2026. június 25., csütörtök

Fotóiskola

Adott napon: 
Keresés:
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
#8377
Noli, Dzsibzon, köszi szépen, igyekszem nevet

Dzsibzon: csodás képek, én is akarok ilyet élõben látni szegyenlos nevet
#8376
Jajj, de szépek!!
#8375
Hoztam pár képet a téli Mátrából. Ma voltam fent és bizony fél méter körül van már a hó. Innen a fázó cicás képtõl tudjátok léptetni a végéig: Link Néhány kedvencem. Fenyõfás, havas, zúzmarás: Link (a jelenlegi avatarképem is itt készült. Behavazódott a kocsi: Link Link A tél legszebb arca az összes kellékével (fagy, zúzmara, vastag hótakaró, kék ég): Link Link Csobogó patak befagyóban: Link múlékony kristálycsoda: Link (Sajnos elolvadna ha hazahoznám, pedig beraktam volna az ásványgyûjteménybe itthon.)

Nagyon tetszenek a képek amiket amiket hoztatok az elmúlt idõszakban. Nyuli: Jobbulást mihamarabb.
#8374
Elnézést, nem tudtam, hogy beteg vagy :-((( Hát akkor mielõbbi gyógyulást!!!
#8373
Megkaptam, itt virítanak az üzenetek, de megbetegedtem, így nem nyitogattam meg õket, mert menteni nincs erõm még nevet szegyenlos A hétvégén nekiállok.



Maci laza öö
#8372
Nyuli is "jegelve" van egy darabig laza

Tomi!
Gratula a lepkés helyezésért! nevet
#8371
XXX. Magyar Sajtófotó Pályázat

Díjazottak :

Link

ha jól tudom, akkor van köztük -metnet-es is, akinek gratulálok ezúton is !
(ha mégsem tudom jól, akkor nézzétek el tudatlanságom)
#8370
Nyulika, megkaptad a képemet??? Mert úgy látom, hogy még olvasatlan a levél, amiben a linket küldtem...
#8369
Nagyon köszi mindenkinek. nevet
#8368
Gratulálok, Tomi! nevet
#8367
Asszem nem véletlen. :-) Tényleg nagyon jól sikerült fotó!


Pentaxék újabb érdekessége: Link :-))) (A fényerõ viszont tök jóság, 3.1-4.8, utóbbi 560 mm-en - a második expógombbal - tökéletes lesz madárportréra. :-))) )
#8366
Gratulálok! nevet
#8365
Szünetetltetik a szolgáltatását, hogy úgy mondjam. Még egy darabig futkosón van. Emailen, fészbukon elérhetõ, ha üzennél neki, szólj, továbbítom szívesen.

A helyezésedhez gratula, teljesen megérdemelt, ez egyik legjobb lepkés képed. :-))
#8364
Kicsit had dicsekedjek (én is meglepõdtem).
Nemrég regeltem az egyik internetes fotómegmérettetõ honlapon nevet (Fotóaréna), ahova feltöltöttem ezt a fotót Link , ami tegnap elnyerte a nap fotója III. helyezését. nevet
Apróság, de mégis felemelõ.
#8363
Off: Néhány napja írtam Rafinak itt privát üzit, de még el se olvasta. Esetleg ki lett vágva a gyerkõc?
#8362
Nekem is már ezer tervem van, de a megvalósítás még csúszik. Talán holnap vagy holnapután, míg van napsüti.
#8361
Néhány hétvégi kép:Link
A kedvenc:Link
#8360
Fotózgattam egy kicsit egy népligeti madáretetõnél:
Link
#8359
Igen-igen, rosszul írtam ("turizmusra építés"), szóval lehetõsége volna a városnak turizmusra, ennek lehetne egyik fontos eleme a megfelelõ közlekedés.
Mindkét közlekedési módnak megvannak a maga elõnyei, hátrányai (én pl. a szó szoros értelmében rosszul vagyok buszon), éppen ezért kellene úgy összehangolni a kettõt, hogy a lehetõ legkevésbé gazdaságtalanul (személyszállítást lehetetlen nyereséggel mûködtetni) mûködhessen utasbarátan. Persze könnyû ezt mondani, bár a példa adott, néhány száz kilométerrel nyugatabbra...

No de most, hogy jól szétoffoltuk a fórumot, megyek aludnyi. :-)
#8358
A vonat már drágább is, 20 éve még megérte vonatozni, de ma már nem. Én mindig utáltam, annyira mocskos, hogy nem lehet elmondani. A buszon ezerszer inkább érzem magam biztonságban, meg, ha bármi baj van, simán megáll, míg a masinisztát nehéz ilyenre rávenni... Amúgy meg miért ne lehetne vonattal jönni, ha valakinek az a heppje? Én egyébként nem látom, hogy annyira a turizmusra építene a város... Ha esik az esõ, feljönnek a Balatonról és kb. ennyi.
#8357
Pedig a gyorsok - papíron - 40-et mennek. Ettõl függetlenül tényleg kényelmesebb a busz. Hihetetlen egyébként, hogy egy ilyen, a turizmusra ennyire építõ városban a távolsági közlekedés tkp. csak busszal lehetséges...

Jó volna már némi száraz idõ, mennék "építészetezni". :-) Terv már akad, megvalósítás csúszik - ahogy szokott. :-)
#8356
Nem mondok hülyeséget :-) Az ökörszem ott lakik, õt tuti látnád, de sok-sok más madár is kószál a Színházkertben. Sok az etetõ, így jönnek. :-) Napos idõ a dolog lényege, semmi más.


Ervin, háááááát, én nem így tapasztaltam, bár expresszvonattal lehet 50, ha van még ilyesmi, de itt nem a TGV jár, a 40 fizikai képtelenség. Busszal, gyorsjárattal, ami nem megy be Palotára, szintén lehet 50 és tuti nem rabolnak ki út közben...
#8355
Vonattal 40-50. :-))) Bár a busz pöppet közelebb visz a belvároshoz...
#8354
Megfordult a fejemben. nevet
#8353
Tomi, Noli, köszönöm szépen, örülök, hogy tetszik a leányzó nevet

Noli: nagyon szépek a madaraid, hihetetlenül közel engedtek.
#8352
Ugyan, egy óra alatt ideérsz busszal :-)
#8351
Ne hergelj, he! nevet)
Nagyon jó!
#8350
A mai ökörszem: Link
80 kép lett, igyekeztem a kevéssé egyformákat összeválogatni :-) A második képen látni, ahogy rám néz és erõsen elcsodálkozik. :-)
#8349
Köszike :-) Persze, hogy idomítom a környék összes õszapóját :-) Igazából otthon tartom õket kalitkában s néha kimegyünk fotózni. Ha jól megnézed a képeket, látni a lábukon a pórázt ;-)
Ma egy ökörszemmel szemeztem egy méterrõl.. Durva volt. Tudom, melyik bozótban lakik, s amikor messzirõl kiszúrtam, hogy ott sertepertél, s beugrik a bokorba, odamentem gyorsan, mert tudtam, hogy örökre nem marad benn. Kb. két perc múlva ki is jött a bokor tetejére tollászkodni, felnézett rám, hátrahõkölt, hogy mi a fenét keresek itt egy lépésre tõle, aztán megrántotta a tollas vállacskáit és békésen tisztogatni kezdte magát. :-) Tündéri volt. :-))) Külön szerencse, hogy egy amúgy igen forgalmas helyen épp akkor nem jött egy visítozó óvodás csoport vagy üvöltve rohanó és egymást üres energiaitalos dobozokkal dobáló középiskolás geng se... :-) Volt még egy csodaszép meggyvágó cimbora is, õt csak úgy másfél méterre tudtam megközelíteni. Kicsit gyanakvóan nézegetett, de végül egy feketerigó zavarta el, nem én.
#8348
Tudom, hogy idomítottak. nevet) Még fejjel lefelé is pózolt. Na neee. nevet
Vagy tudod mit? Cseréljünk õszapókat. Te adod a tieidet és adom az enyémeket. nevet Aztán megláttyúk!
Az a rigó a tujalevelek között "éjszakai pillangó"-jó!!! GRT!
#8347
31.-én kezdi feltölteni Nyuli a beérkezõ képeket! Link Senkié nem megy a "levesbe"!
#8346
Nagyon szépek!
#8345
Két cinke: Link
Meg még sok tollas: Link
Az õszapókat Astroman Tominak küldöm. Csak azért nem fél méterrõl fotóztam õket, mert az az obi közelpontján belül van. Veszprém, Színházkert, élénk szél erõs lökésekkel...
#8344
Az én nevezésem ment a levesbe, vagy el lett bírálva? Válasz még nem jött.
#8343
Nagyon szépek a szárnyasaid. nevet
GRT!
#8342
Örülök, hogy a csajokra buksz :-) Nagyon csini õ is! És ismét ne mosott szájat. :-)
Ma én is madarásztam egyet kutyafuttában (melóba jövet, majdnem el is késtem...), iszonyú sok õszapó van a Színházkertben, és szinte meg lehetett fogni õket... Egy hülye szokásuk van, bebújnak a bokrokba. Ott aztén már közel mehetsz, nem nagyon zavarja õket. Tündérek. :-)
#8341
Köszönöm szépen nevet
A nagy csõvel ma akartam kivonulni, de az idõjárás megint közbeszólt, viharos szél, záporok, hó- és darazáporok vonulnak át zavarban Majd a jövõ héten, a beálló inverzió alatt, nyugis idõben - és akkor a madarak is lassabbak laza
#8340
Nagyon tetszenek a madárfotóid! Csak biztatni tudlak a folytatásra nevet
Látom ez is a Tamronnal készült 480mm-en. A 640-es "cropolt"-tal is adsz majd nekünk valamit? vidám
#8339
Köszi Nolika nevet

Ma egy rigó-lyányt hoztam Nektek, szintén tömi a bendõjét és körülötte mindenhol fimomságok tömkelege nevet Link
#8338
Az lenne a jó ha nem is lehetne észrevenni melyik a vízben tükrözõdõ kép és melyik a valódi.

#8337
Köszönöm, már megtaláltam. El is küldtem. vidám
#8336
Nagyon csinos a hölgy! Még koszos szájjal is, no meg, valljuk be, pedikûröshöz se ment el a fotózás elõtt :-))) Furi, hogy egy magevõ gyümölcsöt eszik, bár télen talán mindent, amit talál. :-) Nagyon szép kép, és szuper jó a színe!!
#8335
Fenn a kék mezõben ott a leírás :-)
#8334
Azt mondod akkor inkább függõlegesen legyen a vágás mint enyhén ferdén?
#8333
Hová kell küldeni a pályázatra a képet?
#8332
Nekem tetszik a négy évszakos ötlet. Ne vágd el a tóban visszatükrözõdõ fákat, ami nagyon szépen mutat. A téli képet egy befagyott tóval sok hóval és zúzmarával tudnám elképzelni.
#8331
Próbálkozok egy új képpel itt magamnak. Vélemény? Nyilván nem ez lesz a végleges, mert télre egy havasabb tájat szeretnék illetve ez majd akkor lesz kész ha a tavaszról és a nyárról is sikerül egy kép.
Link
#8330
Köfi nevet Nem, ez egy "cropolt" 480 mm, a Tamron 70-300-as üveg. Meg is bántam egy kicsit, mert madarazni nem szoktam vele, a "bukéja" kicsit kusza, ill. a háttér túl közel volt.

Képeket kaptam már 5-6 darabot, de feltölteni csak 31-én kezdem el. Így senki nem jut "elõnyhöz", hogy pl. látván a feltöltött képeket "mégjobbat" akar csinálni nevet
#8329
Hû, nekem már így is nagyon tetszik! MI lesz ha még elégedett is leszel? nevet
Ez már a "cropolt" 640mm-rel készült?

Még egy kérdés, még senki nem küldött be a pályázatra képet? Jó lenne egy kicsit csemegézni nevet
#8328
Hoztam Nektek egy zöldike-leányzót nevet
Illetlen módon nem törölte le a csõrét a fotózás elõtt vidám
Sanos rossz volt a fény és még szoknom is kell a gépet, ígyhát nem vagyok igazán elégedett, de lesz ez még jobb is nevet Link

Utolsó észlelés

2026-06-25 23:01:14

Rákóczifalva

20.9 °C

na00

RH: 51 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.