Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A GFS nálunk jó, ha kedd elejére jelez egy kis esõt a kedd elejére. Az ECM adja. Az ETA szerintem meg már most esnie kellene az esõnek.
Kíváncsi leszek.
Kíváncsi leszek.
Amszterdamban gondolom nem ekkora hóra méretezték a stadiont Link 
Ott a tengerparton nem gyakori a nagy hó!
Ott a tengerparton nem gyakori a nagy hó!
a lebutított oldal ugyanazt mutatja mint az ecm, tudtommal.
Dom, ekkorát biztos nem mutatott ide eddig, ezért meglepi..
Dom, ekkorát biztos nem mutatott ide eddig, ezért meglepi..
Továbbra sem értem a 15 centit honnan veszed. A budai hegyek esetleg 10+-osra pályázhat.
Ha mégis megvalósul a fõvárosban 250 méter alatt 15 centi friss hó, akkor vendégem vagy 3 sörre!

Tegyük hozzá.Ennyire havas verzióval az Ecm egyelõre azért eléggé egyedül van.
Alonso. A lebutított oldal elvileg csak az operatív.
Bár én nem igazán szoktam komolyan venni,miután olyan észveszejtõ,pontatlan hülyeségek vannak rajta,hogy a fal adja a másikat.
Ha mégis megvalósul a fõvárosban 250 méter alatt 15 centi friss hó, akkor vendégem vagy 3 sörre!
Tegyük hozzá.Ennyire havas verzióval az Ecm egyelõre azért eléggé egyedül van.
Alonso. A lebutított oldal elvileg csak az operatív.
Bár én nem igazán szoktam komolyan venni,miután olyan észveszejtõ,pontatlan hülyeségek vannak rajta,hogy a fal adja a másikat.
Takt:12,6. Maradhatna így! Milyen rosszul fog esni a mai nap után a lehûlés. Az elõrejelzések mind alálõtték a mai max.hõmérsékletet.
Nagyvárad: +16°C !
Nem gyenge...
Residentevil: Itt jelenleg 25 cm körüli a hóréteg. Szépen olvad, csak úgy locsog a +5 fokban.
Residentevil: Itt jelenleg 25 cm körüli a hóréteg. Szépen olvad, csak úgy locsog a +5 fokban.
A T folytatja a zuhanást, már csak 0,5. Közben esni kezdett, hamarosan a váltást figyelhetjük ?
Nem tudom, hogy feltûnt-e, de mostanában több napon esik, mint nem és nem is kevés. Ha egy ciklon jön nincs szerencsénk, tuti, hogy kapunk belõle égi áldást. Én már csak reménykedhetek, hogy kikerül bennünket. Itt már 80 körül a havi adag, a Bakonyban 100 mm felett. Fél éve egész más volt a helyzet...
Nem tudom, hogy feltûnt-e, de mostanában több napon esik, mint nem és nem is kevés. Ha egy ciklon jön nincs szerencsénk, tuti, hogy kapunk belõle égi áldást. Én már csak reménykedhetek, hogy kikerül bennünket. Itt már 80 körül a havi adag, a Bakonyban 100 mm felett. Fél éve egész más volt a helyzet...
Az ECM egyedül van ezzel a keddi egésznapos havazással ami 7 centi havat pakol le ide?
Nyers idõjárásérzékem azt mondatja velem, hogy az elõzõ napokéhoz hasonló hóömlések errefelé tényleg nem lesznek a jelenlegi alacsony nyomású hullámból. (Súlyemelõ hasonlat -ha elolvastad a privát üzenetemet, tudod, mirõl beszélek)
Viszont van itt egy momentum, melyet figyelembe kell venni: hosszú száraz idõszak után fordult most hirtelen csapadékosra az idõ. Ilyen esetben -mintegy kompenzatorikusan- csodás mennyiségek le tudnak jönni, bármilyen kis felhõtömbbõl csak esik, és esik...
Szóval, én nem képednék el olyan 10 centiméterecske friss havacskán.
Viszont van itt egy momentum, melyet figyelembe kell venni: hosszú száraz idõszak után fordult most hirtelen csapadékosra az idõ. Ilyen esetben -mintegy kompenzatorikusan- csodás mennyiségek le tudnak jönni, bármilyen kis felhõtömbbõl csak esik, és esik...
Szóval, én nem képednék el olyan 10 centiméterecske friss havacskán.
Úgy 15 cm vastag lehet még a hóréteg. Éppen elég ahhoz, hogy ne lehessen lehúzódni a szembejövõ kocsi elöl a szûk falusi utakon.
Nálatok mennyi?
Hány centi hó maradt nálatok?
Rossmann : Jóból is megárt a sok!
Rossmann : Jóból is megárt a sok!
Érdekes, évekig a hó után áhítoztál, most meg hogy a nyakadba szakadt már nem kell?
A Napot adná már vissza a természet.
Korai még a tavasz várás tudom, majd 1 hónap múlva lesz aktuális, addig marad a tél.
Rossmann: Így ahogy mondod. Ráuntam a hóra.
Holnap reggel ónos esõ veszély!
Link
Rossmann: Így ahogy mondod. Ráuntam a hóra.
Holnap reggel ónos esõ veszély!
Szerdáig nem igen láthatod a Napot. Éjjel, és holnap ismét hamisítatlan téli idõ lesz,Szomszéd. A természet visszaadja,amit elvett.
T akt: +5,2°C. Alattam 200 méterre +2°C. Fránya inverzió!
T akt: +5,2°C. Alattam 200 méterre +2°C. Fránya inverzió!
Olvastam,igen. Jókor voltál,jó helyen. Itt 1 - 2 cm volt a hóvastagság szombat reggelre.
ÉNY csücsök sok csapadékra azért ne számítson ma. Lehet látni, hogy szétesnek felettünk a tömbök, mire a váltás jön addigra meg még ennyi csapadék sem lesz. Meglepõdnék ha holnap reggelig 1cm-nél több jönne le friss.
fool
Látom most totál ellentétes véleményen vagyunk
szerintem itt már nem lesz érdemi havazás
fool
Látom most totál ellentétes véleményen vagyunk
Hõmérséklet lassan már ismét csökken, a szél is átfordult. Várjuk a váltást, szerintem este 7 után Sopron már nézegethet kifele hó ügyben. Az ECM, GFS is tovább húzza a csapadékot a térsgében a váltást követõen. Reggelig akár 5 cm-t sem tartok kizártnak gyenge fúvással.
Az tény, hogy a 2013-as "tél" teljesítménye eddig eléggé határozottan a nulla felé konvergál itt, a magyar Dél-Alföldön..
Ugyanakkor bízom benne, hogy a február majd szépít valamelyest. Ami a hétvégét illeti, megmaradó hónak esélyét térségünkbe 5% alá tenném. Legvalószínûbb, hogy tõlünk D-re húz el a ciklon, mint olyan sokszor ilyen helyzetekben. Erre jó 70% sanszot látok. Elõfordulhat az is hogy kisebb-nagyobb mértékben belóg a csapadékmezõ fölénk is, de ebbõl gyenge esõ, havas esõ a realitás, több nem 
Amúgy sajnálattal láttam, hogy a péntek-szombati akciónál Szegednek sikerült a legrövidebbet húznia.. Írtam korábban, nem tudom, olvastad-e, hogy a délvidéki Adán, ahol hétvégén tartózkodtam (Szegedtõl légvonalban 50 km-re délre) 10 cm körüli mennyiség hullott szombat reggelre, mesés tájat eredményezve..
Amúgy sajnálattal láttam, hogy a péntek-szombati akciónál Szegednek sikerült a legrövidebbet húznia.. Írtam korábban, nem tudom, olvastad-e, hogy a délvidéki Adán, ahol hétvégén tartózkodtam (Szegedtõl légvonalban 50 km-re délre) 10 cm körüli mennyiség hullott szombat reggelre, mesés tájat eredményezve..
Ti a havat siratjátok, mi a meleget. Most nagyon örülnék annak a 12-13 C foknak, ami felétek van.
Ehelyett beködöztünk.
A Napot már nem is tudom mikor láttam utoljára...
Ehelyett beködöztünk.
Beleélni nem merem magam túlzottan, de én is nézegetem a modelleket és azért benne van a pakliban. Egyszer a mi környékünk is kijöhetne már jól egy helyzetbõl.
A 2010 karácsonyi havazás után hidegpárna alakult ki zúzmarával. Egy kép a Jánoshegyrõl ebbõl az idõbõl: Link De szép is volt.
Elég sok tag számol térségünkbe több-kevesebb csapadékkal csütörtök-péntekre.. Link
Persze az más kérdés, hogy a halmazállapot elég necces lenne.. [esõ]
Persze az más kérdés, hogy a halmazállapot elég necces lenne.. [esõ]
Havas szerda? Link Aggodalomra az ad okot, hogy ÉK -en, térségemre huzamosabb ideig beragad az enyhe levegõ, de ez a kedd késõ délutánra, az éjszaka egy részére lehet jellemzõ.
Tegnap 7,3 mm csapi hullott, ebbõl 3 cm vizes hó. A bükk térségi inverzió elképesztõ! miközben nálam +3 , a Bükkalja magasabb településein +7 +8 fokot mérnek!!
Tegnap 7,3 mm csapi hullott, ebbõl 3 cm vizes hó. A bükk térségi inverzió elképesztõ! miközben nálam +3 , a Bükkalja magasabb településein +7 +8 fokot mérnek!!
Itt én továbbra is 0,3c fokot mérek, egy-két soproni fórumtárs pedig 1c fok felett.Érdekes, de ennyi különbség van. Olvadozunk picit, de én átlagban itt 26-28-at mértem. Most jön DNY felõl egy jó kis csapadék, de ebbõl még nem várok váltást, majd a következõbõl
Mezõtárkányban tegnap reggel 0,9 mm csapadékot mértem a hajnali havazásból, ma reggel pedig 7,1 mm pihent a Hellmann-ban. Vasárnap fél 9 és 10 óra között 1-1,5 cm hó esett még, majd a déli órákban ónos szitálás növelte valamennyit a csapadék mennyiségét, az éjszaka második felében pedig elég sok esõ jött le. Reggelre alaposan összeesett a hótakaró, 2-3 cm latyak maradt. Reggel 8 után is csepergett még néha, de ezt már a holnapi mérés mutatja majd.
Elképesztõ ami itt van!
Kristálytiszta égbolt, szikrázó napsütés, 15 fok!!! Sõt, hamarosan akár a 16 fokot is elérhetjük... Közben dönget az élénk déli szél. Az egyetlen apró szépséghiba: a mai dátum!
Újszeged gh.: 40.7 mm eddig :
Link
A hõtérképeket nézegetve,akár veszélyben lehet a mai napra vonatkozó Tmax. rekord ( 16.5 fok , Szentgotthárd,1993). A keleti határszélen 14 - 15 fok van.
Link
A hõtérképeket nézegetve,akár veszélyben lehet a mai napra vonatkozó Tmax. rekord ( 16.5 fok , Szentgotthárd,1993). A keleti határszélen 14 - 15 fok van.
Hószagot érzek.
Meglepett az ECM ma reggeli húzása és az is hogy egybõl a tagok jelentõs része is támogatja a holnap délutántól szerda reggelig tartó havazásunkat.
Az UKMO is lát belõle valamicskét Link
Link
Link
Nogaps is: Link
Link
A gfs viszont nem.
Celsius említette, hogy erõs ény-i szél esetén sok havat ne várjunk ide.
Alapból ez lenne a logikus, de a legutóbbi ellenpélda 2010 karácsonya. Karácsonyra átmeneti erõs melegadvekció, majd 25-én erõs ény-i széllel lehûlés. Napközben még esõ, majd "hóvihar" 9-11 centi havat rakott le az a szituáció. Nem várt helyzetrõl beszélünk. Többen is meglepõdtünk. Az ország nyugati része akkor hómentes maradt.
Hasonlóra emlékszem 2005 tájékáról is, de pontos dátumot nem tudok.
Holnap este hétig, az Arome is látja a csapadékot.
Link
Meglepett az ECM ma reggeli húzása és az is hogy egybõl a tagok jelentõs része is támogatja a holnap délutántól szerda reggelig tartó havazásunkat.
Az UKMO is lát belõle valamicskét Link
Link
Link
Nogaps is: Link
Link
A gfs viszont nem.
Celsius említette, hogy erõs ény-i szél esetén sok havat ne várjunk ide.
Alapból ez lenne a logikus, de a legutóbbi ellenpélda 2010 karácsonya. Karácsonyra átmeneti erõs melegadvekció, majd 25-én erõs ény-i széllel lehûlés. Napközben még esõ, majd "hóvihar" 9-11 centi havat rakott le az a szituáció. Nem várt helyzetrõl beszélünk. Többen is meglepõdtünk. Az ország nyugati része akkor hómentes maradt.
Hasonlóra emlékszem 2005 tájékáról is, de pontos dátumot nem tudok.
Holnap este hétig, az Arome is látja a csapadékot.
Itthon, 200m-en 8°C-ot mértem negyed órája. Kellemes.
Nagyvárad meg mindeközben már 16°C...
Nagyvárad meg mindeközben már 16°C...
A szerdait én sem értem, a csütörtök-péntekit viszont szerintem erre alapozzák:
Link
Link
Ezt mégis mibõl sikerült kikövetkeztetned? Csak mert nem találni olyan futást,amitõl megállná a helyét az állításod. 
Itt a hó 90%-a mostanra elolvadt. Akt T: +3,5
Itt a hó 90%-a mostanra elolvadt. Akt T: +3,5
Olyan sûrû köd lett, hogy vágni lehet a ködöt.
Lt 80m, az esõ megszûnt. Takt. 2,5 fok.