Szeretem a nyarat, mindig is kedvenc évszakom volt. Viszont, ami most körvonalazódik, az nem valami jó érzéssel tölt el. Egyáltalán nem csodálkozok azon, hogy a vízpótlás nélküli tározók (Debrecen környékén pl, de sok helyütt másutt is) kiszáradnak, mivel ilyen hőmérséklet mellett hatalmas a párolgás mértéke, gyakorlatilag elfő a víz. Igencsak át kell gondolni a mezőgazdaság helyzetét is, a régi kultúrák nem működnek, a talajművelésen is változtatni kell majd, mert nagy kihívás előtt állunk, ebben a megváltozott időjárási helyzetben. (Egyébként: az időjárás, az már csak ilyen, szeszélyes, ki tudja, nem-e lesz valamikor egy másmilyen fordulat, de az biztos, hogy egyhamar nem.) Hőkupola, hőhullám, teljesen új fogalmak, mint ahogy ezek a pusztító, mindent letaroló viharok is, mert ha erre a hőségre jön egy hidegfront, biztos, hogy megint kő kövön nem marad ott, ahol ennek nyomában zivatarok keletkeznek. (Még jó, hogy volt hűvösebb, némileg csapadékosabb etap, mert ez nem fog kegyelmezni semminek, ami jön.) Mindenkinek kitartást az előttünk álló napokhoz, egyébként tényleg, mindegy már, legalább rekord szülessen.