Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Elvileg el, de ott jobb a nedvesség is, meg van orografikus emelés is. Ha előrét kellene írnom Várdára, akkor csak a szövegbe írnám késő délutánra, vagy estére (bár addigra meg már a labilitás csökken)
Szóval 23,71 % (± 9,57 %) esélyt látok rá
OMSZ jövő szombatra 23 - 28 fok közötti értékeket mutat. Remélhetőleg nagyobb térséget érintő esők is jönnek.
Az, hogy benőtte, jelenthet kevesebbet is. Tudom, hogy hova kell tenni a bokor alá, hogy többet mérjen.
Épp 2 hete, jún. 12-én szombaton hullott utoljára mérhető csapadék nálam, igaz akkor jól jártam, hiszen 12,3 mm lett a napi csapadékösszeg.
Mégis kialakult sajnos a szárazság, és ugyan most hétvégén, ill. egész jövő héten van kevés esély mindennap csapadékra, én most azért mégis pesszimistán látom a jövőképet, és inkább semmi csapadékot nem várok hozzám legalább jövő hét péntekig.
Mégis kialakult sajnos a szárazság, és ugyan most hétvégén, ill. egész jövő héten van kevés esély mindennap csapadékra, én most azért mégis pesszimistán látom a jövőképet, és inkább semmi csapadékot nem várok hozzám legalább jövő hét péntekig.
Tegnap végül itt semmi esemény nem lett, sem csapadék, sem szél, viszont egy száraz zivataros napra futotta, hiszen késő este dél felől hallatszott pár halk dörgés, és látszódtak időnként a villámlások egy ideig.
Ha már itt tegnap összesítettek többen zivataros napokat, akkor megteszem én is.
Tegnap jún. 25. pénteken volt az idei jubileumi 10. zivataros napom.
Ez nagyon kevés.
Ilyenkor a konvektív szezon közepe felé ballagva már minimum 20 zivataros nap az átlag nálam, sőt kissé több.
Ha már itt tegnap összesítettek többen zivataros napokat, akkor megteszem én is.
Tegnap jún. 25. pénteken volt az idei jubileumi 10. zivataros napom.
Ez nagyon kevés.
Ilyenkor a konvektív szezon közepe felé ballagva már minimum 20 zivataros nap az átlag nálam, sőt kissé több.
Szépen, tisztán látszódnak a felvidéki Cb-k északkeleten, lennék alattuk..
Egyébként kellemes, kijózanító idő van a nagy melegek után, mérsékelt széllel, pár éledező gomolyocskával, valamint kék, kitisztult éggel.
Egyébként kellemes, kijózanító idő van a nagy melegek után, mérsékelt széllel, pár éledező gomolyocskával, valamint kék, kitisztult éggel.
Zivatarzóna! Miért érzem azt, hogy ma délután erre több esélyünk lesz zivatarozásra mint tegnap? Káosz van odafent egymással szemben mennek a felhők. Talán délután lesz valami a semmin kívül ki tudja.
Végül a tegnap kiadott 2-es fokozat teljesen jogos volt a szupercella.hu részéről a várható modell kimenetek, magas paraméterek alapján, és be is jött a dolog.
Ezzel az idei 6. konvektív előrejelzés volt a szupercella.hu részéről.
Az első április 2-án volt !-es fokozat, aztán jött 4 db 1-es fokozatú konvektív előrejelzés, majd a tegnap jún. 25-i volt az idei első 2. fokú konvektív előrejelzés.
Ezzel az idei 6. konvektív előrejelzés volt a szupercella.hu részéről.
Az első április 2-án volt !-es fokozat, aztán jött 4 db 1-es fokozatú konvektív előrejelzés, majd a tegnap jún. 25-i volt az idei első 2. fokú konvektív előrejelzés.
Köszi!
Na az egy szép hajnal volt.
A tegnapi napra meg a jellemző szó: KÁOSZ. Én a Csillagparkból fotóztam, gyakorlatilag nyugi volt ha a csapadékintenzitást vesszük alapul... A látvány az viszont ötös volt. Hatos lett volna, ha otthonvagyok.
Na az egy szép hajnal volt.
A tegnapi napra meg a jellemző szó: KÁOSZ. Én a Csillagparkból fotóztam, gyakorlatilag nyugi volt ha a csapadékintenzitást vesszük alapul... A látvány az viszont ötös volt. Hatos lett volna, ha otthonvagyok.

Kadarkút még rosszabbul járt, gyakorlatilag nem maradt ép tető a városban. Amúgy sem egy gazdag környék. 


Csak azért írtam, hogy ha hasonlítgatunk, akkor ne a "nőt a guminővel", ha már azon megy a verseny, hogy kinél kisebb (a zivataros napok száma
).
A csapadékmérőmről teljesen megfeledkeztem ebben a szárazságban, így a füge levelei részben benőtték, de reggel 18 mm-t találtam benne, ami elég szép teljesítmény.
Hát végülis lett csapadék... Remélt 5mm helyett 34,1mm... Az a kadarkúti cella szépen befordult balra és a legerősebb része kicsit legyengülve minket kapott el Kadarkút után.
Az OMSZ társadalmi csapadékmérője úgy néz ki mint a nyárikonyhánk teteje... Tojástartóvá vált. (mondjuk a csapadékmérőn jól is néz ki a "használati nyom".
A déli égfigyelő kamerára akkorát rávert a jég, hogy megugrott szinte. A nyugat1-es kamera is így járt. Az allsky már nem volt ilyen szerencsés, azt betörte a jégverés.
A virágcserepekben, fali kapcsolókban jókora törések keletkeztek.
Palatetőnket nem verte szét a jég, ellenben szépen letakarította róla a mohát.
Ismerős nem járt ilyen jól. Tőle kaptam képet, hogy a bitumenes hullámlemezben több lyukat is csinált a jégverés.
Még szerencse, hogy csak "ennyi" volt.
Az OMSZ társadalmi csapadékmérője úgy néz ki mint a nyárikonyhánk teteje... Tojástartóvá vált. (mondjuk a csapadékmérőn jól is néz ki a "használati nyom".
A déli égfigyelő kamerára akkorát rávert a jég, hogy megugrott szinte. A nyugat1-es kamera is így járt. Az allsky már nem volt ilyen szerencsés, azt betörte a jégverés.
A virágcserepekben, fali kapcsolókban jókora törések keletkeztek.
Palatetőnket nem verte szét a jég, ellenben szépen letakarította róla a mohát.
Ismerős nem járt ilyen jól. Tőle kaptam képet, hogy a bitumenes hullámlemezben több lyukat is csinált a jégverés.
Még szerencse, hogy csak "ennyi" volt.
Mindenkihez nem lehet alkalmazkodni, még itt a fórumon is előfordulnak szövegértelmezesi problémák a figyelőrével kapcsolatban. Olyan dolog ez, hogy nem kell jogásznak lenni ahhoz hogy nagyjából jogkövető állampolgár légy,, vagy hiába rakod le a kreszt, ha évek múlva lövésed nincs egy egy táblárol hogy mit jelent. Nem fog mentesiteni a közlekedési kihágás vétsége alól.
........
A tegnapi rendszer kifulladt a jászság ban, de új nap, új esélyek.
0,00 mm a tegnapi.
........
A tegnapi rendszer kifulladt a jászság ban, de új nap, új esélyek.
0,00 mm a tegnapi.
“Nőzés” 

A tegnap esti brutális viharok itt 0,4 mm-t hagytak maguk után. Ezzel 8,4 mm-re emelkedett a havi összeg, ami már így végre méltó egy igazi júniushoz.
A tegnap esti brutális viharok itt 0,4 mm-t hagytak maguk után. Ezzel 8,4 mm-re emelkedett a havi összeg, ami már így végre méltó egy igazi júniushoz.
Na igen,ez kb. olyan ,mint ha a nőzésbe az is beleszámít ,ha guminővel voltál. 
Tudtam, hogy valaki beleköt.
jogos! Így meglehet 5 alkalom is talán, ezt nem számoltam
Ezzel csak az a baj, hogy aki nem foglalkozik meteorológiával, annyit fog látni az egészből, hogy piros jelzés volt kiadva, aztán nem is lett belőle semmi.
Egyébként itt is nulla csapadék lett, a minimum várakozásokat is bőven alulmúlva.
Egyébként itt is nulla csapadék lett, a minimum várakozásokat is bőven alulmúlva.
A zivataros napokba az is beleszámít, amikor (távoli) dörgés hallatszik.
Késő délutántól indult meg a képződés tőlem délre, a berobbanó konvergencián az egymás utáni/egymásba nővő cellák keletre húztak el. Ezt követően robbant be a légkör délnyugat felé, a kialakuló rendszer valami brutál villámparádét nyomott, majd erős széllökések és egy irdatlan lecsapót követően vonult át a településen, 14 mm-t hagyva maga után. Ez nagyon kellett!
Villámok:
Villámok:






Esti közepes zivatar 22.40-ig, majd távoli villanások. Csapadék 13,7 mm.? ( tegnap a kertész házi szomszéd locsolt, lehet hogy beletrafált a Hellmannba?)
De nem. Végig olvasva az észleléseket, Szegeden 9-13-30 mm. lett a termés fokozó adalék mennyisége. (! hajrá kukoricák! ricák a met.állomás mellett! )
Ez nagyon kellett, ha kevés is összességében.)
De nem. Végig olvasva az észleléseket, Szegeden 9-13-30 mm. lett a termés fokozó adalék mennyisége. (! hajrá kukoricák! ricák a met.állomás mellett! )
Ez nagyon kellett, ha kevés is összességében.)
12,2 mm.
Olvasva a többieket, tegnap nagy szerencsénk volt. És ezzel a nagy szerencsével már "csak" a 4. legszárazabb június az idei.
Olvasva a többieket, tegnap nagy szerencsénk volt. És ezzel a nagy szerencsével már "csak" a 4. legszárazabb június az idei.
Nagy a baj, átmentünk a Kadarkúton, kilométereken keresztül levél törmelék volt az út.
Itt az évben eddig 9 zivataros nap volt, ami szerintem átlag alatti. Ez a szám a következő napokban biztos nem fog emelkedni. Tegnap is egy-két dörgés volt azonkívül nuku csapadék. Elmondhatom szerintem, hogy statisztikailag az év legcsapadékosabb hónapja 4,5 mm csapadéklal fog zárni, ami két turnusban jött le. Június 5-én 0,6 mm és 12-én 3,9 mm.
2,5 mm esett az este, nagy szerencsénk volt, így a június 13,5 mm-rel zár, micsoda teljesítmény...
Csapadék: 3mm/24 óra. A város ÉNY-i részén közel 8 mm esett, ott a fákat is megtépázta a vihar.
Ott jöttünk át a jégeső után még szakadó esőben, nem láttunk ki a kocsiból, úgy esett.
Viszont a falu után terítve volt az út levelekkel, ágakkal.
Viszont a falu után terítve volt az út levelekkel, ágakkal.
Csatlakozom a 0 mm-es táborhoz itt. Ritka gyenge valami volt ez. Sebaj jöhetnek újból a kánikulák. Bár az árpatermés nagyon jó lett most aratjuk.
A kadarkúti jégesőről vannak infók,képek? Látom,hogy nagy a baj ott pár netes cikk alapján.
Addig csak nyomnyi esett, de a végén csak összejött 9 mm.



