Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Olvasom hogy sokaknak milyen kibírhatatlan meleg van otthon, kitartást kívánok mindenkinek! Mi nem panaszkodhatunk, a klímát még nem kellett használnunk most is kellemes 23 fokot mutat a termosztát. Szerencsére a hajnalok még felfrissülést hoznak nálunk. Mai Tmin: 15,3 tegnapi 13,5 °C.
Nem lesz elég ez a 23-24fokos T850 a rekord döntéshez. Ma sem volt annyira meleg. Szerintem 40-41 fokok lesznek.
2007-ben ha jól emlékszem 27-28fokos T850 hozta a rekordokat, de javíts ki ha tévedek.
2007-ben ha jól emlékszem 27-28fokos T850 hozta a rekordokat, de javíts ki ha tévedek.
Hétfőn még szél se nagyon fog fújdogálni az Alföldön. Szóval, egy masszív katlan lesz az a terület egy rakás porördöggel.
A másik érdekesség, hogy pár modell vasárnapra elkezdett záporokat, zivatarokat pedzegetni, főleg a Dunántúl középső és déli részére, de van, amelyik a Duna mentére is. A száraz levegőben pedig jó kis börsztök lehetnének.
Példának az itteni GFS (a széllökés értéket helyesen leolvasók között kisorsolunk egy hűtőgépet
):
Példának az itteni GFS (a széllökés értéket helyesen leolvasók között kisorsolunk egy hűtőgépet


Nálam sem jött össze ma a legalább 20 fokos napi hőingás.
A Tmin tizedre pontosan annyi lett, mint tegnap, azaz 16,9 fok, a Tmax pedig 36,5 fok lett.
Kezdésként nem is olyan gyenge. A napi közép T. : 26,7 fok lett.
Kíváncsi vagyok, meg lesz-e holnap a 20 fokos hőingás. Elvileg reggel lemehet 18 fokig, délután pedig 38 fokig repeszthet a hőmérséklet.
A Tmin tizedre pontosan annyi lett, mint tegnap, azaz 16,9 fok, a Tmax pedig 36,5 fok lett.
Kezdésként nem is olyan gyenge. A napi közép T. : 26,7 fok lett.
Kíváncsi vagyok, meg lesz-e holnap a 20 fokos hőingás. Elvileg reggel lemehet 18 fokig, délután pedig 38 fokig repeszthet a hőmérséklet.
Hétfőn-kedden amúgy jó kis kiszáradás is lehet a meleg mellé, pár modellen még 10 % alatti Rh minimumok is megjelennek, ilyen fincsi Td értékekkel. 



Végülis az előrejelzett 38 fokhoz képest csak langyos 36,8 fok lett a vége 
Kíváncsi vagyok, honnan indul a holnapi nap, akár még egy 25 fokos minimumot sem zárnék ki
Kíváncsi vagyok, honnan indul a holnapi nap, akár még egy 25 fokos minimumot sem zárnék ki
Érdekes lesz, hogy a júniusi maximum hőmérsékleti rekordot (40 C) mennyivel haladjunk meg.
Hát akkor kezdődik a mai nap még csak kiskutyás honapra meglehet a forró ... tmax 34 fok.
Ha ez vigasztal, nálunk sem: 15,8 / 35,5.
Egyébként a saját júniusi Tmax rekordom 35,9 °C (2012.06.30.), ez holnap már minden bizonnyal a múlté lesz.
Egyébként a saját júniusi Tmax rekordom 35,9 °C (2012.06.30.), ez holnap már minden bizonnyal a múlté lesz.
Jenny eskütétele hétfőn lesz... GSA benyomta a 40 fokot hétfőre is, persze

Zsinórban a 9. hőségnap a mai és a 2. forró nap a hónapban, túl fogjuk szárnyalni annak a bizonyos 2007-es hőhullám hosszát, amely 1 hónappal később volt akkor. Mai Tmax egyébként 36 fok lett.
Pedig holnapután még ki kéne menni csiszolni... 
A zselici erdők mélyén azonban abszolút kellemes a klíma 21 óra után, és ehhez szép műsor is társul.
A zselici erdők mélyén azonban abszolút kellemes a klíma 21 óra után, és ehhez szép műsor is társul.

És nem lett meg!
Tmax: 36,5°C 
Most jöttem haza az évzáróról. Hude csecse volt!
Most jöttem haza az évzáróról. Hude csecse volt!
Hát Te sem vagy piskóta b@z.meg.
Link

MOD: Kicsit vissza kéne ezekből venni, különben elküldünk "hűsölni"!
Link
MOD: Kicsit vissza kéne ezekből venni, különben elküldünk "hűsölni"!
Az esztergályosnak sem kevésbé kurvább az élete
A műhelyben "csak" 34 fok, cserébe infinite Rh jó kis emulziógőzben,nyamii! Én nem nyefegek, ezért vernyákolok a 6 hónapos november alatt. (Ez a forróság amúgy valami bizarr módon király, ma is sétáltam benne bő 7 km-t. Hajrá nyár, Heja Norge!)
No!!!
Ciánt hagy a picX@'ba. Drága.
"Pont azon gondolkodtam, hogy mióta pár éve felhagytam a belföldi nyaralásokkal, azóta lényegében nincs igényem a 30 fok feletti
hőmérsékletekre itthon."
A harmincat maj javíccsad neggyenre.
Ciánt hagy a picX@'ba. Drága.
"Pont azon gondolkodtam, hogy mióta pár éve felhagytam a belföldi nyaralásokkal, azóta lényegében nincs igényem a 30 fok feletti
hőmérsékletekre itthon."
A harmincat maj javíccsad neggyenre.
Kitartást mindenkinek, aki ebben a hőségben még olyan melót is végez, ami tovább rontja a helyzetet. Most kicsit mindenki megtapasztalhatja, hogy milyen pékként, szakácsként vagy gyrososként dolgozni. 
Pont azon gondolkodtam, hogy mióta pár éve felhagytam a belföldi nyaralásokkal, azóta lényegében nincs igényem a 30 fok feletti hőmérsékletekre itthon.
Remélem 2-3 év elteltével már nem arról fogok írogatni, hogy mennyire imádom a ködöcskécskecskécskét novemberben. Ha mégis idáig fajulnék, akkor bekészítek magam számára egy cián kapszulát, amit elharapok, ha egyszer idáig süllyedek. A kérdés, hogy meddig fog tovább fajulni a nyári hőség és szárazság a következő években?
Pont azon gondolkodtam, hogy mióta pár éve felhagytam a belföldi nyaralásokkal, azóta lényegében nincs igényem a 30 fok feletti hőmérsékletekre itthon.
Remélem 2-3 év elteltével már nem arról fogok írogatni, hogy mennyire imádom a ködöcskécskecskécskét novemberben. Ha mégis idáig fajulnék, akkor bekészítek magam számára egy cián kapszulát, amit elharapok, ha egyszer idáig süllyedek. A kérdés, hogy meddig fog tovább fajulni a nyári hőség és szárazság a következő években?
A szülő háztól kb. 600m-re van a met. állomás. Nehogy a “túl sok” fa bekavarjon a mérőhely környékén a Tmaxba.
Nálam Dévaványa a favorit.
Nálam Dévaványa a favorit.
A hozzám legközelebbi DWD automata (Andernach) jelenleg 39,7°C-ot mér, amivel mintegy 8 tized fokkal le vagyok maradva a jelenleg német listavezető Saarbrücken 40,5°C-a mögött. Még szerencse
Nekem augusztusig szabi van, itthon hűsölök, szóval nincs okom a panaszra.
Viszont ovi és bölcsi szünet van. Nem egyszerű a gyerekekkel a 4 fal között napközben.
Meg amúgy is érzem, hogy odakint szenved a természet.
Viszont ovi és bölcsi szünet van. Nem egyszerű a gyerekekkel a 4 fal között napközben.
Meg amúgy is érzem, hogy odakint szenved a természet.
Nem írtam, hogy az.
Egészségügyben, katasztrófavédelemben sem az.
Etc., etc., etc.
Félreértettél.
Egészségügyben, katasztrófavédelemben sem az.
Etc., etc., etc.
Félreértettél.
Egy műanyag fröccsöntő üzemben, vagy egy kohászatban se fenékig tejfel most a műszak.
Most már javában tombol a jóidő, 36 fok van odakint.
Szerencsére a mostani hétvégén sem kell csapadéktól tartanunk.
Szerencsére a mostani hétvégén sem kell csapadéktól tartanunk.
Pedig én épp Karcagra tettem az abszolút maxit. 
Amúgy nem értem, hogy miért kell megmondani a másiknak, hogy panaszkodjon, vagy sem? Szerintem mindenkinek joga van hozzá. Az élet más területein vannak szép dolgok, sikerek körülöttem, de én utálom ezt a fost és nem tudom visszafojtani az ezzel kapcsolatos érzéseimet.
Ez utóbbi gondolatmenetem már nem neked szólt totaszi, hanem általánosságban írtam.
Amúgy nem értem, hogy miért kell megmondani a másiknak, hogy panaszkodjon, vagy sem? Szerintem mindenkinek joga van hozzá. Az élet más területein vannak szép dolgok, sikerek körülöttem, de én utálom ezt a fost és nem tudom visszafojtani az ezzel kapcsolatos érzéseimet.
Ez utóbbi gondolatmenetem már nem neked szólt totaszi, hanem általánosságban írtam.
A szomszédom meg betonozik
Reggel óta nyomja a jó kis 30 éves zsírozatlan keverővel. Majd mondom neki, hogy nézzen ide be ivószünetben
A 06. havi eddigi maximumhőmérsékleti rekord több helyen is meg fog dőlni hazánkban hétfőn-kedden, ez már szinte 100%.
Az abszolút melegrekord szerintem inkább nem, mint igen. A kevés felhőzet, némi talajnedvesség maradvány a konvektív események után, plusz a szél még bekavarhat helyenként.
Az abszolút melegrekord szerintem inkább nem, mint igen. A kevés felhőzet, némi talajnedvesség maradvány a konvektív események után, plusz a szél még bekavarhat helyenként.
"Én szeretek panaszkodni mert nem szeretem a nyarat ...
...Lényeg nem szeretem a nyarat, de nem sírom tele a fórumot, úr isten elolvadok....
A lényeg ez már nem nyár, kínlódás ,de ez van ezt kell szeretni."
Ezt majd szerintem rakd össze. Bocs.
Pék barátom van. Ő is mesélt a pokolról.
...Lényeg nem szeretem a nyarat, de nem sírom tele a fórumot, úr isten elolvadok....
A lényeg ez már nem nyár, kínlódás ,de ez van ezt kell szeretni."
Ezt majd szerintem rakd össze. Bocs.
Pék barátom van. Ő is mesélt a pokolról.
Én szeretek panaszkodni mert nem szeretem a nyarat..
Januárba születem faterom elmondása alapján 50cm hóba 1991. De még lehet rá tenni, szakács lettem már több mint 15 éve.
Mit is mondjak tegnap bementem fél 7 kor már 38 fokba indult a nagy főzés..
Sajnos ment ez még feljebb is, sok mindenen múlik de most a munkáltató kihagynám..
Lényeg nem szeretem a nyarat, de nem sírom tele a fórumot, úr isten elolvadok..
Pedig nekem még lehetne rá is okom!
A lényeg ez már nem nyár, kínlódás ,de ez van ezt kell szeretni..

Januárba születem faterom elmondása alapján 50cm hóba 1991. De még lehet rá tenni, szakács lettem már több mint 15 éve.
Mit is mondjak tegnap bementem fél 7 kor már 38 fokba indult a nagy főzés..
Sajnos ment ez még feljebb is, sok mindenen múlik de most a munkáltató kihagynám..
Lényeg nem szeretem a nyarat, de nem sírom tele a fórumot, úr isten elolvadok..
Pedig nekem még lehetne rá is okom!
A lényeg ez már nem nyár, kínlódás ,de ez van ezt kell szeretni..
Ezt a mókát kihagytam volna ...
Napok óta 10 óra körül "deszkázunk". Ablakok be, függönyök be, ventilátorok on. A csekktől előre úgy félek, mint a patás ördögtől ...
Szabi kiírva, reggel vásárlás, utána off.
Napok óta 10 óra körül "deszkázunk". Ablakok be, függönyök be, ventilátorok on. A csekktől előre úgy félek, mint a patás ördögtől ...
Szabi kiírva, reggel vásárlás, utána off.
Számottevő esély van rá hogy az idei nyár legnagyobb dobása most lesz. Mivel alig múlt el a nyári napforduló és jócskán rövidek még az éjszakák. Ahol nem tud hűlni kellőképpen éjjel a levegő, ott nappal annál nagyobb "helyzeti előnyből" indul a móka. 
Voltam kint egy 10 percet összesen bolt lakás ingázás miatt, de konkrétan úgy éreztem hogy a papucs az aszfalton melegszik olvad el alattam.
Lakás jelenleg 27 fok, ventilátor zúg, kever csak semmi hűtés. Nahh majd egy kád hideg, langyos víz ha minden kötél szakad.
Voltam kint egy 10 percet összesen bolt lakás ingázás miatt, de konkrétan úgy éreztem hogy a papucs az aszfalton melegszik olvad el alattam.
Szerintem sem.
Jászság, Nagykunság, Sárrét. Többet nem segítek.
Jászság, Nagykunság, Sárrét. Többet nem segítek.
Bennem is mocorgott Pitvaros, Elek, vagy éppen Mezőkovácsháza, de ez most sztem nem ott lesz.
Na azért nehogy már holnap megdőljön! 
Pár évvel ezelőtt egy ilyen helyzetben Körösszakál-ra olyan lett volna fogadni, mint mondjuk egy Nadal győzelemre a Roland Garroson. Elmúltak ezek az idők.
Bár közben a Körös gyakorlatilag kiszáradt, úgyhogy ott sincs nagyon nedvesség, ami a rekordokat esetleg hátráltatja...
Pár évvel ezelőtt egy ilyen helyzetben Körösszakál-ra olyan lett volna fogadni, mint mondjuk egy Nadal győzelemre a Roland Garroson. Elmúltak ezek az idők.
Bár közben a Körös gyakorlatilag kiszáradt, úgyhogy ott sincs nagyon nedvesség, ami a rekordokat esetleg hátráltatja...
Jelenleg 35°C van, forró a levegő. Durva belegondolni, hogy a következő napokban ennél még 5, helyenként 7 fokkal is melegebb lehet. Én eddig a legmelegebbet 2022. július 23-án mértem itthon, 39,3°C-ot, nagy valószínűséggel ez is megdől nem sokára.
Nem tudom, de ma éjjel Budapesten a 13.kerületben rendesen kellemes volt az éjszaka. Kikapcsoltam a klímát 22kor, és kinyitottam az ablakot. Őszintén szólva nem számítottam ilyen meglepetésre. Gondolom ma éjszaka már nem lesz ilyen.
Holnap este 21h-kor rajtol a Hősök tere félmaraton, amit lefutunk feleségemmel. Bízhatok 30fok alatti hőmérsékletben??
Holnap este 21h-kor rajtol a Hősök tere félmaraton, amit lefutunk feleségemmel. Bízhatok 30fok alatti hőmérsékletben??
Forró nap pipa. 
Közben a modellekről szépen kezd kikopni a hétfői belöttyenés, így már nálunk is akkor lehetne a legmelegebb, és pár modellen a 40 °C lehetősége is felsejlik. Mondjuk az ICON országosan sem semmi (illetve kedden az Alföldre).
Közben a modellekről szépen kezd kikopni a hétfői belöttyenés, így már nálunk is akkor lehetne a legmelegebb, és pár modellen a 40 °C lehetősége is felsejlik. Mondjuk az ICON országosan sem semmi (illetve kedden az Alföldre).


"Remélem meleg- és napimádóink sülnek a sárga törpénk alatt."
Új foglalkozás születik a bíccseken.
Eddig vót' úszómester, kabinos, büfés, lángosos, vizibiciklis. Emellé jön majd a (pénzért igénybe vehető) forgatóember az egyenletesebb sülést biztosítani
Evvan ...
Új foglalkozás születik a bíccseken.
Eddig vót' úszómester, kabinos, büfés, lángosos, vizibiciklis. Emellé jön majd a (pénzért igénybe vehető) forgatóember az egyenletesebb sülést biztosítani
Evvan ...
