2026. augusztus 14., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY 2.0 - 2026. augusztus, tippek 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#707758
Ennél már csak az félelmetesebb, amikor a döntéshozók Facebook lájkok alapján, és kommentelőknek megfelelni igyekezve hoznak döntést ilyen és ennél is komolyabb kérdésekben. 
#707752
Ez így van. Félelmetes, hogy egy széles réteg mennyire vak,  amilyen kommenteket olvasni, kegyetlen.
#707750
Legalja. Ha teret engedünk a laposföldhívőknek, azt hiszem nincs miről beszélni. Felkészülnek a csemtrélesek, jöhet a légtérzár. hány 
#707748
Csak ezek az emberek nem látják a fától az erdőt, nem veszik figyelembe hogy egész Európában komoly szárazság van, még az Alpok belsejében is, ahol nincs jéger.... Ez nem csak Magyarországi probléma, de nyilván a medence hatás még rá is erősít.
#707747
Viszont ,ha utána esősre fordulna akkor igazolva éreznék az állításaikat...
#707746
És még erre jön rá a száraz 40 fok? Nem lesz kegyelem...duhos Ha a '22-es "történelmi aszály" volt, akkor ez mi? Elfogynak a jelzők. Áh..duhos
Azzal viszont nem értek egyet, hogy a kormány a "Velencei tó megmentését" kezeli prioritásként. Nem lehet és nem is kell "megmenteni". Sajnos.
Viszont az elmúlt napokban elhangzott itt egy csomó dolog, hogy mit lehetne és kellene az egyes embernek és a közösségeknek tenni.
#707732

beillesztett kép

Székesfehérvári állapotok, itt olyan 140 mm körül van az éves csapadékszumma.

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-08-14 17:29:47

Kapuvár - 120 m

30.0 °C

04505

RH: 22 | P: 1019.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

163262

Hírek, események

Mi történt Európa éghajlatával?

Érdekességek | 2026-08-11 11:42

pic
Abban szerintem meglehetősen nagy egyetértést mérne egy reprezentatív felmérés a Kárpátokkal ölelt hazánk népeinek körében, hogy valami megváltozott az éghajlatunkban.