Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Elég fura a gyakorlatilag borult égbolt mellett a 33 fok. 
Kíváncsi vagyok, h végül ez a nyeszlett kis hidegfront hoz-e majd pl. ide bármi említésre méltó történést.
Egyelőre elég unalmas a radar.
Egy közepes zivatarral este kiegyeznék.
Kíváncsi vagyok, h végül ez a nyeszlett kis hidegfront hoz-e majd pl. ide bármi említésre méltó történést.
Egyelőre elég unalmas a radar.
Egy közepes zivatarral este kiegyeznék.
Persze sok csapadékot nem várok ezekből a gyorsvonatokból, de 5-6 mm egy esti villámshow mellett azért sokunk szívét megmelengetné
Majd este bedurran a Duna vonala is, aztán rajtatok keresztül jönnek majd szalagon hozzánk is az emelt konvekciós pitty puttyok lecsapókkal 
Addig meg kiszurkolunk egy újabb szupercellát is, a múltkori HP dög esőre, a mai esetlegesek pedig jégre, lecsapókra jók lesznek.
Ez most szerintem már tényleg megfelelő lesz estére nekünk:
Addig meg kiszurkolunk egy újabb szupercellát is, a múltkori HP dög esőre, a mai esetlegesek pedig jégre, lecsapókra jók lesznek.
Ez most szerintem már tényleg megfelelő lesz estére nekünk:

Azta k... !
Ha ez bejöne nem lenne gond az aszállyal.
De sajnos ez is csak az hogy integethetünk neki és merenghetünk hogy de jó lett volna ha ez bejön.
Érdekesnek érdekes.
Kérdés:
Mi okozná ezen a futáson a rengeteg csapadékot ?
HF, Hidegörvény, Medi ciklon, vagy csak szimplán sok lenne a zápor, zivatar mert labilis lenne a légkör ?
Ha ez bejöne nem lenne gond az aszállyal.
De sajnos ez is csak az hogy integethetünk neki és merenghetünk hogy de jó lett volna ha ez bejön.
Érdekesnek érdekes.
Kérdés:
Mi okozná ezen a futáson a rengeteg csapadékot ?
HF, Hidegörvény, Medi ciklon, vagy csak szimplán sok lenne a zápor, zivatar mert labilis lenne a légkör ?
Ezeket simán letoljuk nullával, miközben Biatorbágy meg Budafok 40-50 mm
Vajon várható még zivatar nyugaton ma? Eléggé labilis az égkép, a modellek meg reggel óta buknak folyamatosan.
Természetesen a második SC is legyengült előttünk, igaz, Rádócnál zivatarként még azért regenerálódott, mert amikor közeledett, már dörgés sem volt belőle, de mikor átvonult, igen.
Mondjuk a java tőlünk kissé keletre vonult, itt 1,5 mm esett belőle 4-5 perc alatt.
Pár kép, nem volt semmi extra látvány.
Pár kép, nem volt semmi extra látvány.




Újra dörög az ég, de a hőmérséklet kellemes, 21 fok van. A tegnapi fullasztó meleg után most tíz fokkal hűvösebb az idő.
Reggel hat órakor kemény jégverés volt, kb. 2 cm-es jégátmérővel. Ekkora jegeket tíz éve nem láttam. Szerencsére csak egy percig tartott a jégverés.
Reggel hat órakor kemény jégverés volt, kb. 2 cm-es jégátmérővel. Ekkora jegeket tíz éve nem láttam. Szerencsére csak egy percig tartott a jégverés.
Milyen szépen kirajzolódik a Duna vonaláig (Bp-ig) nem jutott még a "cucc"
Gondolom a délkeleti csücsköt lesz érdemes figyelni ezügyben, tegnap & tegnapelőtt pl. az időkép ide Kecskemétre is 40 fokot írt be, mára 38-ra vette vissza, így most valószínűleg nem Bács megye lesz a spiccen.
Fh: Lovászi
Éppen kiadós zápor érkezett, zivatarral, borsónyi jéggel..
Ha én ezt az időt haza tudnám vinni rezedaszagú budafoki
falumba...
Maribor holnapra napolva...
Éppen kiadós zápor érkezett, zivatarral, borsónyi jéggel..
Ha én ezt az időt haza tudnám vinni rezedaszagú budafoki
falumba...
Maribor holnapra napolva...
Lefordítom, délelőtt Ajka környékén és Wetsomnál lesz zivatar ezzel a Dunántúl kifújt majd kora délután Kőbányán és a reptéren felhőszaki ezzel a középső ország rész is off majd kialakul egy nagy MKR ami a Tiszától keletre kiadós csapadékkal öntözi meg az ÉK-i országrészt.
Késő du,este én is ettől tartok,nehogy végig menjen rajtunk egy erősebb SC hasonló jegeket produkálva mint az elmúlt pár alkalommal több helyen Somogy és Baranyában.
Oh, dehogy a lényeg még tőlünk nyugatra van. Más kérdés, ha nagyon összeszedi magát egy sc, nehogy gondok legyenek.
Nálunk akkor mára ennyi volt...10 csepp.
Nagyjából ennyire is számítottam.
Péntek déltől indulhat felénk a "buli"?
Nagyjából ennyire is számítottam.
Pest megyére zivatarra narancs van: Link
Felhőszakira van csak citrom.
Felhőszakira van csak citrom.
A mai 4 zivatar eddig 19,7 mm-t hozott, kellett már nagyon.
Közben Horvátországban új keletkezés, irányban is van, meglátjuk.
Közben Horvátországban új keletkezés, irányban is van, meglátjuk.
Azért kicsit erősebb veszélyjelzésre számítottam........................!
ZIVATAROK, HEVES ZIVATAROK
Ma kora délutánig a Dunántúlon fordulhatnak elő zivatarok, később ott nyugat felől stabilizálódik a légkör. Késő délutáni óráktól az ország középső harmadában alakulhatnak ki zivatarok, sőt heves zivatarok. Errefelé az intenzívebb zivatarokat viharos széllökés (jellemzően 60-80 km/h, néhol > 80 km/h), intenzív csapadék (> 20-30 mm), valamint jégeső (> 2-3 cm) kísérheti. Éjszaka a zivatartevékenység egyre inkább a keleti országrészre korlátozódik.Holnap is jellemzően a Dunától keletre, főleg a Tiszántúlon lehet számítani zivatarok kialakulására. Ezeket főként felhőszakadás (25-30 mm), viharos széllökés (60-70 km/h) és esetleg jégeső kísérheti.
ZIVATAROK, HEVES ZIVATAROK
Ma kora délutánig a Dunántúlon fordulhatnak elő zivatarok, később ott nyugat felől stabilizálódik a légkör. Késő délutáni óráktól az ország középső harmadában alakulhatnak ki zivatarok, sőt heves zivatarok. Errefelé az intenzívebb zivatarokat viharos széllökés (jellemzően 60-80 km/h, néhol > 80 km/h), intenzív csapadék (> 20-30 mm), valamint jégeső (> 2-3 cm) kísérheti. Éjszaka a zivatartevékenység egyre inkább a keleti országrészre korlátozódik.Holnap is jellemzően a Dunától keletre, főleg a Tiszántúlon lehet számítani zivatarok kialakulására. Ezeket főként felhőszakadás (25-30 mm), viharos széllökés (60-70 km/h) és esetleg jégeső kísérheti.
3,8 mm nem sok? Az az ehavi csapink 63%-a
Végre már itt is majdnem esik
Végre már itt is majdnem esik
Brutál bizony, nemsokára ideér, már dörög.
Alacsony szinten szívja be a felhőket, érdekes az É-D-i beáramlás
Alacsony szinten szívja be a felhőket, érdekes az É-D-i beáramlás

Vmi brutál rendszer került el szerencsére, mert a jég nem hiányzott volna. Jó kis eső volt, szerencsére csak a széle érintett.
Győrújbaráton is átvonult egy mérges kis zivatarcella, sok sok lecsapóval. Rövid ideig ömlött az eső, de a gyors cellaáthelyeződésnek köszönhetően most nem esett sok. 3,8 mm lett!
Bezzeg az osztrák él és virul
Hiába, a hegyekben azért más a helyzet
Hiába, a hegyekben azért más a helyzet
4 radarfrissítés alatt (5 perces időlépcsővel) úgy eltűnt az a 100+ mm-es zágrábi SC a szlovén radaron, mintha sohasem létezett volna.
Nagyon úgy néz ki ezt is megússzuk szárazon, élénk Ény-i szél fúj, felhő is kevés, sok a homok még mindig, majd talán szombaton, addig itt nyugi lesz.
Az bizonytalan, de ami tuti az a jó forró napsütés. Amit szeretsz.
Ha ma lesz itt valami, a következő MetNet talin vendégem vagy pár korsó sörre Báttya! 
Kisütött a nap, fülledtség van, TTK 26,6.
Kisütött a nap, fülledtség van, TTK 26,6.








