Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
180.4 mm-en áll a 2026-os év nálam Szentendrén, ami borzasztó. Ugyanakkor az elmúlt években rendre jól jött ki a város még a szárazabb időszakokból is, számos telitalálatos zivatar, felhőszakadások, jégesők, de még szupercella is áthaladt, Bazsásan mondva: mérőpontomon, és talán emiatt viselem most egy fokkal könnyebben ezt a kegyetlenül unalmas, peches időszakot. Várható volt, hogy ennyi szerencsés kimenetel után jön majd egy év, vagy akár több is, amikor fordul a kocka, így most ezt elfogadom.
Ugyanakkor ennyi copatás már elég lesz, köszönöm, az idei csapadék nagy része a január-februári szitukból jött össze, azóta kis puszikákat kapunk csak a kobakunkra, a zivatarszezon meg egyenesen katasztrófa, nehezen osztályozható eddig. Arról nem beszélve, hogy a környező erdők nem sokáig fogják bírni ezt az időt, úgyhogy a július jó lenne, ha odatenné magát.
És igen, tudom, még ennél is vannak szarabbul álló települések, a környékemhez képest talán még így is jobban állok, de talajnedvesség szempontjából, figyelembe véve, hogy február 23-a óta 84 mm esett, és ráadásul ilyen hőhullámba érkeztünk, már teljesen mindegy, hogy valahol 150, 160, vagy épp 180 mm az idei szumma. Így is úgy is szar a helyzet, és szenvednek a növények.
Ugyanakkor ennyi copatás már elég lesz, köszönöm, az idei csapadék nagy része a január-februári szitukból jött össze, azóta kis puszikákat kapunk csak a kobakunkra, a zivatarszezon meg egyenesen katasztrófa, nehezen osztályozható eddig. Arról nem beszélve, hogy a környező erdők nem sokáig fogják bírni ezt az időt, úgyhogy a július jó lenne, ha odatenné magát.
És igen, tudom, még ennél is vannak szarabbul álló települések, a környékemhez képest talán még így is jobban állok, de talajnedvesség szempontjából, figyelembe véve, hogy február 23-a óta 84 mm esett, és ráadásul ilyen hőhullámba érkeztünk, már teljesen mindegy, hogy valahol 150, 160, vagy épp 180 mm az idei szumma. Így is úgy is szar a helyzet, és szenvednek a növények.