Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
"Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá."
Értem a problémát, de nyáron nem szokott őszi időjárás uralkodni...
A lakosság azon része, aki locsolásra is használja az ivóvizet értéket teremt, nehéz ügy rákényszeríteni őket, hogy hagyjanak fel eddigi tevékenységükkel. Még akkor is, ha a többség (és részben a saját, közvetlen) érdeke is ezt kívánná.
Más. Már kereken 34 °C van.
Értem a problémát, de nyáron nem szokott őszi időjárás uralkodni...
A lakosság azon része, aki locsolásra is használja az ivóvizet értéket teremt, nehéz ügy rákényszeríteni őket, hogy hagyjanak fel eddigi tevékenységükkel. Még akkor is, ha a többség (és részben a saját, közvetlen) érdeke is ezt kívánná.
Más. Már kereken 34 °C van.
Nálunk főleg (kb. 95%-ban) éjszaka üzemelnek a légkondik >>> szeretem, ha az asszony a konyhában csak egy cuki bugyiban vagy a kis piros köténykéjében tesz-vesz. 
Más. Ma sem fogunk fázni, itt (Aszód, lakótelep) már 33,2 °C van. Jönnek-mennek a kisebb gomolyok, de egyelőre nem tudnak összeállni. Mondjuk csapadék akkor sem biztos, hogy itt lenne belőle, tegnap is főleg alattunk és körülöttünk hult mérhető mennyiség.
Más. Ma sem fogunk fázni, itt (Aszód, lakótelep) már 33,2 °C van. Jönnek-mennek a kisebb gomolyok, de egyelőre nem tudnak összeállni. Mondjuk csapadék akkor sem biztos, hogy itt lenne belőle, tegnap is főleg alattunk és körülöttünk hult mérhető mennyiség.
mi elutazunk a hétvégén 5 napra, mire visszajövünk a málnának, ribizlinek , uborkának stb meszeltek hiába öntözzük (esővíz, ciszterna) hetek óta...
Nekünk Budakalászon a dombon 16 méter mély ásott gyűrűs kútunk van, abból csak öntözöm a veteményt. Tegnap este először fordult elő, hogy kifogyott belőle a víz, 2015-ben létesítettük. Éjfél körül már be tudtam fejezni, addigra lett benne annyi, de el vagyok nagyon keseredve, azon a telken nincs más vizünk és rohadt sokat dolgoztam a veteményekkel.
Mi lesz így nyáron, ha most már ez van?
Mi lesz így nyáron, ha most már ez van?
Tegnap 12 óra óta egyáltalán nincs víz
Zalaszentgrót magasabban fekvő területein,
Sümegcsehiben,
Kisgörbőn,
Nagygörbőn,
Döbröcén,
Türje egy részén és
Bazsiban.
Ma 14 órára összehívtak egy megbeszélést a zalaszentgróti vízműhöz tartozó 29 település polgármesterével és a nagyfogyasztókkal is.
Baracskai József hozzátette: a térségben azért ürülnek ki a tározók, mert nagyon megnőtt a fogyasztás. Vannak olyan, több ezer négyzetméteres üdülőterületek, ahol nagy mennyiségű vizet használnak el rendszeresen locsolásra. A Zalavíz illegális felhasználást is feltételez, ezt vizsgálja a szolgáltató cég. Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá.
Zalaszentgrót magasabban fekvő területein,
Sümegcsehiben,
Kisgörbőn,
Nagygörbőn,
Döbröcén,
Türje egy részén és
Bazsiban.
Ma 14 órára összehívtak egy megbeszélést a zalaszentgróti vízműhöz tartozó 29 település polgármesterével és a nagyfogyasztókkal is.
Baracskai József hozzátette: a térségben azért ürülnek ki a tározók, mert nagyon megnőtt a fogyasztás. Vannak olyan, több ezer négyzetméteres üdülőterületek, ahol nagy mennyiségű vizet használnak el rendszeresen locsolásra. A Zalavíz illegális felhasználást is feltételez, ezt vizsgálja a szolgáltató cég. Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá.
Nem kétlem, hogy van baj. Én ijesztőnek találom a most zajló folyamatokat. A június tetszett eddig, egész élhető volt, de pl. a május megint szárazságot, fagyot hozott, és nem volt számottevő őszi téli csapadék sem. A fő gondot abban látom, hogy elmaradnak, vagy jelentősen csökkennek a vízpótlást szolgáló időjárási jelenségek. (ciklonális tevékenységek). Akkumulálódik immáron 5. éve az aszály is. Remélhetőleg változni fog azért valamelyest a helyzet. Én megszenvedem, mert a klímát nem bírom, nekem “ természetellenes” a mesterséges hideg. Ennek ellenére be kell ruházzak rá majd.
Szeretem a nyarat, mindig is kedvenc évszakom volt. Viszont, ami most körvonalazódik, az nem valami jó érzéssel tölt el. Egyáltalán nem csodálkozok azon, hogy a vízpótlás nélküli tározók (Debrecen környékén pl, de sok helyütt másutt is) kiszáradnak, mivel ilyen hőmérséklet mellett hatalmas a párolgás mértéke, gyakorlatilag elfő a víz. Igencsak át kell gondolni a mezőgazdaság helyzetét is, a régi kultúrák nem működnek, a talajművelésen is változtatni kell majd, mert nagy kihívás előtt állunk, ebben a megváltozott időjárási helyzetben. (Egyébként: az időjárás, az már csak ilyen, szeszélyes, ki tudja, nem-e lesz valamikor egy másmilyen fordulat, de az biztos, hogy egyhamar nem.) Hőkupola, hőhullám, teljesen új fogalmak, mint ahogy ezek a pusztító, mindent letaroló viharok is, mert ha erre a hőségre jön egy hidegfront, biztos, hogy megint kő kövön nem marad ott, ahol ennek nyomában zivatarok keletkeznek. (Még jó, hogy volt hűvösebb, némileg csapadékosabb etap, mert ez nem fog kegyelmezni semminek, ami jön.) Mindenkinek kitartást az előttünk álló napokhoz, egyébként tényleg, mindegy már, legalább rekord szülessen.