2025. december 29., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#491564

beillesztett kép

#491562
Ceglédre. 4 napos pulyás nyaralás nevet
#491561
Oszt' ma hova mentek?!

SZÓRVÁNYOS ZIVATAROK AZ ÉSZAKI-KÖZÉPHEGYSÉGBEN ÉS AZ ALFÖLD KÖZÉPSŐ RÉSZÉN

A hazánkat elérő hidegfront alacsony szinten a medencénket körülölelő hegységkeret lealacsonyodásain két fő csatornán nyomul be az országba. Az északnyugati és északkeleti szélcsatorna találkozásánál összeáramlás alakul ki, mely feláramlásokat gerjeszt. Ehhez a mai napon egy nagyobb területen labilis légállapot társulhat, együttesen kedvező feltételeket teremtve záporok, zivatarok képződéséhez.

Zivatarok kiemelten a Mátra térségében, attól délre, valamint Hajdú-Bihar területén keletkezhetnek. Némi bizonytalanságot visz a dologba, hogy az összeáramlás az idő előrehaladtával nyugat felé terjed, miközben a nagytérségi áramlás kelet-északkelet felé viheti az önálló cellákat.

Károkozó kísérőjelenség egy-két helyen előfordulhat szupercellákhoz kapcsolódóan, ugyanis a szélnyírás+labilitás kombinációja ezek létrejöttéhez is elégséges lehet. A fő veszélyforrást 2 cm körüli jég, légzuhatag/kifutószél 70-80 km/h-s széllökésekkel jelentheti. Egy-egy intenzívebb gócból 15-20 mm csapadék hullhat, de ez még nem a veszélyes kategória.

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#491524
És miért nem megyünk?
#491521
Micsoda izgalmak!

beillesztett kép

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-29 23:16:42

Csesznek

-2.0 °C

09002

RH: 75 | P: 1015.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

150212

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.