Sajnos az nem azon az 1-2 fokon, vagy tizedfokon fog múlni. 1 hét 35 fok feletti Tmaxok esetén az, hogy most 39.6, vagy éppen 42 fokon tetőzik a forróság, teljesen mindegy. Ha nincs csapadék, (már pedig nincs) így is úgy is kiszárad, megsül minden. Kivéve persze azok a növények, amik szeretik, vagy elviselik ezt az időt. 

De ha mondjuk 2 hétig “csak” 30-32 fokok vannak és úgy nincs csapadék, akkor is ugyanez az eredmény.