2025. december 15., hétfő

Ho-ho-hósirató

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#230656
Akkor a fõváros térsége ismét jó lehet egy kis zuhéra, ugye? Vagy csak érinteni fogja a rendszer a fõvárost? zivatar nevet
#230655
A felhõmozgás a rendszer áthelyezõdésével nem mindig van összhangban. Ilyenkor a mûholdkép sokat segít.
Egy példa: egy hidegfront ÉNy-felõl érkezik és mégis DNy-ról érkeznek a csapadékot adó felhõk (ennek oka az, hogy a frontfelület nem függõleges - jól néznénk ki, ha ez így lenne). Ezt egyébként sokan nem értik.
#230652
Az a rendszer amelyik nyugati oldalán jelenleg erõs zivatarok annak vonalában DK felé fognak bedurranni cellák és MKR ként össezállva átvonulnak az ország DNY- NY részén. Vas- Zala dny i részén lehetnek hevesebb események, illetve a Duna vonala környékén lehet komolyabb jégesõ egy -egy még izolált cellából.
Az ami az ország jelentõs részét érinti, a jelenlegi maradványfelhõzet vonalában szintén DK- ÉNY tengelyben kipattanó, cellák amelyek észak felé haladva az idõ elõrehaladtával fõként estefelé összeállnak és az ország északi részén orografikus hatásokkal kombinálva komoly csapadékot okozó rendszerré alakulnak. A köztes területeken lehet egy -egy izolált cella vagy kisebb, gyengébb multicellás képzõdmény, ilyenek a fõmûsor után éjszaka is szinte bárhol kipattanhatnak, nyugat felõl csökkenõ, de kelet- délkelet felé tendáló hajlammal. A térkép nagyjából éjjel kettõig: Link
#230644
Igen, nem ez lesz a fõ rendszer, de ha folytatódik a keletkezés a keleti felén, Vas megyét azért megcsípheti. Link

Az, ami majd az ország nagyobb részét érintheti, még lent van a bosnyákoknál: Link
#230642
Nem értettem, hogy jöhet az instab a szlovénok felõl, ha az égre nézve a gomolyfelhõk alapján DK-i az áramlás. Mûhold alapján már egyértelmû a konvergenciás részeken is ez a helyzet, így estére az húzódhat ránk. nevet
#230625
Estofex 2 van holnapra:
Link
Bizony-bizony van esély instabra és abból sok esõ...

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-15 09:34:30

Kõszeg

-1.7 °C

RH: 94 | P: 1027.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.