2026. augusztus 15., szombat

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#9309
Persze, soha semmi nem "teljesen".
Az idei év sem teljesen száraz, vannak kimondottan csapadékos országrészek.
#9308
Azért itt a Viharsarokban még 2014-ben is képes volt az augusztus jóval szárazabb,melegebb lenni,mint az ország többi része (különösen a Dunántúlhoz képest).
#9307
Azért nem teljesen.
2010-ben a márciust kivéve valóban szinte az egész év csapadékosan, erősen csapadékosan telt.

2014-ben az év első fele viszonylag száraz volt, átlag közeli csapadék hullott, alulról közelítve. Az év második fele volt erősen csapadékos : 2014. jan. : Link  febr. : Link  márc. : Link  ápr. : Link  máj. : Link  jún. : Link
#9303
Ez,ami itt megy a Kárpát-medencében,különösen az Alföldön a nyarak többségében,az nem normális időjárás,nem a mi éghajlatunk sajátossága.(Kevés és szélsőséges csapadékeloszlás hőhullám-hőhullám hátán 5-10 fokkal melegebb T max.-okkal,trópusi meleg éjszakákkal). Ráadásul mostanában bármelyik hónapban előfordulhat aszály.Ha ez lenne a normális, megszokott,akkor kb. a félsivatagi zónába tartoznánk.

Utolsó észlelés

2026-08-15 17:53:25

Romhány - Dózsa György út.

31.3 °C

13502

RH: 24 | P: 1015.5

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

163262

Hírek, események

Mi történt Európa éghajlatával?

Érdekességek | 2026-08-11 11:42

pic
Abban szerintem meglehetősen nagy egyetértést mérne egy reprezentatív felmérés a Kárpátokkal ölelt hazánk népeinek körében, hogy valami megváltozott az éghajlatunkban.