2026. április 04., szombat

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#5454
Éjszakás mûszak után, délelõtt befejeztem kerti komposztkihordást, majd délután készen lettek a talajmunkák, az utolsó 100 m2 fel lett rotázva, illetve a maradék 30 m2 ásva.
Elégedetten zárult a 2012-es kerti szezon.

Holnapra kötelezõ apró dolgok még maradnak (kerti szivattyú, kerti csapok téliesítése), készen is leszek velük.

Jöhet a ciklon, jöhet a Tél!
#5449
Kész, reggel megvettem, majd napközben elültettem õket.
Elégedetten és hullafáradtan megyek éjszakára dolgozni.

A képek: Link
#5430
Érdekes, Mi is a Bigerrau mellett tettük le a voksot.
Mivel belvízkrach miatt négy gyümölcsfát tervezek elültetni az õsszel (két hét múlva), amik nagyon kellenek (tavasszal még finomítunk).

Cseresznye: Bigerrau
Meggy: Érdi bõtermõ
Kajszi: Mirabolán szilva-alanyon: Bergeron és Magyar C235

A hagymát ilyenkor már lehet duggatnia, a fokhagymát mi már két hete kitettük.
#5429
Épp én is ezekre gondoltam Bigarreau Burlot és Szomolyai fekete. Május végétõl a Bigarreua és Június 10-15-tõl a Szomolyai, így egy hónapig lesz cseresznye nevet A másik szempont sem mellékes ami a permetezést illeti. Kiválasztottam még 3 meggyet is, mert a meglévõk már kiöregedõben vannak, az egyik már el is száradt. Az elsõ a Meteor lesz aztán Maliga emléke, ez lesz a középsõ sorban, mert ez kisebb növésû és Kántorjánosi a harmadik. nevet Remélem be is fogannak, már kiástam a gödrüket, éjszaka megáztatja az esõ és pár nap múlva jöhet a beszerzés - ültetés. A hagymákat végül hagytam még egy-két hétig függõben mert úgy látom még ilyenkor visszagazosodik. Mindenképpen fogok 2-3 sort most is ültetni a hagymából, mert így tavasszal korábban lesz újhagyma, ami az elsõ slágertermék a kertbõl a családban. A többit hagyom márciusra, mert télire eltevõnek az jobb lesz.
#5425
Szeretnék ültetni 2 cseresznyefát a kertbe. Melyiket ajánljátok? Link

Utolsó észlelés

2026-04-04 21:02:48

Nagyalásony

12.0 °C

27002

RH: 59 | P: 1023.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157131

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.