Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Nekem egy kép van már a tarsolyomban, de addig még olyan sok idõ van, lehet, hogy jobb is lesz.
Jó pihenést!!!!
Jó pihenést!!!!
Sõt, mivel kedden 3 hétre Bad Ausseebe kell mennnem, így a képek csak december 13-án (de inkább 14-15-16-án, elnézést érte) kerülnek majd fel. Két linket már kaptam, az egyik sajnos rossz volt (és sajnos a jó linket nem kaptam meg azóta sem), a másik pedig egy a Metnet-es képtárban lévõ kép volt, így kiesett. Azaz feszült várakozás van
De szívesen megnéznék már, egy a pályázatra beküldött képet... 
Az imént rákattintottam a linkre, hogy majd csemegézek, de úgy látszik mindenki kivár a végsõkig, hogy az év fotóját lõhesse
Az imént rákattintottam a linkre, hogy majd csemegézek, de úgy látszik mindenki kivár a végsõkig, hogy az év fotóját lõhesse
Nagyon szép képek, az õsz a kedvencem 
Tomi: köszi a linket, még keresem az államat. Ugyanitt teljes fotófelszerelés eladó...
Tomi: köszi a linket, még keresem az államat. Ugyanitt teljes fotófelszerelés eladó...
Zoli, nagyszerûek az õszi képeid, gratula és köszönet!!!
Tomi, a képeket végignézve az elsõ abszolút kedvenc lett, ezen kívül még a 3. az, amitõl lehet dobni egy hátast. Az emberfotók sose fogtak meg.
Tomi, a képeket végignézve az elsõ abszolút kedvenc lett, ezen kívül még a 3. az, amitõl lehet dobni egy hátast. Az emberfotók sose fogtak meg.
Gyönyörû táj, gyönyörû színek... és a képek! Gratulálok! Kifogyhatatlan õsz-téma. :-)
Nagyon szépek, és a körítés is, pedig nem vagyok õsz-rajongó. Igényes munka, ahogy már megszoktuk tõled.
Köszönöm!
Örülök, hogy tetszik. Pedig nem is a "klasszikus" módon készült(ek), vagyis csak félig - 22-es rekesszel is csak 1 másodperc körüli záridõt tudtam elérni, így 3 ilyen képbõl farigcsáltam a végsõt.
Örülök, hogy tetszik. Pedig nem is a "klasszikus" módon készült(ek), vagyis csak félig - 22-es rekesszel is csak 1 másodperc körüli záridõt tudtam elérni, így 3 ilyen képbõl farigcsáltam a végsõt.
Ha legközelebb kell igazolás, adunk innen a fórumból! :-) Jól mondja Nyuli, az ötödik hihetetlen szép. A Bambi jut eszembe róla, a a régi kiadásnak volt hasonló illusztrációja, bár az akvarell volt, hó, vérfolt meg az õz sziluettje szimbolikusan, na azért nem voltam hajlandó elolvasni, mert féltem attól a képtõl. :-) A tied nem félelmetes, de ugyanaz a hangulat van benne.
Akármirõl lógtál, megérte. Az ötödiktõl totál idegalapon vagyok...
Gratulancia!
Gratulancia!
Óóóóóhhhhhh, ez bámulatosan csodálatos!
Áki: maradok az elsõ verziónál
Áki: maradok az elsõ verziónál
Mivel képekrõl van szó, beteszem ide is a tegnapi metnet-Börzsönytúra képeit (habár turistaüzemmódban fényképeztem õket, így csodát azért nem kell várni). Akit érdekel, nézze végig õket
Akad benne egy-két jól sikerült is.
Link
Link
Há ez tulajdonképpen nem az én üvegem volt.
A haverral voltunk kint és csereberéltünk: én odaadtam a nagy Sigmát, õ meg adta az új 18-200-as Tamiját próbára. ND szûrõim nekem nincsenek, így azok is az övéi voltak. 

Igen, ismerem ezt a "hibát", de most mindenképp ki akartam próbálni a tükrözõdést.
Leközelebb napnyugta körül megyek majd ki, most csak kiruccantunk.
Igen, ismerem ezt a "hibát", de most mindenképp ki akartam próbálni a tükrözõdést.
Leközelebb napnyugta körül megyek majd ki, most csak kiruccantunk.
Tetszik a kép, a tükrözõdést mindig is kedveltem. Viszont az f/32 az élesség rovására ment. Nagyjából f/22-tõl az ú.n. elhajlási életlenség lép fel, azaz a szük blendén keresztül a sík szenzorra nem minden fénysugár ér el "ugyanolyan hosszban", azaz életlen lesz. A javaslat: ilyen képet napkelte elõtt vagy napkelte után, az ú.n. "kék órában" csinálj, akkor elegendõ hosszú lehet a záridõ, ill. ha mindenképpen nappal csinálod, akkor csatolj fel egy ND400-at. Amíg a kép elkészül, elmehetsz ebédelni is
Amennyiben a pályázat végén (jövõ õsszel) még Metnet-es leszek, úgy felajánlok a nyertesnek egy LowePro Fastpack 300 AW Slingshot hátizsákot
(új, nem használt
) Link
Csodás képek, a deresek fantasztikusak! A nagyváros közepén nekem sosem lesz módom ilyeneket fotózni
Az elsõ tökéletes, nincs háttér, a cseppek a semmiben lebegnek, a becsillanások szépségesek - gratula!
Köszi. 
Ervin: Azért f/32, mert ki akartam simítani a vizet, hogy szépen látszódjon a tükörképet, ami ugye hosszú záridõt igényel. ISO100-on ND szûrõkkel sem sikerült lemennem 1s-ig még f/32 sem. Kicsit sok volt a fény.
Ervin: Azért f/32, mert ki akartam simítani a vizet, hogy szépen látszódjon a tükörképet, ami ugye hosszú záridõt igényel. ISO100-on ND szûrõkkel sem sikerült lemennem 1s-ig még f/32 sem. Kicsit sok volt a fény.
Látom, a helyi Fotópályázaton már nem futotta díjazásra a válság által meggyötört költségvetésbõl.
Mivel mindig is úriember voltam, feldob a pénz és idõm, mint a tenger, ezért úgy döntöttem, hogy felajánlok egy kupát, az elsõ helyezettnek.
Íme: Link
Mivel mindig is úriember voltam, feldob a pénz és idõm, mint a tenger, ezért úgy döntöttem, hogy felajánlok egy kupát, az elsõ helyezettnek.
Íme: Link
Több hónap után ma kimentem kicsit sétálni, képelni és ez a látvány nagyon megfogott.
Nemtom, hogy Nektek mennyire tetszik, de engem ott megfogott a látvány és talán egy kicsit passzol az õszi színekhez.
EOS 300D + 18-200 Tamron + UV + ND2 + ND4, ISO100, f32, 1/5s:
Link
Nemtom, hogy Nektek mennyire tetszik, de engem ott megfogott a látvány és talán egy kicsit passzol az õszi színekhez.
EOS 300D + 18-200 Tamron + UV + ND2 + ND4, ISO100, f32, 1/5s:
Link


