Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Örömteli hír: ma végre leesett 0,3 mm csapadék. A természet fellélegezhet, a növények pezsgőt bonthatnak, lassan talán a por sem porzik annyira. Így az éves csapadék már egészen elképesztő 91,1 mm-re emelkedett. Még pár ilyen özönvíz, és konkrétan rizst lehet termeszteni a pusztában.Szerencsére délután még 70–80 km/h-s széllökések is jönnek, nehogy túl sokáig megmaradjon ez a rengeteg víz. Legalább gyorsan felszárítja ezt a már-már kezelhetetlen talajállapotot.