2026. január 20., kedd

Információk az előrejelzési versenyhez

Adott napon: 
Keresés:
#49141
A mezõnyátlag csapadék esetén 15,5284 pont lesz, ami inkább normális lenne. Ha viszont csapadék sem lesz, akkor csak 12,5284 pont, ami tényleg elég alacsony. A köd elvitt 2,3062 pontot az átlagból, a DK szélirány 1,2444-et, a Tmax pedig 1,0074-et. Ezek alapból nagynak számítanának, pláne a legelsõ, de mivel a többi elem eddig eltalálta az optimálisat, ez bõven túlélhetõ. Így teljes mezõnybuktáról nem beszélnék. A csapadék viszont - ha nem lenne - kerek három pontot venne el, ami viszont csapás lenne a mezõny számára. A radart nézve jelenleg nem efelé tartunk.

Nekem már 14,4 pontom biztosan van, ami legalább a középmezõny elejének néz ki. Az, hogy a Tmax 3 helyett csak 2 fok lett, nekem elõrelépés (a legnagyobb mezõnyátlagot ugyanis a 4°C hozta volna). A köd és a DK szél csak kevés elõrejelzõ számára jelent nagy pontelõnyt (akik várhatóan a mezõny eleje felé is fognak végezni). Ha lesz csapadék, akkor a szorzó is több elõnyt ad (akkor 18 pontom lenne). Így gyakorlatilag csak a 0°C-os Tmin-emmel veszítettem, de talán azzal sem sokat. Összességében tehát egyelõre jól áll a szénám, ilyen szereplésem ritkán van Békéscsabán.
#49136
Hát nem lesz egy nagy átlagpontszámú forduló, az biztos! laza
#49134
Esõ jelenidõre kapok pontot?
szerk.: Köszi Kornél!
Akkor szomoru vagyok.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-20 14:15:06

Nyíregyháza

-7.3 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

154035

Hírek, események

Melegfront hoz havazást, ónos esőt, fagyott esőt és enyhülést is

Időjárás-változás | 2026-01-11 10:28

pic
Hétfőn este melegfront érkezik, ami főként északra és keletre hoz csapadékot, zömében havat, de előfordul majd vegyes halmazállapotú csapadék is.