2026. június 28., vasárnap

Külföldi időjárási események

Adott napon: 
Keresés:
#1591
Párizsban a tenisz versenyen (Eurosport) baljós módon elbújt a Nap egyik pillanatról a másikra. Megnéztem a mûhold animációt és valami hasonlóra számítottam... zivatar

Úgy nézem Faterom megkapta az üllõjét a Bonn környékén pusztító zivatarnak... laza
#1590
Légyszi ha tudsz majd akkor linkelj be Német viharvadász oldalakból. Gondolom rámozdulnak az ottani kollégák erre: Link zivatar
#1589
Már alakul:
Link
Link
#1588
Igazából kedden lesz itt mit fényképezni! zivatar
Bár Ny-Németországban lehet, hogy már ma lehet elökészíteni a fényképezöt! kacsint
#1587
Már kipattant az elsõ cella a francia-belga határon!
Link
#1586
Vigyázó szemeitek Párisra vessétek! laza
É-Franciaországban ma elszabadul a pokol! Faterom NY-Németországban van, lehet ott is akad majd látnivaló. Fényképezõt elküldtem vele, mivel itthon úgy sincs semmi fényképeznivaló.

Max a teljesen kiszáradt csapadékelvezetõ csatornákat és záporozó tavat fotózhatnám, amit egy vizenyõs terület lecsapolására hoztak létre az elkerülõ út építésekor... Egy csepp víz nincs már benne.
#1585
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#66184 - 2009-05-24 13:04:05)

Az övék kb 200km magasságtól kezd kockásodni a mienk meg 600-tól.

A magyar is van ilyen részletes, de az nem kerül fel a netre.

(google earth)
#1584
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#66183 - 2009-05-24 13:00:25)

De ez nem érhetõ el!!!
#1583
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#66179 - 2009-05-24 12:38:3laza

Az amcsiknál már van történés! szomoru
Link
Ott legalább kapja mindenfelõl az energiát a légkör az óceánok miatt!
Érdemes megfigyelni,hogy milyen jó és részletes radarképük van és mennyire rálehet zoomolni!A miénk meg ilyen békebeli bagaméri! laza
#1582
Elhiszem. nevet
Egyszer én is megnéznék egy ilyen közeledõ porfalat, szép képeket lehetne készíteni.
Ott legalább beészlelhetik a 30-as jelenidõket is, bár kevésbé a 36-37-38-39-eseket. vidám
#1581
Néhány hete már biztosan olvastam, és tényleg érdekes. Nem semmi egy ilyet élõben átélni. Ugyan én voltam a sivatagban de csak kisebb homokviharok voltak, de hidd el az is nagyon kellemetlen tud lenni. Egyik éjszaka az volt a legemlékezetesebb amikor autópályán mentünk haza a szállásra és egy homokvihar csapott le a térségre, félelmetes volt, mint nálunk a hófúvás úgy nézet ki az autók lámpájában, egyben érdekes is:-) Ja, ez Egyiptomban volt a Szaharában az Arab-sivatagi részen Théba környékén.
#1580
Nem tudom, hogy pontosan mikor készült el, de nagyon érdekes tanulmány: Link nevet
#1579
218mm/24h volt a legtöbb! Link azt a mindenségit...
#1578
Íme:
Link
#1577
Szevasztok !
Láttam a Tv-ben,hogy kelet ausztráliában hatalmas esõk vannak.
Tud valaki olyan oldalt ahol konkrét hívatalos adatok vannak?
Kösz !
#1576
A tornádó:
Link zivatar
#1575
Faterom vasárnap indul Németországba, Münsterbe. Azt hiszem felkészítem egy kis viharlesre, brutális hétfõ és iszonyatos kedd vár arra a vidékre. zivatar
#1574
Még ez is a csütörtöki zivatar:
Link
Link
#1573
Tornádó(É-Németország)!
Link
Link
Link zivatar
#1572
Folytatás:
Link
Link
Link

Video (nem tölem!)
Link
#1571
Ma kivételesen ide is jutott zivatar vidám
Link
#1570
Egy "wettercam" az alpokból:

beillesztett kép



15 perccel késõbb:

beillesztett kép

#1569
Most éri el Münchent egy zivatar tömb, szép lilás árnyalatú a radar, nem lehet rossz.
#1568
Itt is adtak ki riasztást. Bár ahogy elnézem, itt megint kimaradok mindenböl.
Sajnos úton leszek, de majd este adok jelentést, hogy mégis mi volt erre fele. nevet
#1567
Beindult Németország! Link
Stuttgarttól északkeletre brutális a cella, tuti ömlik a jég belõle.
#1566
Mit nem adnék, ha holnap ilyen fotókat tudnék készíteni! nevet
#1565
Wow!
Link
#1564
Német tornádó-vadászok USA-ban:
Link nevet

B.Kimi: Nem semmi! A lakosok elövehették megint a hólapátokat. laza
#1563
Húha:Link
Link
#1562
Link
Link zivatar
#1561
Link gyonyoru jegeso van
#1560
Éji napsütés! Vajon hol van? Nem nehéz kitalálni. kacsint

Link
#1559
Indiában már nagyon várhatják a monszun eljövelelét. Új Delhi meteogrammja: Link Hajnalra 30°C-ra "felfrissül" a levegõ a nappali 45-50°C környékérõl... nagyon durva világ lehet most ott!
#1558
Ausztria tegnap
Link
#1557
Törökország Link nem hiába a kettes fokozat Link
#1556
Biztos, hogy nem fordul ott elõ szupercellavidám
#1555
Lehethogy ott elõfordul egy-két szupercella is.
#1554
Jó kis (nagynevet) zivatar tömb van ott.
#1553
DK-Románia, Bosznia és Dél-Szerbia durvul... Link
#1552
A Volga torkolatvidékén is jó csapi lehet.
#1551
Nem volt zivatarlánc, néhány radarképen tûnhetett csak úgy.
#1550
Abbólm az örvénybõl nem alakulhatott ki semmi. Csak körbe forgott.
B.Kimi: szép képek, squall-line és meziciklonos szupercella.

Fluries: squall-line laza
A német zivatarlánc vonszolja magát csehországba: Link
#1549
Ez a kedvencem: Link

A kép felsõ részén, középen az az örvény elég komisz nevet
#1548
Micsoda képek!nevet
Link
#1547
Tombol a hidegfront Németországban.
Link
#1546
Tornádó nem egy másik tornádótól keletkezik.
Rainbowfairy, ultra brutális képek! zivatar
#1545
USA:
Link
#1544
Elképesztõ szép képek, fõleg ezek:
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Link (elképesztõ jégesõ) Link

Az elsõ két belinkelt képen mezociklonféleséget lehet látni, ebbõl simán kialakulhatott volna tornádó. A képek zöme szupercella volt.
Az 5. képen is szupercella látható, amelyne leér a földre a falfelhõje, simán tornádó lehetett volna, ha belekapott volna egy forgószél..
#1543
Wow! Gyönyörü képek:
Link vidám
#1542
Link
Nem lehetett gyenge...9:30-kor.
Kimi: Most olvaslak csak, tudom én, hogy az már régebbi radarkép, azért írtam, hogy "még az elején", akkor már rég lezajlott az egész.Én voltam félreérhetõ. nevet

Utolsó észlelés

2026-06-28 19:52:15

Egyházasrádóc

33.0 °C

18002

RH: 43 | P: 1016.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160926

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.