Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
71 után sorozatban voltak enyhe hó mentes telek.
Úgy látom, nem emlékszel arra a helyzetre, de nem volt véletlen a kacsintás, mert ahogy az a peremciklon elment kelet felé, berántotta maga mögött a hideget:
Link
Link
Egyébként ilyen mértékű és intenzitású lábas hideg betörés azóta sem nagyon volt, előtte 22-ére virradóan nálunk alig fagyott, délelőtt még felment +4 fokig a hőmérséklet, aztán elkezdett bejönni a cucc, így a déli órákra gyorsan 0 fok alá hűlt a levegő, kora este már -10 fok közelében voltunk. Link
Valamelyik nap utána hó nélkül is -18 fokos minimumot mértem.
Link
Link
Egyébként ilyen mértékű és intenzitású lábas hideg betörés azóta sem nagyon volt, előtte 22-ére virradóan nálunk alig fagyott, délelőtt még felment +4 fokig a hőmérséklet, aztán elkezdett bejönni a cucc, így a déli órákra gyorsan 0 fok alá hűlt a levegő, kora este már -10 fok közelében voltunk. Link
Valamelyik nap utána hó nélkül is -18 fokos minimumot mértem.
December 23-án megmondtad, a TÉĹ megbukott...
Tényleg nem unod még?
Esetleg a nyárról valami???
Epekedve várom
Bazz inkabb megyek bejglit sütni
Tényleg nem unod még?
Esetleg a nyárról valami???
Epekedve várom
Bazz inkabb megyek bejglit sütni
Pedig voltak enyhe telek akkor is 
Egyébként meg decemberben leginkább a zonalis áramlatok érvényesülnek... Ritka a kőkemény havas decemberi idő és régen sem volt sokkalta másképp!
Zabar már -12... tudom, -13-at vártak minimumnak, de lehet ez akár -15 végül reggelre?
Gondolom sokat már nem fog hűlni, ma reggelre is így volt
Gondolom sokat már nem fog hűlni, ma reggelre is így volt
Olyan ez a tél mint a magyar foci. Megy a hitegetés és az etetés aztán egy két eredmény után hejehujázik mindenki és jön a pofára esés. Aztán meg jönnek emberek és el akarják hitetni hogy jó a magyar foci itt meg jönnek és el akarják hitetni hogy 100 éve is volt ennyi enyhe tél. Egy l@sz@rt mama azt de hogy volt
Igen, gyerek koromban ( Jászapátin ) általában a téli napforduló környékén voltak a disznó ölések és talán kettő langyos párnára emlékszem a többi emlékem hideg havas.
A 90-es években Szilveszter éjjelén rendszeresen feljártunk a Gellérthegyre, baráti társasággal. Egyik évben ónos volt, és a hegy, mintha koripályának leöntötték volna... azért fölmentünk
. - eltelt cca tíz év, Solymár, ónos, tíz körömmel másztam föl a faluból a hegyre. Egy helyen át kellett ugorni az utat, mert elfogyott a kerítés... - na mondom, vagy sikerül, vagy 100 méter szánka vissza... Sikerült. Fölérek, Húgom úgy nézett rám, mintha az űrből jöttem volna. "Te hogy kerülsz ide?" - életem hegymászása volt, mind a kettő.
Derült, keményen fagyos idő van, amit nagyon meg kell becsülni manapság. Sajnos. Egy esetleges hóréteggel már a -15 fokot ostromolhatnánk. Aztán beködölhetne, majd jönne a havas hidegpárna - mint régen annyiszor, de ez manapság csak álom. Már a komolyabb fagy is nagy szó.
Szépen látszik a Pegazus, a Triangulum, a Fiastyúk, a Hyadok, a Nimród (Orion) és lassan feljön a Sirius is. Kár, hogy bezavar a feljövő telihold.
Szépen látszik a Pegazus, a Triangulum, a Fiastyúk, a Hyadok, a Nimród (Orion) és lassan feljön a Sirius is. Kár, hogy bezavar a feljövő telihold.
Mostanában nem értem mért szívózik velünk tél kedvelőkel nincs elég bajunk,és feszt a meleget várja..
Nem baj majd a fagyi vissza nyal, tavasszal majd mi várjuk feszt a hideget ami majd be is jön.
Jobban mint neki a meleg!
Nem baj majd a fagyi vissza nyal, tavasszal majd mi várjuk feszt a hideget ami majd be is jön.
Jobban mint neki a meleg!
De ott közel nem volt ilyen skandináv AC
Link
Csak valami egészen fent a sarkvidéken.... alul semmi támasz.
Csak valami egészen fent a sarkvidéken.... alul semmi támasz.
2009. 12.16. havazás, másnap reggel lefagyott minden, -18 C körüli hőmérséklet…
Mondjuk az aljasabb lenne valóban.
De jó pár évvel ezelőtt Szolnokon 25 vagy 26-án a zivatar se volt rossz, azt hittem valaki fényképez az utcán, aztán egyszer csak jött a bumm.
-7 fok. Idei leghidegebb esete lesz. Én nem bánom mi fog esni csak essen sok. Meg bőven hiány van a talajban. 594 mm az éves. Az elmúlt 9 év legkevesebbje, mióta mérem. A végén meg eső sem lesz ebből ahogy alakul, nemhogy hó bárhol is.
Azért valljuk be, országos szinten is szép lassan fogynak a havas remények az enyhülést követő időszakban. Ezt nem lehet nem észrevenni. Időnként a modellek bedobnak egy-egy kedvezőbb kimenetet, de egyre ritkábban. Szóval a trend nem jó, egyelőre nem a keményebb időszaknak áll a zászló, hanem az enyhébb változékonynak. Lesznek még jó, számunkra kedvező futások is a későbbiekben ami feldobja a társaságot, de egyelőre az atlanti csigák vannak fölényben, ha nem is döntő fölényben. Legalább 1030-40 hPa skandináv-brit AC nélkül itt nem lesz semmilyen tartós sarkvidéki hidegelársztás, amíg ennyire élénk a ciklontevékenység az óceánon. És teljesen mindegy milyen téli hónapot írunk, ha a légköri felállás így marad, vagy folyamatosan visszatér, akkor a januártól sem remélhetünk komolyabb fordulatot. Persze ettől függetlenül már, akár egy hét múlva is kialakulhat és megszilárdulhat az a számunkra kitűnő helyen lévő magasnyomású mező és akkor teljesen más fordulatot vesz az irány. Ez is benne van azért.
De most egyelőre igazi téli hideg van (itt persze szokás szerint hó nélkül), az enyhüléssel és az azutáni időszakkal még ráérünk foglalkozni.
De most egyelőre igazi téli hideg van (itt persze szokás szerint hó nélkül), az enyhüléssel és az azutáni időszakkal még ráérünk foglalkozni.
Hát ez gyorsan ment, vajon mi lesz a Tmin?
Zord nap, téli nap, szánkózás pipa jöhet a tavasz ( de csak március 21 után )
Zord nap, téli nap, szánkózás pipa jöhet a tavasz ( de csak március 21 után )

Hasonlít ez a futás a GEM-hez. Itt is Dec 29 kezdene bejönni a hideg.
Nézzük a jó oldalát... igazából semmit extrát nem okoz ez a melegedés..nincs hó, nincs komoly jég.. Azért volt ennél rosszabb is..kb 10 éve , de pontosan nem emlékszem ,mikor karácsony előtt pár nappal 15-20 centi hó esett, röpködtek a -20 fokok..majd 1-2 nap alatt mindent elvitt a hirtelen jött tavasz..na az fájt akkor.
144 óránál még akár el is hiszem, hogy leforgatja a hideget. No, izgi.
Én speciel már nem várom a telet annyira ,mint régen.Ha van lehetőség ráugrom ,de nem lesem itt a 200 órás futásokat.Felébredtem, van jobb dolgom ,stb.
A tavasz összeségében még mindig tavaszabb általában ,mint ,hogy a tél télies.A fagyok ellenére is szépen lett gyümölcs ,pedig nem hittem volna.Egyedül a sárgabarack nem komálja nálunk ezt ,de kóstoló abból is volt, mondjuk befőzés már 3.éve nem.:-)
Szóval minden úgy van ahogy kölli lenni,csak nekünk kell alkalmazkodni hozzá.:-)
"jóvanezigy"
Amin nem tudsz változtatni ott neked kell igazodni.
A tavasz összeségében még mindig tavaszabb általában ,mint ,hogy a tél télies.A fagyok ellenére is szépen lett gyümölcs ,pedig nem hittem volna.Egyedül a sárgabarack nem komálja nálunk ezt ,de kóstoló abból is volt, mondjuk befőzés már 3.éve nem.:-)
Szóval minden úgy van ahogy kölli lenni,csak nekünk kell alkalmazkodni hozzá.:-)
"jóvanezigy"
Amin nem tudsz változtatni ott neked kell igazodni.
Egy vicc az egész. Amúgy meg a gfs végén mindig szép dolgok történnek. Ami eszembe jut mindig ezekről a 10+napra levő dolgokról: Link
Sajnos semmi nincs most a puttonyban, bár az ecm-re nagyon kíáncsi vagyok.
Élvezd ki a karácsonyi havadat, azt már talán nem bukod el.
A GEM, ICON pedig hidd el, nem a legélesebb kések a fiókban, és nézd meg, hogy a két nagy is mit művel.
Jó lett volna egy havas év vége, de itt erre másfél héten belül kb 2 % esélye van.
Sajnos semmi nincs most a puttonyban, bár az ecm-re nagyon kíáncsi vagyok.
Élvezd ki a karácsonyi havadat, azt már talán nem bukod el.
A GEM, ICON pedig hidd el, nem a legélesebb kések a fiókban, és nézd meg, hogy a két nagy is mit művel.
Jó lett volna egy havas év vége, de itt erre másfél héten belül kb 2 % esélye van.
Hangulatilag egy fehér karácsony valóban szép lenne, de engem az a tény, hogy túl vagyunk a téli napfordulón és innentől délután egyre később fog sötétedni, bőven kárpótol.
Végre kifele megyünk Mordorból.
Végre kifele megyünk Mordorból.
Hát, pl. a telet is mindenki várja, aztán xar lesz és mindenki gyűlölködik.
De azért várja a következőt, hátha jó lesz.
Tavasszal ugyanez van pepitában az utóbbi években.
Azért gondolom meg lesznek jövő tavasszal is a szokásos hidegbetörések. Imádom, nagyon dinamikus évszak.
De azért várja a következőt, hátha jó lesz.
Tavasszal ugyanez van pepitában az utóbbi években.
Azért gondolom meg lesznek jövő tavasszal is a szokásos hidegbetörések. Imádom, nagyon dinamikus évszak.
Oszt azt miből szűrted le ,hogy én az olyan tavaszt várom amilyenre te gondoltál?
Gondolatolvasó is lettél ?
Gondolatolvasó is lettél ?
Azon gondolkoztam, hogy vagy olyan helyre kéne költözni, ahol tuti a normális tél, vagy oda, ahol esély sincs rá, mert ettől a szerencsétlenkedéstől, ami itt Baranyában az elmúlt jópár évben tél címén történik, a maradék hajam is kihullik.
Egész életemben a kedvenc évszakom volt, de egyre inkább úgy vagyok vele, hogy oké, legyünk túl rajta, aztán jöjjön a tavasz.
Valóban nagyon sok az értelme, amikor 12 órára is homályok. Itt van ez a link :
Link
Azonnal megbukott 12 óra alatt. Zircen -3-nak kéne eszerint lenni, reggelig -4 ig lemerészkedne. Most -6 fok van Zircen. Nálam is -5. Akkor mit várunk el 10 vagy akár 5 napra. A hócsapadék akár 1-2 fokon is múlik. 10 napja lövése sem volt ennek a mostani -10 fok körüli hidegekről.
Az az érdekes, hogy az atlanti ciklongigamentum egy napja is ugyanott volt. Valójában egy északnyugatról lecsorgó peremciklontól függ minden: hideg,meleg.eső,hó,száraz idő,szél...szóval minden. És ezek még csak most alakulgatnak a kemény fagyos Észak és Kelet-Európai légtömeg peremén. Ebből még bármi kisülhet. Szerintem nem csak egy medi homály még 1-2 nap távlatában is.
Link
Azonnal megbukott 12 óra alatt. Zircen -3-nak kéne eszerint lenni, reggelig -4 ig lemerészkedne. Most -6 fok van Zircen. Nálam is -5. Akkor mit várunk el 10 vagy akár 5 napra. A hócsapadék akár 1-2 fokon is múlik. 10 napja lövése sem volt ennek a mostani -10 fok körüli hidegekről.
Az az érdekes, hogy az atlanti ciklongigamentum egy napja is ugyanott volt. Valójában egy északnyugatról lecsorgó peremciklontól függ minden: hideg,meleg.eső,hó,száraz idő,szél...szóval minden. És ezek még csak most alakulgatnak a kemény fagyos Észak és Kelet-Európai légtömeg peremén. Ebből még bármi kisülhet. Szerintem nem csak egy medi homály még 1-2 nap távlatában is.
"A tél nagy része sajna jellegtelen ,semmitmondó idővel telik ,ezért várjuk a tavaszt sokan. "
Az utóbbi évek tavaszai után számomra vicces ezt olvasni.
Talán még több hányás megy a tavasz folyamán, mint télen.
Ez persze érthető. Már a tavsszok sem a régiek.
Az utóbbi évek tavaszai után számomra vicces ezt olvasni.
Talán még több hányás megy a tavasz folyamán, mint télen.
Ez persze érthető. Már a tavsszok sem a régiek.
Függetlenül mit hoz a hónap utolsó egy hete ez a december több helyen - köztük nálam is - nem fosként lesz elkönyvelve.
Természetesen ha a fullos havas futásokhoz hasonlítjuk akkor érthető a frusztráció, de a realitások talaján maradva nem rossz ez a hónap. Pláne a tavalyihoz hasonlítva mert az valóban fos a köbön volt.
Közben a T zuhan mint a kő, Takt: -9 fok Td: -11 fok.
Természetesen ha a fullos havas futásokhoz hasonlítjuk akkor érthető a frusztráció, de a realitások talaján maradva nem rossz ez a hónap. Pláne a tavalyihoz hasonlítva mert az valóban fos a köbön volt.
Közben a T zuhan mint a kő, Takt: -9 fok Td: -11 fok.
Az esélyes, hiszen a poláris örvény közöni szépen nagyon jól megvan, és továbbra se látszik gyengülés, így majd tavasszal majd ha teljesen legyengül, kaphatjuk majd a hidegbetöréseket mint mindig.
Majd barack virágzásra jönni fog. Rendre minden éven fagykárt szenvednek a barackfáim.








