ott van, mélyebb, sekélyebb aztán majd kedve szerint tesz bele firkát a ciklon (a felsoroltaktól nagyjából függetlenül.)
Suzy! Mindig ez megy, nem ott van, mélyebb, sekélyebb aztán majd kedve szerint tesz bele firkát a ciklon (a felsoroltaktól nagyjából függetlenül.)
991. Erősebb egy fokkal a vártnál.
Szakértők! Ki profitálhat ebből a kezdeti difiből?
Szakértők! Ki profitálhat ebből a kezdeti difiből?
Bár a térképeken (minden bizonnyal az alacsony felbontás miatt) rendre a "jó" oldalra kerül, a Hernád-völgy déli része - tapasztalataim szerint - nem szokott jól kijönni a hasonló helyzetekből, valószínűleg a látvány szállingózáshoz is szerencse kell majd.
Nem találgatok, majd leírja aki ért hozzá... elővettem a hólapátot aztán lehet feleslegesen... majd meglátjuk...
Nálam jelenleg 5 fok van. Nagyjából a Széchenyi térrel vagyok 1 magasságban időnként rázendít az eső a szél is fúj. Délelőtthöz képest kinondottan rossz idő van. 6 óra magasságában meglátogatom a Mecseket ha úgy alakul.
Még semmi. Nemrég kezdődött a városban is az eső, egyelőre csak szemerkél. Meleg van, bár a T szépen elindult lefelé.
Ja de! Egy valami mégis változott : a gyakran borongós, szürke, igen kevés napsütéssel bíró november, december után idén jan. 1-e, újév óta mintha kicserélték volna a beakadt lemezt. Feltűnően sokat süt a Nap idén januárban újév napja óta. Szinte minden nap van több-kevesebb napsütés, már amit ki lehet hozni a 9 órás nappalokból, viszont egész napos teljes borultság szinte nincs is, kivéve egy-két napot.
Mizu a Mecsekben Pécsiek? Elég morci a radar Baranyában.
Hadd lássunk már egy kis havat még vacsora előtt!
Hadd lássunk már egy kis havat még vacsora előtt!
06z wz fáklya behalt... meteocieles továbbra is komoly mennyiségű csapit ad. Gyanús volt mert ENS is ugyanolyan volt mint eddig. 
Link
Link
Tovább szívok a csapadékkal. A szerda, csütörtöki csapadékmentes idő után pénteken 1 mm, szombaton 3,3 mm lett a napi csapadékösszeg mindkét nap eső, záporokból.
Ezzel a havi, egyben éves csapadékösszeg ma reggel 6:45-ig 11,8 mm-en állt.
És ami továbbra is beteg az az, hogy mindez 16 db csapadékos napból jött össze.
Szóval a november és december után semmi sem változott idén januárban sem. Rengeteg a csapadékos nap,, és kevés az össz. csapadék. Nagyon várom már, hogy beinduljon végre az érdemi csapadékos etap.
Ezzel a havi, egyben éves csapadékösszeg ma reggel 6:45-ig 11,8 mm-en állt.
És ami továbbra is beteg az az, hogy mindez 16 db csapadékos napból jött össze.
Szóval a november és december után semmi sem változott idén januárban sem. Rengeteg a csapadékos nap,, és kevés az össz. csapadék. Nagyon várom már, hogy beinduljon végre az érdemi csapadékos etap.









