Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Az a baj, hogy a nyomásfáklya kezd nem olyan jó lenni a britek környékére, gyorsan elkezdene gyengülni: Link
De bizonyámhogy
Link
Nekem ez már most sokkal jobban bejön, mint az előző pár unalmas száraz hideget mutató futás!
Az ICON is erre vinné tovább szerintem, erről pont írtam lentebb.
Annyit emlegetem ma az északi blockingot meg a csúszópályás ciklonokat, hogy még a végén... egy kicsit persze erősebb blocking kellene még, de amúgy alakul ez.
Na MOST ment az ECM után!
Nekem ez már most sokkal jobban bejön, mint az előző pár unalmas száraz hideget mutató futás!
Az ICON is erre vinné tovább szerintem, erről pont írtam lentebb.
Annyit emlegetem ma az északi blockingot meg a csúszópályás ciklonokat, hogy még a végén... egy kicsit persze erősebb blocking kellene még, de amúgy alakul ez.
Na MOST ment az ECM után!

Északi rész már kapna egy kis havat
(Még egy kis hidegebb idő és tökéletes.) 

Pont ezt akartam írni, talán az eddigi legötletgazdagabb futás. Atom pengeél szitukkal.
Azt hiszem ilyet az utóbbi jó sok években nem látttam 24-re Link . 14 mm, hóban. Ami tuti, hogy nem így lesz, de legalább látni ilyet.
Van egy sejtésem, miszerint ez a futás kicsit az átlag felett lesz a fáklyán
Ide pengeél, még éppen hóval.
Az ilyet idén ismerjük, nem kérjük!
A keveredési zóna tehát alakul, de...... khm.
A makrofelállás még így is jó egyébként, mert a hideg ott van, karnyújtásnyira
Csak lesz valami rendes ciklon is ebből.
Az ilyet idén ismerjük, nem kérjük!
A keveredési zóna tehát alakul, de...... khm.
A makrofelállás még így is jó egyébként, mert a hideg ott van, karnyújtásnyira
Csak lesz valami rendes ciklon is ebből.
Szerintem kezd hajazni a GFS is a ma reggeli ECM-re.
Talán keveredési zónás helyzet.
Talán keveredési zónás helyzet.
Mindjárt meglátjuk mit gurít a GFS, később meg az ECM. Reméljük egyik sem hajaz majd felé.
Ez nagy elégtétel lenne a sorstól mindenki számára!
Bizakodjunk, hogy valósággá válik!
Bizakodjunk, hogy valósággá válik!
Az ECM 06z csak 3-4 nap távolságig frissül. Azon túl a 00z eredményét látod továbbra is.
A baj hogy a 00z UKMO is olyan volt 144-nél mint most az ICON...remélem nem valósul meg!
Szép szép!
Ha már extra hosszútáv, akkor én meg bedobom az aktuális katarzist nagyban! Ne csak mi ÉK-i csücsökiek örüljünk, örüljön mindenki, ilyen kimenet is van:
A felelős felkanyarodó Mediterrán ciklonyesz....
Ha már extra hosszútáv, akkor én meg bedobom az aktuális katarzist nagyban! Ne csak mi ÉK-i csücsökiek örüljünk, örüljön mindenki, ilyen kimenet is van:

A felelős felkanyarodó Mediterrán ciklonyesz....

Link
Ez már a 6-os ECMWF futás alapján készült? Mert akkor továbbra is adja a Szentestei havat,még Szolnokot néztem meg oda is jelentős mennyiségű havat ad 24.-ére.
Ez már a 6-os ECMWF futás alapján készült? Mert akkor továbbra is adja a Szentestei havat,még Szolnokot néztem meg oda is jelentős mennyiségű havat ad 24.-ére.
Bitang gyenge modell is. Szökő évente találja el a helyes utat. Amíg az ICON mutat ilyet aggódni nem kell.
Pont oda rakja a peremciklont (skandinávok) ahová a GFS a blockingot.
ECM meg totál harmadik út.
A káosz 150 óra felett egyelőre csak fokozódik
De amúgy még az icon 180 órás mini-lángszórós rémálmából is kinéz egy kicsit későbbi brutális téli felállás esélye. Nagyon erős AC van északon és bitang sok hideg a közelben.... egy délen besurranó atlanti ciklonnak lenne aztán hátoldala is...
Link
ECM meg totál harmadik út.
A káosz 150 óra felett egyelőre csak fokozódik
De amúgy még az icon 180 órás mini-lángszórós rémálmából is kinéz egy kicsit későbbi brutális téli felállás esélye. Nagyon erős AC van északon és bitang sok hideg a közelben.... egy délen besurranó atlanti ciklonnak lenne aztán hátoldala is...
Link
Aztán a meleget meg ide, már karácsony előttre.
Izgi pár nap jön.
Utána meg meghülyült... Link 
Elég meglepő fordulat lenne... jó kis ónos esős, meg utána befűtős.
A többi modell skandináv blokkja helyett skandináv teknő!
Modellek, részegek vagytok, menjetek haza.
Elég meglepő fordulat lenne... jó kis ónos esős, meg utána befűtős.
A többi modell skandináv blokkja helyett skandináv teknő!
Modellek, részegek vagytok, menjetek haza.
Hát igen amit lehet olvasni: előoldal, keveredési zóna, hátoldal. Lesz itt min izgulni a napokban. 
20-a fele érdemesebb jobban ez üggyel foglalkozni, addig úgyis változtatják óráról-órára egymást a modellek.
20-a fele érdemesebb jobban ez üggyel foglalkozni, addig úgyis változtatják óráról-órára egymást a modellek.
Semennyire, de GFS fáklyán is -15 fokig erős szórás van. Lehet bezúzzák a főbb modellek is a hidegebbet.
Látom feléd még tartja magát a havacska. Felém már elolvadt. Most hétfőn egész nap havazgatott, de ahogy esett úgy olvadt, az 1-2 fok melegben.
Egyelőre semmi ok pánikra,nagyjából egy hónapja kezdődött a modelleken az őrület és egyre jobban a tél felé kacsintgatott mindegyik.Dec.16 van,szinte rendszeresek az éjszakai fagyok és az 5 fok alatti tmaxok,ez a 4. hótakarós napunk és a további kilátások még kecsegtetőbbek mint eddig és úgy néz ki a karácsony is téliesen fog zajlani.
Szóval Nópara!
Szóval Nópara!
Előkerestem a hólapátot, remélem használni is kellesz. Jól néz ki az a 10 cm
De szigorúan csak felétek, ide a Jászságba nem kérünk. Isten ments, hogy a kínlódást bámuljuk. Jó lesz a sima eső is néhány plusz fokban.
Hát igen, sík vidéken ott lesz talán a legnagyobb esély hóra az elkövetkezendő szűk két hétben...jelen állás szerint
Azért itt is van mocorgás, hátha alakul ez még ahogy közeledünk az időponthoz: Link
00z fáklya valamiért jól elszállt felfelé, most már látszik. Helyreállt a rend: Link
Valami keveredési zóna pedzegetés van, de jóval karácsony után, legalábbis a GFS szerint.
A szappanopera nem áll meg....
Valami keveredési zóna pedzegetés van, de jóval karácsony után, legalábbis a GFS szerint.
A szappanopera nem áll meg....
Lesz még Szentestéig még több tucat variáció, de ezt a peremciklont a GFS már több futás óta erőlteti.
Na igen, ez nálam száraz hideg, a csapadékot beletolta a karácsony utáni melegedésbe. Persze lesz ez még így se
ECM után a GEM is keveredési zónázik szentestére: Link
Minden jó, ha a vége hó! Link
Van egy sanda gyanúm, hogy a GFS is elő fogja ezt venni még ma. Vagy később.
Érdekes módon most még alig van olyan tag, aki adná: Link
Viszont az enyhe klaszter szinte teljesen eltűnt, amit a 00z alapján többen is kiemeltek ma már.
Ebből az is kiderül, hogy az enyhe tagok mind az esetleges medi előoldal miatt voltak, tehát tartós enyhülés azokból sem lett volna valószínű.
Minden jó, ha a vége hó! Link
Van egy sanda gyanúm, hogy a GFS is elő fogja ezt venni még ma. Vagy később.
Érdekes módon most még alig van olyan tag, aki adná: Link
Viszont az enyhe klaszter szinte teljesen eltűnt, amit a 00z alapján többen is kiemeltek ma már.
Ebből az is kiderül, hogy az enyhe tagok mind az esetleges medi előoldal miatt voltak, tehát tartós enyhülés azokból sem lett volna valószínű.
Valóban abból láttam a többet eddig életem során és nem a GFS által felvázolt jelenlegi verziót, de ezzel a felállással most mégis ennek állhat a zászló.
Aztán persze ha december 30-án 18 fok lesz, akkor bocsika...
Aztán persze ha december 30-án 18 fok lesz, akkor bocsika...
Be is ugrik a mondandód alapján amikor 1-2 éve MC (ha nem ő volt bocsi) hasonlót vizionált,hogy a ciklonok lepattanak majd a maciról.Aztán az Urálig kisöpörték a hideget.Tehát a ciklon nem játék ,de a medve se. 

