Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Jó kis mérges, gyorsan mozgó cella volt, a közepe tőlem kicsit nyugatra ment el kb. fölöttetek. Jég itt nem volt, de dörögött pár izmosat. 3 mm- t dobott le. Várom a következőt.
Hát ez most tipikusan annak az áramlási iránynak tűnik, amikor Győrtől keletre és nyugatra is vonulnak a kisebb nagyobb cellák, ami irányban lenne, azt meg mind ledarálja nekünk a Kis-Kárpátok... 
Sebaj, nem bánom ha legalább 1-2napig most egy mm se lesz.
Sebaj, nem bánom ha legalább 1-2napig most egy mm se lesz.
Nyugatról is, keletről is közelednek a cellák, vagy a környéken fog nagyot szólni, vagy 2 szék között leszünk a pad alatt.
Hamarosan kiderül.
Remélem mindenki boldog..
Van eső nincs meleg, de most már elég lesz.
Kellemes 25 fokra vágyom kis napsütésel, lassan klímával fogok füteni azért ez nem normális.
Hajrá nyár legyen mostmár jó idő
Van eső nincs meleg, de most már elég lesz.
Kellemes 25 fokra vágyom kis napsütésel, lassan klímával fogok füteni azért ez nem normális.
Hajrá nyár legyen mostmár jó idő
Így néz ki az utcánkból. (Kőbánya X.ker)
Látvanynak nem rossz sajna csak súrol minket így csak szemerkélés van belőle. Viszont bedörrent mert akkorát dörgött hogy rendesen megilyedtem. Valószinű bluli lecsapóját hallottam
Látvanynak nem rossz sajna csak súrol minket így csak szemerkélés van belőle. Viszont bedörrent mert akkorát dörgött hogy rendesen megilyedtem. Valószinű bluli lecsapóját hallottam

Jóféle lecsapó volt keletre
Remèljük, tevékenykedni fog erre is, nade nem picsafüst zápor formájában. Egyelőre biztató az égkép. Nemrég meg lehetett dögleni a fülledtségtől, most hűvös lett.
Csak a szokásos, "Rákosborzasztó" fog ebből nagyot kapni. Szerintem is elmegy tőlünk keletre. Mondjuk igaz, május már oké csapadékügyileg, de attól még betalálhatna
Budapest keleti vége fog ebből nagyobbat kapni. Már a Magit sziget körül sem fog érdemi csapadék esni.
Elég jól néz ki, viszont ha nem képződik szorgalmasan nyugatabbi irányba, akkor erről szépen lecsúszunk. 
Engem személy szerint már nem érdekel, esett eleget. A ló másik oldalára se érdemes átesni.
Engem személy szerint már nem érdekel, esett eleget. A ló másik oldalára se érdemes átesni.
Reggel 8 után esett még 1 mm, úgyhogy 26 mm eddig a hidegcsepp alakítása itt. Ahogy látom, ma is jöhet még hozzá néhány....
Valóban jó irányban vannak, remélem nem esnek szét amire hozzám érnek.
Lassan levonulna a felhőzet, erre máris jönnek a konvektív bombázók ÉÉK felől.
Ez az üzlet tényleg beindult....
A növényzet hihetetlen kint, valóban
Hallani szinte a burjánzást. Imádom!
Ez az üzlet tényleg beindult....
A növényzet hihetetlen kint, valóban
Máj. 19. szerda időjárása Pilisvörösváron :
Délig közepesen, erősen felhős ég volt legalább pár órás szűrt napsütéssel. Fátyol-és rétegfelhőzet volt a jellemző.
Déltől erősen felhős, délutántól borult ég volt.
Délután fél 3 körül záporok érkeztek ék, kelet felől, egy zivatar is érintette mérőhelyemet heves esővel, élénk keleti széllökésekkel. A ziv. tev. közepes volt, év 2. , május hó 1. zivataros napja volt.
Délutántól-ma kora reggelig tartós eső volt, beágyazott záporokkal olykor.
Csupán este volt kb. 2 órás időszak, mikor csak szitálás volt, de akkor is volt csapadék.
Napi csapadékösszeg : 27,4 mm volt, mely az idei eddigi legmagasabb napi összeg.
Ezzel a havi csapadékösszeg 66,8 mm-re, az éves csapadék pedig 162,8 mm-re nőtt.
Azért ez már lassan kezd alakulni végre!
Tmin : 8 fok, Tmax : 18,1 fok volt. Napi közép T. : 13,05 fok lett.
Rh. min. : 60 %, rh. max. : 91 % lett.
Délig közepesen, erősen felhős ég volt legalább pár órás szűrt napsütéssel. Fátyol-és rétegfelhőzet volt a jellemző.
Déltől erősen felhős, délutántól borult ég volt.
Délután fél 3 körül záporok érkeztek ék, kelet felől, egy zivatar is érintette mérőhelyemet heves esővel, élénk keleti széllökésekkel. A ziv. tev. közepes volt, év 2. , május hó 1. zivataros napja volt.
Délutántól-ma kora reggelig tartós eső volt, beágyazott záporokkal olykor.
Csupán este volt kb. 2 órás időszak, mikor csak szitálás volt, de akkor is volt csapadék.
Napi csapadékösszeg : 27,4 mm volt, mely az idei eddigi legmagasabb napi összeg.
Ezzel a havi csapadékösszeg 66,8 mm-re, az éves csapadék pedig 162,8 mm-re nőtt.
Azért ez már lassan kezd alakulni végre!
Tmin : 8 fok, Tmax : 18,1 fok volt. Napi közép T. : 13,05 fok lett.
Rh. min. : 60 %, rh. max. : 91 % lett.
25,6 mm lett a vége Cseszneken ma de. 10-ig, a hétfőivel együtt kb. 62 , majdnem egy egész májusi átlag. A 82 mm-t meghaladó havi összeg 2 dekád alatt mondhatnánk már nem jelent aszályt, de nem mondjuk, mert ez kivetítése lenne mérőhelyem adatának az univerzumra, és ugye a Marson nem is esett és aszály van. Jobb a békesség, inkább nem írok olyanokat , hogy mekkora nagy hiány vagy többlet van a csapadékban, hiszen nem pótlódott a tavalyi elmaradás stb.stb.
Fúj,dereng a nap,kemény 15 fok van már.
Fúj,dereng a nap,kemény 15 fok van már.
Most nem volt orros azori AC ami nem engedte volna föl a ciklont.
˝˝Ma még esős-hűvös , aztán holnaptól 20 fok feletti maxokra felkészülni akár tartósan. Szuper˝˝
Nálad max DK-en Tavasztündér!

Az ország nagy részén max kedden a hidegfront előtt lehet 20 fok felett.Aztán talán majd szombaton ismét.
Szuper!
Ja nem!
Nálad max DK-en Tavasztündér!
Az ország nagy részén max kedden a hidegfront előtt lehet 20 fok felett.Aztán talán majd szombaton ismét.
De csakis 35 fok felett azt azért gyorsan ne felejtsük el.
Alacsonyan szállnak a magas labdák...
Csakis Thunderhawk miatt írtam bele, lebuktam !!!4!444!négy!
Aranyos hogy a Metnet 5 napos előrében végig ki van emelve hogy délkeleten lehet a melegebb. 
Link
Ma még esős-hűvös , aztán holnaptól 20 fok feletti maxokra felkészülni akár tartósan. Szuper.
Link
Ma még esős-hűvös , aztán holnaptól 20 fok feletti maxokra felkészülni akár tartósan. Szuper.
Egy-két zivatarra ott is van esély, a magassági hűlés valóban szépen labilizálhat majd. A hátráltató faktor a gyors áramlás és a viszonylag gyenge nyírás lehet (gyors kifutás alul), de azért volt már korábban is hasonló helyzetekben zivatar ÉNy-on, szerintem ma is lesz.
14 mm lett itt az esti-éjszakai műsor eredménye. Mondanám , hogy jöhet a jóidő, de még a láthatéron sincs olyan. Azt hiszem megdöntöm az idén a leghoszabb fütési szezont, ami eddig június 2. volt.






