Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Persze, kint lesz, amint letisztul minden. Illetve remélem, hogy rá tudok venni egy moderátort.
Témajavaslataim a következõk (példaként):
- emberek
- táj/utazás
- építészet
- állatok általában, háziállatokon kívül
- természet
- sport/szabadidõ
- technika
Aztán ezeket lehetne egy-egy pontosabb téma köré szükíteni, pl. emberek - magány; táj - köd; természet - víz; technika - vasút. Ezek csak példák, de valahogy így gondolnám, és ez így közérthetõ is. És az "ember - magány" kategóriába bele is fér pl. Tomi õsz-ember-környezet-viszonylata
Noli
De, ez is egy lehetséges megközelítés.
Témajavaslataim a következõk (példaként):
- emberek
- táj/utazás
- építészet
- állatok általában, háziállatokon kívül
- természet
- sport/szabadidõ
- technika
Aztán ezeket lehetne egy-egy pontosabb téma köré szükíteni, pl. emberek - magány; táj - köd; természet - víz; technika - vasút. Ezek csak példák, de valahogy így gondolnám, és ez így közérthetõ is. És az "ember - magány" kategóriába bele is fér pl. Tomi õsz-ember-környezet-viszonylata
Noli
Amikor felmerült ez az egész dolog, akkor azt mondtam, hogy lehetne egyetlen szó, amire rá lehet építeni a témát, nyilvánvalóan nem olyan szó, hogy "õsz", hanem valami elvontabb, ami lehet egy forma, egy szín, egy hangulat, egy fogalom, stb. Ez sztem nagyobb szabadságot ad a fantáziának. Gondolok pl. olyanra, hogy "kör", akkor lehet egy asztalnál ücsörgõ baráti kör is a fotón, vagy lehet egy kerek kavics is. Én ilyenre gondoltam, de lehet, hogy másnak meg ez nem egyértelmû.
Én sem értettem a téma felvetését, ezért írtam, hogy ez mi? Kellene egy konkrét megfogható kiírás, de, hogy õszinte legyek sok ötletem nincs
Én nem értem a témát. Ez így mit takar? Bár lehet, hoyg csak az "ember" szó zavar a dologban. :-)) Voltaképp az egész világegyetem az ember környezete, ha tágan értelmezzük. :-) Szóval én idegenkedem attól, hogy az embert belekeverjem a dologba. Vagy elég belemagyarázni?
Javaslom továbbá, hogy az aktuális versenykiírást, ha megoldható, a fórum fejlécébe tegyétek majd ki, határidõstõl.
Javaslom továbbá, hogy az aktuális versenykiírást, ha megoldható, a fórum fejlécébe tegyétek majd ki, határidõstõl.
Áki:
A témával még várjunk késõ estig, addig aki akar, még ötletelhet, munka után 
Palui: Hm
Jobb lenne friss képekkel szerepelni, de a fõ cél az lenne, hogy eddig nem publikált képek legyenek. Ez persze nehéz, ha valaki pl. a saját oldalára tölti a képeket
De tõlem nem tudja meg senki, kié a kép, és a verseny honlapján sem lesz utalás rá. Azaz pufferelt kép nem kizáró ok
Palui: Hm
Fontos kérdés, megállapítás:
Gondolom a benevezett képeknek, mindig a téma kiírását követõen kell elkészülniük!? Vagy pufferbõl is lehet nevezni?
Gondolom a benevezett képeknek, mindig a téma kiírását követõen kell elkészülniük!? Vagy pufferbõl is lehet nevezni?
Az elég egyszerû lenne, ha csak a természetbõl merítenénk, habár hozzám is inkább a természetfotózás áll közelebb.
Természetet másképpen is lehet ábrázolni, mint pl. egy szép õszi levél; be lehet vonni az ember szûkebb-tágabb környezetét is a témába. Szóval erre gondoltam ebben a tematikában.
Aztán, ahogy gondoljátok.
Természetet másképpen is lehet ábrázolni, mint pl. egy szép õszi levél; be lehet vonni az ember szûkebb-tágabb környezetét is a témába. Szóval erre gondoltam ebben a tematikában.
Szerintem is olyan témák legyenek, amik kihívást jelentenek. Az õszi természet szép, de a Tomi által javasolt összefüggés igényesebb, mert gondolkodásra késztet.
mi az, hogy ember-környezet?? szerintem itt természeti dolgokkal kapcsolatos kiírást kellene bevetni, de én sodródok az árral, majd Ti eldöntitek.
OK, akkor megállapítom, hogy elég nagy az érdeklõdés, ennek örülök
Következzen a téma: Bebe az õszt javasolja (köszi
); szerintem ez viszonylag tág fogalom, kicsit szükítsük le, ill. természetesen más témák is jöhetnek. Szabad a vásár.
Következzen a téma: Bebe az õszt javasolja (köszi
Remek, örülök az érdeklõdésnek
Még várok holnap estig, hogy mindenki elolvashassa, addig is kezdjetek el gondolkodni az elsõ kör témajavaslatain 
Áki: igen, jó javaslat, de nem tudom, hol kellene húzni a határt és fõleg, hogy hogyan lehetne ellenõrizni az ellenkezõjét. Amíg csak javításról van szó, szerintem mehet a változtatás, de pl. a Holdat karmai közt tartó sólyom már nem fér bele. Tehát tartalmi változtatás ne legyen, csak hibajavítás. Ha így OK
Áki: igen, jó javaslat, de nem tudom, hol kellene húzni a határt és fõleg, hogy hogyan lehetne ellenõrizni az ellenkezõjét. Amíg csak javításról van szó, szerintem mehet a változtatás, de pl. a Holdat karmai közt tartó sólyom már nem fér bele. Tehát tartalmi változtatás ne legyen, csak hibajavítás. Ha így OK
Egy kicsit offolok, de ma sikerült véletlenül egy vicces videót összerakni: Drivelapse - Verseny a csíkokkal Link
Sony R1, és 1s idõköz. Pont jól jött ki az ütem, alig mozognak a csíkok. Frankó kis mintavételezési hiba. A bevinfo tanárom megnyalná mind a 10 ujját
Sony R1, és 1s idõköz. Pont jól jött ki az ütem, alig mozognak a csíkok. Frankó kis mintavételezési hiba. A bevinfo tanárom megnyalná mind a 10 ujját
Megvan! Köszi a gyors választ! Sikerült deflikálni a videót. A többi már nem a kép baja. Amikor nekünkjött a köd akkor fehérebb lett minden.
Egyszer itt láttam a Metneten! Még Akidobosnak ment a segítség ezügyben. Virtual dub-al renderelnék videót. De uncompressed módban eléggé villódzik. Micibot írt valamit, hogy hogyan lehetne megakadályozni a villódzást. Meg lehet azt oldani tömörítetlen avi formátumban?
Elõre is köszönöm a segítséget!
Elõre is köszönöm a segítséget!
Én is.

..Meg gondolom, meg kéne szabni a határt is, mennyire lehet belenyúlni a képbe.
Pl. Élesség, színek, vagy teszem azt villamos vezeték eltüntetése.
..Meg gondolom, meg kéne szabni a határt is, mennyire lehet belenyúlni a képbe.
Pl. Élesség, színek, vagy teszem azt villamos vezeték eltüntetése.
A téma mindig más lenne, de mindig közösen határoznánk meg.
A 125 kB nem kicsi, itt egy példa, 800x533 pixel, 120 kB Link lekicsinyíthetném 40 kB-ra is, ugyanekkora méretben, akkor sem látszódna a különbség
Palui: köszi, akkor eddig 2
A 125 kB nem kicsi, itt egy példa, 800x533 pixel, 120 kB Link lekicsinyíthetném 40 kB-ra is, ugyanekkora méretben, akkor sem látszódna a különbség
Palui: köszi, akkor eddig 2
tõlem is mehet, de mi lenne a téma? 125kb viszont szerintem kicsi, abból semmi nem látszik...
Sziasztok!
Nem is olyan régen beszélgettünk arról, hogy jó lenne összehozni egy adott témához kapcsolódó "fotóversenyt". Ha van még rá igény, akkor ezt szívesen megszervezném, a tervem a következõ:
- Közösen meghatározzuk a témát ebben a fórumban, a téma kidolgozására legyen mondjuk 1 hónap a határidõ.
- Ezen határidõ lejártáig küldjétek el nekem pü-ben a kép url-jét (ezügyben kérném a megértéseteket, hogy ne az email-postafiókom legyen túlterhelve).
- A képeknek egy jól hozzáférhetõ helyen kell lenniük, mindenféle jelszó meg ilyenek nélkül, de fontos, hogy egymás között ne cseréljétek ki a linkeket
.
- A képek mérete max. 800 Pixel lehet, ill. 125 kB.
- Minden résztvevõ CSAK egy képet tölthet fel.
- A fair play szellemében a képeket az eredményhírdetésig itt ne közöljétek.
- A képek a honlapomra, erre az oldalra kerülnek: Link , ahol mindegyik egy sorszámot kap.
- A beküldési határidõ letelte után még 2 hétig lehet szavazni, a pü-címemre, az elsõ 3 helyezett sorszámával.
Hm, mit szóltok hozzá?
Nem is olyan régen beszélgettünk arról, hogy jó lenne összehozni egy adott témához kapcsolódó "fotóversenyt". Ha van még rá igény, akkor ezt szívesen megszervezném, a tervem a következõ:
- Közösen meghatározzuk a témát ebben a fórumban, a téma kidolgozására legyen mondjuk 1 hónap a határidõ.
- Ezen határidõ lejártáig küldjétek el nekem pü-ben a kép url-jét (ezügyben kérném a megértéseteket, hogy ne az email-postafiókom legyen túlterhelve).
- A képeknek egy jól hozzáférhetõ helyen kell lenniük, mindenféle jelszó meg ilyenek nélkül, de fontos, hogy egymás között ne cseréljétek ki a linkeket
- A képek mérete max. 800 Pixel lehet, ill. 125 kB.
- Minden résztvevõ CSAK egy képet tölthet fel.
- A fair play szellemében a képeket az eredményhírdetésig itt ne közöljétek.
- A képek a honlapomra, erre az oldalra kerülnek: Link , ahol mindegyik egy sorszámot kap.
- A beküldési határidõ letelte után még 2 hétig lehet szavazni, a pü-címemre, az elsõ 3 helyezett sorszámával.
Hm, mit szóltok hozzá?
Én a bõrgyógyászatra mehetnék csak... Annyira nincs semmi gomba a vadonban.
Én rendszeresen a városi tanösvényre járok fotózni (rengeteg témát ad) és ott van. Sajnos mostanában nem jutottam ki. 
Gombák???? Hol????
Nyuli, igen, sok kis rovarka napozott, csak nem mindnek volt ementáli napozóágya :-)
Nyuli, igen, sok kis rovarka napozott, csak nem mindnek volt ementáli napozóágya :-)
Gratulálok én is, szép képeket hoztatok, Ervin, Nyuli. Szép õszünk van fotós szempontból is nem csak idõjárásilag.
Remek képeket hoztatok az utóbbi idõkben! Gratula mindenkinek!
Yodi: válság kezelésére javaslom a gombákat, õsz színei megjelenítése, illetve makrózni most is lehet (pl. gombák
).
Lassan nekem is megérik, hogy kimenjek már!
Yodi: válság kezelésére javaslom a gombákat, õsz színei megjelenítése, illetve makrózni most is lehet (pl. gombák
Lassan nekem is megérik, hogy kimenjek már!
Remek fotókat hoztatok!
Ezzel párhuzamosan alkotói válságban vagyok, pedig ma kint voltam téma után kutatva.
Legalább ködünk lehetne!
Ezzel párhuzamosan alkotói válságban vagyok, pedig ma kint voltam téma után kutatva.
Legalább ködünk lehetne!
Peti, Noli, Ervin, köszi szépen 
Ervin: megint remek képeket hoztál, a második és az utolsó elõtti a kedvenc
Ervin: megint remek képeket hoztál, a második és az utolsó elõtti a kedvenc
Hú, amindenit...! Szép termés! :-)
Zoli! Nekem a fekete-fehér szotyi tetszik a legjobban.
Nyuli, a második "impresszió"... Huh... Mondjuk a többi sem kutya (mer' azok nem repûnek :-))) )!
Mici, gyönyörû táj! A 25-ösön némi szomszéd-topic lyukfelhõ-kezdeményt vélek felfedezni.
Bali, van ám színe, tényleg nem gyenge! Nálunk sajna már szinte lehullott minden - vagy csak rossz felé járok. (Utóbbi is könnyen megeshet, nem mindenütt az õshonos, szépen színesedõ fafajták jellemzõk a környéken.)
Grat mindenkinek! Jó téma(kör), nagyszerû képek!
Nekem ködös napkelte illetve ipoly-parti barangolás jutott. Link (Nem itthon hagytam a horgászengedélyem...?!)
Zoli! Nekem a fekete-fehér szotyi tetszik a legjobban.
Nyuli, a második "impresszió"... Huh... Mondjuk a többi sem kutya (mer' azok nem repûnek :-))) )!
Mici, gyönyörû táj! A 25-ösön némi szomszéd-topic lyukfelhõ-kezdeményt vélek felfedezni.
Bali, van ám színe, tényleg nem gyenge! Nálunk sajna már szinte lehullott minden - vagy csak rossz felé járok. (Utóbbi is könnyen megeshet, nem mindenütt az õshonos, szépen színesedõ fafajták jellemzõk a környéken.)
Grat mindenkinek! Jó téma(kör), nagyszerû képek!
Nekem ködös napkelte illetve ipoly-parti barangolás jutott. Link (Nem itthon hagytam a horgászengedélyem...?!)
ma én is találtam egy kisebb csodát, nem tudom milyen fáról van szó, de leszedtem azért
Link
Link
Süthetne gyakrabban a nap nálatok.... Szuperek!!! A mókus nagyon édes pofa!