Bioszféra
Közeleg a tavasz, a kispókok után más lények is kezdenek mozgolódni a konyhában
Egy sötét alak lopakodott végig az egyik polcon, fel a nyitott kukoricakonzervre. Nem sokat kukoricázott, szipókáját belegyugta, "megtõttekezett" majd elégedetten megtörölgette 
Annyira elégedettnek tûnt hogy eszembe jutott a nóta hogyaszongya- "Eszem is, iszom is, node aztán megtörülöm a számat..."
Juteszembe a pár napja bemutatott frissen kikelt konyhai kispók: olyan békésen kuksolt a hálóban hogy 48 órás felvételre készültem viselkedésérõl illetve testének változásairól mert nagyon úgy tûnt, egy nap alatt is nõtt testmérete és lábhossza. Régi igazság, ha egyszer elhatároz valamit az ember, gyorsan tegye is meg amíg lehet... mire fél nap késedelemmel elszántam magam a megfelelõ állványozásra (ne rúgjam fel ha a konyhában mással babrálok) eltûnt a hálóból

Annyira elégedettnek tûnt hogy eszembe jutott a nóta hogyaszongya- "Eszem is, iszom is, node aztán megtörülöm a számat..."
Juteszembe a pár napja bemutatott frissen kikelt konyhai kispók: olyan békésen kuksolt a hálóban hogy 48 órás felvételre készültem viselkedésérõl illetve testének változásairól mert nagyon úgy tûnt, egy nap alatt is nõtt testmérete és lábhossza. Régi igazság, ha egyszer elhatároz valamit az ember, gyorsan tegye is meg amíg lehet... mire fél nap késedelemmel elszántam magam a megfelelõ állványozásra (ne rúgjam fel ha a konyhában mással babrálok) eltûnt a hálóból
Pár éve a gyõri Köztemetõben vagy húsz percig hallgattam egy példányt, s ezalatt egyetlen dallamot sem ismételt meg..
Egyetértek, én is nagyon szeretem, fõleg, ha jó öreg rigó és telipakolja az énekét mindenféle más madártól csent dallamokkal. :-)
Szerintem az egyik legszebb madárhangja az énekes rigónak van. Vicces, amikor úgy dalol, mintha kinevetne.
Kimentem a szélsõ utcához megnézni a napkeltét, s irgalmatlanul keserves nyávogásra lettem figyelmes egyik ház kertjébõl. Odamegyek, hogy megnézzem, mi baja nyomorult cicának, hogy így sír, de cica sehol. Aztán rájöttem, hogy a nyávogás egy fáról jön. Ahol egy szajkó ült... Brutálisan élethû volt a nyávogás, ezt macskatartóként bizton állíthatom! Szerintem a szajkó koma direkt szívatott és jót röhögött magában, ahogy keresem a cicát... :-))))))
Egy énekes rigó elsõrangú hangversenyt ad éppen odakinn. :-) Tiszta tavaszi HANGulat van. :-)
Hari, nálam a darazsak teszik ugyanezt a postaládámmal minden évben makacsul, aztán még õk lesznek idegesek ha a postás gyanútlanul rájuk dob egy levelet
Akit érdekel, ma késõdélutáni trillák szûrve: Link Alaptrilla: Link van benne távoli kutyaugatás, Tomi kutya körömkopogása, az emeletrõl leszûrõdõ (a szobában halkan szóló, a felvételen meglepõen erõsnek tûnõ) Bartók-rádió és repülõgépzaj. Ez utóbbi zajokat megszoktuk, észre se vesszük akár a pesti közlekedés éjszakai lármáját, de már normál erõsítésben is pokoli zaj (javaslom, érzékeny fülûek halkítsák le): Link
Akit érdekel, ma késõdélutáni trillák szûrve: Link Alaptrilla: Link van benne távoli kutyaugatás, Tomi kutya körömkopogása, az emeletrõl leszûrõdõ (a szobában halkan szóló, a felvételen meglepõen erõsnek tûnõ) Bartók-rádió és repülõgépzaj. Ez utóbbi zajokat megszoktuk, észre se vesszük akár a pesti közlekedés éjszakai lármáját, de már normál erõsítésben is pokoli zaj (javaslom, érzékeny fülûek halkítsák le): Link
Bocsánat, azóta sikerült kiderítenem, hogy tévedtem: a mellsõ láb nyoma a nagyobb a borz meg a farkas esetében is. Ezt nem azért írtam, hogy cáfoljak, inkább csak magamat akartam kijavítani; írtam volna ezt akkor is, ha nem erõsíted meg az én hülyeségemet.
Egyébként érdemes a könyv címét beírni a keresõbe és megnézni az elsõ 20 ajánlatot: az elsõk hasonlóak, aztán jönnek az olcsóbbak.
Egyébként érdemes a könyv címét beírni a keresõbe és megnézni az elsõ 20 ajánlatot: az elsõk hasonlóak, aztán jönnek az olcsóbbak.
Egy cinke odúnak nézte az arborétumi postaládánkat. Tanyát vert benne.
Nincs gyakran nyitogatva, ritkán is járnak arra (mi is, télvíz idején). Ki kell tenni odúkat, hiány van arrafelé az igazán öreg fákból (mióta kidõltek sorra az idõs akácfák).
Nincs gyakran nyitogatva, ritkán is járnak arra (mi is, télvíz idején). Ki kell tenni odúkat, hiány van arrafelé az igazán öreg fákból (mióta kidõltek sorra az idõs akácfák).
Ismerem a könyvet, ár-érték arányban megfelel, ajánlom bárkinek...egyébként a blogomban lévõ borznyom biztos hogy az!Ez nem kérdés volt, csak segíteni akartam! Eleve összetéveszthetetlen a nyoma, meg a hátsóval legtöbbször bele lép az elsõbe, úgyhogy nehéz megítélni az általad említett különbséget, de valóban kicsit nagyobb a hátsó lába.
Úgy tûnik, ez elég jó könyv:
Preben Bang - Preben Dahlström - Állatnyomok és -jelek
Ebben szerintem jó leírások vannak a nyomokról.
Preben Bang - Preben Dahlström - Állatnyomok és -jelek
Ebben szerintem jó leírások vannak a nyomokról.
Meglepetés nõnap alkalmából a Naptól, neked... 
Ma délután kimegyek a kosboros rétre, megnézem, rajtuk mennyit lendített ez a drágajó napsütés.
Ma délután kimegyek a kosboros rétre, megnézem, rajtuk mennyit lendített ez a drágajó napsütés.
A víz felett repülõ egerészölyv. Ha ráteszed az egeret a képre, ki is írja :-)
Múltkor meg próbáltam elõkeríteni 2 évvel ezelõtti nyomos képeimet, de sajnos nem sikerült. Volt közte borznyom is. Ilyesmi volt az is, csak valamelyik lábának (gondolom, a hátsónak) kicsit hosszabb volt a nyoma. De ettõl még a tied is az lehet.
Egyébként a nyomok elõtti képeden látszik valami szürke a vízen. Az micsoda, a megkérdezhetem?
Egyébként a nyomok elõtti képeden látszik valami szürke a vízen. Az micsoda, a megkérdezhetem?
Szia! (Azért a jelzõ az túlzás...
)
Ezek kutya nyomok. A blogomat belinkelem ,van benne kicsit lejjebb borznyom. Olyan mint a medve majdnem, csak kicsibe.Link
Ezek kutya nyomok. A blogomat belinkelem ,van benne kicsit lejjebb borznyom. Olyan mint a medve majdnem, csak kicsibe.Link
Szombati képek a beregi túránkról (Márokpapi mellett található fás legelõ, gyertyános tölgyes, az utolsó kép Tarpán készült): Link
Nagy hó fogadott bennünket. Az erdõben található kárpáti sáfrány még csak bimbós állapotban van, ellenben az elmúlt években ekkor már fényben fürödve álltak a lila virágkelyhek. Link
Nagy hó fogadott bennünket. Az erdõben található kárpáti sáfrány még csak bimbós állapotban van, ellenben az elmúlt években ekkor már fényben fürödve álltak a lila virágkelyhek. Link
Az áttelelõ, darazsakat tartalmazó fügék így néznek ki (tavalyi kép): Link
Amelyikben nincsenek darazsak, az ki sem fejlõdik, lepotyog.
Amelyikben nincsenek darazsak, az ki sem fejlõdik, lepotyog.
A te képeidbõl valóban mindig sugárzik a Zemplén sajátos, páratlan hangulata. A hegyek-völgyek utánozhatatlan ívûek, formájúak.
Ó de fenségesen néz! És még azt állítják, hogy az oroszlán az állatok királya! Szerintem ez a dolmányos minimum trónbitorló! Csodaszép!
Igaz.
Az egyik megtanulta az etetõbe való közlekedést, Õ jár a legjobban.
Az egyik megtanulta az etetõbe való közlekedést, Õ jár a legjobban.
Csak a pontosság kedvéért, azok nyolcan inkább balkáni gerlék (Streptopelia decaocto)lehettek.
A vadgerlék vonuló madarak.
A vadgerlék vonuló madarak.
Nálam egész télen járt a rigó és a vörösbegy is. Fõ táplálékuk az õsszel kiöntött kb. 0.5 liter kacsazsír és az apró macskaeledel. Az etetõ látogatói: 8 vadgerle, 10-12 cinege és kb. 30-40 veréb, kb. 15 erdei pinty, 1 fenyõpinty és néhány tengelic (stiglinc).
Kedvencen a fenyõpinty és a 2 db. kékcinege.
Kedvencen a fenyõpinty és a 2 db. kékcinege.
Nándi: köszi 
Noli: köszi neked is
A "kedveskéd" nagyon aranyos, és okos is; tudja, hogy a hóból víz lesz, a fejecskéjét is "ivás-pozícióban" tartja 
Egy újabb mai kép; egy dolmányos melegszik a bágyadt napsütésben Link
Noli: köszi neked is
Egy újabb mai kép; egy dolmányos melegszik a bágyadt napsütésben Link
