Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hûha, még el sem ment a mediterrán ciklon, azt sem tudjuk ki fog e alakulni egy következõ, ha igen, akkor vajon elõoldalon/hátoldalon leszünk e, egy esetleges melegadvekció során kialakul e hidegpárna, stb. Aludni kell még 2-3 napot, mire kitisztul a jövõ hét közepe utáni idõszak. Elõször jusson csak nyugalomba a most ránk zúduló hideg légtömeg.
Nagyon elbiztad magad, pedig 5.-étõl nagy eséllyel olvadni fogtok keményen. Kivéve ha neked 1 hét hosszú idõnek számit. Most lesz pár nap kemény hideg nálatok, de aztán ennyi volt a móka a modellek jelen állása szerint
A ti környéketek tud a legkevésbé és a legrövidebb ideig ellenálni a melegnek. Amúgy meg gratula a nagy hóhoz, ebben is a ti környéketek vezet, ebben nincs mit tagadni
Viszont ami most esett délnyugaton, az egy darabig nem olvad el, mert északról melegszünk majd, itt árnyékban leszünk, a nagyon hideg éjszakák után nem fog sokat emelkedni a hõmérséklet, utána meg megint hideglevegõ jön.
Ha nyugatabbra ment volna le egy kicsit a hideg, akkor lett volna medi-csigagyár.
Ezek után már csak az a kérdés miért nem indul be a medi-csigagyár?
Durva széllökések vannak, idõnként nem tudom hogy esik-e, vagy csak a fákról és a tetõrõl hordja-e a szél!?
Kedden -15 fokos 850 Link mellett hózáporok Link
Kemény lesz!
Utána meg -20 fokos éjszakák.
Ezután az enyhe november-december után a tél egybõl a legkeményebb fajtából jött minden átmenet nélkül.
Mondjuk hozzászokhattunk már!
Kedden -15 fokos 850 Link mellett hózáporok Link
Kemény lesz!
Utána meg -20 fokos éjszakák.
Ezután az enyhe november-december után a tél egybõl a legkeményebb fajtából jött minden átmenet nélkül.
Mondjuk hozzászokhattunk már!